Ural – Ufa 1:1 (kon.) | CSKA Moskva – Chabarovsk 2:0 (kon.) | Kazaň – Arsenal Tula 2:1 (kon.)
Groznyj – Dynamo 2:0 (kon.)
FK Achmat Groznyj
2:0 (0:0)
Dynamo Moskva
Sobota 29.07.2017, 19:00 • Achmat Arena, Groznyj • Ruská Premier Liga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vstup do nového ročníku Premier Ligy se domácímu Achmatu vydařil. V předchozích dvou zápasech dokázal na plno bodovat. V prvním zápase porazil 1:0 Amkar a ve druhém zápase zvítězil stejným výsledkem nad FK Rostov.

Zatímco jeho dnešní soupeř nezačal vůbec dobře. Celek, který má ambice na co nejvyšší příčky, na úvod soutěže remizoval se Spartakem Moskva 2:2 a ve druhém zápase na svém hřišti podlehl 0:1 celku z Uralu.

Celkově branek v ruské nejvyšší soutěži příliš nepadá. Dle pohledu na výsledky posledních pěti vzájemných zápasů obou týmů, tomu nebude jinak ani v tomto dnešním zápase. Pouze v jednom případě padlo více jak dvě branky v zápase.

1

1
    Kostrbatý první útok Dinama, brankář Gorodov si poprvé sahá na míč.

2
    Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře, avšak hodně daleko od brány, kterou v dnešním zápase střeží Šunin.

3
    Po dlouhé nepřesné přihrávce domácích, zasahuje Šunin.

4
    Na tuhle dlouhou přihrávku Mohammadi neměl šanci.

5
    Přihrávka z poloviny hřiště nebyla vůbec špatná, ale domácí útočník se nacházel, dle postranního rozhodčího, v těsném ofsajdu.

6
    Šunin si naběhl na centr z pravé strany a bez problémů ukrývá míč do své náruče.

7
    Hráči v zeleném drží míč a kombinují s ním na polovině hřiště. Dinamo zatím vyčkává co jejich soupeř předvede.

8
    Groznyj vybojoval první rohový kop...

8
    Centr na přední tyč, ten byl odražen, následoval další, ale ten byl zase přetažený.

9
    Dinamo se ocitlo před brankou soupeře, ale pro Gorodova to neznamenalo žádné nebezpečí.

10
    Groznyj opět zahrával rohový kop, ale ten nebyl nijak zvlášť nebezpečný.

11
    Domácí se ocitli v šanci a Šunin musel ven z branky, naštěstí se jednalo o další ofsajd ze strany domácích.

13
    Domácí jsou při chuti, pěknou střelu musel vyrazit Šunin, následně se k dorážce dostal Sadajev, který trefuje břevno brány. Nicméně on již byl v ofsajdu a případná branka by stejně nemohla platit.

14
    Od úvodu zápasu jsou domácí hodně aktivní a míč svému soupeři skoro vůbec nepůjčují.

15
    Domácí to zkouší po pravé straně, první centr byl odvrácen obranou hostů, nicméně jejich akce na pravé straně stále pokračuje...

16
    ...opět další neúspěšný centr, který se nedostal před branku Šunina. Následně se Dinamu podařilo vyvézt míč za polovinu hřiště.

17
    Dinamo na polovině soupeře, ale z pravé strany se jim nepodařilo přihrát do před brankového prostoru a Gorodov je zatím v tomto zápase bez větší práce.

18
    Dinamu se alespoň nyní daří držet svého soupeře na polovině hřiště, kde úspěšně vykrývá prostory a čeká na chybu svého protivníka.

19
    Sapeta za nebezpečný skluz dostává první žlutou kartu v tomto zápase.

20
    Standardní situace v podání domácích nebyla špatná, pěknou střelu ze střední vzdálenosti chytá Šunin.

21
    Gorodov má míč ve svých rukavicích, kdy společně s obráncem vyřešili nepříjemný vysoký míč v pokutovém území.

23
    Na druhé straně je pozorný Šunin, který si sbíhá pro centrovaný míč.

24
    Po menším faulu budou standardní situaci zahrávat i hosté.

25
    Střela byla blokována obranou, následně se Pančenko dopustil přestupku a domácí budou rozehrávat.

26
    Ionov se snažil projít přes Sampaia, ale fauluje a z této akce Dinama nebude nic.

28
    Dinamo postupem času vyrovnává hru a již svého soupeře tolik nepouští před svou branku.

29
    Nebezpečně centrovaný míč do prostoru penaltového puntíku razantně odkopává jeden z hráčů Dinama.

30
    Domácí na míči, ale nemohou si vytvořit žádnou slibnou střeleckou příležitost a tak po půl hodině hry na první branku stále čekáme.

31
    Gorodov má míč a uklidňuje hru svého týmu. Chystá se k dlouhému odkopu.

32
    Ten byl sice dlouhý, ale ihned za polovinou hřiště sbírají míč hráči v bílých dresech a Groznyj se musí opět bránit.

33
    Nicméně hráči Dinama nejsou prozatím ve svém útočném snažení vůbec nebezpeční a posléze ztrácí míč.

34
    Nadějný útok ze strany domácího celku byl na poslední chvíli zastaven. Velká škoda, to bylo hodně zajímavé.

35
    Semenov sice leží na trávníku, ale byl to on, kdo fauloval. Standardní situace pro hosty.

36
    Pančenko vystřelil a snažil se obstřelit zeď a umístit míč do levého horního rohu branky. Ale jeho střela míjí tři tyče.

38
    Nyní nesledujeme nikterak strhující podívanou. Oba týmy poctivě brání a hra se odehrává zejména uprostřed hřiště.

39
    Ani jeden z týmů nyní nedokáže na delší chvíli podržet míč a rozvinout tak útočnou akci.

40
    O tom mluví útok Dinama, který byl poměrně nepřesný a míč končí v zázemí.

41
    Groznyj taktéž kontrovalo útokem po levé straně, ale před Šuninem nikdo a ten v pohodě chytá míč.

42
    Rohový kop bude zahrávat Dinamo...

43
    ...na ten si naběhl Gorodov a ten vyráží míč. Následuje rychlý útok domácích.

43
    Ten byl zastaven před šestnáctkou hostů.

44
    Blíží se nám konec prvního poločasu a nevypadá to, že bychom se v něm již dočkali nějaké branky.

45
    V poslední minutě prvního poločasu drží míč domácí na svých kopačkách.

45+1
    Rozhodčí přidává ještě jednu minutku.

45

V té se již nic nestalo. V prvním poločase jsme branku neviděli. Zpočátku byli hodně aktivní domácí. V polovině prvního poločasu se Dinamu podařilo vyrovnat hru a od té doby jsme sledovali vyrovnaný průběh. Domácí sice měli velkou příležitost, kdy nastřelili břevno, ale tahle situace byla z ofsajdu.

46

47
    Dlouhý centr z pravé strany na levou tyč. Ten hodně vystrašil Šunina, míč nakonec šel mimo tři tyče.

48
    Kozlov se dopustil v útoku faulu a Groznyj bude v klidu rozehrávat míč a pokusit se založit útok.

49
    Ten řešili rychlým míčem dopředu, na který domácí hráč neměl šanci doběhnout a míč skončil v zázemí. Šunin bude rozehrávat.

50
    Grozynj, stejně jako na začátku zápasu, je i v úvodu druhé půle aktivnějším celkem. Nyní bude zahrávat rohový kop.

51
    No, ale ten nezahráli nejspíše dle jejich představ.

52
    Hráči v zelených dresech se snažili jakoukoliv přihrávkou dostat míč do šestnáctky soupeře. Ale hosté dobře zhustili prostor a vůbec nebylo kam přihrávat.

53
    Groznyj drží míč na polovině hřiště a přemýšlí kudy směr brána Šunin.

54
    No, centr na Mohammadiho, toho na levé straně vykryl Šunin. Z následného rohového kopu již tak domácí nebezpeční nebyli.

55
    Ozývají se i diváci na stadiónu a povzbuzují svůj tým, který má sice míč, ale neví si rady, jak překvapit svého protivníka.

56
    Dinamo se jen brání na své polovině a jakoby byli ještě v útrobách stadionu.

57
    Nyní pěkný střelecký pokus ze strany domácího hráče, Šunin míč velmi dobře viděl a skokem k pravé tyči chytá míč.

58
    Příležitost pro domácí celek, který bude zahrávat standardní situaci.

58
    Centrovaný míč do šestnáctky vyráží Šunin.

58
    Ravanelli vidí žlutou kartu po faulu na Tašajeva.

59
    Dinamo snad poprvé ve druhém poločase bylo delší dobu na polovině soupeře, ale nic nebezpečného z jejich strany nevyplynulo.

60
    Skvěle si nyní počínala obrana domácích, která vyřešila útok po pravé straně a nedovolila aby se míč dostal před branku. Rohový kop...

61
    Ten se snažil před brankou hlavičkovat jeden z hráčů Dinama, ale neúspěšně a míč končí nad brankou.

61
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Zaur Sadajev, přichází Magomed Mitrišev.

61
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Ravanelli, přichází Bernard Berisha.

63
    Po odehrané hodině hry stále čekáme na úvodní branku tohoto zápasu, avšak ani jeden z týmů k ní nemá blízko.

64
    Nyní měli domácí více prostoru, neboť se jim úspěšně podařilo zaútočit do otevřené obrany hostů. Avšak obránce hostů se nyní vyznamenal a překazil tento nadějný útok.

65
    Následně se již obrana Dinama dokázala zkonsolidovat a již nedovolila žádné ohrožení své branky.

66
    Rodolfo se po pěkné souhře dostal ke střele z hranice šestnáctky, ale jeho střela míří kousek nad branku!
    66. Šance Rodolfa!

69
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Kirill Pančenko, přichází Francisco Wánderson.

70
    Rodolfo byl zastaven nedovoleným způsobem a tohle bude nejspíše centr do šestnáctky Dinama.

70
    Taky že byl, ale přímo do náruče Šunina.

72
    Wanderson se snažil projít s míčem, ale byl přitom faulován. To je šance pro Dinamo se na nějakou dobu udržet na polovině soupeře.

73
    Což o to, udržet se udrželi, ale daleko od brány Gorodova.

73
    Žlutou kartu dostává Wilker Ángel (FK Achmat Groznyj).

74
    Z této nabídnuté standardní situace vyplynula sražená střela a míč proletěl asi metr od levé tyče. Rohový kop pro Dinamo.

75
    Z něho hosté nedokázali nic vytěžit.

76
    Po rychlém útoku domácích, byl faulován Jaba na hranici šestnáctky a to je velmi zajímavá příležitost pro Groznyj!

76
    Samozřejmě z toho byla tvrdá střela, která však skončila v chumlu hráčů. Nakonec si míč bere Šunin a zakončuje tak tuhle akci.

77
    Kozlov poměrně nevybíravým skluzem fauluje Berishu a je tu další možnost pro Groznyj.

78
    No a po centru to byl zajímavý závar před brankou Šunina, který marně sahal po míči. Velkou možnost pak měl Jaba, který se snažil zakončit nůžkami, ale ty mu nevyšly a nakonec se hosté ubránili.

80
    Těrek Groznyj právě vstřelil branku!
    Tak tohle bylo pěkně sehráno od domácích. Mohammadi hezky přihrál před branku z pravé strany a MAGOMED MITRIŠEV hezky trefuje ve skluzu míč do branky. Asistence: Milad Mohammadi.
    80. Magomed MITRIŠEV - 1:0

81
    Domácí po zásluze dávají jako první branku v dnešním utkání.

82
    Byla nařízena penalta pro domácí celek!

83
    DANTAS RODOLFO se nemýlil a ukázkově umístil míč k pravé tyči. Šunin byl prakticky bez šance.
    83. Dantas RODOLFO - 2:0

84
    Domácí tak během pár minutek úplně změnili skóre zápasu a jestli budou hrát jako doposud, tak by dnes měli dosáhnout na tři body.

85
    Domácím asi nestačí dvě branky a stále se tlačí do útoku. Dinamo je hodně opařené s probíhajícím vývojem utkání.

85
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Anton Sosnin, přichází Fatos Bećiraj.

87
    Dinamo se snaží alespoň o čestný zásah? Ne, tenhle pas si pohlídá domácí obrana.

87
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Dantas Rodolfo, přichází Ajub Bacujev.

89
    Dinamo se však nevzdává, ale velkou šanci nyní zlikvidoval Gorodov, který jinak v tomto utkání příliš práce neměl.

89
    Z následného protiútoku si pohlídal hezkou střelu Šunin.

90
    Rozhodčí se rozhodl ještě nastavit tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Sraženou střelu pohotově chytá Gorodov a ten nejspíše dnes udrží nulu na svém kontě.

90+3
    Gorodov má opět míč ve svých rukavicích a s odkopem od své branky nebude pospíchat. Následně rozhodčí již pravděpodobně ukončí tento zápas.

Zákroky brankáře Jevgenij Gorodov: 2

Zákroky brankáře Anton Šunin: 3

90+4

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:15.

Achmat Groznyj rozhodl zápas v poslední desetiminutovce. Za svou aktivitu po celý druhý poločas a dá se říci i za celý zápas, byl odměněn brankou v 80. minutě. O tři minuty Rodolfo proměněnou penaltou pečetil výhru svého týmu.
    Dinamo odehrálo svou nejlepší pasáž hry v druhé půlce prvního poločasu. Ve druhém poločase bylo slabším týmem.
    To je ode mě vše a někdy na počtenou. Na shledanou. (21:05:16)