Mladá Boleslav – Slavia 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Kladno 5:3 (kon.) | Vsetín – Písek 3:1 (kon.)
Havířov – HC Litvínov 2:4 (kon.) | Liberec – Jihlava 0:5 (kon.) | HC Plzeň – Třinec 4:8 (kon.)
Olomouc – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.) | Sparta – Zlín 5:2 (kon.) | Kolín – Letňany 1:6 (kon.)
K. Vary – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Chomutov – Pardubice 0:6 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
0:5 (0:0, 0:3, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Pátek 20.01.2017, 17:00 • Svijanská Aréna • Extraliga staršího dorostu • 9. kolo

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přejí vám pěkný zbytek pátečního večera. (19:01:50)

Utkání je u konce. V něm si tři body a čisté konto připisují hráči jihlavské Dukly, kteří dokázali využít několik přesilovek, ve kterých rozhodli zápas.

59:35
    Utkání už se jen dohrává.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:42
    Z té samé pozice mířil Charvát mimo tři tyče.

56:23
    Zatím neprůstřelný Juřička zlikvidoval i pokus Hájka od levého mantinelu.

55:15
    Ani jeden celek už se nikam nežene. O vítězi dnešního střetnutí je pravděpodobně jasno.

54:21
    Po chybě v liberecké rozehrávce se puku zmocnil Najman, jenž si najel až před Hrstku, který si ovšem jeho bekhendovou střelu mezi nohy pohlídal.

53:41
    Rašín nebezpečně pálil z vrcholu útočného pásma. Jeho dělovku někdo srazil do rohu.

52:15
    Projektilem od modré se nyní prezentoval Žůrek. Jeho pokus se ale minul účinkem.

51:34

50:47
    Šafářovský se zmocnil puku a osvobozuje své mužstvo.

49:56
    Severočeši dvojnásobné oslabení zatím úspěšně brání.

49:28
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Hrstka – 2 min., sekání).

49:10
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kotyza – 2 min., podražení).

48:08
    Dukla právě vstřelila branku!
    Do konce utkání sice zbývá téměř 12 minut, už nyní je ale nejspíše rozhodnuto. Po Judově přesném pasu prostřelil Hrstku mezi nohy Vítězslav Brož. Asistence: Miroslav Juda, Oliver Havelka.

47:55
    Tygři se zmocnili puku a posílají ho přes všechny čáry až za Juřičkovu bránu.

47:33
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adamec – 2 min., držení protihráče).

46:23
    Juřičkovi teď asi pořádně zatrnulo, jelikož se Šíp napřáhl na červené čáře a nahozením téměř přes půl hrací plochy orazítkoval brankovou konstrukci.

45:16
    Sám před Hrstkou se nyní zjevil Vala, kličkou do bekhendu si však na libereckého brankáře nepřišel a neujala se ani následná dorážka.

44:40
    Šelmy se stále nevzdávají, nedaří se jim ale prokousat pevnou Jihlavskou obranou.

42:13
    Jihlava využívá další přesilovku! Hrstka nedokázal skrýt do lapačky jedovatou střelu Kadlečeka a puk za jeho záda následně dorazil TOMÁŠ VALA. Asistence: Slavomír Kadlečeka a Milan Strnad.

41:40
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Litera – 2 min., podražení).

41:21
    Musil vypálil z levého kruhu, jeho střelu Hrstka pouze vyrazil a dorazit se jej snažil Vala. Puk mu ovšem přeskočil hokejku.

40:26
    Had vyslal od modré nebezpečný projektil, který se snažil tečovat Maťátko. Puk si do brány cestu nenašel.

40:05
    Juřička ukryl do lapačky nahození Liberce. Vhazovat se bude po jeho levici.

40:01

Druhé dějství je za námi. V něm Jihlavští dali Liberci lekci z produktivity a vstřelili hned tři branky. Tygři sice hrají s vedoucím mužstvem tabulky vyrovnanou partii, nicméně zatím se nedokázali gólově prosadit. Třetí třetina začne přibližně v 18:28.

40:00

38:53
    Jihlava svou první přesilovku využívá! Po pěkné kombinaci hostů poslal Jaroslav Musil přesný křížný pas na JAKUBA FILIPA, který poslal puk za marně se natahujícího Hrstku. Asistence: Jaroslav Musil a Oliver Havelka.

37:39
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Čermák – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

37:39
    Neuvěřitelná šance! Kadleček obral o puk libereckého obránce, přihrál svému spoluhráči, jenž si položil dalšího beka Tygrů a naservíroval puk Valovi. Ten měl před sebou úplně prázdnou bránu, gólovou radost mu ale překazil svým vynikajícím přesunem Hrstka.

36:11
    Dukla se ubránila i další liberecké přesilovce. Ježci jsou kompletní.

35:48
    Mocek od modré prověřil Juřičku golfákem. Jihlavský maskovaný muž si s jeho pokusem dokázal i přes hráčskou clonu poradit.

34:35
    Bálikův tvrdý projektil sražen do rohu. Následně hosté vyhazují.

34:11
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Kadleček – 2 min., hákování).

34:11
    Aubrecht pálil po nahrávce Maťátka z mezikruží. Jeho dělovku zlikvidoval Juřička.

33:28
    Liberečtí to nyní zkouší opravdu ze všech možných pozic. Juřička se má ve své svatyni co ohánět.

33:00

32:57
    Šíp se ocitl úplně sám před Juřičkou, nedokázal ovšem přehodit jeho beton.

32:10
    Nakonec ale hosté vyhazují a mohou vystřídat.

31:48
    Šelmy drží Vysočany v jejich obranné třetině. Bránící čtyřka už je velmi unavená.

31:08
    Hráči s ježkem na dresech vyhazují.

30:51
    Jakub Filip (JIH) obdržel dvě minuty za sekání. Liberečtí mají šanci snížit.

30:01
    Máme za sebou polovinu utkání.

29:43
    Šafářovský se pokusil vypálit z otočky, střelu mu ale vůbec nesedla a ještě navíc upadl.

28:43
    Dukla se dostává do dvoubrankového vedení. Josef Vrátný našel z vrcholu pravého kruhu svým přesným pasem před bránou úplně volného JAKUBA FILIPA, kterému stačilo už jen zasunout puk do odkryté klece. Asistence: Josef Vrátný.

28:02
    Ofsajd Jihlavy.

27:27
    Aubrecht to zkusil od modré, ovšem Juřička měl dobrý výhled a ukryl puk do své náruče.

26:11
    Vala vlétl do útočné třetiny jako uragán a vypálil na Hrstku. Jenže ten nemusel ani zasahovat, neboť jihlavský forward mířil nad.

25:12
    Zakázané uvolnění Liberce.

24:22
    Ze slibné pozice pálil Charvát, ale střela mu nesedla.

24:13
    Jihlavští se provinili zakázaným uvolněním. Hra se přestěhuje zpět před Juřičku.

24:09
    Severočeši mohli jet dva na jednoho, avšak Piroutkovi utekl puk z hokejky.

23:35
    Hosté se ujímají vedení. V nepřehledné situaci před hrstkou se nejlépe zorientoval TOMÁŠ VALA, který dokázal propasírovat puk až za brankovou čáru. Asistence: Slavomír Kadleček.

22:55
    Hájek zkoušel poslat puk před bránu. Tam se ovšem nenašel nikdo z jeho spoluhráčů, kdo by černou gumu poslal do sítě.

21:30
    Hráči Liberce jeli tři na jednoho, hosté se ale stihli vrátit.

21:01
    Valův pokus z mezikruží byl sražen do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Hrstkou.

20:36
    Liberečtí začali druhé dějství náporem. Juřičku ale neohrozili.

20:01

Máme za sebou první, vyrovnanou třetinu, ve které i přes množství příležitostí na obou stranách branka nepadla. Blíže ke gólu byli o trochu blíže hosté, jenže Brož svou obrovskou šanci ve 14. minutě neproměnil. Druhá třetina začne přibližně v 17:42.

20:00

19:59
    V poslední sekundě ještě stačil vypálit Najman. Hrstka jeho pokus vyrazil vyrážečkou do rohu.

18:37
    Filip poslal křížný pas na Valu, jenž přihrál před bránu najíždějícímu Kadlečkov. Ten puk ovšem nezpracoval, stačil do něj pouze kopnout, s čímž neměl Hrstka sebemenší problémy.

17:51
    Dukla nyní dobře napadá. Libereckým se nedaří založit útok a musí si přihrávat pouze v obranném pásmu.

16:40
    Icing hostů.

16:38
    Maťátko v situaci dva na dva přihrával Šafářovskému, jenž měl před sebou úplně odkrytou bránu. Jihlavský obránce mu ale nedovolil zakončit.

15:25
    Utkání se zatím hraje ve vysokém tempu, k vidění je vidět hodně šancí.

14:00
    Severočeši se nyní jen silou vůle ubránili inkasování. Hrstka vyrazil střelu Valy a následně se puk za jeho záda snažil dorazit Brož. Ležícího Hrstku sice překonal, jenže jeden z libereckých beků ještě stačil kotouč vyškrábnout z brankoviště, než přešel brankovou čáru!

12:52
    Charvát nebezpečně tečoval nahození Piroutka od modré. Puk si cestu do branky ale nakonec nenašel. Následně Mareš opouští trestnou lavici.

12:18
    Dukla se následně dvakrát osvobozuje.

11:11
    Kotyzovi se střela z mezikruží nepovedla úplně podle jeho představ. I tak Juřičku pořádně vystrašila. Jihlavský maskovaný muž měl totiž zakrytý výhled a střelu jen tak tak stihl vyrazit.

10:52
    Následně jdou ale opět do čtyř. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal tentokrát Lukáš Mareš (JIH).

10:48
    Hosté oslabení zvládli a hrají v plném počtu.

10:30
    Tygři chvíli kombinovali v útočném pásmu, následně ale přišli o puk a Jihlava opět vyhazuje.

10:15
    Juřička ukryl do náruče nebezpečnou střelu jednoho z libereckých útočníků.

10:00
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry. Liberec musí začít ve své vlastní třetině.

08:46
    Uvidíme první přesilovou hru. Za podražení byl vyloučen Miroslav Juda (JIH).

07:44
    Bitman vybjoval za bránou puk a poslal jej před Juřičku, kde se ho do sítě snažili dorazit Kotyza s Mockem. Juřička situaci s vypětím všech sil ustál.

06:36
    Piroutkovi se málem podařilo v plné rychlosti natlačit přes obránce až do brankoviště. Mareš mu ale stačil vypíchnout puk.

05:50
    Vysočané jeli tři na jednoho, jenže kvůli nepřesné přihrávce jednoho z útočníku Hrstku nakonec ani neohrozili.

04:59
    Severočeši se pokusili o protiútok, přes pevnou jihlavskou obranu ale neprošli.

03:36
    Kadleček se proháčkoval domácí obranou až před Hrstku, který ale stihl včas sklapnout betonu a střelceký pokus hostujícího kapitána zlikvidovat.

03:17
    Šafářovský se pokoušel přihrát před bránu najíždějícímu Čermákovi, jeho pas ale jihlavští beci srazili do ochranné sítě.

02:27
    Hájkův pokus vyrazil Juřička pouze před sebe a do odkryté brány mohl dorážet Šíp. Hostující brankáře se ale stihl včas přesunout.

01:35
    Musil se dostal do slibné příležitosti, když se ocitl sám na pravém kruhu. Hrstka ale nemusel zasahovat.

00:57
    Dukla chvíli tlačila Liberec v jeho obranné třetině, nakonec zkusil vystřelit Veleba, jeho pokus ovšem zblokoval Mocek.

00:10
    Tygři se okamžitě vrhli do útoku ale jejich akce skončila nezdarem.

00:02
    Úvodní buly ovládli domácí.

00:01

Týmy už nastoupily na ledovou plochu. Tygři obléknou bílé dresy, Jihlava červené. Utkání co nevidět začne.

Bílí Tygři Liberec: Hrstka (Zajíček) – Aubrecht, Krejsa, Adamec, Charvát, Žůrek, Had, Ira, Bálik – Šír, Šíp, Mocek, Maťátko, Čermák, Litera, Bitman, Hájek (C), Kotyza, Piroutek, Šafářovský, Bouřil

HC Dukla Jihlava: Juřička (Šťastný) – Mareš, Veleba, Havelka, Rašín, Vrátný – Daňhel, Kadleček (C), Musil, Vala, Brož, Najman, Filip, Juda, Strnad

Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil.

Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu zápasu nadstavbové skupiny A extraligy staršího dorostu mezi týmy Bílí Tygři Liberec a HC Dukla Jihlava. Dnes se bude jednat o velmi atraktivní souboj. Vysočané se momentálně nachází na vedoucí pozici, na záda jim ovšem dýchá Chomutov a právě Liberec, jenž na Jihlavu ztrácí pouhé dva body! Čeká nás tedy souboj o čelo tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 24. Vala (Kadleček), 29. Filip (Vrátný), 39. Filip (Musil, Havelka), 43. Vala (Kadleček, Strnad), 49. Brož (Juda, Havelka)

Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil