Rangers – Celtic 1:2 (kon.)
Glasgow Rangers
1:2 (1:1)
Celtic Glasgow
Sobota 31.12.2016, 13:15 • Ibrox Stadium, Glasgow • Skotská Premier League • 21. kolo

Žluté karty: 3 – 3 (15:26:40)

První poločas nabídl výbornou podívanou, ale jak se ukázalo, byl to pouze předkrm k úžasnému druhému dějství. V něm měl Celtic výraznou územní převahu, ale obrovské šance se střídaly na obou stranách a tempo bylo vskutku strhující.

První derby mezi Rangers a Celticem na Ibrox Stadium po takřka pěti letech ovládl Celtic a připisuje si patnáctou ligovou výhru v řadě!

90+4
    90+4. Poslední šance, která byla zahozena do zámezí!

90+4
    Po Tavernierově rohovém kopu ještě vznikla jedna obrovská skrumáž před Gordonem, domácí ale nedokázali nasměrovat míč na jeho branku!

90+4
    Joe Dodoo vybojoval ještě jeden rohový kop pro Rangers!
    90+3. Dalekonosná střela Hallidaye.

90+3
    Halliday pálil z dobrých třiceti metrů, jeho přízemní ráně nechyběla razance, ovšem mířila do středu branky, kde ji s jistotou pokryl brankář Gordon.

90+3
    Po dlouhé době dokázali domácí získat míč a přesunout dění do středu pole.

90+3
    Dembele odvádí neuvěřitelnou práci u soupeřova rohového praporku, už tam drží hru přes dvě minuty!

90+2
    Dembele je posléze faulován Wilsonem, ten vidí žlutý kartónek.

90+1
    Ten rozehráli opět nakrátko a Dembele k velké radosti příznivců bílo-zelených vybojoval novou standardní situaci u rohového praporku.

90+1
    Rozhodčí McLean k dnešnímu derby přidává čtyři nastavené minuty. V té první budou hosté zahrávat rohový kop.

90
    Hosté rozehráli nakrátko při myšlence ušetřit čas, ovšem brzy o míč přišli.

89
    Tavernier je žlutě napomenut za zákrok vedle vlastního pokutového území.
    88. Miller chybuje a nahrává míč před svoji branku.

88
    Miller se teď u vlastního rohového praporku pokusil o soupeře odehrát míč do zámezí, ovšem prudký balón proletěl až k vlastní brance, kde se v další šanci objevil Dembele, ovšem naprosto kuriózní situaci při centru protihráče nedokázal gólově zakončit!