Zwolle – Heerenveen 3:2 (kon.)
PEC Zwolle
3:2 (2:0)
SC Heerenveen
Úterý 06.02.2018, 20:45 • IJsseldelta Stadion • Nizozemská Eredivisie • 22. kolo

To je ode mě vše, na shledanou! (22:45:56)

Tenhle zápas musel na stadionu IJsseldelta hodně bavit. První poločas nenaznačoval takové drama jako bylo k vidění ve druhém poločase. Domácí dali dvě pěkné branky. Ve druhém poločase však hosté zabrali a snížili. Vzápětí se domácí probrali a dokázali si brzy vrátit dvou brankové vedení. Hosté to však nezabalili a opět dokázali snížit a donutili domácí celek zabojovat o vítězství až do úplného konce. Nakonec tedy lze říci, že jsme mohli sledovat vyrovnaný zápas, jak se dalo předpokládat. Šťastnější jsou tedy domácí, kteří si po dvou nezdarech připisují konečně vítězství a hosté nakonec nepřidají třetí vítězství v řadě.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:11.

90+3

90+3
    Heerenveen má konečně míč, ale nedaří se mu dostat do útoku.

90+3
    Míč je u levého praporku na polovině Heerenveenu a domácí mají rozehrávat. Avšak samozřejmě se jim do toho příliš moc nechce a snaží se zdržovat co to jde.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě tři minuty.

90+1
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Mustafa Saymak, přichází Erik Bakker.

89
    Domácím se daří je vytlačit na polovinu hřiště, ale jsou bez míče.

89
    Heerenveen na prahu šestnáctky soupeře a snaží se o srovnání zápasu.

88
    Heerenveen vystřelil druhou střelu v krátké době za sebou a tato druhá již měla gólové parametry. Bohužel pro hosty míč končí mimo levou tyčku.

86
    Youness Mokhtar to zkusil zakroutit přímo na branku, ale trefuje se těsně nad horní tyč.

85
    A je tu faul v blízkosti šestnáctky Heerenveenu, kdy Dumfries fauluje Saymaka a bylo to hodně těsné. Chyběl kousek a mohla to být penalta.

84
    Mustafa Saymak bojuje na levé straně, ale odcentrovat se mu nedaří.

83
    Zwolle nyní bezpečně drží míč a nepouští Heerenveen příliš na svou polovinu.

81
    Utkání tedy má opět nový náboj a domácí, pokud chtějí zvítězit, musí hrát až do úplného konce.
    80. Reza GHOOCHANNEIJHAD - 3:2

80
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Hosté se nevzdávají a snižují opět na rozdíl jediné branky. Dumfries se šikovně uvolnil na pravé straně a ještě více šikovně nacentroval před branku, kde REZA GHOOCHANNEIJHAD neměl mnoho problémů zakončit.