Zlínsko – HFK Olomouc 2:5 (kon.) | Hlučín – Vel. Meziříčí 1:3 (kon.) | Rýmařov – Prostějov 2:3 (kon.)
Mohelnice – Petřkovice 0:1 (kon.) | Hulín – Líšeň 2:4 (kon.) | Vyškov – Val. Meziříčí 2:1 (kon.)
Uh. Brod – Hodonín 0:1 (kon.)
FC Hlučín
1:3 (1:0)
FC Velké Meziříčí
Sobota 05.08.2017, 15:00 • Městský fotbalový stadion, Hlučín • Moravskoslezská fotbalová liga • 1. kolo

To by bylo z mé strany pro tento zápas všechno. Já se s Vámi na malou chvíli loučím a zvu Vás na další zápas z nového ročníku MSFL. Tentokrát na zápas mezi Výškovem a tentokrát Valmezem. Zápas začíná za necelých pět minut. Těm, kteří tento zápas nebudou sledovat, tak přeji příjemný zbytek víkendu a zase někdy na počtenou. (16:56:04)

Je za námi velmi zajímavý zápas mezi Hlučínem a Velmezem. Hlučín sice po prvním poločase vedl zásluhou krásné střely Žižky. Ovšem ve druhém poločase zažil kolaps. Velmez dokázal ihned v úvodu vyrovnat, o deset minut později přidal svou druhou branku hostující Komínek a poslední hřebíček do rakve přidal v 68. minutě obránce Kriegsmann. Velmez může být tedy spokojené, když ziskalo své první tři body hned v úvodním kole nového ročníku.

90+3

90+2
    Zápas se už dohrává, Hlučín je smířený s porážkou, naopak Velmez se může radovat z premiérové výhry.

90+1
    Rozhodčí dnešního zápasu nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Žlutou kartu dostává Šuta (FC Velké Meziříčí).

90
    Kruba si došel pro tuto laskominu a s odkopem nespěchá. Běží nám poslední minuta základní hrací doby zápasu.

89
    Hlučín opět nakopává míč do hostujícího vápna, ale to není účinné. Hostující obrana si dokáže poradit.

88
    Konec zápasu je doslova za dveřmi. Zdá se, že Velmez otevře novou sezónu cenným vítězstvím na hřišti Hlučína.

87
    Na trávníku se ocitnul opět jeden z hostujících hráčů, hra je v závěru zápasu přerušena. Je těžké odhadnout zda tomuto hráči opravdu něco je nebo pouze zdržuje.

86
    Hlučín tentokrát zahrával rohový kop, ale ani ten nebyl úspěšný. Centr na přední tyč sice našel hlavu domácího hráče, ale ten poslal míč vysoko nad branku.

85
    Rychlý brejk hostí zastavil skvělým obranným zákrokem obránce Heiník.

84
    Hlučín opět zahrával standardní situaci z levé strany, ale ani tato příležitost nevyzněla v jejich prospěch.

83
    Hlučín sází na dlouhé nákopy na vysunutého Krauta, ale ten nemá zatím šanci proti pozorným stoperům hostujícího celku.

82
    Konec dnešního zápasu se nám pomalu blíží, Hlučín stále prohrává o dvě branky. Podle mého by měl vsadit všechno do útoku, kontaktní branku musí přijít, co nejdřív.

81
    Hostující celek se baví fotbalem, přenáší míč z jedné strany na druhou. Hlučín je poslední dobou zoufalý, tedy co se týče směrem do útoku.

80
    Hlučín se naddechuje k finálnímu tlaku za mohutného potlesku. Ovšem hostující obrana zatím žádné nebezpečí nepřipouští.

79
    K hlavičce se v pokutovém území dostal Dominik Kraut, ale jeho pokus byl dost nepřesný. Naopak brankář Kruba, který hájí branku hostí nikde nespěchá.

78
    Rohový kop nevyšel podle představ. Domácí brankář spěchá pro míč a rychle bude vracet míč do hry svým odkopem.

77
    Oba týmy dávají do hry všechno, ale mírně navrch má hostující celek, který slaví zisk rohového kopu.

76
    Hlučín sice prohrává o dvě branky, ale troufám si říct, že nás čeká vzrušující závěr dnešního zápasu prvního kola MSFL.

75
    Rychlý přechod domácích do útoku končí zbytečný útočný faul na polovině hřiště. Domácí hráč se tomu diví, ale pravidla jsou pravidla.

74
    Z rohového kopu nic závažného nebylo, brankář Kruba si míč pohlídal a bude odkopávat od své branky.

73
    Standardní situace nebyla špatná, ale branka z toho nebyla. Hlučín nemusí zoufat, protože má rohový kop.

72
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Smejkal, přichází Duba.

71
    Žlutou kartu dostává Smejkal (FC Velké Meziříčí).

71
    Hlučín se pokusí zahrozit z této standardní situace, kterou budou zahrávat z pravé strany.

70
    Dlouhý nákop hlučínských hráčů končí až u brankáře hostí, který si počká na dobíhajícího útočníka, aby mohl míč chytit a pozdržet tedy čas.

69
    Po čtvrté brance tohoto utkání rozhodčí nařídil povinnou občerstvovací přestávku.
    68. KRIEGSMANN - 1:3

68
    Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Velmez zahrával volný přímý kop, který byl zahrán parádně. Kodeš se vyznamenal, ale na následnou dorážku MILOŠE KRIEGSMANNA byl krátký. Velmez ve druhém poločase hraje prim a vede o dvě branky.

67
    Velmez hraje velmi sympaticky, s velkým přehledem. Hlučín je bezradný a stále zbytečně fauluje.

66
    Hlučín se snažil rychle vhazovat, ale rozhodčí je vrací ještě o pár metrů dále. Takže rychlá akce prozatím nepřipadá v úvahu.

65
    Hra se opět odehrává ve středu hřiště, ani jeden tým momentálně nemá výraznější převahu v držení míče.

64
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Komínek, přichází Berka.

63
    Hráči Velmezu se drží zpátky, teď jsou to oni, kteří nemusí nikde spěchat. Ovšem tenhle způsob hry může být nebezpečný.

62
    Hlučín se drží u míče a s velkým přehledem kombinuje. Ovšem stále bez nějakého finálního řešení.

61
    Domácí fanoušci jsou dost znepokojeni, jak výkonem svých svěřenců, tak výkonem rozhodčího.

60
    Hlučín musí útočit, to je jasné. Velmez bude čekat na chyby v kombinaci, které by mohl potrestat rychlým přechodem do útočné fáze.

59
    Kodeš si vzal míč pod svou správu a ujal se odkopu z místa prohřešku. Hra pokračuje dále.

58
    Žlutou kartu dostává Žižka (FC Hlučín).
    Žlutou kartu dostává Dolejš (FC Velké Meziříčí).

57
    Na hřišti to teď vře. Tuhle práci rozhodčímu nezávidím. Uvidíme, jak tuto situaci vyřeší.
    56. KOMÍNEK - 1:2

56
    To jsou věci. Hosté se rychlou kombinací dostali k pokutovému území domácích. Poté si DAVID KOMÍNEK narazil míč se svým spoluhráčem a zpoza šestnáctky umístil míč nechytatelně k tyči. Velmez otáčí nepříznivý průběh zápasu a vede 2:1.

55
    Na polovině hřiště se vyskytl zbytečný faul jednoho hráče z hostujícího celku. Hlučín se pomalu blíží na dostřel.

54
    Akce Hlučína musí začít až u vlastního brankáře. Kodeš volí krátkou přihrávku na svého stopera, který roztáhnul hru do strany.

53
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Dostál, přichází Ságner.

52
    Hosté jsou na začátku druhé půle více aktivnější. Hlučín je zřejmě stále zaskočen rychlou vyrovnávací brankou.

51
    Po krátkém přerušení hra pokračuje. Velmez se prezentoval neúspěšnou akcí, která končí až u brankáře Kodeše.

50
    Jeden z hostujících hráčů se ocitnul na hrací ploše. Rozhodčí přerušuje hru a jde se na hráče podívat.

49
    Hlučín se přibližuje na dostřel hostující branky, jenže Kruba může být zatím v klidu, žádná střela ještě nepřichází.

48
    Hra se odehrává ve středu hřiště, kde mají navrch domácí hráči. Ti také postupují směrem k hostující brance.

47
    Je vyrovnáno. To znamená, že se hraje od začátku. Uvidíme, jak na to domácí tým odpoví.
    46. KOMÍNEK - 1:1

46
    Podívejme se. Hosté zahrávali rohový kop, následně si k míči dostal DAVID KOMÍNEK, který se nemýlil. Velké Meziříčí v úvodu druhé půle vyrovnává stav utkání.

46
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Štefek, přichází Hudeczek.

46

První poločas tohoto zápasu je minulostí. Domácí Hlučín vede po prvním dějství nad soupeřem z Velkého Meziříčí 1:0. O jedinou branku se postaral Petr Žižka. Druhý poločas začne za necelých patnáct minut a já Vás na druhou půli srdečně zvu.

45+2

45+1
    Hlavní rozhodčí dnešního zápasu nastavil v prvním poločase jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45
    Hlučín je i nadále u míče a postupnou kombinací se dostává čím dál blíž k hostujícímu vápnu. Brankář Kruba musí být v pozoru.

44
    První poločas se už pouze dohrává. Zdá se, že Hlučín půjde do šaten za stavu 1:0 ve svůj prospěch.

43
    Kraut se dral k míči, ale u něj byli dříve hostující obránci, kteří míč odkopli do bezpečí.

42
    Kodeš se po následné střele nemusel ani natahovat, míč končí daleko vedle levé tyčky jeho branky. Domácí brankář s odkopem nikde nespěchá.

41
    Hosté mají k dispozici opět další sérii rohových kopů, ale žádný z nich nekončí vyrovnávací brankou.

40
    Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby prvního poločasu. Stav utkání se od 21. minuty nezměnil. Hlučín vede po brance Žižky nad svým soupeřem 1:0.

39
    Ovšem ani tato příležitost nekončí gólem, přetažený centr našel kopačku Krejčího, ale ten míč poslal vysoko nad branku.

38
    Závar před domácí brankou řeší odkopem do zámezí jeden z domácích obranců. Hosté mají další rohový kop.

37
    Hráči Velmezu vybojovali další rohový kop ve svůj prospěch. Domácí obrana musí zůstat v pozoru, aby zbytečně neinkasovala.

36
    Rychlý přechod Velmezu na útočnou polovinu skončil neúspěchem. Dlouhé přenesení z jedné strany na druhou skončilo v autu.

35
    Hlučín vede, takže nikde výrazně nespěchá. Domácí drží míč na vlastní polovině a pomalu vyhlížejí konec prvního poločasu. Ovšem ten příjde až za deset minut, takže stát se může všechno.

34
    Přímý kop málem vyšel, ale jeden z domácích hráčů se k hlavičce jenom o chloupek nedostal. Hosté můžou být zatím v klidu.

33
    Žlutou kartu dostává Krejčí (FC Velké Meziříčí).

33
    Dlouhý nákop hostující brankáře skončil u domácí obrany. Hlučín tedy začíná další útočnou akci.

32
    Dominik Kraut se prodral do zakončení, ale hostující branku minul jenom o kousíček. Diváci ho odměnili potleskem.

31
    První poločas se nám přesunul do své poslední části. Uvidíme ještě nějaký gól nebo si to týmy nechají až na druhý poločas?

30
    Hlučín se snažil dostat do pokutového území, ale v tomto případě vázla komunikace. Rostislav Kruba si došel pro odevzdaný míč.

29
    Hosté měli k dispozici zajímavou standardní situaci ke které se postavil Robin Demeter. Domácí zeď překonal, ale brankáře už ne. Kodeš bude odkopávat od své branky.

28
    Velmez se snaží držet míč na vlastních kopačkách a to se jim také zatím daří. Hlučín se stáhnul ke svému vápnu, kde odráží jeden útok za druhým.

27
    Jeden z hlučínských hráčů se na polovině hřiště dopustil faulu. Také může být rád, že za tento faul neobdržel od rozhodčího žlutou kartu.

26
    Velmez se snaží nakopávat za domácí obranu, ale ani tento způsob není účinný. Domácí obrana je prostě dnes zatím bezchybná.

25
    Tempo hry v posledních minutách po úvodní brance opadlo. Ani jeden tým se někde výrazně nežene, spíše čeká na chybu soupeře.

24
    Robin Dementer se snažil napodobit domácího Žižku, jenže jeho střela neměla potřebné parametry, aby zapadnula do domácí branky.

23
    Hosté se stále snaží probít přes domácí obranu, ale ta i nadále je pozorná a k ničemu soupeře nepouští.

22
    Velmez má něco málo přes hodinu k vyrovnání nebo dokonce k otočení nepříznivého průběhu zápasu. Uvidíme, jak na tuto krásnou branku svěřenci Libora Smejkala odpoví.
    ŽIŽKA - 1:0

21
    Hlučín právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla nádhera. PETR ŽIŽKA napřáhnul ke dalekonosné střele, která zapadla do šibenice hostující branky. Rostislav Kruba se natahoval marně, Hlučín se ujímá vedení 1:0.

20
    Hlučín doslova zamknul svého soupeře na jeho polovině. Další akci domácích zakončil Macík vysoko nad branku.

19
    Hlučín byl po delší době opět na dostřel hostující branky, jenže střela, která by branku ohrozila, tak nepřišla. Útok ovšem stále nekončí.

18
    I další slibná akce hostí končí hned v zárodku, když rozhodčí odpískal další ofsajdové postavení.

17
    Volný přímý kop se hostům moc nepovedl, domácí obrana obstála a odkopla míč zpátky na polovinu Velmezu.

16
    Žlutou kartu dostává Štefek (FC Hlučín).

16
    Další zajímavá šance hostů, která už skončila gólem. Jenže proti tomu všemu byl asistent rozhodčí, který viděl ofsajd.

15
    Hosté se snaží dostat za domácí obranu, ale ta je zatím velmi pozorná a k ničemu hostující útok nepouští.

14
    Signál domácího celku nevyšel, proto vzápětí vzniknul hostující brejk do otevřené obrany, který zastavil až samotný Kodeš. Velmez má rohový kop.

13
    Petr Žižka, který je kapitánem Hlučína vybojoval pro svůj celek další rohový kop v prvním poločase.

12
    Ani tento centrovaný míč se v pokutovém území neujal. Zatím ani jeden tým nemá výraznější převahu na hřišti. Ovšem jsme stále na začátku utkání.

11
    Nepovedený centr vyslal do domácího vápna Eduard Smejkal. Pro míč si došel domácí brankář Kodeš.

10
    Hra byla na malou chvíli přerušena kvůli jednomu hráči z hostujícího celku, který se ocitnul na trávníku. Zdá se, že bude v pořádku.

9
    Dominik Kraut se snažil uvolnit, ale poté se provinil proti pravidlům. Rozhodčí píská útočný faul.

8
    Hra se momentálně odehrává ve středu hřiště, kde jsou u míče domácí hráči. Ti se snaží dostat na útočnou polovinu, ale to se jim zatím moc nedaří.

7
    Heiník se dostal pod velký tlak od hostujících útočníků, takže musel volit přihrávku zpět na vlastního brankáře.

6
    Nepovedenou střelou se prezentoval jeden z hostujících hráčů. Domácí brankář se protáhne odkopem od vlastní branky.

5
    Domácí fanoušci dávají o sobě vědět, hlasitým povzbuzováním tlačí svůj celek do útoku.

4
    Velmez volí postupnou kombinaci na útočnou polovinu. Hlučín napadá jenom velmi lehce a pomalu se stahuje k vlastní brance. Následně si hosté taktéž vybojovali první rohový kop v tomto utkání.

3
    Na druhé straně domácí vybojovali rohový kop, ale ten jim nevyšel podle jejich představ. Ovšem hostující obrana musí být stále ve střehu, protože je Hlučín u míče.

2
    Hned ve druhé minutě prvního poločasu měl Jakub Kodeš práci s centrovaným míčem, ale tento míč byl pro něj pouze laskominou.

1
    Úvodního výkopu se zhostili hosté, zápas tedy může začít jejich první útočnou akcí.

1

FC Hlučín: Kodeš – Massaniec, Heiník, Žižka (C), Málek, Foltyn, Dostál, Krejčí, Štefek, Macík, Kraut
    Náhradníci: Kolenko – Fojtík, Ságner, Hudeczek, Bernatík, Mac, Jančík

FC Velké Meziříčí: Kruba – Šimáček, Kriegsmann, Dolejš, Šula, Simr, Smejkal, Krejčí (C), Demeter, Komínek, Mucha
    Náhradníci: Bouček, Berka, Duba

Rozhodčí: Zdeněk Silný – Radek Běhal, Radek Svoboda.

Rozhodčí
    Na tento zápas byl delegován jako hlavní rozhodčí pan Zdeněk Silný. Na čarách mu budou pomáhat Radkové Běhal a Svoboda.

Vzájemné zápasy
    Velké Meziříčí – Hlučín 1:2
    Hlučín – Velké Meziříčí 1:0
    Velké Meziříčí – Hlučín 1:1
    Hlučín – Velké Meziříčí 2:0

Přes letní přestávku jsme nezaregistrovali nějakou větší změnu v hráčském kádru. U trenérského kormidla zůstal i nadále Libor Smejkal, kterému pomáhá mladší kolega Jan Šimáček. Velké Meziříčí se naopak nedostalo do druhého kola MOL Cupu. Velmez prohrál se Ždírecem nad Doubravou 1:0.

Příprava
    Moravský Krumlov – 1:5
    FC Vysočina Jihlava – 1:2

FC Hlučín
    Domácí tým vyměnil o letní přestávce trenéra. Milana Valachoviče vystřídal na hlučínské lavičce Radomír Korytář, který má za sebou působení v prvoligovém Baníku Ostrava. Hlučín má jako třetiligový tým za sebou už jeden soutěžní zápas. V prvním kole národního poháru se utkal s divizním Ústím, které porazil po gólech Štefeka a Krejčího 2:1.

Příprava
    Slovan Bratislava B – 0:0
    Trnava – 1:2
    SFC Opava B – 2:1

Hezký den přeji všem fotbalovým fanouškům, tento víkend nám startuje Moravskoslezská fotbalová liga. V tomto on-line přenosu se podíváme na zápas Hlučína, který na svém hřišti přivítá tým Velkého Meziříčí. Úvodní výkop zápasu je naplánován na 15:00 a já Vás na tento zápas srdečně zvu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.