Novokuzněck – Chabarovsk 0:1 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 5:1 (kon.) | Omsk – Kunlun 3:1 (kon.)
Toljatti – Kazaň 4:0 (kon.) | Záhřeb – Jaroslavl 4:7 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Avangard Omsk
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Red Star Kunlun
Čtvrtek 02.02.2017, 14:00 • Omsk Arena, Omsk • KHL

52:08
    Martin Bakoš před pár okamžiky nevyužil obrovskou šanci a jeho krajan Tomáš Marcinko dostal dvě minuty za podražení. Avangard má velkou šanci rozhodnout.

49:32
    Kapitán Avangardu Jevgenij Medveděv dostal dvě minuty za držení a Kunlun si zahraje přesilovou hru.

36:29
    Erik Gustafsson dostal krátce po vstřelení druhého gólu svého týmu dvě minuty za vysokou hůl a Kunlun si zahraje v dnešním zápase svou první přesilovou hru.

31:13
    Před bránou Tomiho Karhunena bylo po krásné přihrávce z levého křídla pořádné horko, brankář Kunlunu se ale jako liška vrhl po puku a dokázal ho vleže zastavit. Vzápětí došlo k potyčce a Jegor Martynov s Tomim Sallinenem dostali dvě minuty za hrubost. Hra bude pokračovat ve hře 4 na 4.

26:45
    Joonas Järvinen dostal dvouminutový trest za vysokou hůl a Avangard si zahraje druhou přesilovou hru.

22:04
    Brett Bellemore vyhodil z obranného pásma puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Avangard Omsk může otupit tlak Kunlunu a otevřít skóre během první přesilové hry, kterou má k dispozici.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 33. Chochrjakov (Ahnelöv, Burdasov), 36. Burdasov (Chochrjakov, Martynov), 60. Pěrežogin (Pjanov) – 37. Collins (Rau, Videll)

Avangard Omsk: Furch (D. Kostin) – Meňšikov, Gustafsson, Martynov, J. Medveděv (C), Ahnelöv, Grigorjev, Nikitin – Sobotka, Pjanov, Pěrežogin (A) – Pestuško, Zubov (A), I. Michejev – Kučerjavenko, Chochrjakov, Burdasov – Juňkov, Lauta, Fiščenko.
    Red Star Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Järvinen, Mäntylä (C), Jüe, Bellemore, Pereťagin, Viklund, Jing – Videll, Rau (A), Collins – Ponikarovskij, Wärn, Marcinko – Sallinen, Fleury, Bakoš (A) – J. Alševskij, Lahti, Jašin.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Alexei Ravodin. Čároví: Stanislav Raming, Alexandr Sadovnikov