Boston – Minnesota 5:3 (kon.) | Toronto – Vegas 4:3 (1:0 po s.n.) | Washington – Arizona 3:2 (po pr.)
NY Rangers – Columbus 5:3 (kon.) | Dallas – Winnipeg 1:4 (kon.) | Vancouver – Detroit 2:3 (kon.)
Washington Capitals
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Arizona Coyotes
Úterý 07.11.2017, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu utkání NHL mezi týmy Washington Capitals a Arizona Coyotes. Úvodní buly bude vhozeno krátce po jedné hodině ranní.

Washington zatím nemůže být se svou pozicí v tabulce ani zdaleka spokojen. Vítěz základní části předchozích dvou sezony se momentálně s 15 body z 14 zápasů až na devátém místě tabulky. V posledních zápasech šla forma Capitals přeci jen o něco nahoru, z posledních čtyř zápasů má tři výhry. Aktuálně vyhrál už dvakrát po sobě. V tabulce domácích zápasů je Washington třetím nejhorším týmem Východní konference. Hrál ale doma jen pětkrát. Z toho má dvě výhry a tři prohry.

Poslední zápas: Boston – Washington 2:3
    Poslední domácí zápas: Washington – NY Islanders 4:3

Arizona v posledních letech patřila mezi nejhorší týmy celé NHL a ani současná sezona není výjimkou. Coyotes jsou zatím bezkonkurenčně nejhorším týmem ligy. Z patnácti zápasů získali pouhých pět bodů. Jistým příslibem pro Arizonu může být, že z posledních čtyř zápasů dokázala dvakrát vyhrát, jednou po prodloužení, jednou na nájezdy. V normální hrací době ještě nevyhrála ani jednou. Z venkovních zápasů má z osmi pokusů jen dva body za jednu výhru.

Poslední zápas: Arizona – Carolina 2:1 sam. náj.
    Poslední venkovní zápas: Detroit – Arizona 5:3

Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy utkávají poprvé. V té minulé si spolu jakožto týmy z opačných konferencí zahrály dvakrát. V obou případech se z vítězství radoval domácí celek. Dokonce už čtyři poslední zápasy vyhrál tým, který hrál jako domácí. Washington porazil doma Arizonu pětkrát z posledních šesti zápasů.

Poslední vzájemný zápas: Arizona . Washington 6:3
    Poslední vzájemný zápas na ledě Caps: Washington – Arizona 4:1

Nejproduktivnější hráči

Washington: Alexandr Ovečkin 16 bodů (11+5)

Dave Bolland – dolní část těla

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Djoos, Chorney, Orlov, Bowey, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Smith-Pelly, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Eller, Stephenson – Chiasson, Beagle, O'Brien.

Arizona Coyotes: Wedgewood (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (A), Mermis, Goligoski, L. Schenn, Connauton – Keller, Stepan (A), Perlini – Fischer, Dvorak, Domi – Rieder, Cousins, Martinook – Kempe, Richardson, Rinaldo (A).

Rozhodčí: Morton, Dwyer – MacPherson, Murray.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vše se chystá k začátku utkání. Na ledě už jsou zahajovací formace obou týmů.

00:01

00:07
    Po sedmi sekundách se píská zakázané uvolnění Washingtonu.

00:50
    Z pravé strany pálil Wilson, Scott Wedgewood kotouč vyrazil.

01:00
    Arizona právě vstřelila branku!
    V podání CLAYTONA KELLERA to vypadá strašně jednoduše. V obranném pásmu vypíchl puk Ellerovi projel celé kluziště a z pravého kruhu vypálil přesně k pravé tyči Holtbyho. Skvělý začátek pro Arizonu. Bez asistence.
    01:00 Clayton KELLER - 0:1

02:20
    Od modré čáry tvrdě z první vypálil Taylor Chorney a puk se zastavil až o tyč branky Arizony.
    02:20 Chorney trefil tyčku.

02:45
    Icing Washingtonu. Vhazovat se bude před Holtbym a domácí nemohou vystřídat.

03:21
    Capitals dnes zakládání útoků vážně nejdou. Další zakázané uvolnění pro domácí mužstvo.

04:12
    Zápas je zatím plný icingů. Tentokrát v podání Arizony.

04:33
    Vrána přenechal puk Oshiemu. Ten ale nedokázal z mezikruží vypálit.

05:28
    Střela Arizony od modré čáry na Holtbyho neprošla.

06:33
    Domácí zatím nejsou v útočném pásmu moc nebezpeční. Nedokáží si vytvořit střelecké pozice.

06:42
    Že by se rodilo překvapení? Arizona se dostává do vedení 2:0! Z pravé strany přihrál Dvorak před branku CHRISTIANU FISCHERI a ten střelou z blízka překonal Holtbyho. Asistence: Christian Dvorak, Oliver Ekman-Larsson.
    06:42 Christian FISCHER - 0:2

06:59
    Od modré čáry znovu pálil Taylor Chorney, ale ani napodruhé dnes na Wedgewooda nevyzrál. Ten vyrazil puk betonem,

08:09
    Holtby byl donucen pod tlakem použít k rozehrávce svou hůl. A zvládl to, přihrál přesně spoluhráči.

08:41
    Washington právě vstřelil branku!
    Capitals se vrací do zápasu! Střela od modré od Ellera neprošla. Puk si ale našel DEVANTE SMITH-PELLY a krásnou střelou bekhendem poslal kotouč do sítě. Tento gól by mohl zatím mdlý Washington konečně oživit. Asistence: Lars Eller.
    08:41 Devante SMITH-PELLY - 1:2

09:26
    Z levé strany střílel Orpik. Scott Wedgewood puk vyrazil a dorážka pak byla sražena do rohu.

10:03
    Vrána nahrál na modrou na Orlova. Ten jen nahodil kotouč zpět za branku.

10:23
    Rieder střílel z pravého kruhu, jeho střela ale na Holtbyho neprošla, protože byla zablokovaná.

11:02
    Od modré okamžitě po buly vypálil domácí John Carlson. Těsně ale netrefil branku.

11:40
    Washington byl blízko vyrovnání. Z pravé strany pálil Devante Smith-Pelly. Scott Wedgewood předvedl dobrý zákrok a poradil si i s dorážkou.

12:21
    Na druhé straně byl zase v permanenci Holtby. Předvedl skvělý zákrok proti střele Brada Richardsona z předbrankového prostoru.

12:44
    Carlsonova střela nakonec Wedgewooda nezaměstnala, protože byla ještě před ním zablokovaná.

13:52
    Arizoně se přechod modré čáry nepovedl, Washington se rychle zmocnil puku.

14:45
    Brad Richardson si špatně zpracoval kotouč, takže nemohl střílet z pravého kruhu. Rychle u něj byl Brooks Orpik.

15:20
    Dvakrát teď pomohli Holtbymu jeho spoluhráči. Zablokovali střelu z levé a pak i pravé strany.

16:05
    Třetí střela Taylora Chorneye od modré a druhá tyčka tohoto hráče. Zatím má smůlu. Scott Wedgewood naopak velké štěstí.
    16:05 Chorney trefil dnes už podruhé tyčku.

17:18
    Alex Goligoski se dostal k volnému puku a vypálil zápěstím. Holtby byl u levé tyče včas a šanci zmařil.

18:09
    T. J. Oshie předvedl krásnou kličku a pak vystřelil bekhendem z levé strany z krátké vzdálenosti. Scott Wedgewood se zaskočit nenechal.

19:21
    Orlov vyčkává za vlastní branku na to, až vystřídá zbytek jeho spoluhráčů, Pro Washington je ještě čas jednou zaútoč a zkusit vyrovnat.

19:53
    Capitals se sice dostali do útočného pásma, ale Wedgewooda neohrozili a pak ztratili kotouč.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina byla celkem bláznivá. Nejhorší tým celé NHL Arizona měla skvělý start do zápasu. Nejprve se po sólu přes skoro celé kluziště trefil mladík ve skvělé formě Keller a pak v sedmé minutě zvyšoval Fischer. Washington se pak ale probral a zásluhou Smithe-Pellyho snížil na 1:2. Protože dvě střely Chorneye zastavila branková konstrukce, šlo se do šaten právě za tohoto stavu.

Druhá třetina začne přibližně v 2:01.

20:01

20:32
    Teprve pátý zákrok zápasu předvedl Holtby Chytil střelu zápěstím z hokejky Nicka Cousinse.

20:39
    Poprvé v zápase se vylučuje. Clayton Keller sekl Carlsona a dostal za to dvě minuty.

20:44
    Arizoně se podařilo vyhrát vhazování a okamžitě vyhodit puk.

21:29
    Arizona znovu vyhodila puk. Alespoň do středního pásma.

21:46
    Carlson tentokrát vyhození zastavil. Ale jen na chvíli. Pak se hosté znovu dostali k puku a vyhodili ho.

22:15
    Z pravé strany se svou rychlostí prosadil před branku Jakub Vrána. Wedgewooda ale nepřekonal.

22:47
    Arizona je v plném počtu, takže její další vyhození už je zakázaným uvolněním.

23:51
    Další Vránova střela. Scott Wedgewood puk chytil a Capitals alespoň vybojovali pásmo.

24:06
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Dvorak – 2 min., držení protihráče).

24:44
    Hosté vyhodili kotouč a mohou zformovat svou obranu.

25:00
    Z levé strany střílel Kuzněcov. Pak ještě z pravé strany Bäckström. Scott Wedgewood pokaždé dokázal puk vyrazit.

25:53
    Alex Chiasson se hezky otočil s pukem před branku Arizony. Ale z blízka se prosadit nedokázal.

26:06

26:52
    Arizoně se podařilo zneutralizovat další atak Washingtonu a dostat kotouč do středního pásma a pak i nahodit do toho útočného.

27:22
    Dakota Mermis střílel od modré čáry. Holtby na jeho střelu dobře viděl, takže to byl pro něj jednoduchý zákrok.

28:13
    Jakub Vrána už poněkolikáté dnes ukázal svou skvělou rychlost. Pak přenechal puk za brankou pro Oshieho. Ten se rychle vytočil před branku, ale kotouč do sítě nedotlačil.

29:29
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Max Domi – 2 min., sekání).

30:10
    Orlovova střela z pravé strany byla zablokovaná, ale Caps zůstávají v pásmu.

30:25
    Znovu střílel Orlov a skvělý zákrok předvedl Scott Wedgewood. I když toho moc vidět nemohl dokázal kotouč chytit.

30:54
    Oshie chtěl zadovkou poslat do šance Carlsona, ale jeho přihrávku zmařila hokejka jednoho z hráčů Arizony.

31:24
    Nyní se sám T. J. Oshie dostal do šance. Scott Wedgewood ale znovu dokázal kotouč chytit a pak se před ním strhla mela a on zatím zůstává ležet na ledě. Je u něj doktor.

31:24
    Scott Wedgewood by měl být v pořádku. Jevgenij Kuzněcov, který jeho indispozici zavinil dostává dvě minuty za krosček.

31:29

31:36
    Začala první přesilovka Arizony. Domácí hned vyhodili puk.

32:03
    Holtby dokázal vyrazit puk a pak jeho spoluhráči znovu poslali kotouč co nejdál od jeho branky.

32:44
    Clayton Keller střílel z poměrně velké vzdálenosti. Před Holtbym navíc bylo volno, takže puk skončil v jeho lapačce.

33:19
    Lars Eller se dostal v oslabení za obranu Arizony, ale k pořádnému zakončení se nedostal, protože byl faulován,

33:21
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Goligoski – 2 min., sekání).

33:38
    Brad Richardson se dostal k puku a hned ho vyhodil až brance Washingtonu.

33:59
    Carlson svou tvrdou ranou z pravého kruhu trefil jen obránce před sebou.

34:23
    Capitals konečně prolomili sv= přesilovkové trápení a vyrovnávají na 2:2. ALEXANDR OVEČKIN dostal přihrávku na své místo na levém kruhu a přesnou střelou z první propálil vše co měl před sebou. Asistence: John Carlson, Jevgenij Kuzněcov.
    34:23 Alexandr OVEČKIN - 2:2

34:57
    Do pěstní výměny názorů se pustili Tom Wilson a Luke Schenn. Oba se půjdou na pět minut zchladit na trestnou lavici.

35:28
    Jason Demers pálil od modré čáry. Holtby dokázal kotouč vyrazit svým betonem.

37:26
    Brendan Perlini se díky své rychlosti dostal za obranu Washingtonu a jen díky skvělému zákroku Holtbyho domácí znovu neprohrávají.
    37:26 Perlini na Holtbyho nevyzrál.

38:25
    Oliver Ekman-Larsson měl před sebou dostatek prostoru a nikým nerušen projel do útočného pásma. Jeho střela ale příliš nebezpečná pro Holtbyho nebyla.

39:11
    Po nepovedeném přechodu Arizony přes modrou čáru se píská Arizony.

39:45
    Washington svůj pobyt v pásmu nezakončil střelou na branku. Arizona se osvobodila.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se povedlo Washingtonu splnit cíl. Podařilo se mu konečně smazat ztrátu z první třetiny a vyrovnat na 2:2. A dokonce to dokázal v přesilové hře, které se mu v posledních zápasech, hlavně na domácím ledě, vůbec nedařily. Trefil se kapitán mužstva Alexandr Ovečkin. Velkou šanci měl pak Brendan Perlini, ale v samostatném úniku na Holtbyho recept nenašel.

Další třetina začne přibližně v 3:02.

40:01

40:16
    Jordan Martinook hned na startu třetí třetiny oslabí svůj tým. Je vyloučen za sekání.

40:27
    Z pravé strany vypálil Nicklas Bäckström, Scott Wedgewood dokázal kotouč vyrazit.

40:55
    Nicklas Bäckström hledal před brankou Ovečkina, k tomu se ale puk nedostal.

41:25
    Kempe se zasloužil o to, že Arizona dostala kotouč z obranného pásma a může vystřídat.

42:00
    Lars Eller pokazil snadnou přihrávku a Washington znovu ztrácí pásmo.

42:16

43:04
    Keller byl faulovaný, Arizona má výhodu a na ledě šest hráčů.

43:26
    Jay Beagle je vyloučen za hákování.

43:53
    Brendan Perlini střílel z pravého kruhu, ale puk mu v důležitém okamžiku sjel z čepele.

44:28
    Arizona se špatnou přihrávkou podél modré čáry sama připravila o útočné pásmo.

44:55
    Alex Chiasson se proti Goligoskému v situaci jeden na jednoho neprosadil.

45:51
    Kuzněcov směřoval svou přihrávku mezi kruhy, kde najížděli hned dva jeho spoluhráči. Ani jeden se ale nakonec ke kotouči nedostal.

47:07
    Brendan Perlini vypálil z levé strany rychle zápěstím, Holtby kotouč ukryl do své výstroje.

47:33
    Luke Schenn si počkal na chvíli, až bude mít před sebou Holtby co nejvíce hráčů. Až pak vypálil, ale brankáře Capitals přesto nepřekonal.

48:58
    Další přesilovka pro Washington. Za vysokou hůl je vyloučen Jordan Martinook. Na trestné lavici je dnes už podruhé.

49:04
    Nicklas Bäckström hned po vyhraném buly vystřelil. Scott Wedgewood předvedl další jistý zákrok.

49:11
    Ovečkinova střela moc povedená nebyla, ale způsobila trable před brankou Arizony. Hosté se ale ubránili.

49:31
    Arizoně se podařilo vyhodit kotouč.

49:47
    Z levé strany střílel Ovečkin hodně nepřesně.

49:56
    Další střelu už nasměroval Ovečkin přesně, ale Wedgewood byl připraven a kotouč vyrazil.

50:00
    Pak střílel ještě střílel z pravé strany Nicklas Bäckströma, ovšem i on narazil na připraveného Wedgewooda.

50:34
    Vyrážečkou zasáhl Scott Wedgewood proti střele Orlova z levého kruhu.

50:58

51:40
    Chandler Stephenson byl útočném pásmu osamocen, zbytek jeho spoluhráčů zrovna střídal.

52:04
    Kotouč zmizel na střídačce Arizony, bude se vhazovat ve středním pásmu.

52:24
    Nicklas Bäckström přenechal kotouč Vránovi a ten vystřelil. Scott Wedgewood mu radost nedopřál a kotouč chytil.

53:10
    Jakub Vrána dokázal skvělým napadáním získal kotouč, ale pak neměl v útočném pásmu dostatečnou podporu.

53:40
    Ovečkinovi z levého kruhu střela vůbec nesedla.

53:51
    Devante Smith-Pelly zahákoval Kempeho a bude se muset odebrat na trestnou lavici.

54:53
    Tohle oslabení zatím zvládá Washington skvěle. Daří se mu držet hru převážně mimo obranné pásmo.

55:30
    Goligoského střela jen zaduněla o beton Holtbyho v brance Capitals.

55:51

57:32
    Brooks Orpik střílel od modré pod tlakem a branku Arizony Coyotes netrefil.

57:54
    Scott Wedgewood vychytal skvělým zákrokem šanci Ovečkina. Dost možná tím pro svůj tým zařídil z tohoto zápasu minimálně bod.

58:50
    Tom Wilson se rychle vytočil před branku, ale ani on se hrdinou nestal a vítězný gól nevstřelil.

59:38
    Washington v poslední minutě zamkl svého soupeře v jeho obranném pásmu. Hosté si teď po zákroku Wedgewooda proti střele Orlova mohou vydechnout.

59:42
    Kotouč vypadl ze hřiště. Vhazovat se znovu bude v útočném pásmu Capitals.

59:56
    Alex Chiasson dostal pas mezi kruhy, ale z velmi nadějné pozice minul puk a vůbec nevypálil.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina je u konce, gól v ní žádný nepadl. Washington svého soupeře většinu času přehrával a měl k dispozici i přesilové hry. Ani tak ale kýžený třetí gól nepřidal. Arizona hrála obětavě, často se vrhala do střel soupeře. Navíc ji několikrát podržel Scott Wedgewood. Na řadu přichází prodloužení.

60:01

60:24
    Oshie našel před branou Kuzněcova. Ten naprosto zbytečně přihrával, když mohl sám už střílet.

61:07
    Dvorak mířil nad rameno Holtbyho, ale přestřelil branku.

61:27
    Icing Washingtonu a trojka domácích nemůže vystřídat.

61:56
    Derek Stepan byl na konci kombinace Arizony a z levé strany střílel. Kotouč skončil v lapačce Bradena Holtbyho.

62:40
    Christian Djoos střílel z mezikruží, Scott Wedgewood předvedl vynikající zákrok, aby obránce Capitals vyhcytal.

63:49
    Washington kroužil v útočném pásmu tak dlouho, až ho bez jakékoliv střely na bránu ztratil.

64:15
    Capitals v prodloužení dokonali obrat a v dnešním zápase vítězí. Kuzněcov nabíjel Oshiemu. Tomu střela ale sjela z hokejky. Stala se tak z ní přihrávka, kterou zužitkoval gólovou střelou z levé strany JOHN CARLSON. Wedgewood už se přesunout nedokázal. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, T. J. Oshie.
    64:15 John CARLSON - 3:2

Washington si dnes své dva body hodně pracně vybojoval. Arizona potvrdila, že v posledních zápasech už není tak neškodná a dokáže soupeře potrápit. Druhou výhru po sobě ale nepřidala. I když měla zápas rozehraný dobře, po sedmi minutách vedla 2:0. Washington snížil ještě do první pauzy a ve druhé třetině se mu povedlo i vyrovnat. Ve třetí třetině svou převahu domácí v gól nepřetavili, a tak si na rozhodnutí museli počkat až do prodloužení. V něm se prosadil Carlson a zajistil pro Capitals bonusový bod.

Dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků.

Z mé strany je to už pro tento zápas úplně všechno, přeji hezký zbytek noci. (03:58:31)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 9. Smith-Pelly (Eller), 35. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 65. Carlson (Kuzněcov, Oshie) – 1. Keller, 7. Fischer (Dvorak, Ekman-Larsson)

Rozhodčí: Morton, Dwyer – MacPherson, Murray

Diváci: 18 506