Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:2 (2:0 po s.n.)
Zlín – K. Vary 3:2 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Litvínov 4:3 (po pr.) | Sparta – Plzeň 2:3 (0:1 po s.n.)
Chomutov – Mountfield HK 1:3 (kon.)
HK Nový Jičín
0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Stav série: 1:3
HC RT TORAX Poruba 2011
Pátek 03.03.2017, 18:00Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

Věřím, že Nový Jičín nedá svou "kůži" zadarmo a minimálně zabojuje o návrat, na svůj led. Děkuji všem za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:07:41)

Je tady konec zápasu. Poruba řekl bych, zaslouženě bere další bodík, velice důležitý, v této sérii. Má před sebou už jen malý krúček k tomu, aby Nový Jičín vyřadila, na svém ledě. Hlavní rozdíl byl ve využitých přesilovkách a s tím souvisejícím tlakem, který si dokázali Porubští vytvořit.

59:48
    Oddechový čas, pro Porubu.

59:48
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Novotný – 2 min., podražení).

59:48
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Kaluža – 2 min., sekání).

59:00
    Hraje se poslední minuta, třetí třetiny.

58:37
    Hosté se snažili trefit prázdnou bránu, Nového Jičína, puk však mířil mírně od pravé tyčky!

58:30
    Puk byl u rohu mantinelu, po pravé straně Čecha, ani jeden z manšaftů, nedokázal puk dostat ven. Vhazování před gólmanem Poruby.

57:58
    Poruba ve čtyřech.

57:17
    Nový Jičín hraje v šesti!

Vypadá to, že po vyhráném vhazování, bude Jičín hrát v šesti!

Oddechový čas pro Nový Jičín.

57:04
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slováček – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

55:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Kuťák – 2 min., podražení).

54:35
    Rychlý přechod do pásma, kdy puk dostal Filip Kuťák, byl ale dobře odstaven za brankou Iláše.

54:21
    Dobrý obranný zákrok beka Poruby, konkrétně Marka Kaluži, který čistým zákrokem odstavil útočníka Nového Jičína.

53:48

53:13
    Domácí se dokázali teď usadit na dvacet vteřin v útočném pásmu, bohužel nebyl tam patřičný důraz, na kontaktní branku.

52:12
    Půl minuta přesilovky je pryč, soustavný tlak stále chybí.

51:48
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Flašar – 2 min., podražení).

51:00
    Poruba je o krok dále, než Nový Jičín. Přichází jedna střela za druhou.

49:49

49:00
    Na chvilku se dokázal Nový Jičín osvobodit, hosté jsou ale opět v útočné třetině.

48:20
    Opět klasická hra Poruby, souvislý tlak před bránou, což zavání dalším gólem.

47:49
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Vašut – 2 min., nedovolené bránění).

47:32

46:04
    Konečně nějaký tlak, který si domácí dokázali vytvořit a vysílají alespoň jednu či dvě, nebezpečné střely.

45:32
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Peslar – 2 min., sekání).

44:33
    Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KAFKA. Asistence: Jáchym a Dresler. Další přesilovka a další gól, podobná akce jako ta ve druhé třetině! 0:3 !

43:42
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Zahradníček – 2 min. + 10 min. osobní trest, úder do oblasti hlavy a krku.

42:45
    Puk na hokejkách Poruby, konkrétně z obranného pásma ho vyváží autor druhého gólu, Puzič.

40:40
    Domácí začali poslední třetinu aktivně, poslali dobré dvě – tři střely na Čecha.

40:01

Máme za sebou, dvě třetiny zápasu. V první i druhé, jsme mohli vidět po gólu, v obou případech do té domácí a také v přesilové hře. Pokud chtějí domácí pomýšlet ještě na remízu, budou muset hodně zabrat. V opačném případě to bude pro Nový Jičín velmi těžké, odvracet takto nepříznivou sérii.

40:00

39:52
    Vhazování před Novojičínskou bránou.

39:30
    Poruba opět úřadovala, před brankou Iláše, nechybělo mnoho a mohli své vedení navýšit.

39:00
    Probíhá poslední minuta, druhé třetiny.

38:18
    Zakázané uvolnění, Nového Jičína.

36:44
    Autorem branky je PUZIČ. Asistence: Piecha a Slováček. Tak to byl krásný ''ťukec'' v podání hráčů Poruby. Slováček přihrával na Piechu, ten okamžitě poslal na Puziče, který neměl problém, posunout až záda Iláše. Perfektní tlak hostů a další gól! 0:2

35:41
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., nedovolené bránění).

35:23
    Hosté určitě teď aktivnější, jak se říká "je jich všude plno" a Novému Jičínu, to působí značné problémy. David Iláš má co dělat, aby udržel tento stav.

33:14
    Nový Jičín musí zakládat protútok za vlastní bránou. Dostává se někde do středního pásma, kde jsou připraveni hráči v červeno – bílých dresech.

32:33
    Hra se mírně uklidnila, hosté nemají kam spěchat. Určitě by rádi gól přidali ale ne za každou cenu.

31:49
    Poruba opět u puku,Sztefek už chtěl přihrávat, v útočném pásmu. Celou akci ale zastavuje offside.

29:48

28:35
    Ani tato přesilovka, zatím neslaví úspěch. Pořád platí to, co jsem již zmiňoval dříve. Poruba nemá zatím moc práce, stačí jim vyhazovat z obranného pásma.

27:48
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slavík – 2 min., hákování).

26:26
    Na chviličku se domácí dokázali dostat do útočného pásma. Stále je ale trápí, vytváření šanci a těžko se dostávají, do pozice, kde by Čecha mohli ohrozit.

25:58

25:09

24:50
    Přesilovka je téměř pryč, domácí vyslali jednu střelu na bránu, to je málo, na to aby padl gól.

23:49
    Až teď domácí kombunují v útočném pásmu, Bahounkovi puk přeskočil hokejku. Vypadá to, že z této přesilovky nic nebude.

23:09
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Bail – 2 min., příliš mnoho hráčů).

22:16
    Hruška společně s Dreslerem, se hnali za pukem. Ani jeden z nich souboj nevyhrál, Čech vyjel z poza brány a puk šikovně rozehrál.

20:55
    Hned na úvod druhé třetiny, dobrá šance Gebauera, Čech chytá.

20:01

Máme za sebou první třetinu, mohli jsme vidět jeden gól, to sice do Ilášovy brány. Nutno dodat, že gól padl po dobrém tlaku a tedy z přesilové hry, tomuto nelze nic vytknout. Nový Jičín se umí dostat do útočné třetiny, nedokáže si ale vytvořit potřebné šance, uvidíme co vymyslí ve druhé třetině, která začne v cca 18:45.

20:00

19:50
    Hra ve středním pásmu, pár vteřin do konce první třetiny.

19:09
    Pískán offside Nového Jičína, Irgl se ale ještě stačil vrátit, to nebylo nutné.

17:49
    Autorem branky je KALUŽA. Asistence: Kafka. Tak to byl opravdu obrovský tlak, ze kterého se domácí nedokázali dostat. Už to vypadalo že Dominik Kafka bude střílet, Robin Gebauer se mu snažil lehnout do střely, jenomže Kafka přihrál Markovi Kalužovi, který trefuje přesně, místečko v levém rohu brány! 0:1

17:11
    Až teď se Nový Jičín osvobozuje a může poslat novou pětku na led.

17:04
    Poruba stále v útočném pásmu.

16:31
    Hned na začátek přesilovky, musí být Iláš připraven, puk se dostal až před něj, raději ho i nadvakrát zlikvidoval.

16:11
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Chvostek – 2 min., příliš mnoho hráčů).

15:14
    Založení útočné akce bílo – červených se nepovedlo, vše zastavuje offside.

14:50
    Také Poruba dává o sobě vědět, domácí se osvobozují, jen za cenu zakázaného uvolnění.

14:11
    Nepřehledná situace před bránou, kde se nejlépe zorientoval Gebauer! Chtěl zmást Čecha, trochu s pukem zamíchat. Jenomže ten zareagoval pohotvě a puk mu kulišácky vypíchnul, dobrá akce domácích!

13:25
    Běhal rozjíždí akci za vlastní bránou, hledá spoluhráče, kterému by přihrál. Nakonec volí dllouhý pas na Gebauera.

11:36
    Opět řada nepřesností, z hokejek obou týmů. Nedá se určit, kdo by měl momentálně na ledě převahu.

10:45
    Rychlý přesun do pásma, střela z mezikruží, Čech bez problému chytá.

10:08
    Běhal měl teď mírné komplikace v útočném pásmu, když jeho protihráč nechal neúmyslně hokejku v jeho dresu, vzniknul z toho offside Nového Jičína-

08:54
    Dobrá šance Poruby! Když ujížděli 2 na 1, nicméně nenásledovala přihrávka a Iláš dosáhnul i na dorážku!

08:22
    Oba týmy mají teď problém s rozehrávkou, můžeme vidět řadu nepřesností. Oba týmy dobře ví, jak je tento zápas důležitý a je to na jejich holích znát.

07:25
    Matěj Málek se teď šikovně proháčkoval až do útočné třetiny, kde měl dva obránce Poruby, zkusil stahovačku a mírnou střelu. Ta ale byla zblokována.

06:54
    Zakázané uvolnění Poruby, vhazování před Čechem

05:30
    Boj o kotouč, opět u brány Nového Jičína. Domácí zatím dobře napadají a bojují o kotouč. Hráči Poruby si ale také nenechávají nic líbit a můžeme sledovat, pohledný hokej.

04:20
    Piecha vybojoval kotouč, po skrumáži hokejek, ve vlastním obranném pásmu, byl ale odstaven obráncem Nového Jičína.

03:35
    David Iláš raději puk podržel, aby předešel nějaké další akci, která by mohla ohrozit jeho bránu.

02:36
    Šance na obou stranách, momentálně Poruba v útočném pásmu, zajímavou příležitost měl Jakub Orság, puk ale netrefil přesně.

01:26
    Také hosté dávají o sobě vědět, Slavík se snažil najít svého spoluhráče, puk končí mimo hrací plochu.

00:28
    První akce domácích a hned velká šance! Dobrá křižná přihrávka do jízdy, Čech ale na svém místě a připisuje si první zákrok.

00:01

Pokud se nemůžete dostavit na stadión, budu se snažit Vám situace a průběh utkání, sdělit zde pomocí textové formy. Úvodní buly začne úderem osmnácté hodiny. Také doplním předpokládané sestavy, které chvilku před zápasem doplním, pokud bude třeba.

Hezký slunečný den všem příznivcům druhé hokejové ligy! Dnes máme na programu, již čtvrté kolo play – off mezi Novým Jičínem a Porubou. Novému Jičínu se podařilo vyhrát pouze první zápas a tak bude dnes bojovat o vyrovnání série. Poruba sérii vede v poměru 2:1 a bude se snažit získat match ball, na 3:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 18. Kaluža (Kafka), 37. Puzič (Piecha, Slováček), 45. Kafka (Jáchym, Dresler)

HK Nový Jičín: (Iláš) Slovák J. – Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Hermann, Metelka, Cabák, Gebauer, Kysučan, Slovák, Málek, Zdeněk, Chvostek, Kocián, Irgl, Bednář, Novotný
    HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Putec) – Slavík, Peslar, Puškar, Kaluža, Pužič, Bail, Rudl, Dresler, Flašar, Kuťák, Kafka, Piecha, Vaněk,Jáchym, Tomčák, Seidler, Slováček, Zachar, Sztefek, Orság