Magnitogorsk – Toljatti 2:0 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 4:0 (kon.)
HC Slovan – Spartak Moskva 1:2 (po pr.)
Jokerit Helsinky
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Severstal Čerepovec
Neděle 01.10.2017, 15:00 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Na programu nejprestižnější hokejové soutěže v Evropě, která letos mimochodem slaví své desáté výročí, jsou dnes čtyři duely. Zde budete moci sledovat utkání mezi Jokeritem Helsinky a Severstalem Čerepovec. Úvodní buly bude v Hartwall Areně vhozeno v 15 hodin! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

JOKERIT HELSINKY (8-2-1-1)

Finský Jokerit vstoupil do letošního ročníku KHL v neskutečné formě. Odehráno má zatím pouze dvanáct utkání, nejméně ze všech mužstev, a z nich dokázal desetkrát zvítězit. Svěřenci Jukky Jalonena navíc vyhráli osm utkání v řadě za sebou!
    Naposledy porazili na domácím ledě Spartak Moskva 5:1. Hattrickem se blýskl sedmadvacetiletý útočník Pekka Jormakka! Prosadili se ještě Tommi Huhtala a Eeli Tolvanen. Brankář Ryan Zapolski předvedl čtyřiatřicet úspěšných zákroků a do statistik zapsal již devátou výhru v sezoně!

Poslední odehrané utkání Jokeritu

PÁ 29.09.2017, 17:30 – Hartwall Arena:
    Jokerit Helsinky – Spartak Moskva 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Huhtala (Norman, H. Ikonen), 8. Jormakka (O'Neill), 26. Jormakka (Tolvanen, Lepistö), 40. Jormakka (Lepistö), 54. Tolvanen (Gilroy, Jormakka) – 56. V. Komarov (Judin, Truňov)

Rozhodčí: Alexander Soin, Sergej Beljajev – Tornike Kuchava, Jevgenij Strelcov

Diváci: 8 480

Soupiska Jokeritu: Zapolski (Ratilainen) – Lepistö (A), Lundin, Kivistö, Gilroy, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen – Jensen, Regin (C), Palola – Tolvanen, O'Neill (A), Jormakka – Huhtala, Norman, H. Ikonen – Mäki, Niemi, Anttila.

5. John Norman (C) – 11 záp., 3+5, 8 B, +5
    Osmnáctiletý Eeli Tolvanen má na svém kontě v letošní sezoně již dva hattricky!

SEVERSTAL ČEREPOVEC (6-1-3-5)

Také hokejisté Severstalu nezačali letošní sezonu vůbec špatně. Vítězství v každém z posledních čtyř utkání navíc posunulo Čerepovec na osmou pozici ve Východní konference!
    V posledním klání porazili na domácím ledě Amur Chabarovsk těsně 2:1. Vítěznou branku vstřelil v osmatřicáté minutě český útočník Matěj Stránský! Dmitrij Kagarlickij se postaral o první branku svého týmu, která byla již jeho sedmá v letošní sezoně. Mezi tři tyče se postavil Július Hudáček, který nestačil z celkového počtu pětadvaceti střel soupeře pouze na jedinou.

Poslední odehrané utkání Severstalu

ST 27.09.2017, 18:00 – Ice Palace, Čerepovec:
    Severstal Čerepovec – Amur Chabarovsk 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Kagarlickij (Bumagin, P. Černov), 38. Stránský (Vovčenko, Trubačjov) – 17. Kuzmin (Byvalcev, Kondratěv)

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Alexej Ravodin – Alexandr Nikolajev, Alexandr Sadovnikov

Diváci: 2 755

Soupiska Severstalu: J. Hudáček (Magarilov) – Jevsejenkov, Stasenko, V. Vasiljev, Masuhr, Kudako, Višněvskij, Kalašnikov, Chabarov – Kagarlickij (C), P. Černov, Bumagin – Vovčenko, Trubačjov (A), Stránský – Rybin (A), Karlin, Mons – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev.

Trestné minuty: 146 – 178
    Jokerit letos zdobí perfektní defenziva a také spolehlivé výkony Ryana Zapolskiho

Vzájemná utkání z loňské sezony

ČT 13. 10. 2016 – Ice Palace, Čerepovec:
    Severstal Čerepovec – Jokerit Helsinky 4:3 pp (1:1, 2:0, 0:2 – 1:0)

SO 07. 01. 2017 – Hartwall Arena:
    Jokerit Helsinky – Severstal Čerepovec 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Češi a Slováci v tomto utkání

Július Hudáček (CER) – brankář, 29 let, SVK
    Matěj Stránský (CER) – pravé křídlo, 24 let, CZE
    Július Hudáček slaví s maskotem další výhru svého týmu

Zajímavosti ohledně dnešního utkání

Mezi oběma mužstvy došlo v minulosti zatím celkem k šesti vzájemným zápasům. Jokerit z nich dokázal vytěžit deset bodů, Severstal pak bodů osm.

Obránce Jokeritu Tommi Kivistö má ve statistice +/- sedm kladných bodů, což je nejlepší počin ze všech hráčů finského klubu.

Peter Regin, kapitán Helsinek, není v této sezoně tolik produktivní, jak by se od něj čekalo. Ve statistice % úspěšnosti vyhraných vhazování se ale řadí mezi nejlepší hráče KHL!

Kapitán a zároveň nejproduktivnější hráč Čerepovce Dmitrij Kagarlickij bodoval v posledních čtyřech utkáních svého týmu (tři góly, čtyři asistence).

Útočník Severstalu Maxim Rybin rozdal v této sezoně již osmašedesát hitů, což je nejlepší výkon mezi všemi hráči KHL!

JOKERIT HELSINKY – Informace k dnešní sestavě

V sestavě Jokeritu dojde oproti minulému utkání ke dvěma změnám. Útočníci Masi Marjamäki a Antti Pihlström se vrací zpět poté, co vynechali poslední zápas svého týmu. Mimo naopak zůstanou Tommi Huhtala a Tomi Mäki. Dále budou chybět Jesse Joensuu, Petteri Wirtanen, obránce Juho Rautanen. Brankář Karri Rämo je zraněn, jeho návrat se očekává někdy v polovině října. Mezi tři tyče se opět postaví Američan Ryan Zapolski.
    Sestava Jokeritu pro dnešní utkání

SEVERSTAL ČEREPOVEC – Informace k sestavě

Na straně Severstalu zasáhne již dnes do utkání nová akvizice Oleg Jašin. Jeho příchod oznámilo vedení 29. září 2017. Šestadvacetiletý útočník zaujme místo v první formaci, kde ho na křídlech doplní Dmitrij Kagarlickij a Alexandr Bumagin – mimo tedy zůstane Pavel Černov. Ostatní formace zůstávají beze změn. Do branky se postaví opět slovenský gólman Július Hudáček.
    Oleg Jašin působil v loňské sezoně v Kunlunu Red Star

Dámy a pánové, vítejte ještě jednou při sledování utkání KHL mezi Jokeritem Helsinky a Severstalem Čerepovec! Úvodní buly bude vhozeno za nějakých 40 minut.

Obě mužstva již na ledě Hartwall Areny absolvují předzápasové rozbruslení.
    Jokerit dnes útočí na devátou výhru v řadě!

Nikita Novikov – 213 záp., 27 let, RUS

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Lepistö (A), Lundin, Kivistö, Gilroy, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen – Jensen, Regin (C), Palola – Tolvanen, O'Neill (A), Jormakka – Marjamäki, Norman, H. Ikonen – Pihlström, Niemi, Anttila.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Jevsejenkov, Stasenko, V. Vasiljev, Masuhr, Kudako, Višněvskij, Kalašnikov, Chabarov – Kagarlickij (C), Jašin, Bumagin – Vovčenko, Trubačjov (A), Stránský – Rybin (A), Karlin, Mons – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev.

Rozhodčí: Alexandr Sergejev, Sergej Beljajev – Tornike Kuchava, Nikita Novikov.

CER: J. Hudáček – Jevsejenkov, Stasenko – Kagarlickij, Jašin, Bumagin

Hokejisté obou mužstev nastoupeni na modrých čarách, v Hartwall Areně nyní zazní ruská a finská státní hymna.

Hymny za námi, kapitáni Regin a Kagarlickij si podávají ruce s rozhodčími, utkání mezi Jokeritem Helsinky a Severstalem Čerepovec začne co nevidět!

Na úvodní buly se už do středového kruhu staví Peter Regin a Oleg Jašin, jdeme na to!

00:01

00:04
    Vhazování pro domácí.

00:26
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., podražení).

00:26
    Hned na úvod je tu ale přesilová hra Severstalu. Vhazování po levici Ryana Zapolskiho.

00:32
    Jokerit vyhrál buly a ihned posílají kotouč ven ze své obranné třetiny.

00:47
    Hostům nevyšel přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.

01:06
    Po dalším ofsajdu Čerepovce se vhazuje ve středním pásmu před střídačkou domácího Jokeritu.

01:27
    První minuta z početný převahy hostů je minulostí, Zapolski zatím zasahovat nemusel.

01:48
    Ani nyní se Severstal nedokázal usadit v útočné zóně, Jokerit se opět osvobozuje.

02:16
    Až nyní ohrozil Zapolskiho Mons, gólman Helsinek ale bez problémů vyrazil.

02:25
    Pokus Rybina z levé strany zblokován do ochranné sítě.

02:26

02:51
    Kazakovcev byl příliš rychlý, je tu tak další postavení mimo hru ze strany hostujícího mužstva.

03:19
    Stasenko již nestihl puk v útočném pásmu a musí se tak pro něj vracet až do vlastní třetiny.

04:02
    Zakázané uvolnění hokejistů Severstalu, hra se tak přesune do jejich obranné zóny.

04:16
    Jokerit kombinuje v útočném pásmu.

04:40
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Olli Palola – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vitalij Višněvskij – 2 min., hrubost).

04:40
    Hrát se bude 4 na 4, vhazování ve střední třetině.

05:01
    Střely na branku: 0 – 2

05:11
    Norman s Marjamäkim nezvládli přechod do útočného pásma, čároví pískají ofsajd.

05:44
    Jesper Jensen rozjíždí akci svého týmu od vlastní branky.

06:13
    Kotouč končí mimo hrací plochu, na řadě je první reklamní přestávka.

06:13
    Pokračujeme. Vhazování po levé ruce gólmana domácích.

06:40
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

06:53
    Kagarlickij zavezl puk do útočného pásma.

07:05
    Střela Bumagina zblokována obranou soupeře.

07:52
    Kapitán hostů se vrací s kotoučem do obranné třetiny, oba týmy střídají.

08:10
    Útočná akce finského klubu neměla dlouhého trvání.

08:39
    O'Neill nyní našel na levé straně Niklase Jensena, jeho střela skončila v rukavici Júulise Hudáčka.

09:31
    Signalizovaný trest pro Severstal.

09:37
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Valerij Vasiljev – 2 min., vražení na hrazení).

09:37
    Jokerit má v této sezoně skvělá čísla na přesilové hře. Dokáže to nyní potvrdit? Buly po pravé ruce gólmana Čerepovce.

10:15
    Gilroyova prudká střela od modré čáry končí v náručí Hudáčka.

10:19
    Domácí vyhráli vhazování a od modré následně vypálil Lepistö, Hudáček nevěděl kde má kotouč. Dorážející O'Neill poté jen těsně minul branku!

10:38
    Začala druhá minuta z trestu Vasiljeva.

11:10
    Palola z levé strany míjí tři tyče.

11:25
    Jokerit nadále tlačí na soupeřovu čtveřici.

11:37

11:47
    Po icingu Severstalu se bude vhazovat poblíž brankáře Hudáčka.

12:01
    Střely na branku: 4 – 2

12:26
    Obránce Kivistö vyčkává s pukem za vlastní brankou.

13:04
    Nepřesná přihrávka Trubačjova, kupředu tak mohou opět domácí.

13:28
    Střelecký pokus z hole Rybina sražen do ochranné sítě, je tu reklamní přestávka.

13:28
    Konec reklamní přestávky, buly po pravé ruce gólmana Zapolskiho.

13:58
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., hrubost).

13:58
    Druhá početní převaha pro Severstal. Bude tentokrát úspěšná?

14:02
    Domácí úspěšní na buly a ihned vyhazují.

14:30
    Anttila opět osvobozuje svůj tým, jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.

14:59
    Polovina přesilové hry minulostí, Zapolski zatím bez práce.

15:29
    Poslední půl minutka z trestu Jespera Jensena, Severstal se nemůže dostat do žádné střelecké pozice.

15:58

16:20
    Zakázané uvolnění hokejistů Čerepovce.

16:34
    Mons přihrával před branku na Karlina, ten se ale ke střele nedostal.

17:01
    Střely na branku: 5 – 2

17:14
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Ščerbina.

17:14
    Jokerit a jeho druhá přesilovka. Dočkáme se první branky v tomto utkání? Vhazování po levici slovenského gólmana ve službách Severstalu.

17:33
    Tolvanenova střela z mezikruží zblokována mimo.

17:50
    Lepistö dostal nabito od Paloly, Hudáček má kotouč ve své moci.

18:06
    Domácí opět kombinují v útočném pásmu.

18:46
    Tolvanen se musel vrátit pro puk zpět do obranné třetině.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:14

19:20
    Bumagin se dostal po přihrávce od Kagarlickiho do první velké šance svého týmu, Zapolski si ale pohlídal levou tyč.

19:32
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vitalij Višněvskij – 2 min., hákování).

19:32
    Násleldně je tu třetí přesilovka domácích. Buly po pravé ruce Hudáčka.

19:48
    Nebezpečná střela Paloly z levého kruhu pro vhazování, Severstal ještě odolal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První perioda utkání mezi Jokeritem a Severstalem je u konce. Na obou stranách se hraje celkem opatrně a oba brankáři mají zatím málo práce. Domácí začnou druhou třetinu na přesilové hře, když z trestu Višněvskiho zbývá ještě jedna minuta a dvaatřicet vteřin.

Trestné minuty: 6 – 8

Obě mužstva se pomalu vrací zpět ze šaten na ledovou plochu Hartwall Areny. Jak již bylo zmíněno, finský celek začne druhou třetina na přesilové hře.

20:01

20:23
    Střela Lepistöa zblokována mimo branku.

20:49
    Na druhé straně to zkusil při vlastním oslabení z pravé strany Kagarlickij, avšak minul.

21:21
    Normanův pokus z mezikruží, Hudáček zasahovat nemusel.

21:32

22:00
    Po akci Rybina má Zapolski kotouč ve své moci, následně se bude vhazovat po jeho levici.

22:05
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Sergej Monachov – 2 min., nedovolené bránění).

22:05
    Útočný faul Monachova znamená další přesilovku pro finský Jokerit. Buly po pravé ruce Júliuse Hudáčka.

22:28
    Střela Tolvanena z pravého kruhu pro vhazování skončila na zadním mantinelu.

22:44
    Regin nabízel před branku Jormakkovi, ten se ale k zakončení nedostal.

22:57
    Obrovská šance pro Severstal! Při vlastním oslabení ujel Kagarlickij a jeho bekhendový blafák skončil na tyči.

23:06
    Začíná druhá minuta z trestu Monachova.

23:50
    Po další útočné akci Čerepovce v oslabení se bude vhazovat po levé ruce Američana Zapolskiho.

24:05

24:13
    Marjamäki nebezpečně dotíral před soupeřovou brankou, ta nakonec skončila posunutá.

24:13
    Vhazovat se bude poblíž brankáře Hudáčka.

25:01
    Střely na branku: 9 – 5

25:40
    Lauridsen s pukem u vlastní branky, obě mužstva prostřídávají své řady.

26:23
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Od modré čáry střílel po přihrávce Tolvanena obránce SAMI LEPISTÖ a jeho pokus skončil až za zády Hudáčka. Pro zkušeného beka je to druhá trefa, osmý bod v sezoně, 1:0 pro Jokerit! Asistence: Eeli Tolvanen, Pekka Jormakka.
    26:23 Sami LEPISTÖ - 1:0

26:56
    Severstal se snaží odpovědět. Masuhrova střela od modré ale končí mimo Zapolskiho branku.

27:20
    Hra přerušena, na řadě reklamní přestávka.

27:20
    Zpět do akce, vhazuje se před střídačkou domácích.

28:04
    Střela Anttily z pravé strany končí vedle.

28:53
    Po přihrávce Jespera Jensena vyzkoušel Hudáčka Ikonen, brankář Čerepovce podržel puk v náručí.

28:57
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2 min., nedovolené bránění).

28:57
    Vhazování po levici Ryana Zapolskiho.

29:19
    Kagarlickij to zkusil z první, Zapolski vyrazil.

29:42
    Jokerit dostává kotouč z obranné třetiny až k brance Hudáčka.

29:58
    Polovina z trestu Tolvanena je pryč.

30:42
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nemají.

30:57

31:01
    Střely na branku: 12 – 6

31:48
    Stránský přišel o kotouč v souboji s Lauridsenem.

32:05
    Rozehrávka domácích končí icingem, vhazovat se tak následně bude poblíž Zapolskiho branky.

32:20
    Od modré střílel Masuhr, gólman Jokeritu má touš v náručí. Na řadě další z reklamních přestávek.

32:20

32:48
    Zakázané uvolnění se nepíská, Rissanen tak musí hrát kotouč.

33:18
    Nyní už to ale je zakázané uvolnění Severstalu, hra se tak přesune do jeho obranné zóny.

33:24
    Marjamäki si najel od pravého mantinelu do dobré střelecké pozice, Hudáček vyrazil ramenem do ochranné sítě.

33:45
    Na druhé straně v dobré šanci český útočník Stránský. Jeho střela z mezikruží ale zamířila vedle.

34:48
    Mons neúspěšný v souboji u mantinelu s Gilroyem.

35:02
    Icing ze strany svěřenců Jukky Jalonena.

35:31
    Střely na branku: 13 – 7

36:02
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Masuhr – 2 min., nedovolené bránění).

36:02
    Jokerit může navýšit své vedení při početní výhodě. Vhazování po levé ruce Júliuse Hudáčka.

36:04
    Regin vyhrál buly.

36:22
    Střelu Niklase Jensena ještě dorážel Regin, Severstal odolal.

36:57
    Hosté nyní dostávají puk alespoň do střední třetiny.

37:12
    Jokerit už ale opět kombinuje v útočném pásmu.

37:31
    Střela Gilroye, Hudáček připraven.

37:48
    Tolvanen to zkusil z první, avšak minul branku a kotouč míří do středního pásma.

38:02

38:07
    Již po skončení přesilové hry se dostal do slibné příležitosti O'Neill, Hudáček ale jeho pokus z těsné blízkosti dokázal zastavit.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé periody.

39:44
    Domácí drží útočné pásmo.

40:00
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., podražení).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá dvacetiminutovka utkání mezi Jokeritem a Severstalem nám konečně přinesla první branku. Ve 27. minutě se prosadil střelou od modré čáry obránce domácích Sami Lepistö. Třetí třetinu začnou hokejisté Čerepovce na přesilové hře, neboť v samotném závěru druhé periody dostal dvouminutový trest Niklas Jensen.

Trestné minuty: 10 – 12

V helsinské Hartwall areně se již vše připravuje na začátek třetí třetiny. Domácí zatím vedou o gól, čeká nás tak ještě jistě zajímavá podívaná.

40:01

40:32
    Severstal bude muset začít s dalším útočnou akcí od své branky.

41:01
    První polovina z trestu Niklase Jensena je za námi, Jokerit zatím soupeře do ničeho nepustil.

41:37
    Trubačjov přihrál na Vovčenka, ten ale minul.

41:50
    Zdá se, že ani tuto přesilovku hosté nezvládnou.

42:00

42:02
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

42:02
    Pozor, vzápětí je tu další trest pro finský celek. Jukka Jalonen celou situaci ještě řešil s rozhodčími, ale neuspěl.

42:21
    Domácí se osvobozují.

43:03
    Začíná druhá minuta z trestu Kivistöa.

44:02

44:54
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Pihlström odvedl velký kus práce, když vyhrál u mantinelu souboj proti dvěma hráčům soupeře, k puku se poté na levé straně dostal EELI TOLVANEN a svou střelou k bližší tyči překonává brankáře Hudáčka. Osmnáctiletý mladík vstřelil tak svou devátou branku v této sezoně, 2:0 pro Jokerit! Asistence: Antti Pihlström.
    44:54 Eeli TOLVANEN - 2:0

45:26
    Vhazování po pravici Júliuse Hudáčka.

46:14
    Kivistö nastřeluje puk do útočné třetiny, jeho spoluhráči střídají.

46:31
    Střely na branku: 21 – 8

47:03
    Střelecký pokus Vovčenka z levé strany zblokován do ochranné sítě, na řadě je první reklamní přestávka ve třetí třetině.

47:03
    Můžeme pokračovat, vhazuje se ve středním pásmu.

47:29
    Bumagin to zkusil z mezikruží, Zapolski zasahuje bez větších problémů.

48:08
    Už už to vypadalo, že se po další dobré práce Pihlströma dostane Anttila do samostatného úniku. Na poslední chvíli ale dobře zasáhl jeden z beků Severstalu.

48:54
    Hosté se na moment udrželi v útočné třetině, k ohrožení Zapolskiho branky se ale nedostali.

49:31
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., hákování).

49:31
    Jokerit má k dispozici přesilovku. Odskočí soupeři na rozdíl tří branek?

50:12
    Lepistö pálil z první, avšak minul tři tyče.

50:25
    Tlak domácích pokračuje.

50:37
    Hudáček dokázal před dotírajícím O'Neillem udržet puk pod svým tělem, hra je přerušena.

50:42
    Čerepovec vyhrál buly a následně vyhazuje puk ven z obranné třetiny.

51:06
    Domácí zpět v útočném pásmu. Střela Niklase Jensena minula branku.

51:31

51:41
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Severstal se dostává na dostřel! Kagarlickij při akci 2 na 1 našel na druhé straně volného DANIILA VOVČENKA, vracejícího se z trestné lavice, a ten usměrnil puk za záda Zapolskiho. Čtvrtá branka pro ruského útočníka, 1:2 z pohledu hostů! Asistence: Dmitrij Kagarlickij.

52:06
    Karlin mohl srovnat, Zapolski ale vytáhl famózní zákrok! Skóre se tak nemění.

52:06
    Vhazování po levici gólmana Jokeritu.

52:17
    Po icingu domácích se vhazuje opět poblíž Ryana Zapolskiho.

52:31
    Střely na branku: 23 – 12

53:41
    Masuhr s kotoučem za vlastní brankou.

53:59
    Nahození Niklase Jensena od levého mantinelu sbírá Hudáček do své lapačky.

54:14
    Stasenko to zkusil od modré, Zapolski vyrazil před sebe a dorážce se tak ještě dostal Karlin. Gólman Jokeritu podržel svůj celek ale i napodruhé.

54:46
    Další střelecký pokusu Niklase Jensena, Hudáček má puk pod kontrolou.

55:03
    Zakázané uvolnění ze strany helsinského klubu.

55:27
    Rozehrávka domácích končí dalším icingem, vhazovat se tak bude opět poblíž Zapolskiho branky.

55:38
    Od modré vypálil Višněvskij, Zapolski zapisuje další zákrok.

56:01
    Střely na branku: 25 – 18

56:34
    Tolvanen jen nahodil na branku a získal tím tak vhazování v útočném pásmu pro své mužstvo.

57:09
    Stránského střela z první zblokována mimo.

57:50
    Ščerbina s pukem ve vlastním pásmu.

58:01
    Hlasatelem ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:37
    Hosté se na moment udrželi v útočném pásmu, nyní už ale Anttila vyváží puk do středního pásma.

58:47
    Střela Bumagina zblokována obranou Jokeritu do ochranné sítě.

58:47
    Oddechový čas pro hosty.

58:47
    Hudáček zůstává na střídačce, Severstal to zkusí v šesti!

58:47
    Vhazování po levé ruce Ryana Zapolskiho.

59:01
    Probíhá již poslední minuta třetí periody!

59:16
    Nahození Vovčenka z ostrého úhlu sraženo do ochranné sítě.

59:16
    Buly nařízeno opět po levici gólmana Jokeritu.

59:32
    Anttila nyní nasbíral pár vteřinek k dobru pro domácí.

59:48
    Je rozhodnuto! zabojoval ve středním pásmu a poté přihrál JOHNU NORMANOVI, který již neměl problém trefit prázdnou branku soupeře. Norman svou čtvrtou trefou tak potvrzuje vítězství finského klubu! Asistence: Mika Niemi, Marko Anttila.
    59:48 John NORMAN - 3:1

Utkání mezi Jokeritem Helsinky a Severstalem Čerepovec právě skončilo. Domácí se radují z deváté výhry v řadě za sebou! Vítěznou branku vstřelil ve 45. minutě Eeeli Tolvanen. Největší podíl má na výhře ale gólman Ryan Zapolski, který svůj tým podržel v okamžicích, kdy to bylo nejvíce potřeba! Za Jokerit se prosadili mimo Tolvanena ještě Sami Lepistö a John Norman. Za hosty vstřelil jedinou branku Daniil Vovčenko.

CER: Alexandr Jevsejenkov (O) – 24:08

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších onlajnů z KHL brzy napočtenou! (17:43:53)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 27. Lepistö (Tolvanen, Jormakka), 45. Tolvanen (Pihlström), 60. Norman (Niemi, Anttila) – 52. Vovčenko (Kagarlickij)

Rozhodčí: Alexandr Sergejev, Sergej Beljajev – Tornike Kuchava, Nikita Novikov

Diváci: 8 124