Carolina – Chicago 3:2 (kon.) | St. Louis – Nashville 0:4 (kon.) | Vancouver – Anaheim 3:2 (po pr.)
San Jose – Philadelphia 2:0 (kon.) | New Jersey – Washington 2:6 (kon.) | Boston – Buffalo 3:1 (kon.)
Boston Bruins
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Buffalo Sabres
Sobota 31.12.2016, 19:15 • TD Garden, Boston • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký silvestrovský večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:57:47)

Utkání sledovalo 17 565 diváků.

Zápas je u konce a Boston vítězí i ve čtvrtém měření sil mezi těmito soupeři v této sezóně. Buffalu se nedala upřít snaha, tým bojoval o případné snížení a zdramatizování, jenže na Raska to dnes nestačilo. A jelikož domácí v této třetině také gól nedali, zápas skončil výsledkem 3:1.

59:55
    Ristolainen ještě nahodil na Raska jeden puk, na výsledku to ovšem nic neměnilo.

59:36
    Přesto je tu ještě jeden oddechový čas a Lehner zůstává na lavičce.

59:36
    Ještě jeden ofsajd hostů, tohle už pro Buffalo nevypadá příliš růžově.

59:21
    Tohle se hostům nepovedlo, divoká rozehrávka skončila zakázaným uvolněním, takže Lehner musí zpět do brankoviště.

58:45
    Lehner je už na střídačce, Buffalo hraje v šesti!

58:29
    Krejčí napadá rozehrávku Buffala, hosté zatím nemohou pomýšlet na power-play.

57:56
    Reinhart se po několika kličkách dostal až před brankoviště, před zakončením mu však puk odebral pozorný Krug.

56:40
    Eichel nahodil po mantinelu puk do pásma, tam ale vládnou domácí a zatím mají hru ve své moci.

56:08
    Nahozený puk končí až u Raska, ten v poklidu rozehrává na své spoluhráče.

55:08
    Marchand možná mohl zakončovat sám, rozhodl se ale pro přihrávku dozadu na najíždějícího Bergerona. Jeho střela už pak nebyla natolik prudká, aby ohrozila hostujícího brankáře.

54:56
    Střelu ze střední vzdálenosti vyzkoušel Okposo, Raskova lapačka ale zasvištěla vzduchem a skryla puk.

53:59
    Brejk domácích dva na jednoho mohl zápas rozhodnout, provedení ovšem nebylo stoprocentní a Lehner situaci pořešil.

52:56
    Bergeron ztratil v rohu kluziště puk, hosté ale toto zaváhání nedokázali využít.

51:17
    Buffalo toto oslabení přečkalo, Ristolainen se může zapojit do hry.

50:50
    Domácí teď zkouší jednu tvrdou ránu za druhou, Millerova střela byla zblokována obětavým obráncem.

50:25
    Další Pastrňákova bomba z levé strany, tohle musel Lehner cítit i přes své chrániče.

49:43
    Po Pastrňákově střele už ale musel Lehner zasahovat. Připsal si úspěšný zákrok a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

49:24
    Puk letí přes všechny čáry, úvod oslabení hostům vyšel.

49:17
    Rozhodčí přerušili hru a bude se vylučovat. Je to přesilovka pro Boston, dvě minuty za držení dostal Rasmus Ristolainen.

48:39
    Na pravé straně kluziště našlápl k akci Czarnik, u mantinelu byl ale odzbrojen.

47:23
    Chára opět rozdává u mantinelu tvrdé hity, i s jeho pomocí se Boston dostal z vlastního pásma.

46:39
    Raskovi pomáhají i spoluhráči, tvrdou ránu od modré svým tělem srazil Tim Schaller.

45:59
    Rask musel ve svém brankovišti rychlen na led, ale svým zákrokem nedovolil Kaneovi snížit na jednobrankový rozdíl.

45:40
    Carlovi se podařilo vyhodit, puk skončil až za Lehnerovou brankou.

45:04
    Prakticky hned v úvodu přesilovky pálil Okposo a trefil tyčku! Teď měl Rask velké štěstí.

44:55
    Bude se vylučovat, Boston jde do čtyř. Dvě minuty za nedovolené bránění v brankovišti dostal Austin Czarnik.

43:10
    Bogosianova střela od modré sice nebyla tak prudká, ale dokázala Raska alespoň trochu vystrašit.

43:09
    Nyní se domácí tým dopustil dvou zakázaných uvolnění v krátkém časovém úseku, musí si tak odpustit střídání.

42:13
    Nashovo nahození mělo původně jít na spoluhráče, nakonec puk mířil na Lehnera. Ten vyrazil pravým betonem.

41:57
    Zatím to nevypadá na obrat, Boston v poklidu drží náskok a hru daleko od Raska.

40:43
    Domácí se snaží dostat z vlastního pásma, o založení akce se pokouší Vatrano.

Trestné minuty: 8:16

Skončila druhá část utkání a domácím se podařilo navýšit své vedení. I v této třetině byl Boston tím aktivnějším celkem, cpal se před Lehnera a výsledkem byly dva góly. Ve 28. minutě se trefil Patrice Bergeron a o dvě minuty později skóroval Tim Schaller. S Buffalem to nevypadalo dobře, ale jiskru naděje vykřesal Jack Eichel, když 22 vteřin před koncem snížil na současných 3:1. Je tak stále o co hrát a to je jen dobře!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:38 Jack EICHEL - 3:1

39:38
    Sabres právě vstřelili branku!
    Přesto se hostům podařilo snížit. Po kratším náporu nabil Ristolainen na vrchol kruhu najíždějícímu JACKU EICHELOVI a ten střelou z první zrušil Raskovu nulu. Asistence: Rasmus Ristolainen, Sam Reinhart.

39:17
    Reinhart se prokličkoval až před Raska a zblízka se jej snažil překonat. Gólman Bostonu na brankové čáře ale zakouzlil a puk vytlačil.

38:35
    Rychlý útok domácích skončil ofsajdem. Schaller udělal na modré kličku a Czarnik na tuto situaci už nezvládl zareagovat a byl v útočném pásmu jako první.

37:50
    Krejčí hledal Vatrana, gólman Buffala se musel ve svém brankovišti opět ohánět.

36:40
    Hostům se nyní nedaří vůbec založit útočnou akci, vše končí nejpozději ve středním pásmu.

35:39
    Spooner a Vatrano se dostali do brejku dvou na jednoho, prvně jmenovaný se rozhodl pro střelu, Lehner však zabránil nejhoršímu.

35:02
    Je po přesilovce, oba týmy již hrají v plném počtu.

34:42
    Gionta neprošel po levé straně, jeho bekhendové nahození zachytil Miller.

33:47
    Na Raska si nepřišel ani Moulson, byl ve dobré pozici před brankovištěm, finský gólman ale i nadále drží čisté konto.

33:29
    Domácím se v poklidu podařilo vyhodit přes všechny čáry, Buffalo začíná od nuly.

33:02
    Už je po výhodě, dvě minuty za podražení dostal Dominic Moore.

32:55
    Bude se vylučovat na domácí straně, Buffalo má zatím ponechanou výhodu.

32:20
    Pastrňákova bomba skončila na zadním mantinelu.

32:00
    Více prostoru na ledě zatím hráči nevyužívají k útočným rejdům, hraje se ve středním pásmu.

30:55
    Domácí Kevan Miller dostal dvě minuty za hrubost, hostující Evander Kane 2+10 minut za nesportovní chování.

30:55
    U střídaček se nám strhla menší potyčka, hostující Kane byl hodně rozezlen a rozhodčí měl co dělat, aby se mu hráč nevytrhl a nevrhl se na Millera. Bude se vylučovat.
    29:29 Tim SCHALLER - 3:0

29:29
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hopla, tak tenhle gól je pro hosty docela ledovou sprchou. Po pravé straně zasprintoval TIM SCHALLER a bekhendem zkusil překvapit Lehnera. A vyšlo mu to, puk prošel chrániči gólmana Buffala a je to 3:0! Asistence: Torey Krug, Austin Czarnik.

28:44
    Zprava vystřelil hostující Eichel a i když to byla nenápadná rána, tak nadělala Raskovi docela problémy.

28:11
    Hra se nám po druhé brance kupodivu trochu zklidnila, hraje se převážně ve středním pásmu.
    27:04 Patrice BERGERON - 2:0

27:04
    Přesilovka je využitá a Boston vede 2:0! Po poměrně dlouhé kombinaci se puk dostal mezi kruhy, kde byl připravený PATRICE BERGERON a švihem překonal Lehnera. Asistence: Ryan Spooner, Brad Marchand.

26:28
    Pastrňák hledal žabičkou Marchanda, tomu puk přeskočil hůl a pouze naprázdno promáchl.

25:51
    Po Krejčího přihrávce střílel Vatrano, puk byl sražen a hosté se pak osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

25:06
    Dvě minuty za sekání dostal Jack Eichel, vhazuje se po Lehnerově levici.

24:52
    Domácí mají ponechanou výhodu, budou hrát přesilovou hru.

24:37
    Ristolainen si u mantinelu počkal na Marchanda a předvedl na něm tvrdý hit.

23:20
    Další nahození od modré čáry, Bogosianův pokus prolétl i přes několik hráčů, skončil však vedle.

22:29
    Oba týmy střídají za hry, Buffalo se chystá k dalšímu výpadu.

22:00
    Přihrávku na modrou dostal Ristolainen, jeho nahození skončilo těsně mimo.

20:57
    V rohu bojoval o puk hostující Reinhart, proti přesile ale neměl mnoho šancí a neuspěl ani s nahozením před brankoviště.

20:38
    Domácí založili velice slušně vypadající akci, táhl ji Marchand, jenže klička na modré čáře znamenala ofsajd.

Trestné minuty: 4:2

První třetina je minulostí a do kabin jdou domácí hráči s jednobrankovým náskokem. O zatím jedinou branku se už ve druhé minutě postaral Frank Vatrano. Buffalo se s postupem času dokázalo co se šancí týká soupeři vyrovnat, hosté ale zatím hoří na přesnosti.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:44
    Carlo vyslal tvrdou střelu, ale bohužel také příliš vysokou. Puk šel o notný kus nad brankou.

19:06
    Za brankou hostů proběhl tvrdý souboj mezi Schallerem a Ristolainenem, vítězně z něj vyšel obránce Buffala.

18:32
    Od modré pálil McCabe, puk pouze zaduněl na zadním mantinelu. Gólman Bostonu tak byl bez práce.

18:00
    Nahození domácích skončilo na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po Raskově pravici.

16:18
    Zprava se do útoku vydal Eichel, vystřelil, ale je to stále stejná písnička. Rask na střely vidí a nyní mu pomohl svým bráněním Chára, který je tak zjevně v pořádku.

15:08
    Chára šel v přerušené hře vyzkoušet trefený kotník a zatím zůstává na střídačce. Vypadá to ale, že se do hry vrátí.

14:58
    Buffalo v posledních minutách přidalo na tempu, dokázalo se na delší dobu natlačit do útočného pásma, je to ale stále bez úspěchu.

13:40
    A je po přesilovce, Boston je už zase v pěti.

13:33
    Neuspěl ani Kane z levé strany, jeho ránu Rask vytlačil.
    12:52 Závar hostů v přesilovce

12:52
    Obrovský závar před Raskem odnesl zraněním kotníku Chára, Okposo a jeho spoluhráči však puk do branky nedotlačili.

12:20
    Chára bojoval s Okposem v rohu kluziště o puk a byl úspěšný. Jeho spoluhráči pak vyhodili přes všechny čáry.

12:08
    Domácí trojici se podařilo puk srazit do ochranné sítě, Boston si tak může alespoň na chvíli oddechnout.

11:40
    Už je hra přerušená, a Tim Schaller odjíždí s dvouminutovým trestem za hákování.

11:36
    No a pozor, bude se opět vylučovat za faul v obranném pásmu, Boston půjde do tří!

10:47
    Přesilovku si teď zahrají i hosté, dvě minuty za sekání dostal Brad Marchand.

10:23
    Buffalo je v plném počtu, Cody Franson se už vrátil na ledovou plochu.

10:14
    Před brankovištěm číhal domácí Schaller a už to vypadalo, že se dostane k dorážce. V poloze ležícího střelce se mu to ovšem nepovedlo a Lehner zbytek zvládl pořešit.

09:44
    Ofsajd. V nepovoleném postavení se ocitl domácí Vatrano.

09:03
    Bergeron projel takřka celé kluziště, přihrál doprava na Kruga, jeho zakončení ale pokračovalo potřebnou razanci.

08:28
    Buffalo po vyhraném buly ihned vyhodilo přes všechny čáry.

08:23
    Bude se poprvé vylučovat, na trestnou lavici míří hostující Cody Franson, který se provinil hákováním.

07:44
    Hosté v útoku, Girgensons to zkusil od levého mantinelu, Rask si ale připsal jednoduchý zákrok. Larsson po nárazu na mantinel už ale tak nadšený nebyl...

06:56
    Tak tohle byl opravdu tvrdý hit, v hale to po Chárově tvrdém zákroku jen zašumělo.

06:16
    Po Bergeronově přihrávce se Pastrňák dostal do už kloudnějšího zakončení, Lehner opět vyrazil.

06:09
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, mohou tak teď zapomenout na střídání.

05:56
    Pastrňák byl na pravém křídle až příliš rychlý, nechal tak puk trochu za sebou a v plné rychlosti nedokázal dobře zpracovat.

04:56
    Útočnou akci Buffala rozjel za vlastní brankou Eichel, své spoluhráče ovšem přesnou přihrávkou nenašel.

04:42
    Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se po delší době stěhuje před Raska.

03:50
    Do další šance se už hnal Krejčí, pálil z pravého kruhu pro vhazování, Lehner si nyní poradil a střelu vyrazil.

02:58
    Další útok Bostonu zastavil na modré čáře Ristolainen.
    01:28 Frank VATRANO - 1:0

01:28
    Domácí jdou do vedení. Po Chárově zákroku se Boston dostal do útoku, po přihrávce na pravou stranu se k puku dostal FRANK VATRANO a pohotovou střelou prostřelil Lehnera. Asistence: Zdeno Chára.

01:14
    Chárovu sílu pocítil Foligno, který od slovenského obránce doslova odlétl.

00:36
    První střelu vyslal hostující Kane, jeho pokus skončil na zadním mantinelu.

00:01

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Morrow – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Vatrano, Krejčí (A), Spooner – Riley Nash, Czarnik, Schaller – J. Hayes, D. Moore, Blidh.

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Ristolainen, Gorges (A), Bogosian, McCabe, Franson, Falk – Moulson, Eichel, M. Foligno – B. Gionta (C), Jo. Larsson, E. Kane – Okposo (A), Reinhart, Girgensons – Ju. Bailey, D. Grant, Deslauriers.

Rozhodčí: Dwyer, Kowal – Knorr, Daisy.

Hráči jsou již na ledové ploše, nyní následuje hymna USA.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v TD Garden začne v 19 hodin, takže si na pozdně odpolední čas nic neplánujte a sledujte s námi zápas NHL. Jste k němu všichni zváni.

Sam Reinhart 21 (8+13)

Hosté jsou na tom v tabulce hůře, na osmém místě Atlantické divize mají 34 bodů, což ale znamená ztrátu pouze osmi bodů na dnešního soupeře. Jak vidno tabulka je vyrovnaná a o to více je důležité bodovat proti týmům ze stejné divize. Jak už bylo řečeno, Buffalo poslední zápas prohrálo, v Bostonu se v první třetině trefili Foligno a Okposo, na soupeře to ale nestačilo...

David Krejčí 25 (8+17)

Domácí tým je v současné době na třetím místě Atlantické divize, se 42 body z 38 odehraných zápasů. Tím posledním byl duel proti dnešnímu soupeři, pouze na ledě Buffala. Boston si ale na cestu domů přibalil dobrou náladu a hlavně výhru 4:2. O góly se postarali Bergeron, Krejčí a v závěrečné třetině přidal dvě trefy Spooner. Do dnešního silvestrovského utkání vstoupí Boston jako favorit a bude chtít rok 2016 zakončit bodovým ziskem.

Boston – NY Islanders 2:4
    Florida – Boston 1:3
    Carolina – Boston 3:2 pp
    Columbus – Boston 4:3

Dobrý podvečer u NHL. Dnes se společně podíváme na duel, ve kterém se utkají Boston Bruins a Buffalo Sabres.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. Vatrano (Chára), 28. Bergeron (Spooner, Marchand), 30. Schaller (Krug, Czarnik) – 40. Eichel (Ristolainen, Reinhart)

Rozhodčí: Dwyer, Kowal – Knorr, Daisy

Diváci: 17 565