Florida – Toronto 2:3 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 3:2 (kon.) | Tampa – Montreal 4:3 (po pr.)
St. Louis – Philadelphia 6:3 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 2:1 (kon.)

Jakub Kindl (FLA) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:28
    Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:49 (04:49:26)

1. Mitchell Marner (TOR)0+0, rozhod. nájezd
    2. Vincent Trocheck (FLA) 1+1
    3. Roberto Luongo (FLA) 33 zák., 1 gól, 95,0%

V úvodu první třetiny byla Florida střelecky aktivnější, neproměnila dvě přesilové hry. Díky zvládnutým oslabením se naopak do hry dostalo Toronto, které se dokázalo gólově prosadit. Mladíček Auston Matthews se po chybné rozehrávce domácích dostal do střelecké pozice, kterou proměnil. Po dvaceti minutách platil stav 0:1.

Ve druhé třetině jsme sledovali rychlý hokej, Florida se snažila vyrovnat. V úvodu třetiny měla tlak, který proměnit nedokázala. Ve 37. minutě dostali hosté kotouč do branky, ale na základě výzvy domácího trenéra nebyl uznán, neboť Toronto bránilo brankáři ve hře. Následně se už hosté prosadit dokázali podle pravidel. V čase 37:54 se nad rukavici Roberta Luonga trefil William Nylander. Po dvou třetinách vedli hosté o dva góly.

Z kraje třetí třetiny dokázali domácí hokejisté vyrovnat stav zápasu na 2:2. Ve zbytku třetiny byli dál hráči Panthers aktivnější, ale nedokázali přidat další branku. Denis Malgin neproměnil trestné střílení. Po základní hrací době nebylo rozhodnuto.

Pětiminutové prodloužení gól nepřineslo, a tak se jely nájezdy. Ve třetí sérii neuspěl Nick Bjugstad. Na druhé straně mířil přesně mezi betony Mitchell Marner, který rozhodl o výhře Toronta.

Mitchell MARNER - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
    Autorem vítězné branky je MITCHELL MARNER. Uspěl střelou mezi betony brankáře Floridy.

3. série
    0:1
    Mitchell MARNER proměňuje.

3. série
    0:0
    Nick BJUGSTAD neproměňuje. Vůbec netrefil branku, jel velmi pomalu.

2. série
    0:0
    Nazem KADRI neproměňuje. Roberto Luongo skvěle zasáhl rukavicí.

2. série
    0:0
    Seth GRIFFITH neproměňuje. Bekhendem neuspěl.

1. série
    0:0
    Auston MATTHEWS neproměňuje. Dlouho váhal se střelou, nakonec nic nevymyslel.

1. série
    0:0
    Vincent TROCHECK neproměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme nájezdy. Velkým hrdinou zápasu je Roberto Luongo, který zejména v prodloužení podržel své spoluhráče.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Oddechový čas pro domácí.

64:40
    Roberto Luongo znovu podržel své spoluhráče. Auston Matthews ani napodruhé nedokázal překonat brankáře soupeře. Sledujeme prodloužení ve velmi rychlém stylu.

64:12
    Jake Gardiner vystřelil od modré, ale neuspěl. Následně Auston Matthews ve vyložené pozici nepřekonal Roberta Luonga.

63:55
    Bránící se celek dokázal poslat puk až k brance soupeře.

63:44
    Hosté hrají přesilovou hru v prodloužení.

63:21
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Marchessault – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

63:13
    Jeden z hráčů Floridy trefil brankovou konstrukci.

62:59
    Hosté jsou nyní lepší, Roberto Luongo skvěle zastavit střelecký pokus soupeře.

62:43
    Vincent Trocheck skvěle zablokoval střelecký pokus hráče Toronta.

62:23
    Toronto nyní zlepšilo hru a snaží se zejména neinkasovat.

62:00
    Dlouhou dobu byli domácí v útočném pásmu, ale zakončit nedokázali.

61:33
    Nyní je aktivnější domácí celek, který má problém s přesnější střelbou.

61:00
    První minuta prodloužení je pryč, do střelecké pozice se po samostatné akci dostal Nazem Kadri, ale minul.

60:37
    Nick Bjugstad na druhé straně nedokázal prostřelit brankáře Toronta.

60:15
    Úvod prodloužení nabízí opatrný hokej. Morgan Rielly se dostal do zakončení, Roberto Luongo pozorný.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Florida bude hrát patnácté prodloužení v této sezóně. Žádný jiný tým tolikrát nehrál nastavený čas.

Z kraje třetí třetiny dokázali domácí hokejisté vyrovnat stav zápasu na 2:2. Ve zbytku třetiny byli dál hráči Panthers aktivnější, ale nedokázali přidat další branku. Denis Malgin neproměnil trestné střílení. A tak se bude prodlužovat.

59:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:36
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Floridy.

59:22
    Florida Panthers se dostala do útočného pásma, ale k přesnější střele se domácí nepropracovali.

58:40
    Jonathan Marchessault hraje dnes velmi aktivně, znovu zakončoval rychlou akci svého celku, ale ani tentokrát neuspěl.

58:30
    Jussi Jokinen to zkusil bekhendovou stranou hole, z velkého úhlu ale neuspěl.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny a Florida má převahu.

57:42
    Jaromír Jágr začal akci, v níž pokračoval Jonathan Marchessault. Hostujícímu brankáři pomohla tyčku a následně Nick Bjugstad nedokázal doklepnout kotouč za brankovou čáru.

57:03
    Necelé tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, stav zápasu je vyrovnaný.

56:31
    Auston Matthews výborně tečoval před brankou a Roberto Luongo měl velké štěstí, že dokázal puk vyrazit.

56:25
    Jussi Jokinen dostal výbornou přihrávku, ale jeho pokus do značně odkryté branky zablokoval William Nylander.

55:57
    Konec třetí třetiny se rychle blíží, stav zápasu je vyrovnaný. Uvidíme prodloužení?

55:11
    Mitchell Marner se dostal za modrou a okamžitě vystřelil. Jeho rána jen o malý kus minula vzdálenější tyčku branky Floridy.

54:45
    Jaromír Jágr tečoval kotouč před brankou a jen o malinký kousek minul branku. Český hokejista mohl poslat svůj tým do vedení.

54:25
    Aaron Ekblad se k puku nedostal, a tak hraje soupeř. Ten se daleko ale nedostal.

54:02
    Jonathan Marchessault se dostal do další střelecké pozice, i tentokrát dokázal zastavit puk brankář Maple Leafs.

53:46
    Florida se snaží rozhodnout, hraje aktivněji a Toronto se musí bránit.

53:06
    Denis Malgin jel hodně pomalu, čekal na první pohyb brankáře. Frederik Andersen dokázal jeho střelu zastavit betonem.

53:06
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Gardiner – trestné střílení, sekání). Denis Malgin se dostal do brejku, a tak hostující hráč musel faulovat.

52:49
    Auston Matthews se díky dobrému čtení hry probojoval to zakončení, minul

52:12
    Jussi Jokinen to zkoušel na druhé straně ránou od modré, ale ani on netrefil branku přesněji.

51:47
    Nyní má více ze hry Toronto, které se snaží přidat rozdílovou branku.

51:21
    Morgan Rielly vystřelil od modré, jeho pokus byl možná ještě tečovaný před brankou, ale ani tak nemusel brankář Roberto Luongo zasahovat.

50:44
    Oba týmy hrají v plném počtu.

50:42
    Dvě sekundy zbývají do konce vzájemného vyloučení a domácí se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

50:33
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

50:01
    Denis Malgin se zkoušel dostat do brejku, ale byl tísněn, a tak se nedokázal výrazněji prosadit.

49:38
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Více ze hry a optickou převahu mají hostující hráči.

48:44
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Nick Bjugstad – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (William Nylander – 2 min., nesportovní chování).

47:48
    Roberto Luongo vyjel za branku, aby pomohl s rozehrávkou a málem se mu to nevyplatilo, neboť u puku byl dříve soupeř.

47:13
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tedy bude v neutrální zóně. Stav zápasu je vyrovnaný. Florida dokázala ve třetí třetině vymazat náskok soupeře.

46:35
    Jussi Jokinen vystřelil, Vincent Trocheck tečoval těsně před brankářem. Puk nakonec končí mimo branku.

46:21
    Roberto Luongo skvěle vychytal Austona Matthewse. Díky zákroku domácího brankáře přichází komerční přestávka za stavu vyrovnaného.

46:00
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

45:27
    Jakub Kindl vystihl špatnou rozehrávku soupeře, ale při přechodu do útočného pásma byl o puk připraven.

44:50
    Jussi Jokinen našel Vincenta Trochecka, jehož střela z velkého úhlu končí na boční tyčce. Obecenstvo v hale velmi hlasitě podporuje domácí Floridu.

43:45
    James van Riemsdyk se dostal po chybě domácích do brejku, který nedokázal proměnit. Výborně zasáhl Roberto Luongo.

42:43
    Oddechový čas pro hosty.

42:43
    100. bod v kariéře v NHL pro Vincenta Trochecka.
    42:43 Vincent TROCHECK - 2:2

42:43
    Florida právě vstřelila branku!
    Výtečně to udělali domoácí. Jakub Kindl vystřelil, puk se dostal k lépe postavenému VINCENTU TROCHECKOVI, který si elegantně bruslí přikopl kotouč a následně rychlou střelou do horní části branku vyrovnává. Asistence: Jakub Kindl a Jonathan Marchessault.

42:15
    Frederik Andersen nyní musel zasahovat, neboť Nick Bjugstad ve spoluhráči s Jágrem pořádně zatopil obraně hostů.

41:47
    Toronto Maple Leafs se dál musí bránit tlaku soupeře, Florida hraje nyní podstatně lépe, další střelu na branku si připisuje Mark Pysyk.

41:11
    Úvod třetí třetiny vyšel domácím velmi, hned první střídání přineslo branku. Nyní pokračuje aktivní hra Panthers.
    40:29 Jonathan MARCHESSAULT - 1:2

40:29
    Tlak domácích končí brankou. Keith Yandle vystřelil od modré čáry. Puk se dostal k JONATHANU MARCHESSAULTOVI, který zakončoval do odkryté branky. Florida snižuje. Asistence: Keith Yandle, Vincent Trocheck,

40:10
    Zápas pokračuje třetí třetinou, do níž vstoupili domácí aktivněji.

40:01

Ve druhé třetině jsme sledovali rychlý hokej, Florida se snažila vyrovnat. V úvodu třetiny měla tlak, který proměnit nedokázala. Ve 37. minutě dostali hosté kotouč do branky, ale na základě výzvy domácího trenéra nebyl uznán, neboť Toronto bránilo brankáři ve hře. Následně se už hosté prosadit dokázali podle pravidel. V čase 37:54 se nad rukavici Roberta Luonga trefil William Nylander. Po dvou třetinách vedou hosté o dva góly.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50

39:20
    Jakub Kindl zůstal volný před brankou, kotouč se k němu dostal, ale na poslední chvíli jej hráč Toronta dokázal poslat pryč.

39:13

38:55

38:50
    Jaromír Jágr to vzal na sebe, navázal na sebe protihráče a hledal svého kolegu před brankou. Ten byl ovšem tísněn, a tak nedokázal zakončit.

37:54
    Následovat bude hra čtyři na čtyři.
    37:54 William NYLANDER - 0:2

37:54
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Tento gól je zcela v souladu s pravidly, hostující celek se tak dostává do vedení o dvě branky. Po pohledné kombinaci se puk dostal k WILLIAMU NYLANDEROVI, který dokázal trefit prostor nad vyrážečkou brankáře Floridy. Asistence: Auston Matthews a Jake Gardiner.

37:24
    Toronto to sehrálo špatně, hodně zbytečně je vyloučený James van Riemsdyk. Přesilovka hostů pokračuje, ale jen o jednoho hráče.

37:13
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (James van Riemsdyk – 2 min., nedovolené bránění).

37:03
    Domácí dostávají kotouč ze svého obranného pásma.

36:55
    Gól uznán není, jeden z hostujících hráčů bránil domácímu brankáři v zásahu kotouče. Následovat bude přesilovka pro hosty pět na tři. Trvat bude minutu a padesát sekund.

36:55
    Domácí trenér využil možnost výzvy. Zkoumá se nedovolené bránění brankáři.

36:55
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jussi Jokinen – 2 min., hrubost).

36:45
    První přesilovou hru má nyní k dispozici hostující celek.

36:45
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jakub Kindl – 2 min., držení protihráče).

36:10
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, domácí hokejisté se snaží, ale nemohou se prosadit.

36:00
    Tyler Bozak hledal zpoza branky lépe postaveného spoluhráče. K tomu se puk ale nedostal, neboť domácí brankář zastavil hru.

35:36
    Jakub Kindl vyprodukoval druhou střelu na branku v tomto zápase, Frederik Andersen musel zasahovat. Buly v útočném pásmu Floridy.

35:17
    Colton Sceviour se po rychlé a ne úplně přehledné kombinaci do zakončení. Z hranice kruhu poslal puk vysoko nad branku.

34:48
    26:24, střelecky je stále aktivnější Florida, na gól ovšem domácího hokejisté stále čekají.

34:14
    Derek MacKenzie byl před brankou volný, ale přihrávka se k němu nedostala. Velmi dobře zapracovala obrana Toronta.

34:03
    Roberto Luongo fantastiky vychytal Mitchella Marnera. Tento hráč Toronta se už dostal snad do třetího brejku, kdy jel sám na brankáře, ale ani tentokrát nezakončil přesně.

33:46
    Tyler Bozak vedl rychlou akci Toronta, domácí obránci jej ale zakončit nenechali.

32:57
    Aaron Ekblad nahodil kotouč do útočného pásma, následně se do zakončení dostal Jaromír Jágr, který nepřekonal brankáře soupeře.

32:16
    Sledujeme velmi atraktivní hokejový zápas, oba týmy hrají útočný styl hry.

31:36
    Seth Griffith založil akci, v niž pokračoval Aleksander Barkov. Jágr si klepal o přihrávku, zakončoval by do prázdné branky, ale Barkov raději zakončil. Frederik Andersen připravený.

31:23
    Elitní formace Panthers se dostala do postavení mimo hru, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu na polovině Toronta.

30:57
    Domácímu týmu nelze upřít snahu o vyrovnání, ale hostující obrana hraje velmi dobře.

30:26
    Mitchell Marner se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, Roberto Luongo dokázal senzačně kotouč zastavit. Byla to střela do protipohybu brankáře.

30:05
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.

29:55
    Auston Matthews se propracoval k další střele na branku, Roberto Luongo byl pozorný.

29:36
    Toronto přečkalo tlak Floridy a nyní je aktivnějším týmem.

29:07
    Jussi Jokinen se pokoušel rychlou přihrávkou najít spoluhráče na útočné modré, ale pas to byl nepřesný.

28:58
    V době, kdy po tlaku Floridy přichází nátlaková hra Toronta, je připravena komerční přestávka.

28:33
    Matt Hunwick nahodil kotouč do útočného pásma a šel střídat. Následně musel domácí brankář zasahovat po sřele Nikity Zajceva.

28:00
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Domácí jsou střelecky aktivnější, hosté stále drží jednobrankové vedení.

27:33
    Jonathan Marchessault se dostal malý kousek za modrou a vystřelil. Frederik Andersen si dokázal s jeho pokusem poradit.

27:25

27:07
    Floridě se tato přesilovka nedaří, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma.

26:38
    Aaron Ekblad neměl komu přihrát, a tak to zkusil sám. Jeho rána končí nad brankou.

26:11
    Hostující celek dostává kotouč do středního pásma, domácí se nemohou dostat do tempa.

25:53
    Domácí propadli v útočném pásmu. Zach Hyman a Frédérik Gauthier ujeli do brejku dva na jednoho. Prvně jmenovaný dostal dobrou přihrávku a s jeho zakončením si tak tak dokázal Roberto Luongo poradit.

25:36
    Jonathan Marchessault a jeho tvrdá rána. Brankář Toronta dokázal střelu vyrazit maskou. Buly v útočném pásmu Floridy.

25:32
    Jaromír Jágr výborně našel Aleksandera Barkova, na kterého čekala odkrytá branka, ale Frederik Andersen výtečně vychytal domácího střelce.

25:25
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Tyler Bozak – 2 min., hákování).

25:00
    Colton Sceviour se dostal do útočné třetiny, zakončit se mu ale nepodařilo, neboť velmi dobře zapracovala obrana Toronta.

24:51
    Denis Malgin nedokázal udržel puk v útočném pásmu, a tak o něj Florida přišla.

24:22
    Nyní se oba vyloučení hráči vrací do hry, hraje se klasicky pět na pět.

24:16
    Poslední vteřinky hry čtyři na čtyři.

23:54
    Toronto Maple Leafs se dostalo do útočného pásma, jeho hráči šli ale střídat, na ledě už byli dlouho.

23:23
    Nazem Kadri se ovšem na druhé straně dostal do zakončení, a tak musel být Roberto Luongo pozorný. S pokusem ze střední vzdálenosti si poradil.

23:04
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Na ledě je elitní domácí formace.

22:43
    Do situace dva na jednoho se dostali hosté, ale finální pas postrádal přesnost.

22:22
    Dvě minuty uvidíme hru čtyři na čtyři.

22:22
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Paul Thompson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Carrick – 2 min., hrubost).

22:10
    Sledujeme pasáž hry, ve které mají obra týmy problémy s přesností zakončení, osobních soubojů začíná přibývat.

21:45
    Tyler Bozak tyčoval před brankou střelu spoluhráče od modré čáry, ale jeho pokus byl nepřesná. Následně se domácí dostali s kotoučem do středního pásma. Do útočného však už ne pro postavení mimo hru.

21:22
    Jakub Kindl vystřelil od modré, puk se odrazil od zadního mantinelu před branku. Frederik Andersen dokázal kotouč chytit. Nick Bjugstad dotíral před bránou, což se nelíbilo obráncům.

21:00
    Jonathan Marchessault přenechal puk Jaromíru Jágrovi, který dlouho čekal na střelu, vybruslil si do lepší pozice, ale zakončení se mu nepovedlo podle představ.

20:35
    Derek MacKenzie zůstal na malý moment volný v předbrankovém prostoru, ale jeho pokus byl nepřesný.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí hokejisté. Ti se jako první dostali do útočného pásma. K zakončení však ne, neboť puk odehrál Jake Gardiner.

20:01

V úvodu první třetiny byla Florida střelecky aktivnější, neproměnila dvě přesilové hry. Díky zvládnutým oslabením se naopak do hry dostalo Toronto, které se dokázalo gólově prosadit. Mladíček Auston Matthews se po chybné rozehrávce domácích dostal do střelecké pozice, kterou proměnil. Po dvaceti minutách platí stav 0:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Jonathan Marchessault autorem poslední střely v této třetině.

19:42
    James van Riemsdyk ani Jake Gardiner nedokázali od modré překonat brankáře Floridy. Roberto Luongo byl pozorný.

19:15
    Tři na jednoho postupovali domácí hokejisté. Přihrávka však přišla v nesprávnou chvíli, zakončil nedokázal ani jeden z nich.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:30
    Jaromír Jágr vybojoval kotouč, navázal na sebe dva protihráče a poslal puk na modrou. Tam byl Vincent Trocheck, jehož střelecký pokus vyrazil brankář betonem.

18:02
    A byl to právě Vincent Trocheck, kdo se dostal do zakončení. Jeho rychlá střela končí ve výstroji brankáře.

17:45
    Vhazovat se bude před brankou domácích. Vincent Trocheck vyhrál buly pro spoluhráče, kteří hru velmi rychle dostali do útočného pásma.

17:43
    Auston Matthews to vzal na sebe. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu na vzdálenější tyč. Roberto Luongo předvedl kvalitní zákrok.

17:20
    Toronto má puk pod kontrolou v obranném pásmu, střídá a čeká na vhodný moment pro založení další útočné akce.

16:37
    Derek MacKenzie nahazoval kotouč na branku hostů z nulového úhlu, slyšeli jsme cinknout tyčku.

16:31
    Vincent Trocheck zakončil tlak Floridy povedenou střelou bez přípravy, ale brankář Toronta byl pozorný. Vhazovat se bude před Frederikem Andersenem.

15:48
    Jussi Jokinen dostal více prostoru na útočné modré, dostal se do pásma, ale neměl komu přihrát, a tak to zkusil sám. Pak mu už spoluhráči přispěchali na pomoc. Obránci Toronta se dostali do problémů, ale domácí nezakončili.

15:15
    Hostující celek čeká na chyby domácích a hrozí zejména z brejkových situací. Naopak Florida hraje hodně kombinačně a snaží se hrát na krásu.

15:00
    Střelecká převaha je ta tam, oba celky mají stejně ran na branku – dvanáct.

14:47
    Roberto Luongo nyní podržel své spoluhráče. Maple Leafs se dostali ke střele i dorážce. Connor Brown ani Auston Matthews nedokázali prostřelit brankáře Floridy. Následně se na ledě strhla potyčka, kterou sudí řeší domluvou. Vylučovat se nebude.

14:24
    Toronto se dostalo do útočného pásma, na ledě znovu mladičký Auston Matthews.

14:04
    Morgan Rielly se dostal do zajímavé pozice, jeho tvrdou a rychlou ránu pravděpodobně lapačkou tečoval Roberto Luongo mimo svou branku.

13:31
    Jonathan Marchessault výborně vybojoval kotouč v útočném pásmu u mantinelu, hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče na útočné modré, ale tam nikdo z domácích nebyl.

12:49
    Michael Matheson zkoušel vymyslet přechod do útočného pásma. Neměl prostor, a tak jen nahodil na branku soupeře a šel střídat.

12:15
    Roberto Luongo zasahuje proti střele od modré čáry, kotouč ale vyrazil jen před sebe, kde byli hráči soupeře. Ti se k dalšímu zakončení už nedostali.

12:10
    Auston Matthews vstřelil sedmnáctou branku v sezóně. Právě on stanovil průběžný výsledek na 0:1. Následovat bude komerční přestávka.

11:58
    Florida se snaží co nejrychleji vyrovnat, momentálně ale hraje defenziva Toronta velmi dobře.

10:50
    Aaron Ekblad měl na holi vyrovnání, ale jeho střelecký pokus jen o malý kousek minul zadní tyčku.
    10:38 Auston MATTHEWS - 0:1

10:38
    Z první výraznější šance se prosazují hosté. Kyle Rau špatně vyhodnotil situaci za vlastní brankou, nepřihrál přesně. Connor Brown vystřelil, puk se od Zacha Hymana odrazil k volnému AUSTONU MATTHEWSOVI, který měl přes sebou odkrytou část branky. Asistence: Zach Hyman a Connor Brown.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, sledujeme velmi rychlý hokej. Ani jeden tým nechce chybovat.

09:40
    Floridský tým hraje aktivněji, střelecky je lepší, ale nedaří se dát gól. Jonathan Marchessault zakončoval další akci nepřesnou ránou.

09:00
    Michael Matheson to zkoušel od modré na teč, puk ale mířil výrazně mimo branku, a tak nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal usměrnit.

08:23
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět. Ani druhou početní výhodu Florida proměnit nedokázala.

08:14
    Jussi Jokinen vystřelil od modré, Frederik Andersen byl pozorný.

07:46
    Morgan Rielly znovu osvobozuje svůj celek, Floridě se tato početní výhoda nedaří podle představ.

07:08
    Aleksander Barkov nenašel přesně spoluhráče na modré, kotouč vypíchl útočník Toronta, který puk rychle poslal za branku Floridy a šel střídat.

06:38
    Tentokrát přesilovku začíná elitní formace a hned se dostala do útočného pásma. Tam si domácí neporozuměli, a tak hosté vyhazují.

06:23
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Frédérik Gauthier – 2 min., podražení).

06:23
    Po komerční přestávce budeme svědky přesilové hry Floridy.

06:12
    Derek MacKenzie při rozehrávce z obranného pásma byl faulovaný, následovat bude přesilovka Floridy. Domácí mají ponechanou výhodu.

05:43
    Roberto Luongo zasahovat nemusel, střela jednoho z hostujících hráčů byla zablokovaná. Výborně zafungovala obrana Panthers.

05:20
    6:2, střelecká převaha domácího celku je patrná, ale na úvodní branku stále ještě čekáme.

04:53
    Jakub Kindl to zkoušel od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný ještě dříve než musel brankář Toronta zasahovat.

04:25
    Jágr mizí na střídačce a nespokojeně kývá hlavou. S pobytem na hrací ploše podle všeho spokojený není.

04:07
    Seth Griffith našel Jágra postaveného před brankou. Česká hokejová legenda dostala puk na dlouhou hůl, a tak zakončení nebylo ideální.

03:34
    Leo Komarov vyhrál buly a zkušeně puk posílá až za branku domácích, ti tak musí o útočné pásmo dál bojovat.

03:30
    Jaromír Jágr se dostal ke střele. Jeho pokus mířil mimo branku. Nebyla to vůbec špatná kombinace. Floridská první formace na ledě zůstává. Buly před brankou Toronta.

03:06
    Polovina přesilovky je pryč, na led přichází elitní formace v čele s Jaromírem Jágrem.

02:32
    Vincent Trocheck se po pěkné individuální akci probojoval až před branku, tam byl ale jeho pokus zastavený obráncem.

02:07
    Střelecky aktivnější Florida má k dispozici první přesilovku zápasu. Hosté se dokázali vyhrát buly a puk poslali přes všechny čáry.

02:07
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Frédérik Gauthier – 2 min., vysoká hůl).

01:45
    Seth Griffith se dostal do zajímavé pozice pro zakončení, ale jeho pokus byl zblokovaný.

01:22
    Jonathan Marchessault to zkoušel od modré čáry, jeho rána končí ve výstroji brankáře Toronta. Vhazovat se tak bude před brankou Frederika Andersena.

00:43
    Na led přicházejí druhé formace, poměrně rychlé střídání. Florida má zatím více ze hry. Do výraznější šance se ale probojovat nedokázala.

00:20
    Jussi Jokinen se jako první dostal do zakončení, jeho pokus ze střední vzdálenosti nebyl pro brankáře Toronto žádný problém.

00:01

Slavnostní úvod už je minulostí, nyní už je čas na hokej. Buly bude ta malý moment vhozeno.

Následovat budou hymny.

Zápas za malý moment začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Demers, Kindl, Ekblad, Matheson, Pysyk – Jágr, Barkov, Griffith – J. Jokinen, Trocheck, Bjugstad – Marchessault, Malgin, Sceviour – Rau, MacKenzie, P. Thompson.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Bibeau) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick, R. Polák – Komarov, Kadri, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, F. Gauthier, Sošnikov..

V tabulce Východní konference je Toronto dvanácté (12-2-7-12; 35 bodů) a Florida jedenáctá (7-8-6-14; 36 bodů).

Florida Panthers z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Porazila Colorado Avalanche 3:1 a po nájezdech Buffalo Sabres 4:3. Nestačila v nájezdech na Winnipeg Jets 3:4 a Detroit Red Wings 3:4. V základní hrací době pak prohrála s Bostonem Bruins 1:3.

Toronto Maple Leafs z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. V prodloužení porazilo Pittsburgh Penguins 2:1, v základní hrací době pak Colorado Avalanche 6:0 a Arizonu Coyotes 4:1. Toronto po nájezdech nestačilo na Arizonu Coyotes 2:3 a v základní hrací době na Anaheim Ducks 2:3.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Florida Panthers a Toronto Maple Leafs.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 41. Marchessault (Yandle, Trocheck), 43. Trocheck (Kindl, Marchessault) – 11. Matthews (Hyman, Co. Brown), 38. W. Nylander (Matthews, Gardiner), rozh. náj. Marner