Bílí Tygři Liberec
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Piráti Chomutov
Středa 08.02.2017, 17:00Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

Zápas končí ke spokojenosti hostů, kteří vstřelili dvě branky ve druhé třetině. O tu vítěznou se postaral už ve 29. minutě Kryštof Ouřada. Z mé strany je to vše, u dalších přenosů na shledanou. (19:06:37)

59:38
    Domácí se snaží o vstřelení kontaktní branky, ale Chomutov kontroluje hru a puk je za libereckou klecí.

58:57
    Hraje se čtyři na čtyři.

58:37
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Bajer – 2 min., hrubost).

58:37
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šír – 2 min., napadení).

58:36
    Rozhodčí se chystal vylučovat, protože na ledě viděl šest libereckých hráčů. Ti tam opravdu byli, ale sudí přehlédl, že Tygři hrají bez brankáře.

57:59
    Domácí rozjíždí další útočnou akci, ale na korekci skóre už mají pouze dvě minuty.

56:49
    Tygři si dokázali vytvořit tlak, ovšem jediná nebezpečná střela skončila pouze na tyči. Hosté už jsou kompletní.

55:49
    Tyč hostují branky teď zazvonila a uchránila tak Chomutov od inkasované branky.

55:23
    Šance pro Tygra zdramatizovat závěr utkání. Zatím drží puk a kombinují.

55:01
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Černý – 2 min., vysoká hůl).

54:58
    Běhulovi vypadl puk z výstroje a následně se strhla mela, když chtěli Liberečtí dotlačit puk do sítě. Rozhodčí ale hru přerušuje.

54:00
    Rozhodčí už chtěl vylučovat, ale liberecký obránce Žůrek se přiznal že nebyl faulován. Diváci odměnili zadáka za tento férový počin potleskem.

52:28
    Dospěl po přihrávce Rychlovského mířil do úniku, dokázal oklamat i obránce, ale Běhulu nikoliv. Chomutovský brankář svůj tým už poněkolikáté podržel.

47:31
    Puk po několika odrazech doskákal až k Veselému, jeho střela končí ve výstroji Nováka.

47:05
    Šír vyhazuje a domácí se hned z kraje oslabení osvobozují.

46:37
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šafařovský – 2 min., podražení).

46:18
    Aubrecht ujížděl spolu se spoluhráčem na jediného obránce hostů. Místo přihrávky volil střelu, té ale chyběla dostatečná přesnost a rychlost.

45:30
    Hájek se snažil probojovat do úniku, Chomutovský obránce byl ale urputný a do šance ho nepustil.

44:30
    Liberci se nedaří rozehrávka, další zakázané uvolnění domácích.

43:50
    Bálik se z ničeho nic zjevil v dobré pozici v mezikruží. Jeho štiplavý pokus ale Běhula vyráží a stále tak drží čisté konto!

42:48
    Hradecký prověřil pozornost libereckého brankáře rychlou střelou od modré čáry, ten byl ale pozorný a puk schoval do lapačky.

42:03
    Zakázané uvolnění Liberce, vhazovat se bude po pravici Nováka.

41:48
    Úvodní tlak ale opadl, puk teď drží Chomutovští.

40:34
    Domácí začali náporem a obrana Pirátů se má co ohánět.

40:01

Druhá dvacetiminutovka už branky přinesla. K nelibosti domácích fanoušků ale obě padly do sítě Bílých Tygrů. Skóre otevřel gólovým únikem ve vlastním oslabení Ouřada a vedení Pirátů navýšil dvě minuty před přestávkou Černý. Domácí se ale jistě nebudou chtít s tímto stavem smířit, takže třetí třetina, která začne přibližně v 18:23, slibuje zajímavou podívanou.

40:00

39:42
    Úmyslný ofsajd Liberce, vhazuje se před Novákem.

39:16
    Damašek z pravé strany ujížděl sám na Běhulu, jeho střela ale chomutovskou klec netrefila.

38:32
    Domácí se nechtějí s nepříznivým skóre smířit a vrhají se do útoku.

37:42
    Piráti právě vstřelili branku!
    Zmatek před domácí brankou končí druhou brankou v utkání. Nedůraz obrany Tygrů způsobil, že se JOSEF BAJER mohl prosmýknout brankovištěm a vystřelit pod padajícím Novákem. Asistence: Mežnar, Černý.

36:08
    Z úhlu pálil agilní Ouřada, Novák ale jeho pokus bezpečně kryje.

35:46
    Tygři se drží v útočném pásmu, Irova bomba skončila pouze na Běhulově betonu.

34:34
    Piráti hrají v plném počtu, i tuto početní výhodu přežili bez úhony.

33:54
    Když už to vypadalo, že se domácí dostanou k nebezpečné střele z dobré pozice, tak Maťátko promáchl a puk mu utekl.

33:15
    Teď už se domácí usadili v útočném pásmu a drží puk.

32:53
    Bílí Tygři si zahrají další přesilovku. Její úvod se jim ale moc nepovedl, hosté jsou velmi aktivní při bránění středního pásma.

32:07
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Procházka – 2 min., hrubost).

31:48
    Útočník Tygrů Šafařovský inkasoval tvrdou ránu pukem a z ledu odjíždí velmi z těžka.

31:26
    Hájek zavezl puk, ale hosté ho rychle získali zpět a obrací hru směrem na Novákovu branku.

30:31
    Hosty vstřelená branka nakopla a drží se v útočném pásmu.

28:34
    Navrátilova přihrávka přesně našla rozjetého KRYŠTOFA OUŘADU, který v byl v souboji proti Novákovi úspěšnější, překonal ho střelou nad rameno a otevírá skóre ve vlastním oslabení. Asistence: Navrátil, Studený

28:26
    Domácí jsou kompletní a zahrají si zkrácenou přesilovku.

27:05
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Veselý – 2 min., vražení na hrazení).

27:05
    Dospěl ale přečetl jejich rozehrávku a vyváží puk do bezpečí.

26:42
    Hosté jsou usazení v útočném pásmu a vyměňují si kotouč.

26:01
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šír – 2 min., sekání).

25:58
    Rychlovský se snažil nahodit puk zpoza branky a od bruslí hostujícího obránce ho dostat od branky. Piráti však byli pozorní.

25:37
    Po tvrdém střetu zůstal v rohu za brankou Liberce ležet Veselý. Vypadá to však, že bude naštěstí v pořádku, na střídačku se dopravil po svých.

25:05
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou.

24:08
    Zmatky před chomutovskou brankou řeší obrana hostů vyhozením puku.

23:12
    Piroutkova přihrávka prolétla brankovištěm hostů, Had se natahoval marně.

22:46
    Ouřada zaúřadoval v kruhu pro vhazování a po buly dokázal získat puk. Jeho střelu ale liberecký brankář kryje.

22:33
    Bitman už se hnal do úniku, plány mu ovšem překazil skok jednoho z obránců Pirátů, který vyškrábl přihrávku mimo dosah libereckého útočníka.

20:58
    Chomututovští drží puk a kombinují. Štochl naskakuje na led a hraje se opět v plném počtu.

20:15
    V ohrožení ale teď byla branka Liberce. Novák puk kryje.

20:05
    Začíná druhá dvacetiminutovka, domácí mají k dispozici ještě 45 vteřin početní výhody.

20:01

První třetina přinesla velmi atraktivní podívanou, které ovšem chybí góly. Šancí jsme ale na obou stranách mohli vidět dost, zatím jsou ovšem brankáři bezchybní. Druhá třetina začne přibližně v 17:42

20:00

19:33
    Hosté ale poctivě brání a podařilo se jim puk vyhodit.

19:05
    Tygři se usadili v útočném pásmu a kombinují.

18:46
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Štochl – 2 min., krosček).

18:17
    Krejsův bodyček složil jednoho z Pirátů ve středím pásmu. Hra se přitvrzuje, ale nutno dodat, že férově a na obou stranách.

16:55
    Další pokus obstaral Ouřada, Novák opět připraven. V posledních minutách jsou hosté aktivní a střelami nešetří.

15:28
    Šafránkovu střelu zápěstím sbírá Novák do své lapačky, bude se vhazovat po jeho pravici.

14:37
    Navrátil se pokusil překvapit Nováka objetím branky, kotouč za tyčku se mu ale zasunout nepodařilo, protože liberecký brankář k ní přitiskl svůj beton.

14:02
    Šír naservíroval puk Piroutkovi před poloprázdnou branku. Běhula se ale dokázal fantasticky přesunout a kotouč vyrazil do rohu kluziště.

13:08
    Jeden z Chomutovských ujížděl sám na branku, ale Novák dokázal situaci zvládnout a puk chytá.

12:26
    Procházka tvrdě, ale čistě, zastavil proníkajícího Hájka.

11:13
    Kotyza zachytil špatnou rozehrávku hostů a vypálil z mezikruží. Běhula střelu pouze vyrazil nad sebe a puk následně proskákal okolo tyčky chomutovské branky.

10:13
    Chomutov se usadil v pásmu, střela Kleinera od modré byla ale nepřesná.

09:20
    Damašek sám před Běhulou míjí klec hostů!

08:22
    Liberečtí aktivně forčekují a podařilo se jim získat kotouč za brankou Chomutova.

07:40
    Šance k otevření skóre i na druhé straně, ale Běhula, přestože toho před sebou moc neviděl, dokázal puk vytlačit ramenem.

06:53
    Spolupráce Ouřady a Jaroše málem skončila úvodní branou utkání! První jmenovaný ale nedokázal ve slibné pozici zpracovat puk.

05:51
    Charvát se snažil proháčkovat obranou Pirátů. Neúspěšně.

05:04
    Chomutov hraje v plném počtu.

04:30
    Stačila pouze přesnější přihrávka a Veselý by šel sám na libereckou branku. Domácím se tato přesilovka vůbec nedaří.

03:39
    Hostům se daří vyhodit a jejich napadání dělá liberecké rozehrávce problémy.

02:58
    Domácí si zahrají přesilovku, nyní se vhazuje po Běhulově pravici.

02:54
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Procházka – 2 min., podražení).

02:33
    Hájek nebezpečně tečoval nahození Charváta od modré čáry. Běhula byl ale pozorný.

01:42
    O první střelu utkání se postaral liberecký Dospěl, jeho pokus ovšem pouze orazítkoval zadní mantinel.

00:41
    Šír zavezl puk za branku Pirátů, kde se o něj svádí boj.

00:06
    Domácí se nerozuměli a první přihrávka končí zakázaným uvolněním.

00:01

Hráči už jsou na ledě, utkání začne každým okamžikem.

Dobré odpoledne všem příznivcům mládežnického hokeje! V dnešním utkání se nám představí starší dorostenci Bílých Tygrů Liberec, kteří na svém ledě hostí stejně staré hokejisty Pirátů Chomutov.

Liberečtí se dnes budou snažit odčinit dvě nepovedená utkání z minulého týdne, která skončila prohrou. I přes to, že vstup do obou utkání mladíkům z města pod Ještědem vyšel, v druhé části zápasu se vývoj úplně otočil a slavili domácí, nejdříve Plzeň, pak Sparta.

Ani hostům se nedaří podle představ. Z posledních šesti utkání vytěžili Piráti pouze dvě výhry. Jednu z nich v posledním utkání, když na svém ledě porazili PSG Zlín těsně 3:2.

Vzájemné zápasy
    Dnešní soupeři už své síly letos jednou poměřili a lépe si vedl Liberec, který si z Chomutova odvezl výhru 4:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jaroslav Vondrák

Branky a nahrávky: 29. Ouřada (Navrátil, Studený), 38. Bajer (Mežnar, Černý)

Bílí Tygři Liberec: Novák (Hrstka) – Aubrecht, Krejsa, Adamec, Charvát, Had, Ira, Bálik, Žůrek – Rychlovský, Dospěl, Šír, Mocek, Maťátko, Damašek, Bitman, Hájek, Kotyza, Piroutek, Šafařovský, Bouřil
    Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Štochl, Zeman, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý – Veselý, Černý, Bajer, Baier, Jaroš, Navrátil, Mežnar, Hradecký, Šafránek, Brandner, Ouřada

Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Kurtin