Chabarovsk – HC Slovan 1:2 (kon.) | Vladivostok – Záhřeb 4:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 5:4 (po pr.)
Jokerit – Barys 3:4 (po pr.) | Riga – Chanty-Mansijsk 2:1 (1:0 po s.n.)
Jokerit Helsinky
3:4 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Barys Nur-Sultan
Úterý 24.01.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Po Utkání hvězd pokračuje Kontinentální hokejová liga dalšími zápasy, v nichž se proti sobě představí Jokerit Helsinky a Barys Astana. Oba celky aspirují na postup do play-off.

Tradiční finský celek se nachází na hraně postupu v Západní konferenci, kdy jeho nejbližšími soupeři jsou Viťaz, Soči a Slovan Bratislava. Jokerit dokázal získat 78 bodů z 51 zápasů při skóre 123:137. Na domácím ledě úplně nevládne, když získal 43 bodů z 24 zápasů. Nejlépe bodujícím hráčem Jokeritu je dánský hokejista Peter Regin se ziskem 43 bodů za 14 gólů a 29 asistencí.

Barys Astana

Celek z Kazachstánu se nachází v poměrně bezpečném odstupu od nepostupové pozice do play-off, když na Nižněkamsk a Jekatěrinburg má náskok deseti bodů. Poslední dvě utkání Barys zvládl, když po prodloužení porazil Ufu a zvítězil na ledě Novokuzněcku. Nejlépe bodujícím hráčem je naturalizovaný Nigel Dawes, jemuž se podařilo získat 53 bodů za 33 branek a 20 asistencí, což z Dawese dělá zároveň druhého nejlepšího kanonýra soutěže po Mozjakinovi z Magnitogorsku.

Ani v jednom z celků momentálně nepůsobí žádný český ani slovenský hokejista.
    Ryan Zapolski - brankářská jednička Jokeritu!

Výstroj CCM ti umožní jakýkoliv pohyb ????????????#CCMhockey #CCMgoalie #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Rissanen, Jensen, Jaakola, V. Lajunen (A), Jalvanti, Lauridsen, Rautanen – O'Neill, Regin (C), Jormakka – Salminen, Niemi, Joensuu (A) – Anttila, Wirtanen, Huhtala – Marjamäki, Mäki, Talaja.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – Dallman (A), M. Semjonov, Barker, Šalapov, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Dawes, Boyd, Bochenski (C) – Shinnimin, St. Pierre, R. Starčenko (A) – Trivino, Paňukov, Puškarjov – Gurkov, Kučin, Chudjakov – N. Ivanov.

Rozhodčí: Cypljakov, Gofman – Palej, Sazonov.

Po hymnách Kazachstánu, Finska a Ruské federace budeme moci přikročit k zahájení dnešního utkání.

00:01

00:15
    Nigel Dawes se okamžitě dostal k ostré ráně od modré čáry, kterou ale Zapolski vytěsnil mimo branku.

01:15
    Napadání domácího celku slavilo dílčí úspěch, když se Astaně nepovedla rozehrávka a kotouč míří jen k hráčům finského celku.

02:09
    Oliver Lauridsen si vzal kotouč ve vlastním obranném pásmu a hledá někoho volného na přihrávku.

02:47
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Nepovedené vyhození dokázal získat Jesper B. Jensen a okamžitě posílal kotouč před branku, kde se ho ujal BRIAN O'NEILL, který zkušeně zakončuje. Asistence: Jesper B. Jensen.
    02:47 Brian O'NEILL - 1:0

03:30
    Roman Starčenko vyslal do úniku Brendana Shinnimina, ale ten si vylámal zuby na Ryanu Zapolském.

04:14
    Maxim Chudjakov poslal kotouč přes příliš mnoho čar, takže se píská zakázané uvolnění.

04:30
    Ville Lajunen nepovedenou střelou po vhazování trefil do hlavy clonícího Chudjakova, který už postižené místo leduje na střídačce.

05:30
    Vysoký forvard Nikita Ivanov se držel u kotouče v útočném pásmu a přihrávkou našel Paňukova, jenže jeho rána branku netrefila.

06:21
    Sakari Salminen vypálil hodně ostrou ránu, ale Henrik Karlsson dokázal vytěsnit mimo tři tyče.

07:05
    Peter Regin vyslal také nepříjemnou ránu, kterou Karlsson zvládl vyrazit do strany, kde již nikdo v dresu Jokeritu nebyl připraven k dorážce.

08:10
    Kirill Paňukov se snažil prodrat do útočného pásma, jenže soupeř mu kotouč od hokejky odrazil do strany.

08:41
    Marko Antilla se hnal s Tommim Huhtalou na jediného beka Astany, rozhodl se vystřelit, ale trefil pouze Karlssona.

09:56
    Astana se zatím příliš nedostává do hry a nyní kotouč utekl pouze do obranného pásma Jokeritu, kde se ho v klidu ujali bránící hráči finského družstva.

10:47
    Roman Starčenko se pokusil vypálit, jenže jeho zakončení zblokoval obránce, takže puk ani k Zapolskému nedoletěl.

12:05
    Dánský útočník PETER REGIN se dostal k puku a tvrdou ranou trefil přesně, takže domácí odskakují soupeři již na rozdíl dvou branek. Asistence: Brian O'Neill, Pekka Jormakka.
    12:05 Peter REGIN - 2:0

13:59
    Paňukov vyslal poměrně nepříjemnou střelu, která šla přes obránce, jenže zamířila jen doprostřed branky, takže gólman mohl zakročit.

14:17
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., držení protihráče).

14:42
    Brandon Bochenski udělal velkou chybu v rozehrávce, puku se ujal Wirtanen, který vyvezl puk skoro až do útočného pásma.

15:00
    Astana právě vstřelila branku!
    Nigel Dawes skvěle udržel útočné pásmo, poslal puk na DUSTINA BOYDA, který po levé straně dojel do hodně těžkého úhlu, z něhož se mu však povedlo zaskočit brankáře. Celá situace se ještě řešila na videu, zda nešlo o postavení mimo hru, ale vše proběhlo v pořádku. Asistence: Nigel Dawes, Brandon Bochenski.
    15:00 Dustin BOYD - 2:1

16:01
    Jesse Joensuu hledal od levého mantinelu přihrávkou spoluhráče, jenže soupeř mu přihrávku zblokoval, takže adresáta nenašla.

17:04
    Hosté se ujali kotouče ve vlastním obranném pásmu a momentálně hledají cestu k brance soupeře.

17:53
    Nakonec se však do útoku dostali domácí, jenže Lauridsenovu ránu obětavě zblokoval hráč Barysu.

18:36
    Ani naturalizovaný bek Kevin Dallman neprostřelil vystavěnou obrannou hráz před sebou.

18:49
    Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nigel Dawes.

19:13
    Před Karlssonem to vřelo, ale nikdo z dotírajících hokejistů domácího družstva kotouč za záda švédského gólmana nedostal.

19:53
    Dánský internacionál Peter Regin poslal příliš prudkou přihrávku, která vyletěla pryč z útočného pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou poměrně zajímavou první třetinu, ve které se ujali vedení dobře hrající domácí díky brance Briana O'Neilla ze třetí minuty. Tlak Jokeritu pokračoval i nadále a o dvoubrankové vedení se postaral tvrdou ranou Peter Regin. Jenže hosté dostali výhodu přesilové hry, v níž skóre korigoval Dustin Boyd, jemuž se povedlo prostřelit gólmana z poměrně těžkého úhlu. Domácí v první třetině působili lepším dojmem, takže je jejich vedení zasloužené. Uvidíme, jak se oba celky představí ve druhé části hry, jež začne přibližně v 18:27.

20:01

20:49
    Přesilová hra domácího celku je u konce a Nigel Dawes odpykávající trest se vrací do hry.

21:14
    Nikita Ivanov pouze poslal kotouč do útočného pásma a odjel střídat, nicméně nikdo ze spoluhráčů se k puku nedostal.

22:49
    Marko Antilla se dostal k zakončení, jenže to mu zblokoval obránce Barysu, takže puk vyletěl do výšky místo na branku.

23:27
    Hosté měli signalizovaný ofsajd, takže Konstantin Puškarjov musel vyklidit útočné pásmo.

24:22
    Roman Starčenko vysoko nahodil kotouč, ale nikdo z jeho spoluhráčů kousek černé gumy nedokázal vybojovat.

25:08
    Ani Jormakkova střela nedoletěla ke Karlssonovi, takže švédský gólman zakročit nemusel.

26:08
    Marko Antilla z pravé strany poslal nebezpečnou ránu, kterou Karlsson raději vyrážel.

27:10
    Domácí mají puk za vlastní brankou, odkud se vydají na další zteč soupeřovy branky.

27:36
    Nigel Dawes o kousek nedostal zpětnou přihrávku od spoluhráče, takže obrana Jokeritu měla snadnou práci.

28:34
    Astana se snaží o aktivní přístup a Jokerit se v posledních minutách do útoku příliš nedostává.

29:55
    Hostující hráči se i nadále drží v útočném pásmu a obrana Jokeritu se musí mít na pozoru.

30:21
    Nakonec domácí přeci jen ujeli směrem vpřed, kde zakončili, leč slabou střelu v pohodě přikryl Henrik Karlsson.

31:14
    Nigel Dawes posílal střílenou přihrávku před branku, jenže trefil pouze obránce finského mužstva.

31:48
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., nedovolené bránění).
    O víkendu proběhlo v Ufě utkání hvězd!

@khl má za sebou utkání hvězd. #CCM #SuperTacks

32:42
    Rána Brandona Bochenského byla zblokována obětavě hrající obranou Jokeritu a následně kotouč mizí z útočného pásma Barysu.

33:36
    MIKA NIEMI získal kotouč po chybě Cama Barkera a ujel do samostatného úniku, který zakončuje střelou nahoru, na níž Karlsson nestačil zareagovat. Bez asistence.
    33:36 Mika NIEMI - 3:1

35:00
    Oba celky se momentálně střídají u puku a ani jeden si nevypracovává trvalejší převahu.

35:44
    Oliver Lauridsen poslal od modré čáry hodně tvrdou ránu, kterou Karlsson ztlumil na hrudi a přerušuje hru.

37:00
    Sakari Salminen vystřelil přes bránícího Lipina, ale Karlsson dokázal zakročit a bude se vhazovat před švédským gólmanem.

37:57
    Nikita Ivanov z levé strany vyzkoušel pozornost Zapolského, který betonem vyrazil.

38:47
    Nigel Dawes dostal kotouč na levou stranu, kde ho trefoval ještě ze vzduchu, ale nepodařilo se mu trefit branku.

39:34
    Dallmanovi se nepovedlo zpracování, takže nakonec volil pouze nepřesvědčivé nahození do útočného pásma.

40:00
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Brendan Shinnimin – 2 min., hrubost).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme mohli sledovat jedinou branku, o kterou se postaral ve vlastním oslabení Mika Niemi, takže domácí odskakují na dvoubrankový rozdíl. Hosté však měli ve druhé třetině pasáž, kdy dominovali a vypadalo to, že se jim podaří vyrovnat, jenže branku nevstřelili, a proto je stav 3:1. Času však mají oba celky dostatek, jelikož je před námi stále ještě jedna dvacetiminutová třetina. Třetí třetina začne přibližně v 19:16.

40:01

40:14
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joonas Jalvanti – 2 min., nedovolené bránění).

41:06
    Hosté se sice nachází v útočném pásmu, jenže zatím Zapolského příliš střelami nezásobují.

41:34
    Dawesova střela byla zblokována obráncem Jokeritu, ale Barys zůstává v útoku.

41:48
    NIGEL DAWES dostal pas na pravý kruh, kde se okamžitě opřel do puku a střílí kontaktní branku. Asistence: Brandon Bochenski, Kevin Dallman.
    41:48 Nigel DAWES - 3:2

43:00
    Hráči Astany odevzdali kotouč soupeři a odjeli vystřídat, nicméně znovu se rychle dostali k puku a Trivino z mezikruží netrefil branku.

43:50
    Oba celky střídají a v držení kotouče jsou momentálně domácí hokejisté.

44:22
    Hostující celek se provinil zákazaným uvolněním, takže se hra přesouvá před brankáře Karlssona.

44:49
    Další zblokovaná střela – Marko Antilla trefil pouze Jegora Šalapova.

45:44
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., držení hole).

46:01
    Zapolski musel zasahovat proti střeleckému zakončení Dustina Boyda z levé strany.

46:40
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč za hostující branku, takže ušetřili trochu času a sil.

47:15
    Hráčům Barysu se nedaří dostat do útočného pásma, protože Jokerit pozorně brání.

47:44
    V okamžiku návratu Joensuua na ledovou plochu musel zasahovat Zapolski, který přerušuje hru.

48:26
    Rozhodčí neodpískali spornou situaci v obranném pásmu Barysu, což se domácím moc nelíbí.

49:29
    Dustin Boyd se nacházel před brankou, kde se dostal do zakončení, ale to pokryl Zapolski a hostující útočník už nevyšťouchl kotouč z moci domácího gólmana.

50:45
    Hosté mají kotouč za vlastní brankou a hledají prostor, kudy by opět mohli vyrazit vstříc obraně soupeře.

51:49
    Juho Rautanen nahazoval kotouč na branku a Karlsson musel situaci řešit, což se mu zdárně povedlo.

52:42
    Rozehrávka Barysu končí zakázaným uvolněním, takže se hra přesouvá před Henrika Karlssona.

53:25
    Konstantin Puškarjov se dostal před Zapolského, který ale hostujícího útočníka dokázal vychytat.

53:47
    Na druhé straně si před branku najel Mika Niemi, jenže v dobré příležitosti selhal a trefil jen brankáře.

54:32
    Hra se přelévá ze strany na stranu a momentálně musel znovu zasahovat Karlsson, který si poradil.

55:42
    Konstantin Puškarjov dokázal dostat kotouč na IVANA KUČINA, který bekhendovým blafákem překonává Zapolského a vyrovnává stav utkání! Asistence: Konstantin Puškarjov.
    55:42 Ivan KUČIN - 3:3

57:13
    Domácí hokejisté jsou sice trochu zaskočeni vývojem poslední části hry, ale nyní se usazují v útočném pásmu, aby znovu strhli vedení na svou stranu.

57:52
    Nakonec se však do útoku dostal Nigel Dawes, který dnes hraje velice dobré utkání, ale jeho pokus se neujal.

58:35
    Domácí diváci se opět zlobí na rozhodčí, protože Astana hrála chvilku v šesti, navíc to vypadalo na nedovolené bránění. Hala hučí nevolí přítomných fanoušků.

59:25
    Ryan Zapolski musel ještě vykopnout do strany střelecký pokus soupeře od modré čáry.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hosté se ve třetí třetině dostali zpět do zápasu, když nejprve snížil Nigel Dawes, na něhož navázal v samém závěru třetiny Ivan Kučin, který utkání nasměroval do prodloužení, které začne za několik okamžiků.

60:01

60:38
    Peter Regin až příliš vymýšlel v útočném pásmu a nakonec poslal nepřesnou přihrávku.

61:04
    Bochenski se přes Lajunena nedostal do zakončení a po nájezdu obou hráčů je branka vysunuta ze svého postavení.

61:41
    Brandon Bochenski tentokrát hledal Dawese, jehož o zakončení připravil Anttila, který se dopustil faulu.

61:42
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., sekání).

62:02
    Kevin Dallman trefil pouze Olivera Lauridsena, jenže ten nedokázal vyhodit pryč.

62:15
    V brance Jokeritu skončil kotouč, ale celá situace se ještě bude konzultovat u videa, protože šlo o nejasný moment.

62:19
    O vítěznou trefu se nakonec postaral BRANDON BOCHENSKI, který se nejlépe zorientoval před brankou a dostal puk za záda Zapolského. Asistence: Kevin Dallman.
    62:19 Brandon BOCHENSKI - 3:4

V prodloužení jsme mohli sledovat vyloučení Anttily, které rozhodlo o tom, že se hosté dostali do tlaku, jenž v rozhodující branku přetavil Brandon Bochenski. Hosté se ve druhé polovině zápasu dostali do hry a v třetí třetině se jim podařilo vyrovnat. V prodloužení pak využili momentálního rozložení sil a zvládli si z Finska odvézt dva body. Jokerit začal utkání ve velkém stylu, ale ve stejném tempu se mu pokračovat nepodařilo, na což nakonec doplatil. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

Československá stopa

Ani v jednom z celků žádný český ani slovenský hokejista nepůsobí. (20:04:27)

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 3. O'Neill (Jensen), 13. Regin (Jormakka, O'Neill), 34. Niemi – 15. Boyd (Dawes, Bochenski), 42. Dawes (Bochenski, Dallman), 56. Kučin (Puškarjov), 63. Bochenski (Dallman)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – Dallman (A), M. Semjonov, Barker, Šalapov, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Dawes, Boyd, Bochenski (C) – Shinnimin, St. Pierre, R. Starčenko (A) – Trivino, Paňukov, Puškarjov – Gurkov, Kučin, Chudjakov – N. Ivanov.

Rozhodčí: Cypljakov, Gofman – Palej, Sazonov