Novokuzněck – Viťaz 3:4 (kon.) | Novosibirsk – Jaroslavl 3:2 (1:0 po s.n.) | Omsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Toljatti – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Nižněkamsk – Ufa 1:0 (4:3 po s.n.)
Minsk – Petrohrad 5:4 (kon.) | Riga – Čerepovec 5:2 (kon.) | Záhřeb – Kunlun 1:0 (kon.)

Jakub Jeřábek (CEC) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:09
    Roman Horák (CEC) 1+1, 1 střela, čas na ledě 19:20 (13:48:42)

Úvodní třetina přinesla rychlý hokej a tři góly. Na úvodní branku si diváci museli počkat do 16. minuty, kdy se prosadil Roman Horák. O 69 sekund později navýšil vedení Viťazu Alexej Kopejkin. O další půlminutu později přidal Alexej Makejev třetí gól svého týmu. Ze sedmi střel proměnili hosté hned tři.

Druhá třetina nabídla tři branky. Po polovině zápasu snížil domácí Igor Skorochodov. V čase 38:20 se prosadil Kirill Semjonov a bylo zaděláno na drama. To odmítl dvanáct sekund před koncem třetiny Mario Kempe, který stanovil skóre na 2:4.

Ve třetí třetině padl jediný gól, vstřelili jej domácí, zápas zdramatizoval Denis Vicharev. Víc toho domácí nestihli a prohráli.

59:30
    Domácí hrají v šesti proti čtyřem, ale nemohou se stabilně dostat do útočného pásma.

58:59
    Domácí brankář se vrací na střídačku. Domácí hrají v šesti.

58:54
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jevgenij Katičev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:50
    Vzhledem k buly ve středním pásmu se domácí brankář se vrací do hry.

58:23
    Metallurg Novokuzněck odvolal brankáře, zkouší to v šesti.

58:21
    Konec přesilové hry, hosté hrají v plném počtu.

57:43
    Další střelecký pokus kryje hostující brankář. Konec třetí třetiny se blíží.

57:17
    Přesilovou hru hrají domácí hokejisté aktivně, dostali se do útočného pásma a snaží se o vyrovnání. Harri Säteri má plné ruce práce.

56:21
    Oddechový čas pro domácí.

56:21
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Mario Kempe – 2 min., podražení).

55:50
    Alexej Semjonov se dostal do zakončení, mohl rozhodnout, ale nedokázal zakončit přesně.

55:01
    Maxim Afinogenov, hráč mající zkušenosti s NHL, se dostal do střelecké pozice. K levého kruhu trefil prostor, kde byl připravený domácí brankář.

54:20
    Kirill Semjonov se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale obránce soupeře jej odstavil od puku.

53:30
    Domácím hokejistů se podařilo snížit na rozdíl jediné branky a nyní se snaží dál vyrovnat.
    52:24 Denis VICHAREV - 3:4

52:24
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    A je zaděláno na drama, na rozdíl jediné branky po dobré přihrávce snižuje DENIS VICHAREV. Asistence: Igor Skorochodov.

51:13
    Nikita Jazkov vypálil z dolní části levého kruhu, Harri Säteri tak tak dokázal jeho pokus vytěsnit mimo branku.

51:00
    Metallurg Novokuzněck se po rychlé akci propracoval do útočného pásma, vystřelil, ale brankář puk odrazil před sebe, kde jej přebrali obránci.

50:30
    Jeden z hostujících hráčů vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ještě tečovaný. Brankář nakonec zasahovat nemusel.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, hosté stále vedou o dva góly a poklidně míří za výhrou v tomto zápase.

49:33
    Arťom Michejev se probojoval do střelecké pozice, brankář hostů si s jeho pokusem dokázal poradit. Následovat bude buly před brankou Säteriho.

48:22

48:00
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Alexej Makejev z velkého úhlu vystřelil na branku, gólman Rafael Chakimov připravený.

47:32
    Mnoho šancí ve třetí třetině k vidění, brankáři mnoho práce nemají.

46:22
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Nikita Ljamkin – 2 min., hákování).

45:50
    Nikita Ljamkin držel hru v útočném pásmu svého celku, šetřil tak cenné vteřinky z oslabení

45:29
    Hosté se dostávají do útočného pásma, ale vinou nepřesné přihrávky o něj také velmi rychle přicházejí.

45:13
    Hosté v plném počtu.Pokračuje přesilovka hostujícího celku.

45:00
    Žádné střelecké pokusy v této pasáži hry neregistrujeme.

44:39
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, mnoho vyložených šancí k vidění není.

43:13
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jakub Jeřábek – 2 min., sekání).

42:53
    Dlouhou přesilovku budou mít nyní k dispozici hokejisté Viťazu.

42:31
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexandr Titov – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

41:30
    Sergej Gimajev vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný, a tak nepřidali hosté další gól.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:49 Mario KEMPE - 2:4

39:49
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Poslední slovo ve druhé třetině mají hosté. Alexej Kopejkin našel zcela volného spolkuhráče, a tak mohl MARIO KEMPE pohodlně skórovat. Hosté vedou o dva góly. Asistence: Alexej Kopejkin.

39:09
    Po střele jednoho z domácích hráčů se bude vhazovat před brankou hostů.
    38:20 Kirill SEMJONOV - 2:3

38:20
    Domácí přesilovku sice neproměnili, ale tlak trval dál a nyní už to vyšlo. Tvrdou střelou překonal brankáře soupeře KIRILL SEMJONOV.

38:00
    Velmi dobře hrají domácí v přesilové hře, několikrát se dostali do zakončení, ale brankář Viťazu prostřelit nedokázali.

36:16
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., podražení).

35:58
    Sedmnáct střel na braku mají na svém kontě domácí hokejisté. Ujala se jen jedna z nich.

34:10
    Mark Skutar se pokoušel probojovat do útočného pásma domácích, ale byl zastavený. Píská se postavení mimo hru.

33:41
    Rozdíl ve skóre jsou nyní dvě branky, domácím nelze odepřít snahu o zdramatizování.

32:50
    Alexandr Nikulin nahazoval z pravé strany dostal ke střele, Maxim Afinogenov jeho pokus tečoval mimo branku.

32:09
    Přesilovou hru hrají hosté velmi dobře, dostali se do útočného pásma a několikrát vystřelili na branku.

31:12
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Nikita Ljamkin – 2 min., nedovolené bránění).
    30:59 Igor SKOROCHODOV - 1:3

30:59
    Autorem branky je IGOR SKOROCHODOV. Asistence: Kirill Semjonov a Denis Vicharev.

30:10
    Ignat Zemčenko hledal svého lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka se nepodařila.

30:01
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže probojovat do zakončení. Brankáři momentálně mnoho práce nemají.

29:31
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí nestranným divákům líbit.

29:03
    Domácí mají nyní puk pod kontrolou, nemohou se ale dostat ke gólové střele.

28:40
    Kirill Semjonov se probojoval do zakončení ze střední vzdálenosti, ale kotouč končí mimo branku.

28:05
    Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny zápasu, Novokuzněck se snaží, ale nemůže se prosadit.

27:04
    Hosté dostali puk do branky znovu, ovšem proti pravidlům, a tak gól nemůže platit. Viťaz vede 3:0.

26:40
    Hra je přerušena, komerční přestávka následuje.

26:36
    Vhazovat se bude před brankou domácího celku, hosté pokračují v aktivní hře.

26:13

25:20
    Maxim Afinogenov vedl útočnou akci svého celku, ale jeho pokus z pravé strany končí mimo.

24:32
    Hosté se dostali do útočného pásma, snaží se vstřelit další branku. Zatím si obrana domácích počíná zodpovědně.

24:13
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Jevgenij Viksna – 2 min., podražení).

24:10
    Andrej Karavajev vystřelil z levé strany, ale jeho pokus mířil mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

23:30
    Domácí jsou aktivnější v této části hry.

23:10
    Alexej Semjonov se probojoval ke střele, která se mu nepovedla podle představ, i tak ale musel brankář zasahovat.

22:43
    Jakub Jeřábek se dostal ke střele od modré čáry, ale brankář Rafael Chakimov byl pozorný.

22:14
    Do zakončení se dostal hostující Arťom Černov. Jeho pokus zastavil brankář soupeře.

21:42
    Roman Horák se dostal do první šance Viťazu, ale jeho pokus byl nepřesný.

21:15
    Sledujeme rychlý úvod druhé třetiny, hosté vedou o tři branky a kontrolují hru.

20:15
    Devátou střelu na branku vyslali domácí hokejisté, na gól stále čekají.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:20
    Hosté mají kotouč v držení a dostávají se co nejdál od vlastní branky.

18:50
    Alexej Kopejkin z pravé strany vyslal povedenou střelu, a tak musel hned zasahovat nově příchozí muž na hrací plochu, brankář Rafael Chakimov.

18:45
    V poklidném tempu se dohrává první třetina zápasu.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:54
    Hostující celek hraje velmi dobře takticky, puk má pod kontrolou a domácí hráče nepouští do žádných velkých akcí.

16:49
    Střídání v brance týmu Metallurg Novokuzněck: ze hřiště odchází Vladislav Podjapolskij, přichází Rafael Chakimov.
    16:49 Alexej MAKEJEV - 0:3

16:49
    Velmi rychle přidávají hosté další gól. Po rychlé kombinaci se prosadil povedenou střelou ALEXEJ MAKEJEV. Asistence: Maxim Afinogenov a Alexej Semjonov.
    16:16 Alexej KOPEJKIN - 0:2

16:16
    Gól v přesilové hře a hosté vedou o dvě branky. Roman Horák našel dobrou přihrávkou ALEXEJE KOPEJKINA, který překonal brankáře Novokuzněcku. Asistence: Roman Horák.

15:51
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Semjonov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

15:30
    Metallurg Novokuzněck se snaží o vyrovnání, momentálně ale nemůže nají recept na brankáře soupeře.
    15:07 Roman HORÁK - 0:1

15:07
    Hostující celek se dostává do vedení, k velké radosti českých fanoušků se prosazuje ROMAN HORÁK. Asistence: Nikita Vyglazov a Arťom Černov.

15:01
    Dostáváme se do finální části první třetiny, hosté mají vhazování v útočném pásmu.

14:40
    Ilja Davidov vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl ještě tečovaný před brankou, ale i tak si dokázal gólman poradit.

14:29
    Domácí hokejisté mají puk nyní pod kontrolou, snaží se něco vymyslet, ale nedaří se jim dostat se do útočného pásma. Hosté velmi dobře brání již ve střední třetině.

13:43
    Střelecky jsou aktivnější domácí, vedou 7:4 v tomto ohledu. Na úvodní gól čekáme.

13:18
    Hra se nyní hodně přerušuje, k vidění není rychlý hokej, nepřesností je na obou stranách poměrně mnoho.

13:02
    Metallurg postupným útokem hledal cestu před branku soupeře, ale nenašel ji.

12:47
    Hosté mají k dispozici buly v útočném pásmu, nyní mají na svém kontě čtyři střely.

12:01
    Další dobrý útok hostujícího celku, ale nikdo z hráčů Viťazu nebyl schopný důrazněji napálit puk na branku.

11:16
    Mario Kempe se dostal do dobré pozice, ještě ale posunul puk na Miro Aaltonena, jehož ránu vychytal domácí brankář.

10:52

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, bezbrankový stav stále platí. Domácí mají k dispozici početní výhodu, několik střel na branku mají, ale výraznější šance to nejsou.

09:40
    Domácí se dostali do útočného pásma, kde kombinují, zatím se ale do zakončení dostat nemohou.

08:52
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Maxim Afinogenov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

08:20
    Maxim Afinogenov dostal výbornou přihrávku před branku, ale jeho rána bez přípravy se nepovedla podle představ.

07:19
    Kirill Lebeděv z levé straně přihrával do předbrankového prostoru, kde byl volný jeho spoluhráč. Ten byl však následně obsazený, a tak se do zakončení neprobojoval.
    Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

07:01
    Kotouč mají domácí za svou brankou, oba týmy tak využívají klidnější pasáže hry ke střídání.

06:20
    Sledujeme rychlý hokej, který nabízí mnoho střetů. Střel na branku není tolik jako v předchozí části zápasu.

05:30
    Igor Skorochodov z ostrého úhlu vypálil, brankář hostů měl velmi mnoho práce, střela byla ještě tečovaná. Situaci zvládl, bezbrankový stav platí.

05:07
    Alexandr Nikulin na pravé straně útočného pásma vyhrál vhazování, následně se jeho spoluhráč dostal do střelecké pozice. Vladislav Podjapolskij kryje další pokus Viťazu.

04:40
    Lebeděv se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

04:09
    Nikita Vyglazov na druhé straně přejel modrou čáru, schoval svou střelu za obránce. Domácí brankář měl velké problémy, ale dokázal puk chytit.

03:58
    Jevgenij Viksna to zkusil od modré čáry, brankář Harri Säteri byl připravený, a tak zákrokem přerušuje hru.

03:50
    Alexej Semjonov z levého kruhu dobře vypálil, jeho pokus byl tečovaný do ochranné sítě. Vhazovat se bude před brankou domácích.

03:01
    Miro Aaltonen z hostujícího týmu se probojoval do zakončení, jeho pokus celkem snadno dokázal brankář Novokuzněcku vyrazit.

02:19
    Kirill Lebeděv našel rychlou přihrávkou spoluhráče, který chtěl vystřelit, ale skákavý kotouč netrefil přesně. Oba týmy hrají v úvodu zápasu opatrně.

01:40
    Nikita Jazkov to vzal na sebe, mohl přihrát, ale rozhodl se pro samostatnou akci, na jejímž konci byla střela. Harri Säteri byl pozorný a i on má první zákrok.

01:10
    Roman Horák to udělal dobře, probojoval se až do střelecké pozice a zápěstím vypálil. Domácí brankář Vladislav Podjapolskij pozorný.

00:45
    Alexej Kopejkin hledal zadovkou lépe postaveného Arťoma Černova, ale přihrávka se k němu nedostala. Dobře zasáhli domácí obránci.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V tabulce Západní konference jsou hosté na osmém místě (17-6-3-19; 66 bodů). V tabulce Východní konference jsou domácí poslední (7-3-3-31; 30 bodů).

Metallurg Novokuzněck z posledních pěti zápasů prohrál všechny. Po nájezdech nestačil na Omsk 2:3, v základní hrací době na Dynamo Minsk 0:2, Helsinky 2:3, Dinamo Riga 0:6 a Novosibirsk 0:1.

HC Viťaz z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si se Soči 5:2 a Spartakem Moskva 5:2. Nestačil na Čerepovec 2:4, Nižnij Novgorod 2:3 a Nižněkamsk 2:5.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Novokuzněck a HC Viťaz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 31. Skorochodov (K. Semjonov, Vicharev), 39. K. Semjonov, 53. Vicharev (Skorochodov) – 16. Horák (Vyglazov, A. Černov), 17. Kopejkin (Horák), 17. Makejev (Afinogenov, A. Semjonov), 40. Kempe (Kopejkin)

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (17. Chakimov) – Kalašnikov, Ljamkin, Fatkullin, Viksna, Davidov, Titov, Kuklev, Skutar – Zemčenko, Komaristyj, Lebeděv – K. Semjonov, Skorochodov, Vicharev – Razumov, Jazkov, A. Michejev – Karavajev, Jemec, Parchomenko.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Säteri) – A. Semjonov, Golovkov, Katičev, Jeřábek, S. Romanov, Gimajev, Kudrjašov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, Kempe, M. Aaltonen – Vyglazov, Horák, A. Černov – Pankov, Cyganov, Švec-Rogovoj – Jacenko.