Tomsk – Groznyj 1:2 (kon.) | Ufa – Machačkala 2:1 (kon.) | Rostov – Kazaň 4:2 (kon.)
FK Rostov
4:2 (2:0)
FC Rubin Kazaň
Neděle 14.05.2017, 18:00 • Stadion Olimp - 2, Rostov. Kapacita: 15,840. • Ruská Premier Liga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky ruského fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí FK Rostov a FC Rubin Kazaň. Domácí jsou v tabulce s dvaačtyřiceti body šestí, hosté mají 35 bodů a jsou devátí. Domácí z posledních pěti zápasů vyhráli tři, jednou remizovali a prohráli. Hosté z posledních pěti zápasů vyhráli dva, dva prohráli a jednou remizovali. Poslední zápas vzájemný přinesl bezbrankovou remízu.

FK Rostov: Medveděv – Kalačev, Poloz, Kirejev, Noboa – Azmoun, M. Mevlja, Kudrjašov, Navas – Gaţcan, Jerochin.
    Náhradníci: Komissarov, Gošev – Terentěv, Bucharov, Mogilevec, Sorokin, Simić, Prepeliţă, Děvič.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – O. Kuzmin, Nabiullin, M'Vila, Sergio Sánchez – Kanunnikov, Caktaš, Rochina, Tkačuk – Kambolov, Žemaletdinov.
    Náhradníci: Jurij Nestěrenko, Akmurzin – Song, Jonathas, Bauer, Zambrano, Ustinov, Machatadze, I. Achmetov..

Zápas za malý moment začne.

1

2
    Mnoho šancí v samotném úvodu zápasu není k dispozici mnoho šancí, hraje se na polovině hrací plochy. Azmoun vedl domácí akci.

4
    Sergio Sánchez se probojoval do šance, ale jeho pokus nebyl nejpřesnější. Střílená přihrávka se nepovedla.

6
    Rostov se nyní dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho akce končí nepřesným pasem na nabíhajícího hráče.

7
    Poloz rozehrával první rohový kop zápasu, ale jeho centr nebyl přesný.

7
    Rostov právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení, po rychlé akci svého týmu se prosazuje zkušený SARDAR AZMOUN, který využil nedůslednosti obrany soupeře. Asistence: César Navas.
    7. Sardar AZMOUN - 1:0

10
    Deset minut hry je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

12
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Igor Kirejev, přichází Denis Terentěv.

12
    Domácí fotbalisté museli střídat, neboť jeden z jejich hráčů byl zraněný po předchozím souboji.

15
    Po delší době mají šanci domácí. Rostov rozehrává rohový kop, Azmoun to neudělal vůbec špatně, ale jeho pokus nebyl přesný.

15
    Sardar Azmoun se dostal do střelecké pozice, ale brankář byl pozorný.

19
    Domácí fotbalisté měli k dispozici dva rohové kopy, ale ty nedokázali proměnit. Domácí tým se prosazuje po pěkné akci, míč do branky dostal zkušený DMITRIJ POLOZ. Asistence: Christian Noboa.
    19. Dmitrij POLOZ - 2:0

21
    Rubén Rochina se probojoval do střelecké pozice, ale minul branku. Nechybělo mnoho jeho pokusu.

22
    Žlutou kartu dostává Fjodor Kudrjašov (FK Rostov).

23
    Oleg Kuzmin po faulu na svou osobu rozehrával volný kop, jeho pokus hledal spoluhráče, ale postrádala tato situace přesnost.

25
    Christian Noboa vedl akci domácího celku, ale do střelecké pozice se neprobojoval. Velmi dobře zasáhl obránce Sergio Sánchez.

26
    Hra je přerušena, na hrací ploše je zraněný Sardar Azmoun.

27
    Hra pokračuje dál, pravděpodobně se bude nějaká ta minutka nastavovat k prvnímu poločasu.

28
    Nikita Medveděv od své branky dlouhým výkopem odehrál míč od své branky, akce domácích pokračuje.

30
    Mnoho šancí k vidění není, po faulu před svou brankou rozehrává Medvedev.

31
    M'Vila se probojoval do dobré střelecké pozice, Nikita Medveděv kryje další pokus hostujícího hráče. Následovat bude rohový kop.

31
    Hostující záložník Mijo Caktaš rozehrával rohový kop, ale centr nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.

32
    Hostující Maxim Kanunnikov se pokoušel probojoval do dobré střelecké pozice, ale jeho akcí končí postavením mimo hru.

34
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

36
    Hostující celek má k dispozici volný kop na polovině hrací plochy. Dostáváme se do posledních deseti minut prvního poločasu.

38
    Rubén Rochina vedl útočnou akci svého celku, ale jeho pokus o centr nebyl nejpovedenější.

39
    Denis Tkačuk se probojoval po rychlé kombinaci do střelecké pozice, ale minul ve vyložené šanci.

41
    Ruslan Kambolov se probojoval ke střele z velké dálky, jeho pokus celkem snadno kryje Nikita Medveděv.

43
    V poklidném tempu se závěr prvního poločasu dohrává. Ani jeden celek se nikam nežene.

44
    Hosté se snaží ještě něco vymyslet, ale od domácí obrany nedostávají dostatek prostoru.

45
    Probíhá poslední minuta hry, uvidíme, zda se bude nastavovat nějaká ta minutka.

45+1
    Dvě minuty se nastaví nad rámec prvních pětačtyřiceti.

45+2
    Už se nic nestane, hra ve středu hrací plochy končí.

45+2

Po prvním poločase mohou být spokojenější domácí fotbalisté, kteří vedou o dvě branky.

46

47
    Zápas, který zatím vychází lépe domácím, pokračuje druhým poločasem.

49
    Hostující Oleg Kuzmin vystřelil a jeho ránu zablokoval obránce César Navas.

51
    Domácí fotbalisté po pěkné akci navyšují své vedení. Timofej Kalačev z volného kopu našel dobře postaveného SARDARA AZMOUNA. jehož zakončení hlavou končí v síti. Druhý gól pro tohoto hráče. Asistence: Timofej Kalačev.
    51. Sardar AZMOUN - 3:0

55
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

56
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Rifat Žemaletdinov, přichází Jonathas.

56
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Miha Mevlja, přichází Marko Simić.

59
    Sledujeme taktickou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat. Hraje se spíše na polovině hrací plochy, kde probíhají souboje o míč.

60
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu, domácí celek vede o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase.

60
    Mijo Caktaš od rohového praporku rozehrával rohový kop, ale jeho centr před branku byl snadnou prací pro obránce domácího celku.

63
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Sardar Azmoun, přichází Alexandr Bucharov.

64
    Po faulu se k rozehrávce volného kopu dostává Kambolov, jehož centr nebyl nejpřesnější.

66
    Hostující celek i za tohoto stavu hraje sympaticky, snaží se aktivně postupovat od útočných akcí, ale Rostov hraje zodpovědně před svou brankou.

68
    Snadná práce pro brankáře Sergej Ryžikov, rána domácího hráče mířil do středu branky, kde byl gólman pozorný.

70
    Jonathas to nemyslel vůbec špatně, ale jeho zakončení končí příliš vysoko nad brankou.

71
    Hostující celek má k dispozici další rohový kop, míč do hry uvedl Rubén Rochina.

73
    Jednoznačná záležitost se stává z tohoto zápasu. Po výborné přihrávce se z bezprostřední blízkosti prosazuje CHRISTIAN NOBOA. Asistence: Alexandr Bucharov.
    73. Christian NOBOA - 4:0

75
    Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
    A prosazují se také hosté. Domácí brankář čisté konto v tomto zápase neudrží, to je nyní jisté. Po rychlé akci se prosazuje nikým neatakovaný YANN M'VILA. Bez asistence.
    75. Yann M'VILA - 4:1

76
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Mijo Caktaš, přichází Alex Song.

77
    Hostující Rubén Rochina se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku. Hosté další gól nyní rozhodně nepřidají.

79
    Mnoho šancí momentálně už k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

80
    Rubén Rochina rozehrává rohový kop pro hostující celek.

81
    Jeho centr před branku nenašel nikoho ze spoluhráčů.

82
    Hostující celek se snaží hrát aktivně v poslední desetiminutovce zápasu. Rostov se musí bránit dalšímu rohovému kopu.

83
    Denis Tkačuk rozehrával další rohový kop, tentokrát byl jeho pokus o zakončení zablokovaný, a tak se Kazaň to šance nedostala.

86
    Zápas se v poklidném tempu dohrává, ani jeden celek se už nikam nežene. Domácí mají náskok tříbrankový, a tak míří za výhrou.

87
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Ilzat Achmetov.

87
    Hostující celek ještě v samotném závěru zápasu kosmeticky upravují výsledek. Po dobrém pasu od spoluhráče se prosazuje pohotovým zakončením MAXIM KANUNNIKOV. Asistence: Ilzat Achmetov.
    87. Maxim KANUNNIKOV - 4:2

90
    Probíhá poslední minuta hry, uvidíme zda se bude nějaký čas nastavovat.

90
    Žlutou kartu dostává Ilzat Achmetov (FC Rubin Kazaň).

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90+2
    Denis Tkačuk rozehrával rohový kop, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal přesněji zakončit.

90+3
    Jonathas zakončoval rychlou akci hostů, ale domácí brankář byl pozorný a neinkasoval.

90+4
    Probíhá poslední minuta hry v tomto zápase, do zakončení se dostal hostující Jonathas, ale ani tentokrát netrefil.

90+4

Domácí fotbalisté vyhrávají tento duel celkem snadno 4:2, důležitý krok k výhře udělal Rostov již v prvním poločase. (19:56:03)

Jan Prošek

Branky: 7. Azmoun (Navas), 19. Poloz (Noboa), 51. Azmoun (Kalačev), 73. Noboa (Bucharov) – 75. M'Vila, 87. Kanunnikov (I. Achmetov)

Karty:   22. Kudrjašov (RTV) – 90. I. Achmetov (RKZ)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.
    FK Rostov: Medveděv – Kalačev, Poloz, Kirejev (12. Terentěv), Noboa – Azmoun (63. Bucharov), M. Mevlja (56. Simić), Kudrjašov, Navas – Gaţcan, Jerochin.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – O. Kuzmin, Nabiullin, M'Vila, Sergio Sánchez – Kanunnikov, Caktaš (76. Song), Rochina (87. I. Achmetov), Tkačuk – Kambolov, Žemaletdinov (56. Jonathas).