KHL
Novosibirsk – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 5:3 (kon.) | Barys – Ufa 0:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Soči 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 2:0 (kon.)
Toljatti – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:3 (0:2 po s.n.)
Traktor Čeljabinsk
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 25.12.2017, 15:00 • Traktor Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Pěkné hokejové odpoledne při sledování zápasu KHL mezi týmy Traktoru Čeljabinsk a Dinama Minsk. Zápas začíná v 15:00. Přeji příjemnou zábavu.

HC DINAMO MINSK

Minsku patří desáté místo v Západní konferenci se šestibodovou ztrátou na postup do play off. Svěřenci Gordieho Dwyera získali ve 44 zápasech 58 bodů. Forma v poslední době není vůbec špatná, protože běloruský tým zvítězil třikrát z posledních pěti utkání. V sobotu vyhrál Minsk na ledě Lady 2:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce, konkrétně Marc-Andre Gragnani. Druhý je Quinton Howden a třetí Justin Fontaine, všichni jsou kanadští rodáci. Brankářskou jedničkou týmu je švédský mistr světa Jhonas Enroth.

TRAKTOR ČELJABINSK

Traktoru patří šesté místo ve Východní konferenci. Svěřence Anvara Gatijatulina čeká ovšem tuhý boj o play off, protože náskok na devátý Chabarovsk činí pouze dva body. Čeljabinsk získal 65 bodů ve 43 zápasech. Tři dny před Vánoci zvítězil Traktor na ledě Podolsku a nyní bude chtít na tento výsledek navázat. Brankářskou oporou týmu je český reprezentační brankář Pavel Francouz, který drží v tomto ruském týmu výborné statistiky. Nejproduktivnějším hráčem v týmu je s 31 body Paul Szczechura.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Nikitin, I. Višněvskij, Šinin, Bailen, Rjasenskij, Mamajev, A. Petrov, Isajev – Videll, Jakuceňa, Polygalov – Gynge, Szczechura, Kručinin – Gubarev, Rybakov, Kokujov – J. Petrov, Černikov, Šarov.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov, Gragnani, D. Osipov, Korobov, Lisovec, Chenkel, Znacharenko, A. Volkov – Q. Howden, Skille, Fontaine – Kovyršin, An. Stěpanov, Bujnickij – Linglet, Ambrožejčik, Kitarov – Pavlovič, Drozd, Kogalev.

Rozhodčí: Ščenjov, Ibatulin – Michel, Strelcov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Před začátkem duelu si diváci tradičně poslechnou hymny. Nejprve běloruskou a pak ruskou.

00:01

00:14
    Polygalov si dobruslil až k mantinelu dlouhou přihrávku obránce Nikitina a může útočit.

00:48
    Enroth musel vypomoct obráncům s rozehrávkou před napadajícím Gyngem.

01:21
    Střelecký pokus Stěpanova vyrazil Francouz do rohu kluziště.

01:47
    Od modré čáry tentokrát vypálil Znacharenko. Francouz opět neměl problém zasáhnout.

02:53
    Fontaine byl zastaven pozornými obránci Čeljabinsku a hned po tom jel na střídačku.

03:42
    Minsk se dostal do útočného pásma a pokouší se o zajímavou kombinaci kolem brány Francouze.

03:57
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., držení protihráče).

04:31
    Skille zahrozil střelou ve vlastním oslabení, o pár vteřin později vypálil mimo bránu na opačné straně také Jakuceňa.

05:21
    Hosté se zatím pozorně brání a nepouštějí domácí do přesilovkového tlaku.

05:57
    Tahle přesilovka se domácím vůbec nepovedla. Ani nevystřelili přímo na Enrotha. Hosté jsou v plném počtu.

06:55
    Černikov vypálil velmi dobře zpoza obránce hostů. Enroth toho moc neviděl a kotouč pouze vyrazil před sebe.

07:32
    První útočná lajna Minsku zatím výborně bruslí v útočném pásmu. Je na ni poznat také zámořský styl hokeje.

08:30
    Bailen nabízel kotouč před bránu lépe postavenému Szczechurovi. Útočník Traktoru na puk nedosáhl. To byla zajímavá příležitost pro domácí.

09:11
    Útočníka Stěpanova zastavil při útočném snažení ofsajd. Jelikož byl úmyslný, tak se hra přesune až před Enrotha.

09:58
    Hokejisté Dinama drží puk na svých hokejkách, chybí tomu však častější střelba.

10:38
    Kovyršin pouze zavezl touš do útočné třetiny. Tím ale celá akce skončila, protože byl běloruský útočník zastaven bekem Šininem.

11:27
    Skille si výborně vybruslil s pukem z levého křídla až před Francouze. Vypálil mu však přímo do břicha.

12:01
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Nenápadnou akci zakončil NICK BAILEN. Čeljabinsk zavezl kotouč do útočné třetiny, kde se Bailen dostal k odraženému puku, vypálil z otočky a dal gól. Dobrou práci odvedl na brankovišti také Gynge. Bez asistence.
    12:00 Nick BAILEN - 1:0

12:23
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., podražení).

13:09
    Osipov přejel celé hřiště a vypálil na Francouze. Hosté jsou opět nebezpeční i v oslabení.

13:17
    Další pohotová střela, tentokrát z hokejky Kitarova.

13:52
    Bailen nebezpečně nahazoval zápěstím. Enroth viděl puk na poslední chvíli, nakonec však stihl zasáhnout.

14:15
    Černikov tak dlouho váhal co udělá s pukem, až o něj přišel a hosté vyhazují.

14:23

15:20
    Francouz měl plné ruce práce se střelou obránce Lisovece. Těžký zákrok pro českého brankáře.

15:38
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jack Skille – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jurij Petrov – 2 min., sekání).

16:41
    Traktor drží puk na svých hokejkách a nikam se moc nežene.

17:15
    Velký rozruch teď předvedli domácí v útočném pásmu. Vystřelili asi celkem třikrát na Enrotha. Švédský brankář ale všemu odolal.

17:28
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Petrov – 2 min., držení protihráče).

17:38

18:10
    Skilleho dělovku vyrazil Francouz před sebe, se zbytkem mu pomohli jeho spoluhráči a odpálili kotouč ven z pásma.

18:24
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Danil Mamajev – 2 min., příliš mnoho hráčů).

19:02
    Fontaine hledal na zadní tyči Howdena. Jeden z beků Traktoru na poslední chvíli přihrávku zablokoval. O deset sekund později se musel Francouz vytáhnout proti ráně Skilleho.

19:28
    Domácí jsou už ve čtyřech.

19:56
    Stěpanovovi se rána bez přípravy vůbec nevydařila a je jasné, že v první třetině se už nic nestane.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první třetina dnešního utkání. Traktor se ujal ve 13. minutě zásluhou beka Bailena vedení. Minsk měl na konci třetiny výhodu hrát téměř minutu přesilovku 5 na 3. To hosté nevyužili. Uvidíme, co nám nabídnou následující minuty. Druhá třetina začne přibližně v 15:57.

Střely na branku v první třetině: 12:15.

20:01

20:24

20:48
    Nahození kapitána Děnisova si s přesností nepotykalo. Následuje přechod domácích do útočné třetiny.

21:45
    Szczechura dobruslil kotouč včas a tím pádem zneutralizoval zakázané uvolnění.

22:25
    Minsk je na začátku druhé periody častěji na puku, k blízkosti Francouze se však hráči v bílém nedostali.

23:00
    Střelu Howdena z levého křídla vykopl Francouz pravým betonem.

23:37
    Černikov dostal puk přímo v mezikruží na hokejku. Trefil helmu brankáře Enrotha. Rozhodčí radši přerušili hru, aby zjistili jestli je brankář Dinama v pořádku.

23:56
    Další zásah Enrotha, tentokrát radši přikryl kotouč pod lapačkou před dotírajícími hráči.

24:24
    Isajev zvládl osobní souboj a mohl se i s pukem vydat směrem k bráně hostů.

24:41
    Kručinin zamířil svou střelu přímo do připravené lapačky Enrotha.

25:19
    Bailenův pokus od modré čáry byl zastaven obránci Minsku. Hosté už míří do přečíslení.

25:50
    Howden se dravě prodral z pravého křídla až ke střele. Útočník s číslem 21 trefil pouze helmu Francouze.

27:00
    Pobídka útočníka Petrova před brankou hostí nikoho nenašla.

27:39
    Polygalov dostal krásnou přihrávku od Vidella a snažil se zamířit do horního růžku. Enroth na poslední chvíli vytáhl rameno a vychytal tuto nebezpečnou střelu.

28:03
    Enroth pomohl hostům s rozehrávkou a založil tak velmi zajímavou akci.

28:43
    Francouz přikryl pod vyrážečkou nebezpečnou nabídku Kovyršina zpoza brány. Oba týmy si ještě vyřídily své účty.

28:54
    Nahození obránce Korobova Francouz vůbec neviděl. Střela ho pouze trefila.

29:50
    Máme tady skoro polovinu základní hrací doby. Viděli jsme zatím pouze jednu branku, ale hokej to vůbec není špatný.

30:17
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladimir Děnisov – 2 min., podražení).

30:54
    Bailen si počkal na přihrávku Polygalova a vypálil na bránu. Hra je ovšem přerušena.

31:01
    Vypadá to, že na střídačce domácího celku jeden z hráčů zkolaboval.

31:01
    Tak nakonec to byl puk, který zasáhl Šinina ve chvíli, kdy se nedíval. Zdá se, že bude v pořádku a hra pokračuje.

31:52
    Střela Višněvského přesná nebyla. Hosté se opět osvobozují.

32:17

32:45
    Černikov si nepohlídal ofsajdové postavení, a proto mu sudí odpískali postavení mimo hru.

32:45
    Máme tady další komerční přestávku. Pohled na střídačku říká, že Šinin je v péči lékařů a je v pořádku.

33:34
    Fontaineho přihrávka spadla přímo na hokejku Děnisova. Kapitán Minsku měl obrovskou šanci, bohužel pro hosty, bránu netrefil.

34:04
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., podražení).

34:10
    Kitarov vyhrál buly a Minsk se hned zásluhou Osipova osvobodil.

35:15
    Krásnou kombinaci domácích zakončoval Jakuceňa. Jhonas Enroth vytáhl parádní zákrok vyrážečkou.

36:04
    Ani tahle početní výhoda nebyla úspěšná. Hosté jsou už v plném počtu a pokusí se zaútočit.

37:10
    Fontaine opět výborně hledal před brankou Howdena. Pavel Francouz se výborně přesunul současně s pukem a nedal Howdenovi šanci k zakončení.

38:05
    Skoro se domácí vydali do přečíslení 2 na 1. Bohužel pro ně, Bailenův pas nebyl úplně ideální.

38:42
    Francouz musel uhájit neprůstřelnost proti nebezpečné střele Stěpanova a také proti následným dorážkám.

39:45
    Obrovskou šanci na konci třetiny měl Minsk! Howden se protáhl mezi beky a mířil si to sám na Francouze. Bekhendovou kličku mu český brankář výborně přečetl, ovšem domácí se dopustili faulu.

39:45
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ivan Višněvskij – 2 min., držení protihráče).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila nám druhá třetina, ve které gól nepadl. Oba brankáři zatím předvádí skvělé výkony. Střely na bránu po druhé třetině: 26:29. Třetí perioda začne přibližně v 16:48.

40:01

40:46
    Gragnaniho pokus přesný nebyl. Domácí už puk vyhodili přes všechny čáry.

41:32
    Tentokrát to zkoušel od modré Děnisov. Stejně jako jeho předchůdce, minul zařízení.

41:45

42:38
    Pavlovič zkoušel ohrozit Francouze z velkého úhlu. Český brankář se ale dokonale upevnil u tyčky.

43:02
    Ofsajd zastavil akci Traktoru Čeljabinsk.

43:55
    Kitarov centroval kotouč před bránu, nikdo z jeho spoluhráčů si ho ovšem nenašel.

44:37
    Višněvského pokus od modré čáry vyrazil Enroth před sebe. Dost nepřehledná situace pro hostující celek.

45:21
    Pavlovič opět zakončoval z velkého úhlu, domácí tým si opět mohl oddychnout, protože útočník Minsku nezamířil přesně.

46:00
    Gubarev vybojoval v útočném pásmu puk, neotálel a vystřelil. Enroth jeho ránu vyrazil betonem vedle sebe.

46:54
    Další útočná akce Dinama vyšla vniveč. Čeljabinsk zatím velmi dobře brání a je zároveň podporován perfektním Francouzem.

47:57
    Kovyršin se báječně proháčkoval mezi třemi hráči Traktoru, ale vystřelit se neodhodlal. To byla škoda pro hosty.

48:44
    Kogalev už byl ve výborné střelecké pozici, ale nakonec nepochopitelně přihrával Drozdovi do horší pozice.

49:48
    Ve třetí třetině se hraje zatím svižný hokej bez výrazných přerušení. Sledujeme asi nejdelší pasáž hry bez přerušení.

51:02
    Enroth měl teď tři velmi důležité zásahy ve svém brankovišti. Minsk měl štěstí.

52:13
    Osipov nerozehrál vůbec přesně. Zakázané uvolnění se nepískalo, kvůli teči jednoho z hráčů.

52:33
    Po několika minutách bez přerušení, až teď foukl sudí do píšťalky. Následuje komerční přestávka.

53:41
    Černikov přihrával zpoza brány na svého spoluhráče. Lisovec ale předvedl výborný obranný zákrok.

54:22
    Po delší době si připsal Pavel Francouz zákrok. Zasáhl proti pokusu Howdena.

54:35
    Kručininovu akci zastavil ofsajd. Hosté si můžou oddechnout.

55:18
    Howden přihrával kotouč nebezpečně před bránu. Skillemu chyběl k zakončení asi metr.

56:17
    Nádherný Pavlovičův průnik zastavilo buď rameno Francouze nebo tyč! Uvidíme to asi lépe z opakovaného záběru.

57:24
    Hosté se logicky mnohem víc tlačí do zakončení. Pavel Francouz zatím odolává.

57:54
    Oddechový čas pro hosty.

58:10
    Enroth odjel na střídačku, hosté to zkouší v šesti.

58:24
    Jenže domácí tým vybojoval kotouč a LINUS VIDELL si to mířil sám na odkrytou bránu hostů. Nedělalo mu problém ji bezpečně trefit. 2:0. Bez asistence.
    58:24 Linus VIDELL - 2:0

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:14
    Ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Minsk se už zřejmě neodhodlá odvolat Enrotha.

59:36
    Francouz si připsal další zákrok a už jen pár sekund ho dělí od vychytané nuly.

Skončilo nám toto utkání v němž jsme byli svědky dvou branek. Postaral se o ně Bailen a Videll. Hrdinou zápasu byl jednoznačně Pavel Francouz, který pochytal všech 42 střel Dinama. Čeljabinsk si tak připisuje velmi cenné tři body do tabulky.