KHL
Novosibirsk – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 5:3 (kon.) | Barys – Ufa 0:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Soči 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 2:0 (kon.)
Toljatti – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:3 (0:2 po s.n.)
Traktor Čeljabinsk
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 25.12.2017, 15:00 • Traktor Arena • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše a těším se na Vás zase příště. Na počtenou! (17:24:59)

Statistiky

Střely na bránu: 32:42
    Vyloučení: 4:5
    Využití: 0:0
    Hity: 10:8
    Buly: 28:26

Skončilo nám toto utkání v němž jsme byli svědky dvou branek. Postaral se o ně Bailen a Videll. Hrdinou zápasu byl jednoznačně Pavel Francouz, který pochytal všech 42 střel Dinama. Čeljabinsk si tak připisuje velmi cenné tři body do tabulky.

59:36
    Francouz si připsal další zákrok a už jen pár sekund ho dělí od vychytané nuly.

59:14
    Ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Minsk se už zřejmě neodhodlá odvolat Enrotha.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
    58:24 Linus VIDELL - 2:0

58:24
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Jenže domácí tým vybojoval kotouč a LINUS VIDELL si to mířil sám na odkrytou bránu hostů. Nedělalo mu problém ji bezpečně trefit. 2:0. Bez asistence.

58:10
    Enroth odjel na střídačku, hosté to zkouší v šesti.

57:54
    Oddechový čas pro hosty.

57:24
    Hosté se logicky mnohem víc tlačí do zakončení. Pavel Francouz zatím odolává.

56:17
    Nádherný Pavlovičův průnik zastavilo buď rameno Francouze nebo tyč! Uvidíme to asi lépe z opakovaného záběru.

55:18
    Howden přihrával kotouč nebezpečně před bránu. Skillemu chyběl k zakončení asi metr.

54:35
    Kručininovu akci zastavil ofsajd. Hosté si můžou oddechnout.

54:22
    Po delší době si připsal Pavel Francouz zákrok. Zasáhl proti pokusu Howdena.

53:41
    Černikov přihrával zpoza brány na svého spoluhráče. Lisovec ale předvedl výborný obranný zákrok.

52:33
    Po několika minutách bez přerušení, až teď foukl sudí do píšťalky. Následuje komerční přestávka.

52:13
    Osipov nerozehrál vůbec přesně. Zakázané uvolnění se nepískalo, kvůli teči jednoho z hráčů.

51:02
    Enroth měl teď tři velmi důležité zásahy ve svém brankovišti. Minsk měl štěstí.

49:48
    Ve třetí třetině se hraje zatím svižný hokej bez výrazných přerušení. Sledujeme asi nejdelší pasáž hry bez přerušení.

48:44
    Kogalev už byl ve výborné střelecké pozici, ale nakonec nepochopitelně přihrával Drozdovi do horší pozice.

47:57
    Kovyršin se báječně proháčkoval mezi třemi hráči Traktoru, ale vystřelit se neodhodlal. To byla škoda pro hosty.

46:54
    Další útočná akce Dinama vyšla vniveč. Čeljabinsk zatím velmi dobře brání a je zároveň podporován perfektním Francouzem.

46:00
    Gubarev vybojoval v útočném pásmu puk, neotálel a vystřelil. Enroth jeho ránu vyrazil betonem vedle sebe.

45:21
    Pavlovič opět zakončoval z velkého úhlu, domácí tým si opět mohl oddychnout, protože útočník Minsku nezamířil přesně.

44:37
    Višněvského pokus od modré čáry vyrazil Enroth před sebe. Dost nepřehledná situace pro hostující celek.

43:55
    Kitarov centroval kotouč před bránu, nikdo z jeho spoluhráčů si ho ovšem nenašel.

43:02
    Ofsajd zastavil akci Traktoru Čeljabinsk.

42:38
    Pavlovič zkoušel ohrozit Francouze z velkého úhlu. Český brankář se ale dokonale upevnil u tyčky.

41:45

41:32
    Tentokrát to zkoušel od modré Děnisov. Stejně jako jeho předchůdce, minul zařízení.

40:46
    Gragnaniho pokus přesný nebyl. Domácí už puk vyhodili přes všechny čáry.

40:01

Skončila nám druhá třetina, ve které gól nepadl. Oba brankáři zatím předvádí skvělé výkony. Střely na bránu po druhé třetině: 26:29. Třetí perioda začne přibližně v 16:48.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ivan Višněvskij – 2 min., držení protihráče).

39:45
    Obrovskou šanci na konci třetiny měl Minsk! Howden se protáhl mezi beky a mířil si to sám na Francouze. Bekhendovou kličku mu český brankář výborně přečetl, ovšem domácí se dopustili faulu.

38:42
    Francouz musel uhájit neprůstřelnost proti nebezpečné střele Stěpanova a také proti následným dorážkám.

38:05
    Skoro se domácí vydali do přečíslení 2 na 1. Bohužel pro ně, Bailenův pas nebyl úplně ideální.

37:10
    Fontaine opět výborně hledal před brankou Howdena. Pavel Francouz se výborně přesunul současně s pukem a nedal Howdenovi šanci k zakončení.

36:04
    Ani tahle početní výhoda nebyla úspěšná. Hosté jsou už v plném počtu a pokusí se zaútočit.

35:15
    Krásnou kombinaci domácích zakončoval Jakuceňa. Jhonas Enroth vytáhl parádní zákrok vyrážečkou.

34:10
    Kitarov vyhrál buly a Minsk se hned zásluhou Osipova osvobodil.

34:04
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., podražení).

33:34
    Fontaineho přihrávka spadla přímo na hokejku Děnisova. Kapitán Minsku měl obrovskou šanci, bohužel pro hosty, bránu netrefil.

32:45
    Máme tady další komerční přestávku. Pohled na střídačku říká, že Šinin je v péči lékařů a je v pořádku.

32:45
    Černikov si nepohlídal ofsajdové postavení, a proto mu sudí odpískali postavení mimo hru.

32:17

31:52
    Střela Višněvského přesná nebyla. Hosté se opět osvobozují.

31:01
    Tak nakonec to byl puk, který zasáhl Šinina ve chvíli, kdy se nedíval. Zdá se, že bude v pořádku a hra pokračuje.

31:01
    Vypadá to, že na střídačce domácího celku jeden z hráčů zkolaboval.

30:54
    Bailen si počkal na přihrávku Polygalova a vypálil na bránu. Hra je ovšem přerušena.

30:17
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladimir Děnisov – 2 min., podražení).

29:50
    Máme tady skoro polovinu základní hrací doby. Viděli jsme zatím pouze jednu branku, ale hokej to vůbec není špatný.

28:54
    Nahození obránce Korobova Francouz vůbec neviděl. Střela ho pouze trefila.

28:43
    Francouz přikryl pod vyrážečkou nebezpečnou nabídku Kovyršina zpoza brány. Oba týmy si ještě vyřídily své účty.

28:03
    Enroth pomohl hostům s rozehrávkou a založil tak velmi zajímavou akci.

27:39
    Polygalov dostal krásnou přihrávku od Vidella a snažil se zamířit do horního růžku. Enroth na poslední chvíli vytáhl rameno a vychytal tuto nebezpečnou střelu.

27:00
    Pobídka útočníka Petrova před brankou hostí nikoho nenašla.

25:50
    Howden se dravě prodral z pravého křídla až ke střele. Útočník s číslem 21 trefil pouze helmu Francouze.

25:19
    Bailenův pokus od modré čáry byl zastaven obránci Minsku. Hosté už míří do přečíslení.

24:41
    Kručinin zamířil svou střelu přímo do připravené lapačky Enrotha.

24:24
    Isajev zvládl osobní souboj a mohl se i s pukem vydat směrem k bráně hostů.

23:56
    Další zásah Enrotha, tentokrát radši přikryl kotouč pod lapačkou před dotírajícími hráči.

23:37
    Černikov dostal puk přímo v mezikruží na hokejku. Trefil helmu brankáře Enrotha. Rozhodčí radši přerušili hru, aby zjistili jestli je brankář Dinama v pořádku.

23:00
    Střelu Howdena z levého křídla vykopl Francouz pravým betonem.

22:25
    Minsk je na začátku druhé periody častěji na puku, k blízkosti Francouze se však hráči v bílém nedostali.

21:45
    Szczechura dobruslil kotouč včas a tím pádem zneutralizoval zakázané uvolnění.

20:48
    Nahození kapitána Děnisova si s přesností nepotykalo. Následuje přechod domácích do útočné třetiny.

20:24

20:01

Střely na branku v první třetině: 12:15.

Skončila nám první třetina dnešního utkání. Traktor se ujal ve 13. minutě zásluhou beka Bailena vedení. Minsk měl na konci třetiny výhodu hrát téměř minutu přesilovku 5 na 3. To hosté nevyužili. Uvidíme, co nám nabídnou následující minuty. Druhá třetina začne přibližně v 15:57.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56
    Stěpanovovi se rána bez přípravy vůbec nevydařila a je jasné, že v první třetině se už nic nestane.

19:28
    Domácí jsou už ve čtyřech.

19:02
    Fontaine hledal na zadní tyči Howdena. Jeden z beků Traktoru na poslední chvíli přihrávku zablokoval. O deset sekund později se musel Francouz vytáhnout proti ráně Skilleho.

18:24
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Danil Mamajev – 2 min., příliš mnoho hráčů).

18:10
    Skilleho dělovku vyrazil Francouz před sebe, se zbytkem mu pomohli jeho spoluhráči a odpálili kotouč ven z pásma.

17:38

17:28
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Petrov – 2 min., držení protihráče).

17:15
    Velký rozruch teď předvedli domácí v útočném pásmu. Vystřelili asi celkem třikrát na Enrotha. Švédský brankář ale všemu odolal.

16:41
    Traktor drží puk na svých hokejkách a nikam se moc nežene.

15:38
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jack Skille – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jurij Petrov – 2 min., sekání).

15:20
    Francouz měl plné ruce práce se střelou obránce Lisovece. Těžký zákrok pro českého brankáře.

14:23

14:15
    Černikov tak dlouho váhal co udělá s pukem, až o něj přišel a hosté vyhazují.

13:52
    Bailen nebezpečně nahazoval zápěstím. Enroth viděl puk na poslední chvíli, nakonec však stihl zasáhnout.

13:17
    Další pohotová střela, tentokrát z hokejky Kitarova.

13:09
    Osipov přejel celé hřiště a vypálil na Francouze. Hosté jsou opět nebezpeční i v oslabení.

12:23
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., podražení).
    12:00 Nick BAILEN - 1:0

12:01
    Domácí jdou do vedení! Nenápadnou akci zakončil NICK BAILEN. Čeljabinsk zavezl kotouč do útočné třetiny, kde se Bailen dostal k odraženému puku, vypálil z otočky a dal gól. Dobrou práci odvedl na brankovišti také Gynge. Bez asistence.

11:27
    Skille si výborně vybruslil s pukem z levého křídla až před Francouze. Vypálil mu však přímo do břicha.

10:38
    Kovyršin pouze zavezl touš do útočné třetiny. Tím ale celá akce skončila, protože byl běloruský útočník zastaven bekem Šininem.

09:58
    Hokejisté Dinama drží puk na svých hokejkách, chybí tomu však častější střelba.

09:11
    Útočníka Stěpanova zastavil při útočném snažení ofsajd. Jelikož byl úmyslný, tak se hra přesune až před Enrotha.

08:30
    Bailen nabízel kotouč před bránu lépe postavenému Szczechurovi. Útočník Traktoru na puk nedosáhl. To byla zajímavá příležitost pro domácí.

07:32
    První útočná lajna Minsku zatím výborně bruslí v útočném pásmu. Je na ni poznat také zámořský styl hokeje.

06:55
    Černikov vypálil velmi dobře zpoza obránce hostů. Enroth toho moc neviděl a kotouč pouze vyrazil před sebe.

05:57
    Tahle přesilovka se domácím vůbec nepovedla. Ani nevystřelili přímo na Enrotha. Hosté jsou v plném počtu.

05:21
    Hosté se zatím pozorně brání a nepouštějí domácí do přesilovkového tlaku.

04:31
    Skille zahrozil střelou ve vlastním oslabení, o pár vteřin později vypálil mimo bránu na opačné straně také Jakuceňa.

03:57
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., držení protihráče).

03:42
    Minsk se dostal do útočného pásma a pokouší se o zajímavou kombinaci kolem brány Francouze.

02:53
    Fontaine byl zastaven pozornými obránci Čeljabinsku a hned po tom jel na střídačku.

01:47
    Od modré čáry tentokrát vypálil Znacharenko. Francouz opět neměl problém zasáhnout.

01:21
    Střelecký pokus Stěpanova vyrazil Francouz do rohu kluziště.

00:48
    Enroth musel vypomoct obráncům s rozehrávkou před napadajícím Gyngem.

00:14
    Polygalov si dobruslil až k mantinelu dlouhou přihrávku obránce Nikitina a může útočit.

00:01

Před začátkem duelu si diváci tradičně poslechnou hymny. Nejprve běloruskou a pak ruskou.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Nikitin, I. Višněvskij, Šinin, Bailen, Rjasenskij, Mamajev, A. Petrov, Isajev – Videll, Jakuceňa, Polygalov – Gynge, Szczechura, Kručinin – Gubarev, Rybakov, Kokujov – J. Petrov, Černikov, Šarov.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov, Gragnani, D. Osipov, Korobov, Lisovec, Chenkel, Znacharenko, A. Volkov – Q. Howden, Skille, Fontaine – Kovyršin, An. Stěpanov, Bujnickij – Linglet, Ambrožejčik, Kitarov – Pavlovič, Drozd, Kogalev.

Rozhodčí: Ščenjov, Ibatulin – Michel, Strelcov.

TRAKTOR ČELJABINSK

Traktoru patří šesté místo ve Východní konferenci. Svěřence Anvara Gatijatulina čeká ovšem tuhý boj o play off, protože náskok na devátý Chabarovsk činí pouze dva body. Čeljabinsk získal 65 bodů ve 43 zápasech. Tři dny před Vánoci zvítězil Traktor na ledě Podolsku a nyní bude chtít na tento výsledek navázat. Brankářskou oporou týmu je český reprezentační brankář Pavel Francouz, který drží v tomto ruském týmu výborné statistiky. Nejproduktivnějším hráčem v týmu je s 31 body Paul Szczechura.

HC DINAMO MINSK

Minsku patří desáté místo v Západní konferenci se šestibodovou ztrátou na postup do play off. Svěřenci Gordieho Dwyera získali ve 44 zápasech 58 bodů. Forma v poslední době není vůbec špatná, protože běloruský tým zvítězil třikrát z posledních pěti utkání. V sobotu vyhrál Minsk na ledě Lady 2:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce, konkrétně Marc-Andre Gragnani. Druhý je Quinton Howden a třetí Justin Fontaine, všichni jsou kanadští rodáci. Brankářskou jedničkou týmu je švédský mistr světa Jhonas Enroth.

Pěkné hokejové odpoledne při sledování zápasu KHL mezi týmy Traktoru Čeljabinsk a Dinama Minsk. Zápas začíná v 15:00. Přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.