Inter Lipsko – Dukla Praha 1:3 (kon.) | Vlašim – Žižkov 5:2 (kon.) | Opava – Žilina B 6:3 (kon.)
Zlaté Moravce – Karviná 3:2 (kon.) | Varnsdorf – Liberec jun. 7:2 (kon.) | Teplice – Bahrajn 3:0 (kon.)
Katowice – Zlín 0:0 (kon.) | Pardubice – Podbrezová 0:1 (kon.) | Slavia – West Brom 2:1 (kon.)
Frýdek-Místek – Petřkovice 2:3 (kon.) | Mšeno – Jablonec 0:7 (kon.) | Kroměříž – Olomouc 1:6 (kon.)
Sparta – Ingolstadt 2:2 (kon.) | Liberec – Aue 1:0 (kon.) | Vlašim – Vyšehrad 5:1 (kon.)
Bielefeld – Příbram 5:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Znojmo 0:3 (kon.) | Zwickau – Dukla Praha 1:1 (kon.)
Hallescher – Bohemians 1905 2:2 (kon.)
DSC Arminia Bielefeld
5:1 (5:0)
FK Příbram
Středa 12.07.2017, 18:00 • Bramberg am Wildkogel (Rakousko) • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte při sledování online přenosu z přípravného utkání mezi německou Arminia Bielefeldem a českým druholigovým celkem 1. FK Příbram. Hrát se bude od 18 hodin v rakouském Bramberg am Wildkogel. Původní hřiště v Uttendorfu se změnilo kvůli nepřízni počasí. V Rakousku jsou oba celky na soustředění.

Oba týmy měly v minulé sezoně záchranářské starosti. Arminia je v druhé německé Bundeslize zvládla a připravuje se na další sezonu, kterou by ráda prožila klidnější. V přípravě si Bielefeld připsal dvě hladké výhry s Fichte Bielefeld (10:0) a ruskou Kazaní (4:0). Příbramští naopak v uplynulém ročníku po letech opustili českou nejvyšší soutěž a pod vedením nového kouče Josefa Csaplára se chystají na Fortuna národní ligu. Mužstvo opustily hlavní opory – brankář Hruška, bratři Pilíkové, Jan Rezek či mladíci Suchan, Bazal nebo Linhart. Z posil mezi známější jména patří Rudolf Skácel či Peter Grajciar. V přípravě zatím Středočeši porazili Táborsko, Žižkov a Vlašim, naopak ale podlehli týmu ČAFH. Když se oba celky potkaly v přípravě minulý rok, zvítězila Arminia 4:0.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Teixeira, Behrendt, Salger, Hartherz – Hemlein, Kerschbaumer, Schütz, Putaro – Voglsammer, Klos.

1.FK Příbram: Boháč – Januška, Ježdík, Kukec, Květ, Mitrovič, Průcha, Skácel, Soldát, Tarczal, Tregler.
    Náhradníci: Kočí – Grajciar, Hron, Jandera, Kilián, Kvída, Matoušek, Ric.

1

3
    Bielefeld právě vstřelil branku!
    Německý favorit jde pár desítek vteřin po začátku utkání do vedení. Přetažený míč vrátil na pravé straně do vápna Hemlein, v šestnáctce se nejlépe zorientoval FABIAN KLOS, který zblízka nedal Boháčovi šanci.

5
    To je nástup Arminie! Druhý útok, druhý gól. Tentokrát stál na konci úspěšné akce ANDREAS VOGLSAMMER.

8
    Příbramští se musí rychle oklepat ze studené sprchy, protože německý celek je při chuti.

10
    Csaplárův výběr mohl snížit z trestného kopu, ostrý míč do šestnáctky si ale nakonec žádný z hráčů v černém nenašel. Odkopávat tak bude brankář Ortega.

12
    Arminia rozehrávala rohový kop, tentokrát se ale Středočeši ubránili.

14
    Příležitost Příbramských nekončí brankou, v dobré pozici byl Januška, ale snížení odmítl.

15
    Fotbalisté německého týmu už zvedali potřetí ruce nad hlavu, tentokrát ale gól neplatí, mával se totiž ofsajd.

18
    Nadále se hraje převážně na polovině nováčka Fortuna národní ligy. Příbramské útoky končí většinou hned v zárodcích, naopak Arminia je nebezpečná.

20
    Teď však český celek rozehraje rohový kop.

21
    Nebezpečný ale nebyl, obrana Bielefeldu si poradila.

24
    Když se oba týmy potkaly před rokem, zvítězil německý celek 4:0, když si branky rovnoměrně rozdělil do obou poločasů. Dnes to zatím vypadá na podobný scénář.

26
    Tempo hry po úvodním německém tlaku trošku opadlo. Bielefeld kombinuje na své polovině, občas vyrazí do útoku, a pokud vyrazí do ofenzivy soupeř, většinou jej brzy zpacifikuje.

29
    Arminia dlouho kombinovala na vlastní polovině. Když Příbramští vysunuli presink, tak se německý celek dostal do rychlého útoku. LEANDRO PUTARO se chopil míče na levé straně, a i když byl v poměrně ostrém úhlu, tak dokázal přesnou střelou pokořit brankáře Boháče.

33
    Středočeši se nemohou dostat přes pevnou obranu soupeře. Z dálky zkoušel pálit Rudolf Skácel, ale trefil jen prvního bránícího hráče.

35
    Tečovaná rána jednoho z hráčů v zelenočerném končí rohovým kopem.

36
    Přízemní centr se stal snadnou kořistí bielefeldské obrany. Německý druholigový tým navíc okamžitě přechází do ofenzivy.

39
    V týdnu odešel do pražské Dukly zkušený stoper Martin Jiránek a na obraně Příbrami je to znát. Defenziva Středočechů vypadá poměrně chatrně.

41
    Na druhou stranu musíme ocenit výbornou technickou vyspělost hráčů Arminie, kteří jsou nesmírně fotbaloví a snaží se každou situaci řešit konstruktivně.

42
    Tentokrát ale obrana Bielefeldu chybovala a ke střele z úhlu se dostal Rudolf Skácel. Největší letní posila Středočechů ale volila křížnou ránu, kterou gólman Ortega vyrazil.

43
    Záhy přidává německý celek čtvrtou branku a byl to gól dost laciný. Brankář Boháč si zřejmě srazil míč sám do sítě.

45
    V posledních vteřinách prvního poločasu přidává Bielefeld ještě pátou branku. Po snadné kombinaci otevřenou příbramskou obranou se do šestnáctky dostal Putaro, připravil míč pro FABIANA KLOSE, který přidává svůj druhý zásah v utkání.

45

S pátou brankou končí rozhodčí první poločas. Příbramští prožili poločas hrůzy, na jejím začátku i konci inkasovali dva slepené góly, do toho ještě jeden ve 29. minutě a je z toho hrozivý debakl. Už po poločase je o vítězi de facto jasno. Arminia drží míč a proměnila prakticky všechny své šance. Naopak Středočeši toho moc nepředvedli.
    Na hřiště v Rakousku se žene silná bouřka

46

50
    Bielefeld nastoupil do druhého poločasu v následující sestavě: Gaye – Dick, Behrendt, Weigelt, Hartherz – Putaro, Prietl, Ulm, Brandy – Sporar, Quaschner.

53
    Za hustého deště pokračuje druhé dějství, i Příbram několikrát vystřídala. Na větší šanci po změně stran zatím čekáme.
    Aktuální pohled na hřiště

56
    Na těžkém terénu se oběma celkům příliš nedaří v kombinaci. Do hry se vkrádá řada nepřesností. Německý celek se nikam netlačí, Příbramští by rádi alespoň korigovali stav, nicméně se jim nedaří ani se přiblížit brance soupeře.

58
    Po rohu měla Arminia velkou šanci! Putarovu hlavičku usměrnil Quaschner jen do boční sítě!

60
    Csaplárův tým se hnal do ofenzivy, rozběhlé duo ale zastavil ofsajd.

61
    Záhy kopali Středočeši rohový kop, Bielefeld se bez větších obtíží ubránil.

63
    Zajímavá možnost Příbrami na snížení. Po podklouznutí jednoho z hráčů v červeném šli hosté do útoku, Peter Grajciar posílal střílenou přihrávku do vápna, na kterou ale žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl.

66
    Český celek se sympaticky snaží o korekci hodně nepříznivého stavu. Arminia po pauze trošku polevila, ale kromě jedné nebezpečné situace po rohu si nevytvořila žádnou šanci. Příbram sice také moc gólovek neměla, ale zbraně nesložila.

67
    Teď se mužstvo trenéra Csaplára bude muset bránit rohovému kopu.

68
    Příbramský brankář si došel pro míč a vyrazil jej daleko od své branky.

68
    Příbram právě vstřelila branku!
    Český celek se dočkal snížení. Po Matouškově centru z pravé strany se ve vápně zorientoval ROSTISLAV JANDERA a snižuje na 1:5.

69
    Sören Brandy nemůže se svalovými problémy pokračovat, Bielefeld tak dohraje utkání o deseti.

73
    Středočeši povzbuzeni brankou a také díky tomu, že hrají v početní převaze, se usadili na polovině soupeře.

75
    Na druhé straně se do úniku dostal Sporar a po kontaktu se ve vápně poroučel k zemi. Rozhodčí ale penaltu nepíská.

78
    S míčem hraje nadále Příbram, německý celek už si ale trošku zvykl na početní nevýhodu a dobře brání.

81
    Po pěkné individuální akci pálil tvrdě aktivní Putaro, ale jeho projektil mířil přesně do míst, kde stál příbramský brankář.

83
    Velká příležitost Arminie na šestý gól. Po přihrávce Quaschnera z levé strany byl sám před brankářem útočník Sporar, ale zamířil jen těsně vedle!

85
    Tvůrce příbramské hry Peter Grajciar se snaží ještě něco vymyslet, aby spolu se svými spoluhráči zmírnil vysokou porážku.

86
    Na nějaké velké korekce výsledku už to ale nevypadá. Kvůli hrozivé první půli tak začne Příbram rakouské soustředění porážkou a trenér Csaplár má dva a půl týdne před startem soutěže o čem přemýšlet.

88
    Právě Grajciar to zkoušel z dálky, ale jeho rána byla slabá. Na trávníku leží jeden z hráčů Arminie, a tak se toho v dnešním utkání už asi moc nestane.

90

První utkání Příbrami na soustředění v Rakousku dopadl pětibrankovým přídělem od druholigové německé Arminie Bielefeld. Domácí celek skvěle začal, dal dvě branky a do konce první půle přidal ještě další tři. Pak se přes stadion prohnala bouřka a na podmáčeném trávníku šla úroveň hry dolů. Kvůli zranění navíc Arminie dohrávala posledních pětadvacet minut o deseti, Příbram pak měla víc ze hry a snížila na konečných 1:5. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne. (19:48:07)

Pavel Kortus ml.

Hledáme zpravodaje pro tým FK Příbram. Více informací zde.

Branky: 3. Klos, 5. Voglsammer, 29. Putaro, 43. Boháč (vla.), 45. Klos – 68. Jandera

DSC Arminia Bielefeld: 1. poločas: Ortega – Teixeira, Behrendt, Salger, Hartherz – Hemlein, Kerschbaumer, Schütz, Putaro – Voglsammer, Klos. 2. poločas: Gaye – Dick, Behrendt, Weigelt, Hartherz – Putaro, Prietl, Ulm, Brandy – Sporar, Quaschner.
    Náhradníci: Kočí – Grajciar, Hron, Jandera, Kilián, Kvída, Matoušek, Ric, Vávra.