Paderborn – Bayern 0:6 (kon.) | Leverkusen – W. Brémy 4:2 (po pr.)
Werder Brémy
Úterý 06.02.2018, 20:45 • BayArena, Leverkusen • Německý pohár • Čtvrtfinále

To bude z mé strany všechno. Všem čtenářům přeji dobrou noc a u dalšího fotbalového představení zase někdy na počtenou. (23:26:23)
    Leverkusen postoupil do semifinále DFB-Pokalu

Je dobojováno! Bayer Leverkusen dokázal v základní hrací době dohnat dvoubrankové manko a v prodloužení dokonat obrat. Tento tým zaslouženě postupuje do další fáze německého poháru.

Dnešní večerní zápas rozhodně nenudil. Viděli jsme parádní fotbal nahoru dolů. Šest branek, čtyři v síti Werderu a dvě v brance Leverkusenu. Dohromady 33 faulů, z toho sedm z nich bylo žlutých. Kdo tento zápas sledoval, tak rozhodně chybu neudělal.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:17.

120

120
    Střela od Belfodila byla zablokována spoluhráčem, míč zamířil do autu. Leno s odkopem nikde nespěchá.

119
    Werder teď všechno sází do ofenzívy. Navíc teď vybojoval i rohový kop ve svůj prospěch.
    118. HAVERTZ - 4:2

118
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Hostující obrana zaspala v bránění ve svém pokutovém území a hned z toho byla další branky v jejich síti. Tentokrát se po přihrávce Bellarabiho prosadil KAI HAVERTZ. Domácí tým tedy míří za postupem do semifinále DFB-Pokalu.

117
    Leno se dostal k míči už za brankovou čárou, Werder tedy rozehrával rohový kop, který sice nevyšel podle představ, alespoň domácí vystrašil.

116
    Belfodil se v pokutovém území protlačil ke zakončení, které bylo ovšem nepřesné. Tento hostující útočník branku překopnul.

115
    Pět minut do konce tohoto prodloužení, na tahu je Werder, který musí dotáhnout jednobrankové manko.

114
    Leverkusen hraje po své třetí brance s velikým nadšením a je blízko postupu do semifinále německého poháru.

113
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Eggestein, přichází Langkamp.

112
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Wendell, přichází Retsos.
    111. BELLARABI - 3:2

111
    Tak to je tedy střídání jako hrom. Wendell rozehrál standardní situaci na hlavu Svena Bendera, který posunul míč ke KARIMU BELLARABIMU a ten tři minuty po svém příchodu rozvlnil síť Pavlenkovy branky.

110
    Centr do pokutového území odvrátil pozorný Moisander, ale akce domácích zdaleka nekončí. Jelikož se vzápětí provinil proti pravidlům střídající Belfodil.

109
    Bailey hraje na polovině hostů dost agresivně, terčem jeho faulu se stal pravý obránce Gebre Sellasie.

Jan Mládek

Branky: 31. Brandt, 55. Brandt, 111. Bellarabi, 118. Havertz – 4. Kruse (pen.), 7. Jóhannsson

Karty:   64. Wendell (LEV), 105. Kohr (LEV), 105. Bailey (LEV) – 13. Selassie (BRM), 88. Moisander (BRM), 90. Augustinsson (BRM), 101. Eggestein (BRM)

Bayer Leverkusen: Leno – L. Bender (C) (79. Henrichs), Tah, S. Bender, Wendell (112. Retsos) – Kohr (108. Bellarabi), Aránguiz – Brandt (101. Alario), Havertz, Bailey – Volland
    Náhradníci: Özcan – Retsos, Kießling, Alario, Jedvaj, Bellarabi, Henrichs

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Moisander, Augustinsson – Kainz (91. Belfodil), Delaney, Junuzović (C) – Eggestein (113. Langkamp), Kruse, Jóhannsson (46. Rashica)
    Náhradníci: Drobný – Bauer, Gondorf, Rashica, Langkamp, Belfodil, Friedl

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim