New Jersey – NY Islanders 3:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:3 (kon.) | Toronto – Ottawa 3:6 (kon.)
Dallas – Tampa 4:3 (po pr.) | Minnesota – Nashville 5:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:4 (kon.)
Los Angeles – Florida 2:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Washington 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 2:5 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 2:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:6 (0:2, 2:0, 1:4)
Ottawa Senators
Neděle 19.02.2017, 01:27 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

TORONTO MAPLE LEAFS

Domácí celek se po nevýrazných sezónách konečně představuje v dobrém světle. Nyní je ale Toronto se 63 body nadále jen na osmé příčce a boj o play-off bude velmi tuhý. Torontu skřípe především obrana, nicméně v útoku je to ze strany Javorových listů výrazně lepší, což dokazuje pozice pátého nejofenzivnějšího celku Východní konference. Z posledních čtyř utkání ale Maple Leafs vyhráli jen jednou.

OTTAWA SENATORS

Také hosté si letos vedou dobře a oproti domácím jsou na tom ještě o něco lépe. Nyní je Ottawa s 66 body na šestém místě Východní konference, avšak vůči ostatním týmům má odehráno méně zápasů. Na rozdíl od domácích se hosté prezentují především kvalitní obranou, která je v rámci Východní konference třetí nejlepší. Po dvou vysokých prohrách navíc Senátoři vyhráli tři z posledních čtyř zápasů.

13.10.2016 Ottawa – Toronto 5:4 pp.
    5.10.2016 Ottawa – Toronto 3:2 pp. (příprava)
    27.9.2016 Toronto – Ottawa 3:6 (příprava)

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Roman Polák
    Martin Marinčin

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick (A), R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak (C), Co. Brown – Komarov (A), Kadri, Leivo – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Ben Smith, Sošnikov.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Dzingel, Brassard, Mark Stone – Hoffman, Turris, Z. Smith – Pyatt, Pageau, B. Ryan – Wingels, Kelly, Neil (A).

Rozhodčí: Brian Pochmara, Brad Watson – Bevan Mills, Scott Driscoll.

Začátek utkání se vinou slavnostního ceremoniálu nadále oddaluje. Doufejme však, že kolem 1:20 už se konečně začne.

Čestné buly v podání čtyř legend domácího týmu bylo vhozeno a už je za námi i kanadské státní hymna. Vše je připraveno k zahájení další Bitvy o Ontario!

00:01

00:09
    Utkání bylo konečně zahájeno vhazováním ve středovém kruhu. Kotouč se chopili domácí, ale jako první musel zasahovat Andersen, neboť Phaneuf pálil po nepřesné rozehrávce soupeře.

00:21
    Frederika Andersena tentokrát prověřil Chris Wideman, který svižně zakončoval díky vyhranému buly Jeana-Gabriela Pageaua.

00:31
    Rychlý výpad na levé straně podnikl James van Riemsdyk, jenž se dostal až k ohrožení Andersona. Hostující gólman si se střelou z levého kruhu poradil.

01:11
    Nikita Zajcev si to z modré čáry namířil blíže k Andersonové bráně, nicméně bekhendem gólmana Ottawy příliš nevystrašil.

01:43
    Stone získal puk za bránou soupeře a okamžitě oslovil dobře postaveného Zacka Smithe. Hostující útočník pálil z mezikruží, nicméně střela šla jen do Andersena.

02:17
    Domácí chvíli okupovali útočné pásmo. Teď už se ale kotouč přesouvá do neutrální zóny, kde hrají hosté.

02:47
    Erik Karlsson si do statistik zapsal jen střelu, jež mu byla sražena prvním blokujícím hráčem. Následně navíc prohrál souboj v rohu kluziště.

03:12
    U střídaček se chvíli pošťuchovala dvojice Roman Polák – Mark Borowiecki a pro oba kohouty to nakonec znamená dvě trestné minuty za hrubost.

03:37
    Ceci založil útok Ottawy, nicméně na jeho akci navázal Stone, který se prezentoval nepřesnou přihrávkou. Vše končí ofsajdem.

03:53
    Gardinerovo nahození bylo před bránou šikovně tečováno Jamesem van Riemsdykem, avšak Anderson stihl zareagovat!

04:06
    Na druhou stranu teď kotouč vrátil Tom Pyatt, jenž však neposedný touš nezpracoval jak by potřeboval a Andersen puk v klidu přikryl.

04:47
    Kyle Turris dostal výbornou přihrávku na útočnou modrou čáru a rázem se zjevil za obranou soupeře. Při forhendovém zakončení ale nechal vyniknout Andersena!

05:12
    Oba týmy hrají v plném počtu.

05:33
    Dobrou kombinací v útočném pásmu se pro změnu připomněli domácí, kteří nakonec nahozením od modré čáry zaměstnali hostujícího gólmana.

05:52
    Také po vhazování po své levici měl práci Craig Anderson. Tentokrát se ale nejednalo o nějaké nebezpečnější zakončení soupeře.

06:14
    Senátoři hru přesunuli k Andersenovi, jenž nyní musel zasahovat proti slabší střele Codyho Ceciho. Po úspěšném zákroku je zahlášena komerční přestávka.

06:53
    Trojice Pageau-Neil-Smith srdnatě bojovala v blízkosti Andersenovy brány, ale nakonec se hra přesto přesouvá do neutrální zóny.

07:03
    Štěstí zkusil Nikita Sošnikov, jenž zakončoval od modré čáry. K nějakému velkému zákroku však Anderson nebyl donucen.

07:48
    Senátoři se nyní na první pokus nevymanili z vlastního pásma a druhá rozehrávka pak mířila jen k hokejkám domácích obránců.

08:03
    Zničehonic se Mike Hoffman zjevil sám před Andersenem. Těsně před zakončením byl ale faulován a možná budeme svědky trestného střílení.
    08:03 Překažené zakončení Mika Hoffmana!

08:03
    Tak nakonec tu kupodivu nebude nájezd. Jake Gardiner (TOR) proto dostává aspoň dvě trestné minuty za sekání.

08:29
    Podruhé v krátkém časovém úseku se domácím podařilo vyhodit kotouč až za bránu Craiga Andersona. Přesilová hra Ottawy je zatím hodně nevýrazná.

09:10
    Nyní se navíc v oslabení dopředu vydala dvojice domácích. Po přihrávce z levé strany zakončoval Connor Brown, nicméně jeho střela šla mimo tři tyče.

09:51
    Znovu je puk aspoň ve středním pásmu. Vyloučený Gardiner se zanedlouho vrátí na led.

10:03

10:54
    Toronto provedlo rychlý přechod do útočného pásma. Následná kombinace však nepřinesla nic víc než střelu od modré čáry a Matthewsovu neúspěšnou snahu o nasunutí puku do brankoviště.

11:29
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z celků se teď ale nedostává do velkých šancí.

11:56
    U obou celků jsme zaregistrovali velmi nepřesnou rozehrávku, která doputovala jen k brankáři soupeře. Po přerušení hry ze strany Andersena je tady další komerční přestávka.

12:21
    Toronto si zahraje přesilovou hru. Dvěma trestnými minutami za hákování je totiž potrestán Tom Pyatt (OTT).

12:46
    Puk se hned na začátku přesilové hry domácích dostává z pásma Ottawy. Hráči Maple Leafs se musí vrátit až ke svému gólmanovi.

13:11
    A znovu naprosto totožná situace. Oba celky mezitím střídají.

13:48
    Do třetice puk přes celé hřiště doputoval až k Andersenovi. Chvíli nato se navíc do šance mohl dostat Turris, jenž si však pomohl nedovoleným způsobem a bude vyloučen.

13:59
    Nyní už se hosté dostali ke kotouči a Kyle Turris (OTT) míří na lavici hanby. Jeho přestupkem bylo držení protihráče.

14:21
    Hosté hrají ve čtyřech.

14:36
    Dvakrát to střelou od modré čáry zkusil Morgan Rielly. Především po druhém zakončení bylo u Andersona hodně husto, ale puk se dostal jen do rohu kluziště.

15:09
    Maple Leafs se ne a ne vrátit do prostoru před hostujícím gólmanem. Přesilová hra se mezitím dostala do své druhé poloviny.

15:39
    Další trochu nepřesné zakončení nyní vyhnalo domácí celek z útočného pásma. Zdá se, že z této přesilové hry opět nic nebude.

15:59

16:37
    Domácí ještě chvíli v útočném pásmu otravovali rozehrávající soupeře, ale teď už se hra definitivně přesouvá do neutrální zóny.

17:13
    Skvělý zákrok Frederika Andersena, který si poradil s rychlou Stoneovou střelou, která mířila do jeho protipohybu!

17:26
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Z pokračující akce se ale hosté dostávají do vedení. Puk se po Brassardově přihrávce zjevil až u modré čáry na hokejce CHRISE WIDEMANA. Hostující obránce na nic nečekal a svižnou střelou z pravého kruhu zaznamenal svou čtvrtou branku v sezóně. Asistence: Derick Brassard, Mark Stone.
    17:26 Chris WIDEMAN - 0:1

17:40
    S dalším zakončením přispěchal Ryan Dzingel, nicméně Andersen byl tentokrát pozorný. Nejvyšší čas na poslední komerční přestávku.

17:46
    A je to 0:2! Díky vyhranému buly se Senátoři dostali do kombinace v útočném pásmu a výsledkem byla tvrdá střela od modré čáry. Ta by sama o sobě neměla gólové parametry, ale dobře postavený RYAN DZINGEL puk šikovně usměrnil mimo dosah domácího brankáře. Asistence: Marc Methot, Mark Stone.
    17:46 Ryan DZINGEL - 0:2

18:14
    Přichází další přesilová hra ve prospěch Toronta. Za vyhození puku mezi diváky je totiž potrestán Bobby Ryan (OTT).

18:42
    Po sražené střele, jež vylétla do ochranné sítě se za bránou Andersena rozpoutala menší strkanice. Konflikt však nepřerostl v nic velkého.

18:59
    Hosté se ve dvou hráčích bleskově vydali do útočného pásma. Andersen ale tentokrát nemusel předvést nějaký těžší zákrok a nyní už se hraje v pásmu Sens.

19:31
    Jenže přesilovková kombinace Toronta je nadále poměrně nevýrazná. Kotouč tak po mantinelu opět míří do středního pásma.

19:51
    Výrazně se přiblížil závěr třetiny a Toronto se pořád nedostalo zpátky před Andersona. Zdá se, že v této třetině už neuvidíme nic moc zajímavého.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní perioda zápasu je tedy minulostí a spokojenější jsou zatím hosté. Na první branku zápasu jsme sice museli čekat do 18. minuty, kdy se prosadil Chris Wideman, ale další trefa přišla již dvacet sekund poté. Díky šikovné teči se totiž radoval Ryan Dzingel, který tak upravil nadále platné skóre zápasu. Nutno říci, že ze strany domácího týmu to zatím není ono a lze poznat absence nejproduktivnějšího hráče, ve skvělé formě hrajícího Mitchella Marnera.

20:47
    Dvě nepovedená založení útoku ze strany Toronta. To by jistě rádo skórovalo hned v úvodu druhé třetiny, ale zatím se nedostalo ani k zakončení.

21:18
    Rychlejší akci Ottawy zakončoval Cody Ceci, jenž měl trochu prostoru na pravém kruhu. Střelou však trefil jen blokujícího soupeře.

21:54
    Pahenufovo nahození od modré čáry se zjevilo pouze u mantinelu. Frederik Andersen nemusel zasahovat.

22:18
    Stone nejprve netrefil Widemanovu dobrou přihrávku před bránu a na druhé straně se do šance dostal James van Riemsdyk, jenž zakončoval z mezikruží! Anderson připraven!

22:32
    Pozor musel dávat znovu Andersen, na kterého letěla jedovatá střela. Trochu akrobatickým zákrokem si ale domácí gólman poradil.

24:04
    Po nevýrazné pasáži se k zakončení odhodlal Roman Polák, který tvrdou střelou prověřil hostujícího gólmana.

24:20
    Komarov dobře pracoval na brankovišti, nicméně jeden z jeho spoluhráčů bekhendem nedokázal zakončit do prostoru brány.

25:02
    Tvrdou střelou od modré čáry se pro změnu prezentoval Marc Methot. Andersen však toto zakončení velmi dobře viděl a naprosto bez problémů ho vyrazil.

25:43
    Vinou zakázaného uvolnění se vhazovalo po levici domácího brankáře, ale prakticky okamžitě se hra vrátila k červené čáře. Navíc je pískán ofsajd Ottawy.

25:49
    Dion Phaneuf neměl moc prostoru na kombinaci a proto puk rychle nahodil na Andersena. Ten znovu zařídil zastavení časomíry.

26:16
    Při chuti je zjevně Roman Polák, jenž se opět dostal k razantnímu zakončení. I tentokrát byl ale hostující gólman připraven.

26:42
    Jeden z hostů se pokusil o rychlé objetí brány a zasunutí puku k tyči. Defenzíva Toronta byla proti tomuto záměru!

27:10
    Kotouč se dostal mezi střídačky. Je tady další z přestávek, kterou jsou věnovány reklamám.

27:24
    Nezištná přihrávka Mikea Hoffmana se dostala až na Turrisovu hůl, nicméně proti rychlému zakončení z pravého kruhu se vytáhl Frederik Andersen!

28:03
    A další výborný zákrok domácího brankáře, který tentokrát čelil velmi nebezpečné dorážce z hranice brankoviště!

28:41
    Toronto se stále nedostává do potřebného tlaku a velmi často zbytečně ztrácí puky. Hosté díky tomu vyrážejí do protiútoku, avšak ty zatím nepřinesly třetí branku.

29:22
    Znovu se hraje u dánského gólmana domácího týmu. Střela z pravého kruhu však Andersena příliš nevystrašila.

29:29
    Matt Martin (TOR) se u mantinelu provinil nedovoleným bráněním. Přesilová hra pro Senátory.

29:40
    Početní výhoda bude rázem dvojnásobná. Zach Hyman (TOR) se totiž příliš důrazně tlačil přes Karlssona a nakonec je potrestán za držení protihráče.

30:09
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale zatím se dostali jen k nepřesné střele od modré čáry.

30:25
    Poměrně statická souhra hostujících hokejistů dospěla k rychlejší kombinaci Hoffmana se Stonem. Andersen se ale stačil přesunou a zasáhl.

30:51
    Dvakrát teď z pravého kruhu pálil Mike Hoffman. Frederik Andersen však zůstává velmi pozorný a drží Toronto nad vodou.

30:57
    Hostující Kyle Turris prohrál vůbec první z deseti vhazování a hned to znamenalo vyhození puku přes všechny čáry.

31:20
    Frederik Andersen si v souboji s Mikem Hoffmanem zapisuje další úspěšný zákrok. Z přesilové hry 5 na 3 už zbývá jen devět vteřin.

31:29
    Domácí hrají ve čtyřech.

31:40
    Toronto Maple Leafs je v plném počtu!

31:50
    Záhy po konci přesilové hry to zkusil Derick Brassard, nicméně jeho zakončení z pravé strany vylétlo vysoko nad Andersenovu bránu.

32:03
    Nepřesná kombinace na útočné modré čáře z pohledu Ottawy znamená ofsajd. Vhazuje se poblíž střídačky hostů.

32:13
    Connor Brown sáhl do nahození Zacka Smithe, kterému se hokejka svezla po soupeřově nástroji a zasáhla Browna do tváře. Rozhodčí však nepochopitelně nevylučují

32:40
    Pozorný Craig Anderson sáhl do finální přihrávky mířící k Matthewsovi. Na druhé straně byli hosté po přerušení vykázáni do středního pásma.

33:18
    Hlasitě signalizovaný ofsajd Toronta se nakonec nemusel pískat, ale k vidění poté byla velmi nepřesná rozehrávka hostů. Dopředu se mohou vydat hráči Maple Leafs.

33:49
    Jenže domácí se do útočného pásma dostali až nyní a stejně se u Andersona dlouho neudrželi. Senátoři dnes brání na výbornou.

34:20
    Zakázané uvolnění Ottawy. Hra se vrátí před Andersona, jenž má v této třetině sedm zákroků. Jeho protějšek již zasahoval 13krát.

34:38
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Zničehonic přichází snížení! Craig Anderson byl po souboji Hymana s Methotem chvíli úplně mimo bránu a záhy po návratu do brankoviště na něj letělo nahození od modré čáry. Hostující gólman toho zřejmě moc neviděl a svižné zakončení MORGANA RIELLYHO se tak zastavilo až v síti. Asistence: Auston Matthews, William Nylander.
    34:38 Morgan RIELLY - 1:2

36:12
    Domácí se pokoušejí o vyrovnání, nicméně další dvě střely nyní neletěly do prostoru brány. Ottawa puk vrací do středního pásma.

36:42
    Po chvilkovém vyčkávání se ke střele přeci jenom odhodlal Mike Hoffman. Zakončení z velkého úhlu však bylo sraženo.

37:35
    V pásmu soupeře se nyní drželi hostující hokejisté. Pageau puk dostal k pravému kruhu, nicméně následné zakončení si opět pohlídal Andersen.

37:52
    A máme vyrovnáno! Jedovaté zakončení od modré čáry nadělalo hostům velké problémy. Dzingel puk sice obětavým pádem k tyči dostal k zadnímu mantinelu, ale NAZEM KADRI poté zareagoval parádně. Domácí útočník touš vracel do brankoviště a právě od ležícího Dzingela se kotouč odrazil za brankovou čáru. Asistence: Josh Leivo.
    37:52 Nazem KADRI - 2:2

39:09
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny a více ze hry teď mají domácí hokejisté, kteří cítí šanci na otočení zápasu. Obrana Ottawa ale zatím odolává.

39:51
    Polák si u červené čáry vyšlápl na Zacka Smithe, jenž po střetu skončil na ledě. Nic víc už ale v této třetině neuvidíme.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Také druhá část zápasu je tedy za námi a tentokrát už je stav utkání vyrovnaný. Střelecky aktivnějším týmem byla v této dvacetiminutovce Ottawa, nicméně domácím se ve 35. minutě podařilo snížit zásluhou Morgana Riellyho. Právě tato branka Toronto hodně nakopla a v čase 37:52 už bylo díky šikovnosti Nazema Kadriho vyrovnáno. Před třetí třetinou je tak utkání zcela otevřené!

Střely na bránu po 2. třetině

Toronto Maple Leafs – 25 (15, 10)
    Ottawa Senators – 30 (14, 16)

Další třetina začne přibližně v 3:24.

40:01

40:23
    První útok v rámci třetí třetiny rozjel Erik Karlsson, který dobře zakončoval ke vzdálenější tyči. Andersen si ale poradil a to platí i pro následnou dorážku.

40:45
    Přesilovou hru si zahrají domácí hokejisté. Hákováním se totiž provinil Zack Smith (OTT), který na led pomohl Hymanovi.

41:21
    Nevýrazná kombinace domácích nakonec vyústila v přihrávku, která propadla před Bozaka. Craig Anderson se ale bleskově přesunul a dokázal zasáhnout!

41:33
    Záhy po vhazování je puk vyhozen přes všechny čáry. Domácí se musí vrátit až k Andersenovi.

42:04
    Domácí se v útočném pásmu usadili až nyní, ale nakonec to znamenalo dokonání otočky ve skóre. Od mantinelu se puk zleva dostal až k pravému kruhu, kde byl úplně osamocený WILLIAM NYLANDER a ten švihem skóroval do horní části brány. Asistence: Auston Matthews, Leo Komarov.
    42:04 William NYLANDER - 3:2

43:41
    Maple Leafs jsou nyní lepším týmem a znovu kombinují v útočném pásmu. Další pořádné zakončení ale zatím nepřichází.

44:01
    Sražená střela jednoho z domácích beků se odrazila před Sošnikova, nicméně ten se přes soupeře nedostal k dorážce.

44:17
    Hned po vhazování na Andersona letělo další zakončení. Znovu následuje buly po pravici hostujícího brankáře.

44:24
    A nyní se hosté navíc dopustili zakázaného uvolnění. Senátoři se v této třetině jen těžce dostávají do útočného pásma.

45:32
    Znovu je vyrovnáno! Parádní zadovkou z rohu kluziště se prezentoval Turris, který našel dojíždějícího MIKEA HOFFMANA. Hostující ostrostřelec následně vytáhl neskutečně rychlou střelu, kterou se z mezikruží nemýlil. Tady byl Andersen bez šance. Asistence: Kyle Turris, Erik Karlsson.
    45:32 Mike HOFFMAN - 3:3

45:57
    Na obou stranách jsme byli svědky dobrého tlaku do brankoviště. Oba gólmani však tentokrát bez větších problémů odolali.

46:12
    Příliš důrazně se k puku tlačil Nazem Kadri (TOR) a jeho počínání je nakonec odměněno dvěma trestnými minutami za držení protihráče.

46:26
    Hosté si berou zpátky ztracené vedení! Po střele ottawského kapitána Andersen pouze vyrazil kotouč před sebe. Stone sice z první dorážky neuspěl, ale důraznější DERICK BRASARD už puk prostrčil za brankovou čáru. Na tahu jsou tak znovu domácí hokejisté. Asistence: Mark Stone, Erik Karlsson.

47:46
    Toronto chtělo odpovědět na dvě slepené branky soupeře, nicméně Bozak zprava zakončil pouze do hostujícího gólmana.

48:14
    Pokračuje aktivita domácího celku. Zajcevovo zakončení však bylo sraženo do ochranné sítě.

48:37
    K přihrávce zpoza brány se pokusil prodrat Nylander. Švédského mladíka si ale defenzíva Ottawy tentokrát pohlídala.

49:21
    Nazem Kadri zbytečně zabrzdil na útočné modré čáře a to nakonec znamenalo ofsajd Toronta. Vhazuje se pochopitelně v blízkosti střídačky hostů.

49:47
    Rozehrávku domácích vystihl Mark Stone, který si to namířil do útočného pásma. Zakončení po rychlé stahovačce však neletělo do prostoru brány.

50:23
    Toronto se nyní ne a ne usadit v pásmu soupeře. Uvidíme, zda se to povede po dalším nahození od červené čáry.

50:58
    Na chvíli se hrálo u Andersona, avšak nyní už je kotouč daleko od hostujícího brankáře. Přesněji řečeno se nachází u Frederika Andersena.

51:34
    Po kombinaci mezi obránci Toronta se puk ocitl v rohu útočného pásma domácích, ale tam se ho zmocnil Cody Ceci. Ottawa se záhy poté znovu osvobozuje.

52:17
    Ve středním pásmu teď Turris udržel puk v souboji s protihráčem a hra se na chvíli uklidňuje. Oba týmy totiž střídají.

52:54
    Další atak domácího celku byl rychle odvrácen a puk se ocitá až u Poláka, jenž hraje v pásmu Toronta.

53:33
    Hosté poměrně s přehledem kontrolují blížící se závěr třetiny. Toronto se navíc dopustilo zakázaného uvolnění.

54:06
    Nepovedená rozehrávka domácích byla zastavena již na modré čáře. Následovalo nahození, které si Andersen bez větších problémů pohlídal.

54:50
    Po komerční přestávce předvedli domácí obrovský tlak v blízkosti Andersonovy brány. Hyman dokonce trefil tyč, od které se puk odrazil vedle hostujícího gólmana.

55:27
    Další nebezpečné zakončení obstaral Komarov, jenž se dostal k bekhendu z předbrankového prostoru. Anderson opět zasáhl!

55:31
    Craig Anderson měl znovu práci. Tentokrát čelil tvrdé střele, kterou zlikvidoval až na druhý pokus. Tlak Toronta se stupňuje!

56:14
    Domácí fanoušci se po zákroku Ryana Dzingela dožadovali vyloučení, nicméně sudí zůstávají ledově klidní.

56:47
    Hoffman si sjížděl před bránu, ale Smithova přihrávka šla nakonec až na Erika Karlssona. Jeho střela se nevlezla mezi tři tyče.

57:16
    Blíží se samotný závěr třetí třetiny a domácí se konečně usazují v útočném pásmu. Dočkáme se vyrovnání?

57:35
    Zatím nikoliv, neboť nahození jednoho z domácích beků letělo pouze do Andersonovy lapačky.

57:35
    Frederik Andersen jde v přerušení na střídačku! Toronto to zkouší se šesti hráči v útočném pásmu.

58:03
    Dvakrát sice hosté mohli vyhodit puk aspoň do neutrální zóny, ale domácí kotouč přeci jenom udrželi v útočném pásmu. Následoval úspěšný zákrok Craiga Andersona.

58:10
    S největší pravděpodobností je hotovo. Po vhazování u Andersona se kotouče chopil MARK STONE, jenž na nic nečekal a přesným zakončením přes celé hřiště trefil prázdnou bránu domácího celku. Asistence: Kyle Turris.
    58:10 Mark STONE - 3:5

58:46
    Toronto ale znovu odvolává gólmana a u Andersona má šest hráčů. Mike Babcock dnešní utkání rozhodně nechce vzdát bez boje.

59:15
    Jenže místo snížení přichází další trefa hostů. Stone puk odrazem o mantinel dostal k Turrisovi, který nebyl hamižný a přihrávkou našel DERICKA BRASSARDA. Bývalý hráč newyorských Rangers se v pohodě trefil od červené čáry. Asistence: Kyle Turris, Mark Stone.
    59:15 Derick BRASSARD - 3:6

59:52
    Roman Polák drží puk za vlastní bránou a už nebude vymýšlet nic světoborného. Dnešní utkání skončí vítězstvím Ottawy.

Zazněla závěrečná siréna a hosté se radují z vítězství. Po první třetině to sice vypadalo na jednoduchou práci, neboť Ottawa díky Chrisi Widemanovi a Ryanu Dzingelovi vedla o dvě branky, ale na konci druhé části hosté přišli o celý náskok. Snížení nejprve obstaral Morgan Rielly a vyrovnávací branku si pak připsal Nazem Kadri.

Zásluhou Williama Nylandera sice domácí ve třetí třetině dokonce otočili vývoj zápasu, avšak na Nylanderův zásah odpověděl Mike Hoffman a vítěznou branku o 56 sekund později zaznamenal Derick Brassard. V posledních minutách to ještě domácí zkusili v powerplay, nicméně výsledkem byly jen další dva zásahy Senátorů. Nejprve se do prázdné brány trefil Mark Stone a poté i Derick Brassard. Ottawa tak vítězí ve čtvrtém z posledních pěti utkání, Toronto má naopak naprosto opačnou sérii.

Roman Polák 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:42

S konstatováním, že dnešní utkání v Air Canada Centre v Torontu sledovalo 19 527 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (04:15:57)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 35. Rielly (Matthews, W. Nylander), 38. Kadri (Leivo), 43. W. Nylander (Matthews, Komarov) – 18. Ch. Wideman (Brassard, Mark Stone), 18. Dzingel (Methot, Mark Stone), 46. Hoffman (Turris, E. Karlsson), 47. Brassard (Mark Stone, E. Karlsson), 59. Mark Stone (Turris), 60. Brassard (Turris, Mark Stone)

Rozhodčí: Brian Pochmara, Brad Watson – Bevan Mills, Scott Driscoll

Diváci: 19 527