Ufa – Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Riga – Omsk 1:0 (po pr.) | Soči – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 26.10.2017, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Česká a Slovenská stopa utkání

1. Jan Kovář (MET), (0+0), 3 střely, 17:33 (18:25:29)

Hráči Ufy vstoupili do utkání velmi dobře a také si vytvořili jednobrankové vedení. To ovšem smazal v poslední minutě druhé třetiny Kaletnik. Následně se v začátku třetí třetiny prosadil Mozjakin prudkou střelou. Domácí se usilovně snažili zdramatizovat zápas, ale to jim hosté a také branková konstrukce nedovolila.

59:40 Denis PLATONOV - 1:4

59:40
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, další propad domácích hráči Metallurgu potrestali další brankou do prázdné branky. DENIS PLATONOV se dokázal i přes těsnou obranu dostat k zakončení, které nakonec dopadlo těsně k pravé tyči. Asistence: Oskar Osala.

59:00
    Prudká střela z levého kruhu prosvištěla těsně vedle pravé tyče branky Košečkina.

58:05
    Domácí opět v šesti.

58:03
    Zatímco se vydal Ben Scrivens na střídačku, tak domácí hráči velmi uspěchali přechod modré čáry, kde nakonec přišli o kotouč a NIKITA PIVCAKIN tak dostal prostor pro zakončení do prázdné branky a navyšuje těsné vedení na rozdíl dvou branek. Asistence: Denis Kazionov.

57:41
    Čtyřka statečných ve službách Metallurgu vyhazuje kotouč až za branku soupeře.

57:01
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., nedovolené bránění).

55:34
    Velmi riskantně rozehrál Scrivens. Domácí však velmi rychle obsadili útočné pásmo.

54:54
    Hartikainenův bekhend před brankoviště neprošel. Hosté vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

54:25
    Už velmi dlouho se Magnitogorsk nedostal do žádného zakončení. Salavat Ufa jednoznačně diktuje tempo poslední desetiminutovky.

53:43
    Domácím v dnešním zápase štěstina příliš nepřeje. Brankovou konstrukci nastřelili nejméně čtyřikrát.

51:31
    Na útočný výlet se vydal obránce Arzamascev, jenž střílenou přihrávkou hledal spoluhráče před brankou.

50:42
    Poté co střelu od modré zastavil Košečkin, se do brankoviště sjeli všichni hráči na ledě.

50:32
    Z ostrého úhlu zkoušel nahodit puk před branku Kuzmin. Brankář Magnitogorsku si pravou tyč pohlídal.

50:00
    Běží posledních deset minut závěrečné třetiny. Střely na branku: 24-30.

48:56
    Trest Ellisona vypršel a také hosté už pokračují v pěti.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 7. Kemppainen (Omark, Hartikainen) – 40. Kaletnik, 41. Mozjakin (Ellison), 59. Pivcakin (De. Kazionov), 60. Platonov (Osala)

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov, Larsen, Arzamascev, S. Garejev, Panin, M. Osipov, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Lisin, Juňkov, Fjodorov – A. Lazarev, Busarov, I. Makarov – M. Majorov, Kuzmin, Korotkov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Pivcakin, J. Birjukov, Chabarov, Schaus, Igošev, Děnisov, S. Těreščenko – Jan Kovář, Mozjakin, De. Kazionov – Ellison, Šenfeld, Osala – I. Grigorenko, Kaletnik, Berestennikov – Švyrjov, Platonov, Timkin.