Tondela – Setúbal 1:1 (kon.) | Belenenses – Boavista 1:1 (kon.)
CD Tondela
1:1 (1:1)
Vitória FC Setúbal
Úterý 09.01.2018, 20:00 • Estádio João Cardoso, Tondela (kapacita: 7.500 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

V 17. kole se utká CD Tondela (10) na domácím pažitu s celkem Vitória FC Setúbal (18). Mírným favoritem je hostující celek. Tondela má na svého soupeře náskok 7 bodů v tabulce.

Vzájemné utkání 2016 – 17:

Tondela - Setúbal 2:1 (1:0)

Branky: 28. Murilo, 42. Jailson (penalta) – 83. Edinho

Setúbal - Tondela 3:0 (2:0)

Branky: 36. a 73. Pica (oba vlastní), 41. Amaral

V ligovém poháru na sklonku srpna 2017 byl úspěšnější celek Setúbalu v poměru 1:0!

Vitória Setúbal – GD Estoril 2:2 (0:0)

Branky: 63. a 74. Paciencia – 81. Kléber, 87. Kyriakou.

Setúbal: Cristiano – Arnold, P. Pinto, César, N. Pinto (C) – J. Teixeira, Pedrosa (71. Willyan), Costinha, A. Sousa (61. Podstawski) – Amaral, Paciencia (84. Edinho).

Poslední utkání CD Tondela:

Vitória Guimaraes – CD Tondela 0:1 (0:0)

Branky: 77. Murilo (penalta).

Tondela: C. Ramos – D. Bruno, Ri. Costa, Osorio, Joaozinho – M. Cardoso, H. Tavares, B. Monteiro, Pedro Nuno (64. Wágner) – Tómané (90+4. Heliardo), Murilo (84. Goncalves).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Tondela: C. Ramos – D. Bruno, Ri. Costa (C), Osorio, Joãozinho – Boyd, B. Monteiro, H. Tavares, M. Cardoso – Pedro Nuno, Tómané.
    Náhradníci: Moura – Ansell, Pité, Muniru, Heliardo, Joca, Wágner.

Vitória FC Setúbal: Cristiano – N. Pinto, C. Martins, P. Pinto, V. Fernandes – Podstawski, Pedrosa, Costinha, Amaral – Paciência, J. Teixeira.
    Náhradníci: Trigueira – Arnold, Willyan, Jacob, A. Sousa, Edinho, Allef..

1

1
    V deštivém počasí s esnaží o útok domácí celek.

2
    Rozhodčí Oliveira píská útočný faul domácím.

3
    Před Boydem byl odehrán míč hostujícím hráčem za postranní čáru.

4
    Helder Tavares si při hlavičkovém souboji pomohl nedovoleně loktem.

5
    Domácím pšenka na levé straně hřiště nekvetla.

6
    Domácí útočník Tómané vybojoval pouze autové vhazování.

7
    Po přistrčení domáícho hráče následuje přímý kop Setúbalu.

8
    Hra je nyní nepřesná a rozkouskovaná.

9
    Centr domáícch z pravé strany byl na poslední chvíli odvrácen mimo pokutové území.

10
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    ANTÓNIO MANUEL TÓMANÉ svou pátou brankou v lize prostřeluje mezi nohy brankáře Cristiana a dostává Tondelu do vedení 1:0 po přesné přihrávce z levé strany od Miguela Cardosa!
    10. António Manuel Tómané - 1:0

11
    Podstawski dobře zahrál defenzivně.

12
    Domácí celek po vstřelené brance řádně ožil a hýří aktivitou.

13
    Na trávníku je ošetřován klečící Tomás Podstawski.

14
    Pedroi Nuno byl faulován.

15
    Po přímém kopu následovala nepřesná koncovka domácích.

16
    Rohový kop pro hostující tým.

17
    A roh hostí nebyl vůbec špatně zahrán, akrobaticky zakončující Goncalo Paciencia svým kopem alá štír nebyl úspěšný!

18
    Hosté se pomalu dostávají do hry. Po centru z přímého kopu dokonce dosáhli branky, ta však nemohla platit pro odpískáný ofsajd!

20
    Centr od Cardosa nebyl přesně zakončen jeho spoluhráči z malého pokutového území.

21
    César Martins ostře zajel skluzem do Tómaného a vidí od rozhodčího žlutou kartu.

23
    César nic nedaruje domácímu útočníkovi a opět ho řádně osolil.

24
    Centr Miguela Cardosa byl sražen na rohový kop pro Tondelu.

25
    Miguel Cardoso po rohovém kopu jen těsně přestřeluje hostující branku ze střední vzdálenosti.

26
    Další přímý kop pro hosty.

27
    Vasco Fernandes sice ještě na centr nedosáhl, Paciencia byl úspěšnější míč trefil, ale byl slkvěle vychytán brankářem Ramosem!

29
    Po tvrdém osobním souboji hra pokračuje i nadále.

30
    Centr hostí byl zjevně nepřesný amíč končí až za postranní čárou.

31
    Nyní je na hrací ploše ošetřován hostující útočník Paciencia.

32
    Tómanému byl odpískán útočný faul.

33
    Bojovnost domácích málem slavila úspěch vše zatrhl dobrým zásahem obránce César Martins.

34
    Setúbal právě vstřelil branku!
    Centr hostujícího Nuna Pinta našel přesně nohu COSTINHA, který nezaváhal a vyrovnává na 1:1!
    34. COSTINHA - 1:1

35
    Nepřesný pas zhatil útok Tondely.

36
    Hráči Setúbalu kombinují smíčem na kopačkách na polovině hřiště.

37
    Opět sledujeme spíše bojovnou a nepřesnou pasáž hry.

38
    Ke konci poločasu nám hra pomalu upadá do průměru.

39
    Podstawski pořádně nakopal u lajny Miguela Cardosa, rozhodčí vše zaznamenal.

40
    Na zemi leží hostující hráč, domácí Tondela i přesto pokračuje stále ve hře.

41
    Až hostující hráč odkopl míč do autu ajeho spoluhráč mohl být ošetřen.

42
    Domácí hráčí ihned po hození autu sportovně vracejí míč soupeři.

43
    Centr Setúbalu z levé strany končí nepřesnou hlavičkou.

44
    Costinha byl sražen na polovině hřiště Brunem Monteirem.

45
    Centr hostí našel pouze připraveného brankáře Ramose.

45
    Vasco Fernnades pořádně naložil Tómanému a kupodivu se to vše obejde bez žlutého napomenutí.

45
    Rozhodčí nastavil pouze 25 vteřin akončí první půle.

45

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První polovina nabídla věsmes velmi dobrý fotbal, plno šancí a dvě branky v 10. minutě housličkami otevřel skóre domácí kanonýr Tómané, aby v 34. minutě srovanl Costinha. Druhý poločas začne cca ve 21:02 hodin.

46

46
    Tómané se sice dostal k míči, ale byl odpískán tvrdý zákrok Podstawského na jeho spoluhráče.

47
    Před Cardosem je míč uklizen bezpečně do autu.

48
    Rohový kop pro domácí Tondelu.

49
    Z rohu ani následného autového vhazování nic není.

50
    Domácí hráč si evidentně pomohl v souboji nedovoleně.

51
    Setúbal získal rohový kop po zásahu domácího kapitána Ricarda Costy, který odvrátil míč za brankovou čáru.

52
    Míč po rohovém kopu byl domácími hráči odvrácen.

53
    Hraje se na velmi těžkém terénu a zpracování míče je pro plno hráčů velký problém.

55
    Nepřesný míč v podání hostí.

56
    Helder Tavares předvedl před rozhodčím raději dva jasné fauly aproto následovala karta barvy žluté.

57
    Tómané si vykoledoval další faul na svou osobu.

58
    Domácí trenér stahuje neviditelného Tylera Boyda, kterého nahradí Wágner.

60
    Střelu Pedro Nuna kryje brankář Cristiano.

61
    Bruno Monteiro pořádně naložil Costinhovi, který se svíjí v bolestivých grimasách.

62
    Centr našel pouze přímo domácího brankáře.

63
    Rohový kop pro domácí celek.

63
    Po rohovém kopu následoval domácí, útočný faul nabíhajíícho hráče.

63
    Joao Amaral je vystřídán Arnoldem.

64
    Vasco Fernandes poslal nedovoleně k zemi Tómaného.

65
    Koncovka domácích nebyla přesná.

66
    Druhý centr byl sražen na rohový kop pro Tondelu.

67
    Dle rozhodčího se dopustilů faulu divíví se Paciencia.

68
    Obránce César odkopl míč na rohový kop.

69
    Přetažený centr sice našel hlavu Wágnera, ale ten s tím nic pořádného nemohl udělat.

70
    Paciencia se dle sudího nacházel v ofsajdovém postavení.

71
    druhý poločas je slabý odvar prvního dějství to nabídlo šanc ei branky, druhá polovina zatím jen nudu případně jen fauly.

72
    Náhradník Arnold ve skvělé pozici nedokázal překonat domáucího brankáře Ramose!

73
    Pedra Nuna vyměnil Heliardo.

74

74
    Hostující kapitán Fernandes po osobním souboji svedeném v pokutovém území potřebuje ošetření.

75
    Stále se nehraje.

76
    Fernandes už stojí na svých, ale pořádně kulhá uvidíme zda bude pokračovat i nadále ve hře.

76
    Goncalo Paciencia je nahrazen čerstvým Edinhem.

77
    Míč se na konec dokutálel za brankovou čáru na rohový kop pro Setúbal.

78
    Hosté vůbec nezvládli rozehrání rohového kopu, k míči se dostal Wágner amůže pelášit sám dopředu do otevřené obrany.............

79
    .....Wágner přesunul míč na druhou stranu hřiště k volnému Heliardovi, ten vlůbec nečekal, že se k němu míč dostane tak ho ani nezpracoval ani nevystřelil!

80
    Další tvrdý osobní souboj.

81
    Hra se odvíjí především kolem půlícího kruhu. Hosté chystají poslednís třídání.

82
    Ani domácí celek s míčem nikam nespěchá. No remízovat s posledním týmem tabulky to nevidím příliš jako velký zisk.

83
    Joao Teixeiru vymění Willyan.

85
    Tómané neskutečně zpackal přihrávku do volného prostoru.

86
    Joazinho nestihl míč na hřišti.

86
    Aktivní Miguel Cardoso je vystřídán Jocou.

87
    Hostující hráč nevymyslel dobrou přihrávku a balon končí za brankovou čárou.

88
    Wágner byl nedovoleně zastaven.

89
    Tómané už se chystal běžet směr branka Setúbalu, ale jeho rozběh zastavil ofsajd.

90
    Hostující Nuno Pinto je ošetřován.

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty!

90+1
    Heliardo si šel naivně pro pokutový kop, hra pokračuje dále.

90+2
    Wágner poslal svému spoluhráči neskutečný špek.

90+3
    Centr domácích byl opakovaně odvrácen hostujííc obranou.

90+3
    Za zdržování hry vidí žlutou kartu hostující brankář Cristiano.

90+4
    Přímý kop hostí z levé strany vytěsnil svypětím všech sil nad břevno brankář Ramos – rohový kop pro Setúbal!

90+5

Tento duel TondelaSetúbal končí smírnou remízou 1:1, kdy obě branky padli již v první půle, celkově první poločas měl větší tempo a byl lepší než poločas druhý. Pro Tondelu je remíza ztrátou pro Setúbal povzbuzením do dalších bojů o záchranu setrvání v nejvyšší portugalské soutěži. Všem čtenářům přeji pěkný zbytek večera. (21:54:09)

Rostislav Králik

Branky: 10. Tómané – 34. Costinha

Karty:   56. H. Tavares (TND) – 21. César (STL), 90+3. Cristiano (STL)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 11:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 17:16.
    CD Tondela: C. Ramos – D. Bruno, Ri. Costa (C), Osorio, Joãozinho – Boyd (58. Wágner), B. Monteiro, H. Tavares, M. Cardoso (86. Joca) – Pedro Nuno (73. Heliardo), Tómané.

Vitória FC Setúbal: Cristiano – N. Pinto, César, P. Pinto, V. Fernandes – Podstawski, Pedrosa, Costinha, Amaral (63. Arnold) – Paciência (76. Edinho), J. Teixeira (83. Willyan).
    Náhradníci: Trigueira – Arnold, Willyan, Jacob, A. Sousa, Edinho, Allef.

Rozhodčí: Oliveira