Česko – Finsko 2:1 (kon.) | Kanada – Rusko 5:3 (kon.) | Česko – Švýcarsko 3:4 (po pr.)
Lotyšsko – Rusko 1:9 (kon.) | Dánsko – Finsko 3:2 (kon.)
Česko
3:4 (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)
Švýcarsko
Úterý 27.12.2016, 19:00 • Centre Bell, Montréal • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

57:26
    Naděje pro českou reprezentaci. Budou hrát přesilovku 5 na 4. Hischier zasáhl protihráče hokejkou do obličeje.

50:29
    Šance pro národní tým! Bude hrát přesilovou hru. Weber hákoval a dostal dvě minuty.

48:11
    Švýcarsko nyní několikrát zahrozilo. A bude se hrát 23 vteřin ve třech proti čtyřem – vyloučen Jakub Zbořil za krosček.

46:34
    Oba týmy budou hrát ve čtyřech. Raphael Prassl fauloval Michaela Špačka, jenže ten situaci přihrál a odsedí si rovněž dvě minuty.

Švýcaři si v závěru prostřední části vybojovali svou aktivitou další přesilovou hru. Jakub Zbořil si odpyká dvě minuty za sekání. Do závěrečné třetiny tak Češi vstoupí pouze ve čtyřech.

35:04
    Tlak Švýcarů pro ně přináší další odměnu – Filip Hronek fauloval. Rozhodčí udělili dvouminutový trest za sekání.

31:31
    Dvě minuty si jde odsedět český útočník Adam Musil, provinil se nedovoleným bráněním.

23:41
    A třetí vyloučení v zápase. Martin Nečas dostal trest na dvě minuty za sekání.

20:58
    Češi si zahrají první přesilovku v utkání. Vyloučen Damien Riat za sekání.

18:47
    Kapitán Hronek zahákoval soupeře, který se dostával do šance. Budeme hrát dvě minuty v oslabení.

Marek Hedbávný

Branky a nahrávky: 46. Koblížek (Zbořil), 51. Chlapík (Hronek, Špaček), 60. Chlapík (Špaček, Zbořil) – 30. In Albon (Hischier, Diem), 37. Thürkauf (Riat, Hischier), 49. Riat (Siegenthaler, Thürkauf), 61. Hischier (Riat)

Česko: Škarek (Vladař) – Hrdinka, Hronek (C), Zbořil, Kalina, D. Krenželok, Vála – Špaček (A), Stránský, Musil – Nečas, Kurovský, Kaše (A) – Chlapík, Jašek, Koblížek – Šoustal, Suchý, Reichel.
    Švýcarsko: van Pottelberghe (Ritz) – Karrer, Siegenthaler (A), Burren, Weber, Gross, Gerber, Stadler – Riat (A), Thürkauf (C), Marchon – In Albon, Hischier, Diem – Miranda, Prassl, Eggenberger – Zehnder, Haberstich, Haussener – Portmann.

Rozhodčí: Lemelin (USA), Salonen (FIN) – Kohlmüller (GER), Suominen (FIN)