Martin – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Trenčín – Poprad 2:1 (kon.)
Zvolen – Košice 2:3 (po pr.) | Žilina – Nitra 3:4 (kon.)
MsHK Žilina
3:4 (0:0, 3:3, 0:1)
HK Nitra
sk Neděle 22.01.2017, 17:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 42. kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov úradujúceho majstra HK Nitra. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina prežíva najlepšiu sezónu za posledné roky. Vlkom patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné štvrté miesto so ziskom 69 bodov. V poslednom doterajšom zápase zvíťazili Žilinčania vo Zvolene pomerom 5:2. O góly MsHK sa postarali Michal Švihálek, Marcel Holovič, Rastislav Konečný, Filip Ondruš a Marek Hovorka.
    Najproduktívnejší hráči MsHK Žilina:
    1. Marek Hovorka 47 bodov (20+27)
    2. Lukáš Handlovský 35 bodov (13+22)
    3. Rastislav Konečný 31 bodov (20+11)

Hokejistom HK Nitra patrí v priebežnej tretie miesto so ziskom 82 bodov. V poslednom doterajšom zápase Nitrania zvíťazili na ľade Dukly Trenčín pomerom 4:3 po sam. nájazdoch. O góly HK sa postarali dvakrát Marek Slovák (jeden v nájazdoch), Tibor Kutálek a Branislav Mezei.
    Najproduktívnejší hráči HK Nitra:
    1. Marek Slovák 39 bodov (20+19)
    2. Michal Krištof 34 bodov (13+21)
    3. Judd Blackwater 33 bodov (10+23)

Zápas sa začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Brejčák, Juraško, Gutwald, Rehák Den., Macejko, Grman Má., Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka (C) – Jurík, Húževka, Novotný – Konečný, Holovič, Stupka – Matis, Ondruš, Švihálek

HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Meland, Versteeg, Korím, Piačka – Blackwater, Slovák, Tvrdoň – Ručkay H., Krištof, Kutálek – Macík, Štefanka, Bajtek – Cope, Paukovček, Šille

Rozhodca: Goga, Jonák – Vyšný, Synek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba tímy už ukončili predzápasovú rozcvičku, o necelú štvrťhodinku sa začne samotný zápas 42. kola hokejovej Tipsport ligy.

V Žiline je všetko pripravené na začiatok zápasu, štátna hymna doznela, poďme na to.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly v prospech hokejistov Žiliny.

00:14
    Prvá útočná aktivita ale patrila hokejistom Nitry, Tomáš Tomek nemusel zasahovať.

01:03
    Zaujímavá prihrávka medzi dvoch obrancov Žiliny pre Michala Krištofa, ktorému však chýbal pol kroka aby na puk dosiahol.

01:42
    Prvá strela domáceho tímu na bránku hostí, Miroslav Macejko však strelou švihom len postrašil Erica Hartzella v bráne Nitry.

01:55
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Štefanka – 2 min., sekanie).

02:07
    Hostia prvý útok Žiliny bez problémov odvrátili a poslali puk až za bránku MsHK.

02:44
    Puk je znovu za bránkou Tomáša Tomeka, oba tímy bleskovo striedajú. Hrá sa rýchly hokej, domácim zatiaľ presilová hra príliš nesvedčí.

03:05
    Rýchly útok hostí, po pravej strane sa presadil rýchly Marek Slovák, no jeho následná strela príklepom minula Tomekovu bránku.

03:27
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Novotný – 2 min., nedovolené bránenie).

03:55
    Hostia v plnom počte.

03:55
    Hostia majú výhodu presilovej hry v trvaní 92 sekúnd.

04:20
    Zatiaľ sa však dopredu príliš nehrnú, stiahli puk za svoju bránku a striedajú.

04:32
    Vhadzovať sa bude po pravej ruke Tomáša Tomeka.

04:40
    Juraj Jurík posiela puk až za bránku Erica Hartzella, no Nitra sa po krátkom čase znovu vracia do útočného pásma.

05:01
    Máme sa za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

05:27
    Domáci v plnom počte.

05:36
    Marcel Holovič od modrej čiary nahodil puk na bránku Nitry, Hartzell ho radšej podržal v lapačke a tak sa bude vhadzovať po jeho pravej ruke.

05:48
    Tomáš Prokop sa oprel do puku od modrej čiary, Eric Hartzell mal síce problémy, na dvakrát puk predsa len skrotil.

06:12
    Tento úsek hry patrí domácim hokejistom, ktorí držia hostí v obrannom pásme.

06:25
    Marek Hovorka sa ocitol sám pred Hartzellom, no bol príliš z uhla a skúsil ekvilibristické zakončenie, ktoré mu však nevyšlo. Napriek tomu si domáci kapitán vyslúžil potlesk z tribún.

07:09
    V Žiline dnes vládne výborná hokejová atmosféra, prítomný je fanklub Žiliny, no na zápas pricestovala i skupina fanúšikov Nitry.

07:55
    Pekná akcia hostí, Michal Krištof z pravej strany nabil Henrichovi Ručkayovi do ideálnej pozície medzi kruhy, no skúsený útočník Nitry príklepom netrafil bránku Žiliny.

08:25
    Vidíme však rýchly a obojstranne bojovný zápas, oba tímy si pozorne strážia defenzívny priestor.

09:02
    Obrovská chyba žilinskej obrany na modrej čiare, Marek Slovák sa sám rútil na Tomáša Tomeka a bol faulovaný – trestné strieľanie!

09:02
    Marek Slovák ponúknuté trestné strieľanie nepremenil, pretože pred Tomekom až príliš dlho váhal so zakončením a žilinský gólman mu výborne zmenšil strelecký uhol.
    09:02

09:42
    Prvý útok Žiliny sa snaží niečo vymyslieť v útočnom pásme, ale Marek Hovorka je strážený obranou Nitry ako oko v hlave.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.

10:25
    Domáci hokejisti prestriedali a spoza vlastnej bránky sa vydali na ďalší útok.

10:43
    Žilinčania sú viac pri puku, opticky majú viac z hry, no šance a finálna fáza zatiaľ hovoria jemne v prospech Nitry, ktorá je nebezpečnejšia pred bránkou.

11:10
    Mendrej nahodil puk do útočného pásma, no žiaden zo spoluhráčov nepochopil jeho úmysel.

11:42
    Tibor Kutálek pekne potiahol puk do útočného pásma, našiel dobrou prihrávkou hokejkou Henricha Ručkaya, ktorý strelou švihom namieril len do hrude Tomáša Tomeka.

12:17
    Prvý útok Žiliny si dokáže vypracovať tlak v útočnom pásme, ale zatiaľ je to strnulé, akoby pätorka okolo Mareka Hovorku cítila až priveľký tlak na svojich pleciach.

12:55
    Stále majú viac z hry domáci, ktorí sa snažia dostať pred Hartzella, no Nitra je dnes v protiútokoch veľmi nebezpečná.

13:27
    Hartzell po strele z predbránkového priestoru vyťahuje výborný zákrok!

14:05
    Na ľade sú štvrté útoky oboch tímov, hrá sa najmä v strede poľa.

14:49
    Hostia vyhodili puk z vlastného pásma šikovne a takmer sa im črtala možnosť na rýchly protiútok, no skúsený Michal Juraško vlastným telom zastavil puk.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina hrá s Nitrou stále nerozhodne 0:0.

15:32
    Hostia tentoraz poriadne pritlačili, v skrumáži pred Tomekom však nedokázali pretlačiť puk do siete Žiliny.

15:59
    Marcel Holovič vymyslel z ľavej strany krásnu prihrávku pred bránku hostí, no žiaden z jeho spoluhráčov nebol v ideálnej palebnej línii.

16:35
    V Žiline stále sledujeme výborný hokej, domáci budú hrať presilovú hru.

17:04
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., podrazenie).

17:35
    Domáci okamžite v útočnom pásme, rozostavení v presilovkovom vzorci.

17:42
    Hostia však výborne získali puk a posielajú ho cez všetky čiary.

18:05
    Puk znovu putuje až ku Tomášovi Tomekovi, oba tímy striedajú počas hry.

18:25
    Rastislav Konečný delovkou z ľavej strany preveril Hartzella, ten v tejto skúške uspel.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta hry.

19:04

19:35
    Domáci sú stále pri chuti, Matúš Matis sa pred Hartzellom dostal k odrazenému puku, no nedokázal do dostať do prázdnej bránky Nitry!

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:0. Viac z hry mali domáci Žilinčania, no gólove šance boli na strane hostí. Nitra mala i výhodu trestného strieľania, ktoré v desiatej minúte zápasu nepremenil Marek Slovák. Druhá časť hry sa začne približne o 17:45.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

20:15
    A tí začínajú zostra, Eric Hartzell si pripisuje prvý úspešný zákrok v tejto časti hry.

20:23
    Žilina dala gól!
    Michal Juraško získal puk na útočnej modrej čiare, posunul ho Marekovi Hovorkovi, ktorý našiel RADIMA HRUŠKU. Český útočník sa pred Ericom Hartzellom nemýlil a posiela Žilinu do vedenia. Asistencie: Marek Hovorka, Michal Juraško.
    20:23 HRUŠKA - 1:0

20:35
    Domáci sa v priebehu dvanástich sekúnd dostávajú do vedenia o dva góly, pretože Štěpán Novotný našiel na ľavej strane JURAJA JURÍKA, ktorý mu puk vracal pred bránku, lenže ten napokon končí v sieti prekvapeného Erica Hartzella. Asistencie: Štěpán Novotný, Peter Húževka.
    20:35 JURÍK - 2:0

20:35
    Oddychový čas hostí.

21:05
    Tak toto bol doslova infarktový úvod druhej tretiny pre hostí, ktorí sa ale snažia otriasť a ísť dopredu.

21:55
    Hrá sa hore dole, ale je vidieť, že na hokejistoch Nitry je v týchto sekundách psychická deka.

22:37
    Začína sa nám priostrovať v osobných súbojoch, oba tímy tvrdo dohrávajú vzájomné súboje.

23:07
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Blackwater – 2 min., napadnutie).

23:39
    Veľká šanca Žiliny, pred Hartzellom ostal osamotený Václav Stupka, ktorý dostal dobrú prihrávku, no z prvej puk napálil len do brankára hostí!

23:42
    Domáci využívajú presilovú hru, pretože po buly v útočnom pásme sa do zakončenia predral RASTISLAV KONEČNÝ a parádnym blafákom si vychutnal Erica Hartzella. Asistencia: Marcel Holovič.
    23:42 KONEČNÝ - 3:0

23:42
    Striedanie v bránke hostí, Erica Hartzella nahradil Michal Valent.

24:09
    V Žiline bitka ako sa patrí!

24:09
    Tresty sa riešia, isté je, že Branislav Mezei dnes dohral. Ale niet sa čomu čudovať, pretože toto bol skrat ako sa patrí.

24:09
    V Žiline sa stále nehrá, rozhodcovia riešia tresty na oboch stranách.

24:09
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (2 min.).

24:36
    Hrá sa ďalej, presne tresty zatiaľ nepoznáme, Žilina však hrá presilovú hru.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina vedie 3:0.

25:41
    Domáci síce hrajú presilovú hru, ale príliš sa dopredu netlačia.

26:09

26:23
    Žilina je pri chuti, jeden z domácich útočníkov sa preštrikoval až pred Valenta, ktorý na dvakrát skrotil neposlušný puk.

26:55
    Hostia sa však nevzdávajú a tlačia sa dopredu, pekná prihrávka pred Tomekovu bránku ale nenašla Mareka Tvrdoňa.

27:15
    Stále sa hrá v útočnom pásme Nitry, domáci majú v týchto sekundách plné ruky a nohy práce v obrane.

27:59
    Stále pokračuje tlak hostí, všetko však rieši Tomáš Tomek, ktorý chytá puk do svojej lapačky a tým prerušil hru. Preťažená obrana MsHK tak môže striedať.

28:05
    Nitra dala gól!
    Nuž ale tlak hostí prináša svoje ovocie, pretože HENRICH RUČKAY dokázal puk dostať do siete Tomáša Tomeka. Asistencie: Karol Korím, Michal Krištof.
    28:05 Ručkay HENRICH - 3:1

28:59
    Tak povedal by som, že dnešný zápas bude pod Dubňom ešte veľmi zaujímavý, pretože vášne horia na oboch stranách.

29:51
    Signalizované vylúčenie domáceho hráča pretavili Nitrania do kontaktného gólu o ktorý sa postaral JAMESON MILAM. Asistencie: Lukáš Paukovček, Henrich Ručkay.
    29:51 MILAM - 3:2

29:51
    Oddychový čas domácich.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina vedie nad Nitrou už len 3:2.

30:35
    A hostia stále útočia ako sa len dá.

30:51
    A je vyrovnané! Tak toto je doslova šialená tretina v Žiline, pretože po šachovej akcii vyrovnáva do prázdnej bránky HENRICH RUČKAY. Asistencie: Judd Blackwater, Eric Meland.
    30:51 Ručkay HENRICH - 3:3

31:25
    Domáci sú síce zjavne šokovaní, ale neskladajú zbrane, po prihrávke Novotného zakončoval Húževka, no tesne minul horný roh Valentovej bránky.

32:09
    Konečne si úspešný zákrok pripisuje aj Tomáš Tomek.

32:55
    Prvý útok Žiliny znovu v útočnom pásme, no aktivita úspech nepriniesla.

33:16
    Juraj Jurík dostal puk ideálne na pravú stranu, Michal Valent bol vonku z bránky, no napokon sa stihol vrátiť a zastaviť strelu žilinského útočníka.

33:59
    Hra sa sťahuje pred Valenta, vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

34:30
    Zdá sa, že oba tímy sa upokojili a začali sa znovu sústrediť len na hokej.

34:48
    Rýchle prečíslenie 2 na 1 v podaní Žiliny, Václav Stupka volil namiesto prihrávky strelu, no jeho delovka zápästím minula bránku Michala Valenta.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých päť minút.

35:52
    Nitra znovu v útočnom pásme, dve strely hostí na bránku Tomáša Tomeka boli zblokované.

36:27
    Hrá sa v rýchlom tempe, hostia sú viac pri puku, no domáci sa snažia vysoko napádať ich rozohrávku.

37:08
    Hra je prerušená pre postavenie mimo hru.

37:59
    Hrá sa hore dole, domáci sa po aktivite Konečného dostali pred Valenta, obrana hostí však dobre zapracovala.

38:29
    Žilina sa v závere druhej tretiny nadýchla k tlaku, Michal Valent ale odoláva.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

39:09
    Juraj Jurík pekne potiahol puk do útočného pásma, v tandeme mal spoluhráča, no túto situáciu domáci nevyriešili vôbec dobre.

39:35
    Tlak hostí pred Tomekom, obrana MsHK to napokon ustála.

39:52
    Príklep Konečného z dobrej pozície našiel len pripraveného Michala Valenta.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Aj po skončení tretiny vzniká konflikt, do výmeny názorov sa dostali Marcel Holovič a Michal Krištof.

Tak toto bola teda tretina! Domáci Žilinčania sa v priebehu troch minút dostali gólmi Hrušku, Juríka a Konečného do vedenia 3:0. Hostia vymenili gólmana, Hatzella nahradil Michal Valent. Následne Branislav Mezei inkasoval spoločne s Michalom Švihálkom trest do konca zápasu za bitku. Nuž a dlhé prerušenie prospelo Nitranom, ktorí dosiahli presne to, čo potrebovali. Následne sa dostali do tlaku a v priebehu 3 minút bolo po dvoch góloch Ručkay a jednom presnom zásahu Milama vyrovnané na 3:3. Tretia tretina sa začne približne o 18:53.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Žiliny.

40:44
    Žilinčania stiahli puk za svoju bránku a snažia sa prejsť do rýchleho útoku.

41:10
    Domáci hľadajú priestor v útočnom pásme, no príliš im to nevychádza, pretože hostia výborne vykrývajú stredné pásmo.

41:48
    Nuž a hostia budú hrať presilovú hru.

42:04
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Holovič – 2 min., podrazenie).

42:36
    Hostia v tlaku v útočnom pásme.

43:00
    Domáci získali puk a poslali ho do stredného pásma.

43:29
    Hostia sú však znovu pred Tomášom Tomekom.

43:45
    Žilina dobre bráni, získava puk a posiela ho až ku bránke Michala Valenta.

44:04

44:41
    Chyba v obrane Vlkov, Filip Bajtek sa dostal pred Tomekom k odrazenému puku, no nikým nekrytý ho nedokázal dostať za brankára Žiliny.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav je stále 3:3.

45:39
    Hra je prerušená, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

46:08
    Judd Blackwater dohral pri mantineli Michala Juraška a znovu horia vášne. Nuž, v poslednom čase majú niektoré zákroky hokejistov ďaleko od športu. Škoda.

46:28
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

47:00
    Pekná akcia hostí, Tibor Kutálek našiel pred bránkou Žiliny Michala Krištofa, ktorý však mal málo priestoru a puk poslal do betónu Tomáša Tomeka.

47:35
    Atmosféra na štadióne opadla z oboch táborov fanúšikov.

47:48
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Macík – 2 min., nedovolené bránenie).

48:01
    Žilinčania v útočnom pásme, ale Nitrania získavajú puk a idú dopredu.

48:21
    Matt Cope sa v oslabení dostal pred Tomeka, no gólmana Žiliny neprekonal. Následne ešte Tomeka doslova dohral, čím sa mu podarilo znovu rozhodiť žilinského gólmana i jeho spoluhráčov. Nuž a presne toto je dnes taktika Nitry.

48:40
    Marek Hovorka z ľavej strany príklepom neprestrelil skvelého Michala Valenta!

49:05
    Puk je znovu za bránkou Tomáša Tomeka.

49:37
    Václav Stupka po pravej strane vletel do útočného pásma, jeho strela švihom medzi betóny Valenta však do siete neprešla. Michal Valent je dnes zatiaľ výborný.

49:48

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav v Žiline je stále 3:3.

50:36
    Domáci sa snažia neurobiť chybu v obrane, pretože Nitra je dnes pred Tomekom skutočne nebezpečná. Čo je pre Vlkov horšie je fakt, že v útoku im viazne kombinácia.

51:14
    Domáci sú nervózni, je vidieť, že záver zápasu dohrávajú pod tlakom.

52:05
    Ordzovenský sa od modrej čiary oprel do puku, Tomáš Tomek jeho delovku vyrazil.

52:40
    Žilina pred Michalom Valentom, Húževkovi však na útočnej modrej ušiel puk.

53:02
    Jameson Milam ostal po súboji pri mantineli ležať na ľade, lenže sa nepískalo, takže sa kanadský obranca poobzeral, zdvihol a odkorčuľoval na striedačku.

53:55
    Lukáš Handlovský zvrchu kruhov skúsil šťastie, no Valenta neprekvapil.

54:16
    Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

55:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých päť minút.

55:43
    Obrovská chyba v žilinskej obrane, Šille ešte pred Tomekom neuspel, ale LUKÁŠ PAUKOVČEK áno a Nitra vedie o gól! Asistencia: Timotej Šille.
    55:43 PAUKOVČEK - 3:4

55:57
    Jeden z hráčov hostí ostáva ležať na ľade, no za potlesku tribún napokon ide na striedačku. Judd Blackwater si ešte v roli Zorra pomstiteľa chcel vyšliapnúť na Konečného, no ten len pokrútil hlavou a znechutene odišiel na striedačku.

56:25
    Hrá sa v útočnom pásme, hostí, ktorí sú pri chuti.

56:39
    Rýchle prečíslenie Žiliny 3 na 2, finálna prihrávka však nebola vôbec dobrá.

57:00
    Ďalší závar pred bránkou Žiliny a Denis Rehák už ručne vysvetľoval situáciu Filipovi Bajtekovi. Nuž, je to škoda, keď takýto zápas je viac o bitkách a provokáciách než o hokeji.

57:33
    Čas letí, domáci sa snažia dostať do útočného pásma, ale vôbec sa im nedarí.

58:01
    Do konca riadneho hracieho času ostávajú necelé dve minúty.

58:20
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Macík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

58:45
    Domáci v tlaku pred Michalom Valentom.

58:50
    Tomáš Tomek ide von z bránky, Žilina hrá power-play!

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

59:30
    Domáci sa snažia, ale vôbec im to nejde. Puk smeruje von z útočného pásma Vlkov.

59:40
    Dnešné stretnutie sleduje 1402 divákov.

59:48
    Buly v stredom pásme, bližšie k bránke hostí.

S konštatovaním, že Nitra zvíťazila v Žiline 4:3 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (19:30:53)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 21. Hruška (Hovorka, Juraško), 21. Jurík (Novotný, Húževka), 24. Konečný (Holovič) – 29. Ručkay Henrich (Korím, Krištof), 30. Milam (Paukovček, Ručkay), 31. Ručkay Henrich (Blackwater, Meland), 56. Paukovček (Šille)

Rozhodčí: Goga, Jonák – Vyšný, Synek