Philadelphia – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.) | Montreal – Florida 6:2 (kon.)
Tampa – Detroit 5:3 (kon.) | Boston – Dallas 2:0 (kon.) | Nashville – Toronto 1:3 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 4:3 (po pr.) | Minnesota – Ottawa 5:1 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Ottawa Senators
Pátek 31.03.2017, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

MINNESOTA WILD

Domácí hokejisté letos zažívají opravdu výbornou sezónu a těsně před koncem základní části se drží na druhém místě Západní konference. Wild jsou v toto ročníku vůbec nejproduktivnějším celkem na Západě a špatně na tom není ani defenzíva, která je čtvrtá nejlepší. V posledních čtyřech utkáních ale Wild ani jednou nevyhráli a forma před play-off tedy zřejmě není úplně ideální.

Posledních pět utkání

29.3.2017 Minnesota – Washington 4:5 pp.

OTTAWA SENATORS

Na rozdíl od domácích sice hosté nemají stoprocentní jistotu vyřazovacích bojů, ale přesto se na ně mohou pomalu připravovat. Aktuálně je totiž Ottawa na šesté příčce Východní konference, přičemž od deváté Tampy je dělí osm bodů. V minulých letech byli Sens spíše ofenzivně laděným týmem, avšak v této sezóně se mohou spoléhat především na čtvrtou nejlepší obranu na Východě.

Martin Hanzal

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Folin – Niederreiter, E. Staal (A), Stewart – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Coyle, Hanzal, Pominville – Haula, Eriksson Ek, White.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman, Claesson, Jokipakka – Dzingel, Turris, B. Ryan – Z. Smith, Brassard, Mark Stone – Hoffman, Pageau, Pyatt – Stålberg, Kelly (A), Wingels.

Rozhodčí: Jean Hebert, Mike Leggo – Brian Murphy, Ryan Galloway.

00:01

00:33
    Domácí do zápasu vstoupili dobře, hned se natlačili do útočného pásma, ale nyní už je puk až v blízkosti Alexe Stalocka.

01:04
    Samotný začátek utkání je velmi opatrný. Hra zatím postrádá aspoň trochu vyšší tempo.

01:26
    První zákrok si připisuje Stalock. Bylo to však proti velmi slabé střele z levého kruhu v podání Marka Stonea.

02:08
    Nyní již se opět hrálo u Andersona, nicméně kromě jednoho zákroku se hostující gólman do hry příliš nezapojil.

02:34
    Domácí volí pouhé nahození obloučkem od červené čáry a míří na střídačku.

02:46
    Jenže Senátoři si nerozuměli na levé straně ledové plochy. Výsledkem je zakázané uvolnění, po kterém se hra přestěhuje k Andersonovi.

02:51
    Spurgeon se s tím nepáral a hned po vhazování vypálil od modré čáry. Sražené zakončení však vylétlo až do ochranné sítě.

03:22
    Ottawa se dokázala vymanit z vlastního pásma, avšak hrát budou i nadále hokejisté Minnesoty, kteří se ujali puku ve vlastním pásmu.

03:53
    Eric Staal dostal přihrávku od Niederreitera, ale zakončení mu vůbec nesedlo. Hosté spěchají na druhou stranu.

04:10
    Ottawa zpackala rychlé přečíslení a navíc bude hrát v oslabení. Dvě trestné minuty za vysokou hůl si odpyká Dion Phaneuf (OTT).

04:39
    Úvod přesilové hry Minnesoty sice nevypadal vůbec špatně, ale nakonec se puku chopil jeden z hostů, jenž kotouč vyhodil přes všechny čáry.

05:08
    Koivu se pokusil najít na brankovišti postaveného Niederreitera, avšak puk se odrazil již od Ceciho hokejky a Anderson si plachtící kotouč pohlídal.

05:28
    Hostující gólman nyní schytal jednu střelu do masky. U mantinelu pak Ottawa mohla vybojovat kotouč na svou stranu, ale vyhodit se ji přesto nepodařilo.

06:10

06:36
    Coyle se dostal ke kotouči díky laxnosti hostující defenzívy, ale následnou přihrávku nepropasíroval na lépe postaveného spoluhráče.

07:03
    Až k útočné modré čáře puk dostal Bobby Ryan, nicméně tam jeho výlet skončil. Kotouče se ujímají opět domácí.

07:43
    Mikko Koivu si sjížděl mezi kruhy, ale prudkou přihrávku z rohu kluziště vůbec netrefil. Touš letí až ke Stalockovi.

08:24
    Domácí hokejisté jsou nadále aktivnější. Do zajímavějších střeleckých pozic se ale prakticky nedostávají.

08:49
    Pominvillovo nahození teď zamířilo přesně k Andersonovi, který hru v pohodě přerušil. Čas na první komerční přestávku.

09:08
    Jeden z hostů dokázal vystihnout nepřesnou rozehrávku Minnesoty a od modré čáry puk okamžitě vyslal na Stalocka. Ten musel bleskově reagovat.

09:38
    Další zakončení hostujícího celku šlo z poměrně velkého úhlu z pravé strany a zastavilo se pouzena boční síti.

09:48
    Ottawa nyní dobře kombinuje záhy po vyhraných vhazováních. Stalock si ale připisuje další jednodušší zákrok.

09:57
    Ještě Phaneuf to nyní zkusil nahozením od modré, avšak poté už se musel vracet do středního pásma, kam mířila nepřesná přihrávka.

10:29
    Znovu se hra rychle přesouvá do útočného pásma Ottawy. Domácí jsou v posledních desítkách vteřin poněkud pasivnější.

10:58
    Jenže hosté se ani přes menší převahu nedostávají k lepším střelám. Defenzíva Wild je velmi pozorná.

11:11
    Joel Eriksson Ek využil trochy prostoru na pravé straně a od mantinelu okamžitě prověřil Andersonovy reflexy. Po zákroku je tady komerční přestávka.

11:33
    Nepřesnosti v rozehrávce Ottawy nyní využil Haula, který se v útočném pásmu odhodlal k rychlé střele. Ta ale nemířila do brány.

12:23
    Ryan kotouč udržel v rohu kluziště, avšak poté nedokázal zakombinovat s Dzingelem či Turrisem a kotouč se poroučel zpět do neutrální zóny.

12:57
    Dvěma zakončením teď musel čelit Craig Anderson. Poměrně nevýrazné pokusy ho však nevystrašily.

13:24
    Také díky důrazu Martina Hanzala se Minnesoty na chvíli usadila v útočném pásmu. Žádné pořádné zakončení z toho však nebylo.

14:07
    Nino Niederreiter se jako první dostal k Andersonovi, který kotouč pro jistotu schoval pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.

14:18
    První přesilová hra ve prospěch Ottawy. Za hákování v útočném pásmu je nyní vyloučen Nino Niederreiter (MNS).

14:28
    Koivu dokázal vyhrát vhazování ve vlastním pásmu a Minnesota se díky tomu osvobodila vyvezením puku do neutrální zóny.

14:57
    Až nyní se hosté usazují v pásu soupeře. Stalock již jednou musel zasahovat, nicméně nejednalo se o nikterak těžký zákrok.

15:22
    Mike Hoffman z dobré pozice minul Stalockovou bránu a kotouč se pak po mantinelu dostal až do středního pásma.

15:46
    Velmi dobře vystřelil Ceci, jehož zakončení se ještě snažil tečovat dobře postavený Dzingel. Alex Stalock si však s menšími problémy poradil.

16:18

16:20
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Přesilovou hru hosté nevyužili, ale dvě vteřiny poté už skórují. Celou akci založil Ceci, nicméně byl to Mark Stone, který fantastickou přihrávkou přes šíři útočného pásma oslovil MIKEA HOFFMANA. Hostující kanonýr vypálil z prvního doteku a Stalock byl bez šance. Asistence: Mark Stone, Cody Ceci.
    16:20 Mike HOFFMAN - 0:1

17:07
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak to je blesková odpověď domácích. Střela od modré čáry sice nevypadala nebezpečně, ale Phaneuf puk nešťastně tečoval mimo dosah Andersona a touš se následně zjevil před odkrytou částí brány. Na brankovišti skvěle zareagoval NINO NIEDERREITER, který se natáhl po kotouči a posunul ho za brankovou čáru. Asistence: Jonas Brodin, Chris Stewart.
    17:07 Nino NIEDERREITER - 1:1

18:31
    Znovu se pokračuje ve hře. U kotouče jsou nyní hosté, kteří se sice zatím nedostali k zakončení, ale i přesto nadále kombinují.

18:59
    Po dvou brankách týmy upustily od nastoleného tempa. Zdá se, že první třetina už se jen tak v poklidu dohraje.

19:26
    Scandella puk zavážel do útočného pásma, nicméně nevšiml si, že za modrou čárou už je jeden z jeho spoluhráčů. Ofsajd!

19:47
    Minnesota se ještě jednou nastěhovala před Andersona, ale výsledkem byla pouze jedna nepřesná střela z hokejky Jonase Brodina.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodních dvacet minut zápasu je minulostí. Hosté byli o něco málo střelecky aktivnější a zřejmě i díky tomu se v 17. minutě po trefě Mikea Hoffmana dostali do vedení. Minnesota se ale okamžitě zmátořila, což potvrdila již po dalších 47 vteřinách hry, kdy se prosadil Nino Niederreiter. Kromě těchto dvou gólovek jsme ale dosud neviděli více zajímavých šancí a stav utkání po první třetině je tak vyrovnaný 1:1.

Střely na bránu

Minnesota Wild – 8
    Ottawa Senators – 9

Další třetina začne přibližně v 3:03.

20:01

20:28
    Do rozehrávky Ottawy se nyní musel zapojit i Anderson. Hostující gólman si ale poradil a založil následnou akci Pyatta. Ten již nezakončil přesně.

20:59
    Domácí získali puk za bránou a byla z toho velká šance. Po obdržení kotouče se Koivu odhodlal k rychlé přihrávce na brankoviště, ale Zuckera vychytal Anderson!

21:36
    Hosté hru přesunuli do útočného pásma, kde vybojovali vhazování po pravici Alexe Stalocka.

21:52
    Minnesota se dvakrát nedostala dále než k červené čáře. Díky aktivnímu přístupu hosté drží hru v blízkosti domácího gólmana.

22:06
    Celou aktivně pojatou pasáž Ottawy ukončil Mark Borowiecki, který vypálil do náruče Alexe Stalocka.

22:27
    U brankoviště nyní dobře pracoval Pominville, který se dostal k puku, avšak ten poslal přesně pod Andersonovu lapačku.

22:35
    Suter chyboval na modré čáře, nicméně Hoffmanův rychlý výpad byl vytlačen až za bránu domácího gólmana.

23:21
    Nyní již Stalock radši schoval kotouč pod lapačkou. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

23:39
    Do útočného pásma se ale poměrně rychle dostali také hráči Minnesoty. Brodinovu střelu od modré čáry si však pohlídal Anderson.

23:54
    Na druhé straně pro změnu zahrozil Kyle Turris, který využil nepřesné rozehrávky soupeře. Střela šla přesně do Stalocka.

24:18
    Eric Staal (MNS) se pokusil o posunutí kotouče podél mantinelu, avšak bekhendem plexisklo vysoko přehodil. To znamená dvě trestné minuty.

24:44
    Domácí gólman si připsal jeden poměrně jednoduchý zákrok. Kotouč se dostává do středního pásma.

25:21
    Přesilová hra Ottawy zatím postrádá nějakou překvapivější přihrávku. Defenzíva Minnesoty se celkem v pohodě brání.

25:42
    Až teď měl trochu více prostoru Kyle Turris, který neváhala a Stalocka prověřil střelou z levého kruhu. Domácí gólman se stačil přesunout.

26:11
    Cody Ceci se na modré čáře dostal pod tlak napadajícího Hauly a nedokázal již udržet puk v útočném pásmu.

26:18

26:58
    Stewart puk tečoval ve středním pásmu a právě od jeho hokejky si to kotouč namířil mezi diváky. Před buly však přichází komerční přestávka.

27:08
    Zničehonic jdou domácí do vedení. Hned tři hráči Ottawy za bránou nedokázali přehrát Staala, který puk zadovkou famózně propasíroval před brankoviště. Tam již stál NINO NIEDERREITER, jenž si kotouč posunul na bekhend a bez problémů zakončil za Andersonovým tělem. Asistence: Eric Staal, Chris Stewart.
    27:08 Nino NIEDERREITER - 2:1

27:58
    Senátoři se v posledních minutách jen velmi těžce prodírají přes dobře zahuštěnou neutrální zónu. Stalock v této části zasahoval zatím jen dvakrát.

28:28
    Chvíli se hosté drželi v útočném pásmu, nicméně nějaké pořádné zakončení nevyprodukovali a teď už Zucker dostává puk za modrou čáru.

29:07
    Na obou stranách jsme zaregistrovali nepříliš povedený přechod do ofenzívy. Ve hře teď budou pokračovat domácí.

29:31
    Jenže Minnesota se dopustila zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po levici Alex Stalocka.

29:47
    Wideman byl hodně laxní při rozehrávce a v blízkosti Craiga Andersona přišel o kotouč. Buly se pro změnu koná u hostujícího gólmana.

30:23
    Slabé nahození ze středního pásma šlo přesně na Andersona, jenž puk nadvakrát dostal pod svou lapačku. Je tady komerční přestávka.

30:39
    Jason Pominville to zkusil po rychlém vyjetí od mantinelu. Střelu na bližší tyč si ale pohlídal Craig Anderson.

31:13
    Hodně nepovedené založení akce v podání Dzingela. Hostující mladý útočník přišel o puk hned po kontaktu s Granlundem.

31:56
    Minnesota pokračuje v aktivitě a nadále se ji daří kontrolovat vývoj utkání. Hosté potřebují hodně přidat.

32:46
    Nyní se Ottawa usadila v pásmu soupeře, nicméně nevypracovala si nic víc než dvě nepřesná nahození od modré čáry.

33:32
    Hoffman chvíli čekal u modré čáry a nakonec je signalizován ofsajd. Hra Ottawy je dnes plná nepřesností.

34:00
    Domácí kouč se sice diví, ale jeho svěřenci dostávají dvě trestné minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Chris Stewart.

34:36
    No tak začátek početní výhody Senátorům vůbec nevychází. Domácí skvěle brání prostor u modré čáry.

34:59
    Již podruhé je kotouč vyhozen aspoň do neutrální zóny. Sens se ne a ne usadit v útočném pásmu.

35:28
    Domácí puk znovu vracejí. Tentokrát až k Andersonovi.

35:51
    Až teď se Ottawa dostala aspoň ke dvěma střelám. Ani jedna však neměla gólové parametry.

36:00

36:41
    Wingels nyní v rohu kluziště nedokázal vymyslet vůbec nic kloudného. Domácí spěchají na druhou stranu.

37:32
    Naprosto zasloužená branka domácích. Od modré čáry šel puk na Coylea, jenž byl před bránou, ale celou akci vyšperkoval přihrávkou na najíždějícího si JOELA ERIKSSONA EKA. Ten měl prostor na levém kruhu, ze kterého se trefil parádně. Asistence: Charile Coyle, Jared Spurgeon.
    37:32 Joel Eriksson Ek - 3:1

38:49
    Domácí se znovu nastěhovali do útočného pásma. Scandellova střela z levé strany však byla zablokována ležícím protihráčem.

39:21
    Ottawa mohla rychle snížit. Bobby Ryan se ve velké rychlosti natlačil před bránu, kam dostal prudkou přihrávku, avšak kotouč poté usměrnil jen těsně vedle Alexe Stalocka.

39:53
    Kotouč se zjevil mezi diváky. Ještě jednou se bude vhazovat ve středovém kruhu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Také druhá třetina je minulostí a tentokrát už jsou spokojenější domácí. Ve 28. minutě se totiž po dobré přihrávce Staala prosadil Nino Niederreiter, který tak zaznamenal svou druhou branku v zápasu. Následně hra postrádala více přesnosti, ale v čase 37:32 domácí znovu dobře zakombinovali a výsledkem byla přesná střela, jež vyslal Joel Eriksson Ek. Po čtyřiceti minutách tak Minnesota vede dvoubrankovým rozdílem.

Minnesota Wild – 15 (8/7)
    Ottawa Senators – 15 (9/6)

Další třetina začne přibližně v 3:58.

40:01

40:50
    Úvod třetí třetiny zatím není příliš pohledný. Ottawa se dopustila pouze zakázaného uvolnění, po kterém se bude vhazovat u Andersona.

41:06
    Mikko Koivu se prezentoval pěknou tečí nahození od modré čáry, avšak Anderson vytáhl veledůležitý zákrok.

41:37
    Další akci Minnesoty již zakončoval Charlie Coyle, ale i on trefil pouze dobře postaveného Andersona.

41:58
    Zakázané uvolnění Senátorů. Hostům se na začátku třetí třetiny vůbec nedaří přechod do útočného pásma.

42:04
    Ale postavení mimo hru je teď odpískáno také na druhé straně.

42:50
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Rodící se přečíslení totiž zastavil Jean-Gabriel Pageau (OTT), který podrazil unikajícího Pominvilla.

43:11
    Senátoři puk velmi rychle vyhazují přes všechny čáry. Domácí se tak musí vrátit až ke svému brankáři.

43:52
    Nyní je Minnesota usazena v útočném pásmu, avšak zatím je to bez jakéhokoliv nebezpečnějšího zakončení.

44:26
    Již potřetí v rámci tohoto oslabení hosté vyhazují puk do blízkosti Alexe Stalocka.

44:46
    Jenže početní výhoda domácích je nakonec přeci jenom využita. Po akci na levé straně se kotouč dostal k MATTU DUMBOVI, který na modré čáry natáhl k tvrdé střele a tu poslal přesně pod břevno Andersonovy brány! Asistence: Mikko Koivu, Mikael Granlund.
    44:46 Matt DUMBA - 4:1

45:53
    Domácí se pokusili vybojovat puk v útočném pásmu, nicméně u mantinelu neuspěli a Ottawa může založit postupný útok.

46:27
    Senátorům se však vůbec nic nedaří. Nyní sice dostali puk za Stalocka, ale tam již nebyl nikdo z týmu z hlavního města Kanady.

47:08
    Až teď hosté zahrozili svižnou střelou od modré čáry. Alex Stalock si ale poradil a to i přes lehkou teč v podání Pageaua.

47:53
    Ottawa se sice snaží kombinovat v útočném pásmu, ale většinou o puk přijde ještě před zakončením. Stejně tomu bylo i nyní.

48:07
    Rychlonohý Zucker se bleskově vydal přes celé kluziště, ale ani on pořádně neohrozil soupeřova gólmana. Dobře se vrátil jeden z hostujících beků.

49:32
    Další nepřesnost na straně Ottawy, po které se píská zakázané uvolnění. Vhazuje se u Andersona.

49:55
    Svižné nahození Jareda Spurgeona si pohlídal Anderson, kterému puk spadl přímo do náruče. Následuje komerční přestávka.

50:14
    Hodně slabé zakončení od modré čáry se teď sneslo ke Stalockovi, jenž si naprosto v klidu vynutil zastavení časomíry.

50:32
    Další přerušení. Tentokrát ho zavinili domácí, kteří se dopustili zakázaného uvolnění.

51:18
    A další icing Minnesoty. To ale domácím za současného stavu určitě nevadí.

51:29
    Jokipakka se dostal k zakončení od modré čáry, ale to bylo jedním z domácích protečováno vysoko do ochranné sítě.

51:53
    Tak to je poslední hřebíček do rakve hostujícího celku. Díky Hanzalově důrazu se domácí dostali k puku v útočném pásmu, JASON POMINVILLE napřáhl k tvrdé střele z pravého kruhu a puk si našel cestu mezi betony Craiga Andersona. Asistence: Charlie Coyle, Martin Hanzal.
    51:53 Jason POMINVILLE - 5:1

53:04
    Přesilovou hru si zahrají hosté. Podruhé v zápase jde na lavici hanby Eric Staal (MNS), jenž se tentokrát dopustil hákování.

53:27
    Pokus o přechod do útočného pásma Ottawy byl zastaven na modré čáře. Následně se k puku dral Granlund, ale ten byl velmi důrazně odstaven.

53:58
    Nepřesná střela od modré čáry se podél mantinelu vyvezla až do středního pásma.

54:27
    Dvakrát to nyní z vrcholu levého kruhu zkoušel Chris Wideman. Nejprve bránu minul, posléze trefil jen rychle se přesunujícího Stalocka.

54:59
    Dzingel se zjevil v dobré pozici, ale mezi kruhy byl nakonec odzbrojen Koivem. Přesilová hra hostů bude za chvíli u konce.

55:04

55:17
    Hodně rychle se dopředu vydal Eric Staal, který se vrátil z trestné lavice. Bleskový protiútok však zakončil střelou do Andersonovy připravené lapačky.

55:59
    Tvrdá střela od modré čáry si to z hokejky Marca Scandelly namířila přesně do rukavice hostujícího gólmana.

56:29
    Mezi kruhy měl Eriksson Ek naprosté minimum prostoru, což nakonec vyústilo ve ztrátu kotouče. Hra se přesouvá do neutrální zóny.

57:08
    Hodně špatná rozehrávka Ottawy. Pominville puk vybojoval pro spoluhráče, kteří mohou kombinovat v útočném pásmu.

57:56
    Po přesném zákroku Craiga Andersona se vhazovalo v pásmu Ottawy, nicméně teď jsou to právě hosté, kdo bez problémů kombinuje.

58:13
    Zakázané uvolnění Minnesoty znamená buly v blízkosti Alexe Stalocka.

58:49
    Aktivní Nino Niederreiter se ještě tlačil k zakončení, kterým by mohl zaznamenat hat-trick. Anderson však nakonec nemusel zasahovat.

59:33
    Turris se sice jako první ujal kotouče, avšak přihrávkou zpoza brány nedokázal oslovit některého z dojíždějících hráčů Ottawy.

59:53
    Domácí již kontrolují závěr zápasu, když v pohodě vyčkávají u vlastního gólmana.

Dnešní zápas je tedy u konce a dva body slaví domácí Minnesota. Ta sice v 17. minutě po gólu Mikea Hoffmana prohrávala, ale již za 47 sekund dokázal Nino Niederreiter vyrovnat. Právě švýcarský útočník Nino Niederreiter ve 28. minutě dokonal obrat ve skóre, čímž nastartoval brankostroj Minnesoty. V závěru druhé třetiny totiž třetí branku domácích přidal Joel Eriksson Ek a hosté už se nezmohli na žádný odpor. V čase 44:46 se pak v přesilové hře prosadil i Matt Dumba, na kterého ještě v 52. minutě navázal Jason Pominville. Po čtyřech prohrách tak domácí vítězí, naopak Ottawa zaznamenává třetí porážku v řadě.

Martin Hanzal 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:58

S konstatováním, že dnešní utkání v Xcel Energy Center v St. Paulu sledovalo 19 044 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:46:17)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 18. Niederreiter (Brodin, Stewart), 28. Niederreiter (E. Staal, Stewart), 38. Eriksson Ek (Coyle, Spurgeon), 45. Dumba (M. Koivu, Mikael Granlund), 52. Pominville (Coyle, Hanzal) – 17. Hoffman (Mark Stone, Ceci)

Rozhodčí: Jean Hebert, Mike Leggo – Brian Murphy, Ryan Galloway

Diváci: 19 044