Vítkovice – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:5 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Jihlava – Liberec 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:3 (po pr.) | Pardubice – Litvínov 5:0 (kon.)
Sparta – Zlín 1:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
Mountfield HK
Úterý 21.11.2017, 17:20 • OSTRAVAR Aréna • Tipsport extraliga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Čtyřiadvacáté kolo Tipsport extraligy svede dohromady Vítkovice, hájící svůj led a tým Mountfield HK, který se bude snažit jej dobýt.

Vítkovičtí se před reprezentační pauzou dostali do laufu, ten jim ale utnula Jihlava, která na vítkovickém ledě tahala sice za kratší konec, nakonec však ve třetí třetině gólem kapitána Čachotského necelou minutu před třetí sirénou strhla vedení na svou stranu a vyhrála 4:3. Vítkovice poté zajížděly do Brna, kde je čekal boj o body, ty k překvapení většiny svých fanoušků z modrobílého pekla přivezly, a to rovnou všechny tři. V Plzni vítkovičtí dvě třetiny vedli, ale západočeši se ve třetí část zvedli, srovnali a utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Vítkovice si tak z plzeňského ledu odvezly zpět do Ostravy bod.

Mountfield HK po reprezentační přestávce vyhrál na svém ledě na Zlínem 5:1, v Mladé Boleslavi získal dva body až po samostatných nájezdech (2:1 sn) a v posledním utkání porazil na domácím ledě Piráty z Chomutova 3:2, ale až po prodloužení.

Vítkovice okupují 5. příčku neúplné tabulky, s bilancí 10-2-3-8 a aktivním skóre 69:58 mají na svém kontě 37 bodů. O šest bodů více, tedy 43 bodů, si za své výsledky připsal tým Mountfieldu HK, s bilancí 11-4-2-6 a aktivním skóre 54:37 jim patří 2. místo tabulky, s pětibodovou ztrátou na vedoucí Plzeň.

Kanadské bodování Vítkovic vede s osmnácti body útočník Ondřej Roman (7+11), nejlepším střelcem týmu je ale útočník Jakub Lev (11+6). Nejlepším bekem je s dvanácti kanadskými body Ivan Baranka (1+11). Nejvíce trestných minut si od sudích vykoledoval útočník Roman Szturc s pětapadesáti trestnými minutami. V rámci Radegast indexu se u vítkovických nic nemění, s obrovským náskokem je nejlepším v tomto odvětví se 131 body obránce Jan Výtisk. Brankářskou jedničkou týmu je Patrik Bartošák s úspěšností 92,04 % a průměrem 2,36 gólů na zápas.

Statistiky Mountfieldu HK vede s patnácti kanadskými body útočník Jaroslav Bednář (4+11), nejlepším střelcem týmu je s deseti góly vítkovický odchovanec Bedřich Köhler (10+4). Nejlepšími obránci jsou s devíti body Blaž Gregorc (2+7) a Filip Pavlík (0+9). S dvaceti trestnými minutami je nejtrestanějším hráčem týmu útočník Bedřich Köhler. Nejvíce bodů ve statistikách Radegast týmu má obránce Martin Pláněk – 52 bodů. Nejvytíženějším gólmanem je Patrik Rybár s průměrem 1,04 a úspěšností 95,56 %.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Baranka, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A) – Š. Stránský, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Lev, Olesz (C) – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Tomi, T. Jáchym, Kurovský – Hudeček.

Mountfield HK: J. Pavelka (Rybár) – Vydarený, Pláněk, Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Zámorský – R. Pavlík, Dragoun, Köhler (A) – Kukumberg, Džerinš, Jaroslav Bednář (C) – Červený, Koukal (A), Látal – Berger, Cingel, Miškář.

Rozhodčí: Baluška, Štefík – Tošenovjan, Orolin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:07
    Hosté se hnali do pásma příliš rychle, je z toho ofsajd.

00:20
    Pro puk si do rohu ke své brance sjíždí Vydarený.

00:30
    Mountfield v pásmu, Köhler v souboji o puk přišel o hůl.

01:05
    Szturc posunul kotouč do pásma, vítkovičtí mohou k Pavelkovi.

01:26
    Lev s Oleszem u hostující branky, ale puk do ní nedokázali dostat.

02:00
    Vítkovičtí se stále drží u Pavelkovy klece.

02:13
    Hosté kombinovali do pásma, spíše nahození než střelu Bartošák odklidil do bezpečí.

02:51
    Tomi dostal puk do pásma, Jáchym teď o něj bojuje v rohu.

03:00
    Kotouč ve středu hřiště.

03:12
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se dostali do situace dva na jednoho, Kurovský si vyměnil puk s Hrbasem, ten mu před brankou přihrál zpět a DANIEL KUROVSKÝ otevírá skóre – 1:0. Asistence: Marek Hrbas.
    03:12 Daniel KUROVSKÝ - 1:0

03:57
    Hosté se přesunují do útoku.

04:24
    Graňák si najel mezi kruhy, ale kotouč poslal těsně mimo vítkovickou branku.

04:41
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

04:52
    Na útočné modré Vítkovic se shluklo klubko hráčů, hra je přerušena pro ofsajd.

05:22
    Vítkovice bojují v pásmu o kotouč.

05:41
    Barankova střela od modré měla dost prostoru, Pavelka ji vytěsnil před sebe, ale nikdo z domácích nebyl na blízku.

05:52
    Také Zdráhal to zkusil, i když z levého kruhu, Pavelka vytěsňuje puk ramenem nad.

06:30
    Zašlápnutý puk vydoloval Gregorc a posílá své spoluhráče do útoku.

06:53
    Nepřesné rozehrávky posílají puk na zakázané uvolnění Mountfieldu.

07:11
    Roman vybojoval kotouč, zpoza branky jej nahrál na Stránského, ale tomu střela z první nesedla.

07:43
    Hosté mají puk pod kontrolou a střídají.

08:01
    Hrbasovo nahození od modré chytá Pavelka do lapačky, ale ihned rozehrává.

08:23
    Hrbas se na útočné modré obtočil kolem své osy a končí na zemi, hosté mezitím rozehrávají od své branky.

09:02
    Rychlý přestup soupeře do pásma končí u Bartošáka, který si povyjel z branky a raději kotouč přikrývá. Následuje komerční přestávka.

09:17
    Kucsera se Zdráhalem postupují před bez překážek, hosté se je snaží dohnat.

09:39
    Sloboda jel na pomoc svým spoluhráčům k rohu, puk nakonec získávají ale hosté a uklidňují hru za brankou.

10:20
    Dzerins dokázal zastavit puk na útočné modré a zajistit tak hostům delší pobyt v útoku.

11:08
    Koukal v nouzi nahazuje kotouč do opačného rohu, ale byla to chyba, k puku se dostávají domácí.

11:44
    Hra se přelévá ze strany na stranu, hostům se moc nedaří nastolit vlastní pravidla hry.

12:23
    Vítkovičtí se hnali do pásma, Olesz si v mezikruží prostrčil puk mezi dvěma bránícími hráči a také zakončil, ale jen do Pavelky. Následné dorážky už nic neřešili. Následuje komerční přestávka.

12:23
    První přesilovku si zahrají domácí, za sekání bude pykat Graňák.

12:38
    Od modré pálil Baranka, Pavelka ale kotouč lapil.

12:45
    Hosté vyhazují kotouč do bezpečí a přesunují se do útočného pásma.

12:53
    Zakázané uvolnění pro Vítkovice.

13:18
    Domácí se usazují v pásmu a rozjíždějí kolotoč.

13:35
    Slobodův nápřah od modré měl pořádnou razanci, kotouč ale přeskočil Pavelkův beton.

13:45
    Mountfield vyhazuje puk.

14:17
    Šest vteřin před vypršením Graňákova trestu vítkovičtí využívají přesilovku, ROSTISLAV OLESZ chvilku kvedlal pukem a hledal, komu by nahrál, nakonec z mizerného úhlu poslal puk do branky, ten se odrazil zřejmě do Pavelkovy výstroje a skončil v síti – 2:0. Asistence: David Květoň, Lukáš Klok.
    14:17 Rostislav OLESZ - 2:0

15:00
    Hosté v pásmu, Kukumnerg vykoupal Bartošáka v brankovišti, ale puk do branky neprošel.

15:20

16:08
    Mountfield usazen v pásmu, ale vítkovičtí jsou dobře postaveni a schytávají puky svými těly.

16:40
    Po krátké rozehrávce u Pavelky se hosté znovu prodrali do pásma.

17:09
    Za nedovolené bránění je potrestán domácí Baranka, hosté mohou snížit.

17:21
    Olesz poslal puk mimo hrací plochu a je vyloučen za zdržování hry. Hosté mají k dispozici dvojnásobnou převahu.

17:39
    Hradec právě vstřelil branku!
    Dvojnásobná přesilovka přinesla hostům kontaktní gól, BLAŽ GREGORC si tak dlouho hledal místečko, až ho v Bartošákově kleci našel – 2:1. Asistence: Petr Koukal.
    17:39 Blaž GREGORC - 2:1

17:39
    Mountfield pokračuje v klasické přesilovce 5 na 4.

18:40
    Vítkovičtí už podruhé v krátkém sledu vyhazují.

19:03
    Hosté rozehrávají ze svého obranného pásma.

19:21
    Olesz naskakuje do hry.

19:39
    Domácí kapitán Olesz se podél mantinelu do pásma přes bránícího hráče neprotáhl.

19:54
    Vhazování před útočnou modrou Vítkovic.

19:59
    V poslední vteřině ještě zblízka pálil Kurovský, ale Pavelka byl na místě.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 18:13.

Střely na branku:
    1/3 – 11:4

Vítkovičtí vstoupili do utkání lépe, rychle se ve hře soupeře zorientovali a nasadili účinné prostředky. Už ve čtvrté minutě skóroval Kurovský, přesilovku po polovině první části zužitkoval Olesz. Mountfield hrál v závěru třetiny dvojnásobnou přesilovku, kterou využil díky Gregorcovi, jenž vstřelil kontaktní gól. Vítkovičtí se velmi snadno dostávají do pásma, na to by měli hosté během přestávky něco vymyslet. Uvidíme. Buďte i nadále s námi.

20:01

20:04
    Úvodní vhazování vybojovali hosté.

20:18
    Květoň míří za kotoučem, který hodlá zpracovávat Pavelka.

20:34
    Hrbas dostal přihrávku do kruhu, Pavelka zasahuje lapačkou.

20:49
    Je vyrovnáno!! Pěkná akce v podání hostů, Gregorc dostal přihrávku do pásma, nahrál na Džerinše, který poslal puk na branku, ten se ale odrazil od Bartošáka k volnému JAROSLAVU BEDNÁŘOVU, kterému stačilo udělat dva kroky a dostal puk za Bartošákova záda – 2:2. Asistence: Andris Džrinš, Blaž Gregorc.
    20:49 Jaroslav BEDNÁŘ - 2:2

21:13
    Za vyhození kotouče putuje na trestnou lavici domácí Trška.

22:00
    Přesilovka zatím Mountfieldu nevychází podle představ.

22:26
    Střela Vydareného šla mimo, kotouč se ocitá ve středním pásmu.

22:59
    Vítkovičtí se brání více než slušně.

23:03
    Roman s Květoněm ujeli a mířili na branku, ale přihrávali si velmi nepřesně.

23:13

24:45
    Vítkovičtí se snaží vyzrát na svého soupeře a znovu diktovat hru, zatím se jim to ale úplně nedaří.

25:18
    Domácí se dostali do pásma znovu velmi lehce, Květoň přenechal kotouč ŠIMONU STRÁNSKÉMU, který propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá vítkovické znovu do vedení – 3:2. Asistence: David Květoň, Marek Hrbas.
    25:18 Šimon STRÁNSKÝ - 3:2

25:33
    Od kruhu to zkusil Olesz, ale kotouč minul klec Mountfieldu.

26:20
    Vítkovičtí mají o něco více ze hry, Pavelka se má v brance co otáčet.

26:52
    Prostor před vlastní brankou si pohlídal s razancí sobě vlastní Výtisk.

27:10
    Ofsajd pro domácí mužstvo, přerušení hry bude využito ke komerční přestávce.

27:24
    Blesková akce v podání Mountfieldu, Kukumberg nahrál křižně do jízdy JAROSLAVU BEDNÁŘOVI a ten nedal Bartošákovi šanci střelou pod horní tyč – 3:3. Asistence: Roman Kukumberg, Andris Džerinš.
    27:24 Jaroslav BEDNÁŘ - 3:3

28:07
    Hostující gólman ostřelován, zatím má ale dobrý výhled.

28:28
    Mountfield v pásmu před Bartošákem, ale rychle přišel o kotouč.

29:05
    Už druhá špatná rozehrávka hostujícího celku.

29:22
    Cingel u mantinelu bojoval o puk, Kolouch neměl moc prostoru.

29:57
    Oba týmy střídají, kotouč mají pod kontrolou hosté.

30:17
    Velmi důrazně se do branky dobíjeli Jáchym, s Kurovským, sudí ztratil přehled a tak přerušuje hru.

30:34
    Cibulskis za svou brankou v souboji s Květoněm přišel o hůl.

31:00
    Za podražení odjíždí za katr hostující Martin Pláněk.

31:08
    Mountfield vyhazuje, hostující fanoušci žádají Bartošáka, aby pustil kotouč do branky.

32:39
    Domácí budou muset rozehrát od své branky, hosté střeží střední pásmo.

33:00

33:07
    Červený chtěl za Bartošákovou brankou důrazně dohrát Kloka, sám se však skácel na led.

33:26
    Pavelka si připisuje další důležitý zákrok, probíhá komerční přestávka.

33:38
    Bednář se dostal do pásma jednoduše, byl ale nucen zajet s pukem až za vítkovickou branku, nikdo ze spoluhráčů s mu ale nenabídl.

34:00
    Hrbasovo nahození do pásma neprošlo.

34:20
    Zčistajasna se před brankou Mountfieldu zjevil Tomi, ještě překvapivěji se k němu dostal puk, ale moment překvapení nevyužil.

34:44
    Za hákování je potrestán hostující Radovan Pavlík.

34:51
    Hosté okamžitě posílají puk do bezpečí.

35:21
    Dragoun vlastním tělem nadvakrát dotlačil puk za obrannou modrou.

36:20
    Přesilovka se domácímu celku příliš nedaří.

36:39
    Olesz našel od levého kruhu Květoně u opačně tyče, ten vypálil z první, část fanoušků už křičela "GÓÓÓÓL", ale Pavelka drží puk v náručí.

36:44

37:46
    Hosté se nenápadně dostali do pásma, zkoušejí, odkud by šlo vyzrát na Bartošáka.

38:09
    Kotouč končí v ochranné síti za brankou.

38:45
    Oba celky se přetahují o kotouč.

39:14
    V rohu útočného pásma se Květoň vrhnul mezi čtyři hráče, o puk přišel.

39:47
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění královehradeckých.

39:56
    Filip Pavlík ujíždí s pukem za svou branku, v této části se zřejmě už nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

1/3 – 11:4
    2/3 – 11:4

Další třetina začne přibližně v 19:08.

Druhou třetinu vyhráli hosté, stav je díky tomu nerozhodný 3:3. Domácí jsou týmem, který i v této třetině častěji střílel, hosté už ale našli recept na to, jak se dostat rychle a úderně do pásma, čehož také ve dvou případech náležitě využili svým kapitánem Bednářem. Za nerozhodného stavu jakoby se začínalo od nuly, uvidíme, který tým se s tímto faktem vyrovná lépe.

40:01

40:10
    Bude se vhazovat u Pavelky, hosté poslali puk na zakázané uvolnění.

40:27
    Martin Pláněk zastavil puk na modré, u branky jel ale na opačnou stranu Pavlík.

41:10
    Mountfield rozehrává v poklidu od své klece.

41:32
    Druhá vítkovická formace se dostávala do pásma, je ale pískán ofsajd.

41:39
    Červený poslal puk jen ke Slobodovi.

42:10
    Hosté mají zatím puk pod kontrolou delší čas, příliš se ale nedostávají na dostřel Bartošákovy klece.

42:49
    Čtvrtá formace hostů se dostala do útoku, Miškař ale v nouzi odpaluje puk do ochranné sítě.

43:37
    Vhazování před Pavelkou vyhráli hosté.

43:50
    Džerinš zavezl puk až za Bartošákovu klec, nahrál Graňákovi, vyražený puk chtěl umístit ještě Bednář, ale Bartošák byl ve střehu.

44:55
    Hraje se za domácí brankou, domácí se snaží zmocnit puku.

45:30
    Na opačné straně se k osamocenému puku dostal Lev, ale pálil vedle, v dalším pokusu o chvíli později se mu vedlo podobně.

45:44
    Pavelka lapil puk, přesto je pískání zakázané uvolnění Vítkovic.

45:59
    Hra je přerušena, na ledě zůstal ležet jeden z čárových rozhodčích. Zdá se ale, že bude schopen pokračovat ve hře.

46:20
    Domácím přechod do pásma nevyšel, přišli o kotouč.

46:23
    Hosté v ofsajdu, ke slovu se dostávají čističi ledu.

46:53
    Květoň se v pásmu proti Cibulskisovi neprosadil.

Gólová radost Daniela Kurovského ???????? #CCMHockey #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

47:28
    Szturc se dostával i se dvěma hráči soupeře na zádech před branku, ale na přihrávku nakonec nedosáhl.

48:03
    Lev byl v rohu u hostující branky zpacifikován Zámorským, který si po návratu na střídačku vysloužil obdiv spoluhráčů.

48:14
    Hosté se rychle přesunuli do pásma, po nahrávce Köhlera zvyšuje MICHAL DRAGOUN – 3:4. Bez asistence.
    48:14 Michal DRAGOUN - 3:4

49:26
    Za držení protihráče je vyloučen hostující Martin Látal.

50:00
    Vítkovičtí zkoušejí střílet ze všech stran, ale Pavelka má dobrý výhled.

50:23
    Hostující gólman byl v brance již překonán, ale nikdo z domácích nedokázal zvednou kotouč.

50:32
    Mountfield vyhazuje kotouč k Bartošákovi.

51:00
    Vítkovičtí rozjeli přihrávkový kolotoč.

51:19
    Olesz se před brankou neprosadil, podobně se vedlo i Trškovi, který si sjel do kruhu.

51:26

51:50
    Kukumberg si s Trškou v zádech najel až k Bartošákovi, ten byl ale připraven.

52:30
    Domácí bojují v pásmu o puk.

52:48
    Krásná akce v podání Vítkovic, Kolouch si už už objížděl hostující branku, ale nahrál zpět k tyči na Kucseru, který ale hned z první trefil jen Pavelku.

52:52
    Ofsajd pro domácí, následuje komerční přestávka.

53:06
    Mountfield kombinoval do pásma, Červenému ale jeden z domácích vypíchl kotouč.

53:18
    Snaha se hostující pětici přece jen vyplatila, po nahrávce Červeného umístil puk zblízka do branky OSKARS CIBULSKIS – 3:5. Asistence: Rudolf Červený, Petr Koukal.
    53:18 Oskars CIBULSKIS - 3:5

53:51
    Smutný pohled pro skalní fandy Vítkovic, diváci hromadně opouštějí Ostravar arénu.

54:12
    Za krosček bude pykat domácí kapitán Olesz.

54:46
    Bednář nahodil kotouč na branku od kruhů, ale jen do Bartošáka.

55:34
    Zdráhal osamocen v útoku, za brankou hostů byl přistrčen a teď musí fofrovat zpět k Bartošákovi.

56:12
    Královehradečtí se v pásmu drželi, ale příliš střel na Bartošáka neposlali. Olesz naskakuje na led.

57:03
    Kolouch si sjel do pásma podél mantinelu, Kucsera před brankou neměl dost prostoru.

57:34
    Dnešní utkání sledovalo 5 012 diváků.

57:54
    Zdá se, že hosté se už do výrazného útoku nepoženou.

58:24
    Vítkovičtí hrají bez gólmana.

58:44
    RUDOLF ČERVENÝ se dostal podél mantinelu do pásma, zhruba z úrovně kruhu pak trefil prázdnou branku – 3:6. Bez asistence.
    58:44 Rudolf ČERVENÝ - 3:6

58:44
    Bartošák je zpět ve své brance.

59:00
    Pokud fanoušci hojně opouštěli svá místa po pátém gólu Mountfieldu, teď to vypadá, že zápas dávno skončil...

59:31
    Pavelka si připisuje další zákrok, tentokrát po střele Koloucha.

59:53
    Hosté mají puk pod kontrolou a krouží svým obranným pásmem.

59:58
    Tomi si ještě něco vyřizuje zřejmě s Graňákem.

Ani po skončení a řazení hráčů k podání ruky si Tomi s Graňákem neodpustí alespoň slovní přestřelky, sudí oba vymezují do jejich prostoru.

Mountfield HK – JAROSLAV BEDNÁŘ

Je konec. Vítkovičtí byli minimálně dvě třetiny lepším týmem, který si dokázal vypracovat více šancí, ale královehradečtí nastoupili do třetí třetiny s jasným cílem, otočit zápas ve svůj prospěch, a ten také splnili do puntíku. V poslední třetiny totiž konečně našli recept na vítkovickou hru a jasně ukázali, proč jsou v tabulce tak vysoko.

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek úterního večera a já se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:54:29)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 4. Kurovský (Hrbas), 15. Olesz (D. Květoň, Klok), 26. Š. Stránský (D. Květoň, Hrbas) – 18. Gregorc (Koukal), 21. Jaroslav Bednář (Džerinš, Gregorc), 28. Jaroslav Bednář (Kukumberg, Džerinš), 49. Dragoun, 54. Cibulskis (Červený, Koukal), 59. Červený

Rozhodčí: Baluška, Štefík – Tošenovjan, Orolin

Diváci: 5 012