Den Haag – Nijmegen 1:0 (kon.) | GA Eagles – Eindhoven 1:3 (kon.) | Heracles – Utrecht 2:1 (kon.)
Excelsior – Heerenveen 4:1 (kon.)
Go Ahead Eagles
1:3 (0:1)
PSV Eindhoven
Sobota 11.03.2017, 19:45 • De Adelaarshorst (Deventer) • Nizozemská Eredivisie • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Krásný sobotní večer všem fanouškům nizozemského fotbalu! Dnes se společně podíváme na zápas mezi Go Ahead Eagles a PSV Eindhoven.

Domácí tým zatím nemůže být s letošní sezónou spokojen. V nejvyšší nizozemské lize mu patří až 15. místo, tedy první nesestupové. Z dosavadních 25 utkání dokázali borci tohoto týmu posbírat pouze 20 bodů se skóre 24:42. Na poslední příčku mají náskok pouhého 1 bodu. Určitě by tak chtěli v domácím prostředí zabodovat a vzdálit se sestupovým příčkám.
    Forma Eagles však není ideální. Z posledních 3 zápasů si odnesl 1 bod a inkasoval 6 gólů.

Poslední 3 zápasy:
    3.3.2017 Heerenveen – G.A. Eagles 2 : 2
    26.2.2017 G.A. Eagles – Vitesse 1 : 3
    17.2.2017 Roda – G.A. Eagles 1 : 0

Slavné PSV má úplně odlišné starosti než jejich soupeř. Na 3. místě tabulky mají 14ti bodový náskok na jejich nejbližšího pronásledovatele. Jde jim tedy jen o to, zda skončí 3. a nebo se ještě dokáží poprat o vítězství. Za 25 zápasů získali hráči PSV 55 bodů. Na první místo jim však schází 8 bodů, což je velká ztráta. Eindhoven se může pochlubit skvělým skóre 48:17. Pokud tedy hledáme favorita dnešního utkání, je jím zcela jednoznačně hostující celek!
    Z posledních 5 zápasů získalo PSV 12 bodů a připsali si pouze 1 prohru v předminulém kole. Forma by tedy byla, jde jen o to, zda jí dokážou hráči Eindhovenu potvrdit.

17.8.2013 PSV – G.A. Eagles 3 : 0

Za posledních 10 let nikdy Eagles nedokázalo PSV porazit.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Go Ahead Eagles: Zwarthoed – Antonia, Crowley, Duits, Fischer – Groenbast, Hendriks, Manu – Chirivella, Ritzmaier, Schenk.
    Náhradníci: Cummins – Achenteh, Locigno, de Kogel, Maatsen, Marengo, Nieveld, Rexhepi, Suk.

PSV Eindhoven: Zoet – Arias, S. de Jong, L. de Jong, Guardado – Isimat-Mirin, H. Moreno, Pereiro – D. Pröpper, Ramselaar, Willems.
    Náhradníci: Pasveer, Jurjus – Brenet, Bergwijn, Hendrix, Koch, Locadia, Schwaab, Zinčenko, van Ginkel..

1

1
    Jako první se ujímají míče domácí borci a kombinují na polovině hřiště.

3
    Ve 3. minutě utkání se k míči poprvé dostávají borci z hostujícího celku PSV. Ti nastoupili ve tmavé kombinaci, domácí mají červenožluté dresy.

5
    PSV tlačí na domácí, zatím však neohrozilo branku, kterou hájí Zwarthoed.

8
    Pereira (PSV) už pomalá rozehrávka nebavila, a tak si vzal míč a pelášil s ním dobrých 30 metrů. Klička se mu ale nepovedla a o balón přišel před pokutovým územím.

10
    Hostující celek vybojoval roh.

11
    PSV vstřelilo branku, která však není uznaná. Pereiro (PSV) byl ve vápně nejaktivnější a hlavou dopravil míč za záda brankáře Zwarthoeda. Jeden z jeho spoluhráčů však těsně předtím fauloval a rozhodčí branku neuznává!

13
    Hosté jsou zatím aktivnější. Nyní budou zahrávat volný přímý kop asi ze 30ti metrů.

14
    Crowley (EAG) teď ukázal, že si s míčem rozumí a krásně si obhodil jednoho z hostujících obránců.

15
    Zahrozilo i domácí družstvo. Po krásné průnikové přihrávce Manua (EAG) vybojovalo roh.

17
    Manu (EAG) se už po několikáté dostal do konfliktu s jedním z protihráčů a následně i s rozhodčím. Své emoce by měl klidnit, jinak dostane žlutou kartu.

18
    Po krásné individuální akci střílí Pereiro (PSV) z hranice pokutového vápna těsně vedle pravé tyče! Pár centimetrů a mohl to být krásný gól.

20
    Muž s číslem 7 na zádech, tedy Crowley (EAG), teď 2x za sebou pohotovým zákrokem zabránil rychlému protiútoku hostů.

23
    Velmi aktivní je v tomto utkání Pereiro (PSV), který se teď dostal do slibné příležitosti. Jeho střela z blízkosti však trefuje pouze domácího brankáře do hrudi.
    23. Pereirio (PSV) v šanci

26
    Držení míče 51% :49%.

27
    Antonia (EAG) předvedl své sprinterské schopnosti a doběhl dlouhý centr. u rohového praporku byl však odzbrojen hostujcím obráncem.

29
    Uvidíme rohový kop PSV. Upět u toho byl Pereiro (PSV).

30
    Vynucené střídání v týmu GO Ahead Eagles; odchází zraněný M. Ritzmaier a přichází R. Achenteh.

31
    Hra je v posledních minutách taková nemastná, neslaná. Vidíme spoustu nepřesností na obou stranách.

33
    Iniciativu převzali domácí borci, kteří se snaží prokombinovat do vápna PSV.

34
    První žlutou kartu utkání dostává za protesty kapitán Luuk de Jong (PSV), kterému se nezdál jeden ze zákroků domácích hráčů a snažil se to velmi důrazně vysvětlit rozhodčímu.

36
    Technicky to zkusil Antonia (EAG), míč však mířil pár decimetrů na bránu hostů.
    36. Technická střela Antonia (EAG)

39
    Manu (EAG) se prosadil přes 2 obránce a prudkou ranou chtěl obstřelit hostujícího brankáře. ten však předvedl opravdu dobrý zákrok a zachránil svůj tým.
    39. Manu EAG) se prosadil přes 2 obránce, Zoet ho však vychytal.

40
    PSV bude zahrávat pokutový kop!

40
    PSV právě vstřelilo branku!
    SIEM DE JONG posílá svůj tým do vedení. Penaltu proměnil chladnokrevně, nečekal na pohyb brankáře, vybral si stranu a prudkou ranou se nemýlí. Stav utkání je tedy 0:1.
    SIEM DE JONG - 0:1

43
    Manu (EAG) teď poslal svého protihráče k zemi, ale přepadl přes něj a dožadoval se penalty. Rozhodčí ho však nevyslyšel, a tak se Manu opět rozčílil a pokřikoval na sudího.

45
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se první poločas v klidu dohrát.

45
    Budou se nastavovat 2 minuty.

45+2
    Krásná akce hostujícího celku! Po elegantní přihrávce se sám na gólmana hnal kapitán de Jong, míč si však moc předkop a tím zmařil dobrou příležitost.

45+2
    Žlutou kartu dostává D. Crowley (EAG).
    45+2. Žlutá karta

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi a přinesl jeden gólový okamžik. Ve 40. minutě se z penalty prosadil Siem de Jong. Jinak sledujeme docela vyrovnané utkání, více příležitostí si zatím vypracovali hráči PSV, ale i domácí borci mohli vsítit gól, zvláště Manu měl dobrou šanci na skórování v 39. minutě. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

Hráči už přicházejí zpět na hřiště, druhý poločas každou chvilkou začne.

46

47
    Žlutou kartu dostává domácí kapitán S. Duits (EAG).

48
    PSV rozehrálo přímý volný kop velice hezky, na centr si naskočil de Jong, jeho hlavičku ale domácí brankář chytil.

49
    Go Ahead Eagles právě vstřelili branku!
    A máme vyrovnáno. Hendriks si sice zpracoval míč rukou, což rozhodčí neviděl, pak ho ale krásně poslal na nabíhajícího Crowleyho. Ten naznačil střelu, balón však ještě přistrčil svému spoluhráči a ELVIS MANU dává gól do prázdné brány. Stav utkání je 1:1.
    49. Elvis MANU - 1:1

52
    A rázem jsou to domácí hráči, kteří jsou aktivnější a mají více ze hry. PSV je vyrovnávacím gólem očividně zaskočeno.

53
    Manu (EAG) se dožaduje pokutového kopu, rozhodčí však jasně ukazuje, že nic pískat nebude. Manu by si za své protesty opravdu kartu zasloužil.

55
    Hosté se asi už vzpamatovali ze šoku z obdržené branky a teď opět tlačí na domácí mužstvo.

56
    Rohový kop nyní vybojoval de Jong (PSV). Hosté však rozehráli roh velmi špatně a odkopávat bude domácí brankář.

58
    Do vápna hostů lítá jeden centr za druhým. Pokud se Eagles nevzpamatuje, bude mít ještě problémy.

59
    Pereiro (PSV) teď protáhl domácího gólmana přízemní střelou.

60
    S. de Jong se dostal po krásné přihrávce před Zwarthoeda, byl však v ofsajdu.

61
    LUUK DE JONG dává svému týmu opět vedení. Po zmatcích na hranici vápna se hosté dostali k prudkému střílenému centru a DE JONG předskočil obránce a míč umístil za záda bezmocného brankáře. Stav utkání je 1:2.
    61. Luuk de Jong - 1:2

64
    Co teď předvedl Pereiro (PSV) bylo neskutečné. S jedním ze svých spoluhráčů naprosto přehráli domácí obranu včetně brankáře a Pereiro již chtěl míč zasunout do prázdné brány. Gólmana však zaskočil jeden z obránců a doslova "vychytal" Pereira na brankové čáře.

66
    Hostující tým v posledních minutách na hřišti zcela dominuje! Domácí nevědí kam dřív skočit

68
    Hráči v tmavých dresech už dobrých 5 minut nepůjčili svým soupeřům míč a v klidu kombunují v podstatě po celém hřišti.

69
    Arias (PSV) poslal zápasnickým chvatem k zemi Achenteha, kartu však nedostává.

70
    Elvis Manu (EAG) dostává za své protesty žlutou kartu. Abych byl upřímný, měl jí dostat již v prvních minutách zápasu.

73
    Domácí hráči jsou frustrovaní, pokřikují na sebe a rozhazují rukama. Takhle jen těžko dokáží vyrovnat.

75
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles; odchází J. Antonia a přichází D. Maatsen.

77
    Po dlouhé době si na míč sáhnul Zoet (PSV), nic vážného však řešit nemusel a v klidu vykopává.

79
    Hráči PSV trochu polevili ve své aktivitě a domácí hned poslali 2 centry do jejich vápna. Obrana však zapracovala skvěle a centry odvrátila.

81
    L. de Jong se na hranici vápna uvolnil a vyslal nebezpečnou střelu k pravé tyči branky, kterou stráží Zwarthoed. Ten ale podržel svůj tým a střelu chytil.

82
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles; odchází S. Duits a přichází L. de Kogel
    Dvojstřídání v týmu PSV Eindhoven; odchází B. Ramselaar a G. Pereiro a za ně přichází na hřiště S. Bergwijn a D. Schwaab.

85
    A je to už 1:3. Po levé straně utekl domácí obraně Bergwijn a poslal přízemní centr do pokutového území. Tam si velmi dobře naběhl ANDRES GUARDADO a střelou do protipohybu brankáře rozjásal hostující fanoušky.
    ANDRES GUARDADO - 1:3

87
    Střídání v týmu PSV Eindhoven; odchází S. de Jong a přichází J. Hendrix.

89
    Hráči ví, že je v podstatě rozhodnuto a utkání se již spíše dohrává.

90
    Nastavovat se budou 3 minuty.

90+2
    PSV oblého pokutové území domácích a snaží se vstřelit ještě jeden gól.

90+3
    Tvrdou ranou se prezentoval Bergwijn (PSV) a o pár decimetrů minul branku domácích.

90+3

Je dobojováno! Ve druhém poločase jsme se dočkali hned 3 branek. Nejprve ve 49. minutě vyrovnával na 1:1 Elvis Manu, ale hned za 12 minut si vzali hostující hráči vedení zpět, konkrétně se o to postaral Luuk de Jong. Ke konci utkání PSV udeřilo ještě jednou, když po rychlém protiútoku skóroval Andres Guardado. Hostující tým PSV Eindhoven tak potvrdil roli favorita a nakonec jednoznačně vyhrává na Go Ahead Eagles v poměru 1:3.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:13. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:10.

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný sobotní večer a u dalších fotbalových přenosů nashledanou. (21:47:34)