Chabarovsk – Vladivostok 5:3 (kon.) | Omsk – Novosibirsk 1:2 (1:3 po s.n.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 4:0 (kon.) | Ufa – Soči 3:1 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 5:2 (kon.)
Nižněkamsk – Toljatti 0:4 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 1:4 (kon.) | Minsk – Riga 5:3 (kon.)
Jokerit – Petrohrad 5:3 (kon.) | Viťaz – HC Slovan 5:3 (kon.) | Spartak Moskva – Jaroslavl 0:2 (kon.)
HC Dinamo Minsk
5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Dinamo Riga
Úterý 27.02.2018, 17:30 • Minsk Arena • KHL

Díky povedené druhé třetině vyhrává domácí celek tento duel 5:3. Hosté byli ve třetí části hry lepší, ale dokázali jen snížit na rozdíl dvou branek. (19:44:50)

59:46
    Ještě jedno přerušení hry, kotouč má pod kontrolou domácí Michail Karnauchov.

59:11
    Hosté hrají v šesti.

58:23
    Domácí hokejisté stále vedou o dva góly, a tak v poklidném tempu kontrolují stav zápasu.
    58:04 Brandon MCMILLAN - 5:3

58:04
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí obrana nedokázala vyhodit kotouč, čehož využil BRANDON MCMILLAN, který z bezprostřední blízkosti našel mezeru ve výstroji brankáře. Asistence: Miks Indrašis.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny.

57:23
    Mikelis Redlihs znovu zakončovat, ale ani tentokrát gólmana nepřekonal.

57:00
    Mikelis Redlihs pálí od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost.

56:42
    Lauris Darzinš vede kotouč do útočného pásma, hosté hrají bez brankáře.

56:22
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., podražení).

55:47
    Kristian Chenkel dopřává klid domácí obraně a hru dostává do útočné třetiny.

55:01
    Riga nedokázala proměnit přesilovou hru, a tak stále prohrává o tři branky. Naopak domácí Minsk hraje velmi dobře takticky.

54:20

53:49
    Anssi Salmela si sjel do lepší střelecké pozice, tentokrát ale jeho rána končí nad brankou po odrazu od masky gólmana.

53:22
    Hosté se stále drží v útočném pásmu, domácí se nemohou propracovat k puku.

53:06
    Anssi Salmela je připravený na modré čáře na zakončení, ale puk se k němu nedostává.

53:00
    Anssi Salmela od modré čáry pálil mimo branku.

52:20
    Z pohledu hostujícího celku přichází jedna z posledních možností na zdramatizování zápasu. Riga hraje bez brankáře.

52:20
    Oddechový čas pro hosty.

52:20
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., podražení).

51:36
    Velkou šanci měli hosté, puk ale dokázal domácí maskovaný muž udržet před brankovou čárou.

51:04
    Riga se pokouší hrát aktivně a něco vymyslet před brankou soupeře, nyní ale nedokázal Anssi Salmela zkrotit kotouč.

50:32
    Michail Karnauchov si dokázal poradit se střelou, kterou na jeho branku vyslal Emils Gegeris.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Minsk vede o tři góly a míří za výhrou.

49:46
    Velkou šanci měl domácí Justin Fontaine, ale ve střelecké pozici jej vychytal brankář soupeře.

49:39

48:37
    Anssi Salmela rozehrává od své branky, jeho spoluhráči střídají.

48:21
    Miks Indrašis byl připravený na střelu, jeho rána ale končí mimo branku.

47:50
    Přesilovku hraje hostující celek, který mi rád zdramatizoval závěr zápasu. Bez střelby na branku se to ale nepodaří.

47:39
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kristian Chenkel – 2 min., držení hole).

46:11
    Michail Karnauchov má na svém kontě další povedený zákrok, poradil se se střelou od modré čáry, kterou viděl až na poslední chvíli.

44:48
    Nikita Jevpalovs zakončoval z dobré pozice, jeho rána ale končí mimo branku. Domácí maskovaný muž zasahovat vůbec nemusel.
    42:42 Sergej DROZD - 5:2

42:42
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení. Po krásné akci spoluhráčů dokázal kotouč bekhendovou stranou hole za brankovou čáru snadno poslat SERGEJ DROZD. Asistence: Ilja Šinkevič a Marc-Andre Gragnani.

40:57
    Dmitrij Korobov výborně plné své defenzivní úkoly.

40:35
    Zápas pokračuje třetí třetinou, do které s lepší výchozí pozicí vstupuje domácí celek.

40:01

Dva góly dokázal domácí celek vstřelit ve druhé třetině. Díky tomu se ujal vedení 4:2 a má nakročeno k bodovému zisku z tohoto zápasu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:20
    Pravděpodobně se už nic nestane.

38:51
    Hlasatelem byla oznámena poslední minuta hry ve druhé třetině. Převahu mají domácí.

38:25
    Arťom Volkov dobře napadal hostující rozehrávku. Nechybělo mnoho a podařilo se mu vyseknout kotouč.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:45
    Marc-Andre Gragnani vede domácí útočnou akci, ale nedostal se do zakončení přes obránce Anssi Salmelu.

37:17
    Jack Skille nahazoval kotouč na branku z ostrého úhlu a jeho rána málem zaskočila brankáře Rigy.

36:04
    Riga zlepšila hru, pokouší se něco vymyslet na útočné části hrací plochy, ale má velké problémy s přípravou střelecké pozice.

35:14
    Michail Karnauchov má na svém kontě další zákrok, špičkou betonu vykopl ránu z mezikruží, kterou vyslal Meija.

35:01
    Michail Karnauchov musel být pozorný, od modré čáry vypálil jeden z hostujících obránců a málem z toho byla gólová rána.

34:05
    Finální část druhé třetiny se blíží a domácí hokejisté udělali velký krok k tomu, aby tento duel dokázali vyhrát.

32:43
    Marc-Andre Gragnani dostal kotouč do útočné třetiny, ale on ani nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal vypálit.

32:30
    Hostující brankář raději přerušil hru. Janis Kalninš neměl klid na rozehrávku, a tak se bude vhazovat po komerční přestávce před jeho brankou.

31:20
    Nyní se hostující celek po dlouhé době dostal do střelecké pozice. Gints Meija ránou z první minul branku.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Minsk dominuje dění na hrací ploše, ale nemůže se propracovat do gólové pozice.

29:54
    Justin Fontaine si vypracoval další zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána postrádala přesnost.

28:21
    Janis Kalninš musel zasahovat, domácí celek se dostal do střelecké pozice, Jack Skille nezakončil podle svých představ.

27:11
    Domácí celek hraje ve velké pohodě, vede o dva góly, pokračuje v aktivní hře a hosté mají velké problémy s přechodem středního pásma.

24:43
    Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Mantas Armalis, přichází Janis Kalninš.
    24:43 Marc-Andre GRAGNANI - 4:2

24:43
    Velmi rychle po třetím brance přidává domácí celek také čtvrtou. Ránou z druhé vlny se prosazuje MARC-ANDRE GRAGNANI. Domácí hráč svou střelu vůbec neuspěchal, počkal si na správný moment. Asistence: Justin Fontaine a Jack Skille.

24:23
    Marc-Andre Gragnani vedl další útočnou akci svého celku, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.
    23:56 Charles LINGLET - 3:2

23:56
    Domácí celek přečkal oslabení, a tak se nyní dostává do vedení. Krásnou ránou se prosazuje CHARLES LINGLET. Hostující brankář se nedokázal dostatečně rychle proti jeho střele přesunout. Asistence: Jevgenij Kovyršin a Andrej Stěpanov.

23:01

22:44
    Mnoho času z přesilovky již nezbývá, domácí vyhazují přes všechny čáry.

22:22
    Michail Karnauchov kryje střelu, kterou vyslal ze střední vzdálenosti obránce Anssi Salmela.

21:58
    Nerijus Ališauskas od modré čáry pálil mimo branku, domácí brankář zasahovat nemusel.

21:43
    Přesilovku sice hrají hosté, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.

21:01
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Quinton Howden – 2 min., hákování).

20:16
    Zápas, ve kterém zatím padly čtyři góly, pokračuje druhou třetinou.

20:01

Po první třetině platí nerozhodný stav 2:2. Velmi rychle po začátku zápasu padly tři branky, hosté se dostali do vedení. V závěru třetiny dokázal Minsk vyrovnat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:26
    Miks Indrašis se ještě dostal k zakončení, ale domácího brankáře překonat nedokázal.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
    18:04 Justin FONTAINE - 2:2

18:04
    Krásně sehraná přesilovková kombinace znamená, že je vyrovnáno. Gragnani našel skvěle postaveného a volného JUSTINA FONTAINEA, který snadno zakončoval. Asistence: Marc-Andre Gragnani a Quinton Howden.

17:44
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Aleksandrs Jerofejevs – 2 min., podražení).

17:37
    Aleksandrs Jerofejevs nedokázal proměnit velkou šanci svého týmu, znovu výborně kotouč zastavil brankář.

17:31
    Michail Karnauchov má na svém kontě další zákrok, tentokrát vychytal z mezikruží střílejícího Mikelise Redlihse.

16:40
    Alexandr Kitarov vypálil z pravé strany a jeho projektil poměrně snadno kryje brankář Mantas Armalis.

16:13
    Frenks Razgals byl tísněn obránci Minsku, a proto nedokázal přesněji zakončit.

15:50
    Velké šance jsou nyní k vidění před brankou Minsku. Při domácích ale stojí i ono pověstné štěstí.

15:40
    Mikelis Redlihs byl velmi blízko dalšímu gólu Rigy, ale puk poslal těsně vedle tyčky. Proti této střele by byl domácí brankář bezmocný.

15:01
    Minsk má sice převahu, ale neměl by zapomínat na obranu, protože hosté umí chyby soupeře potrestat.

14:25
    Michail Karnauchov nyní podržel své spoluhráče, velmi dobře si poradil s pokusem, který z předbrankového prostoru vyslal Oskars Batna.

13:45
    Kristaps Zile rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, převahu mají domácí, ale nemohou se dostat ke střele.

13:16
    Frenks Razgals se málem dostal do střelecké pozice. Na druhé straně pak bleskově zakončoval Alexandr Pavlovič. Jeho ránu kryje gólman.

12:14
    Převahu nyní mají už i při hře pět na pět domácí, jenže se jim nedaří propracovat se do zakončení.

11:39

11:30
    Mnoho času v přesilovce už nezbývá pro domácí.

11:12
    Mantas Armalis si snadno poradil se střelou od modré čáry, kterou vyslal Marc-Andre Gragnani.

11:01
    Riga hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho prostoru.

10:45
    Justin Fontaine se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Domácí celek má k dispozici početní výhodu.

09:39
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Uvis Balinskis – 2 min., podražení).

08:12
    Momentálně se ani jeden celek nemůže dostat do útoku. Optickou převahu mají domácí hráči.

07:58
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího týmu.

07:40
    Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Bez výraznější šance se hra přelévá ze strany na stranu.

06:30
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Minsku. Sergej Drozd byl vykázán z vhazování.

06:10
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

05:50
    Mantas Armalis musel být pozorný, domácí celek se dostal do zakončení, ale rána končí nad brankou.

05:19
    Uvis Balinskis nikam s rozehrávkou nespěchal, ukryl se za svou branku a čekal, než jeho spoluhráči dostřádají.

05:00
    Dmitrij Korobov rozehrává od své branky, aktivně napadal hostující celek, který domácím výrazně znepříjemnil rozehrávku.

04:30
    Domácí celek má převahu, pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu, ale Riga se zvládá bránit.

03:47
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovalo se ve středním pásmu. Následně je hra přerušena, protože se domácí Alexandr Pavlovič dostal do ofsajdu.

03:27
    Gunars Skvorcovs zakončoval akci hostujícího celku, jeho projektil končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.
    02:57 Uvis BALINSKIS - 1:2

02:57
    Hosté si berou vedení zpět. Střelou mezi ruku a tělo brankáře domácích uspěl obranou zapomenutý UVIS BALINSKIS. Asistence: Gunars Skvorcovs a Brandon McMillan.

01:24
    Sledujeme hodně rychlý hokej, ostatně krátce po začátku zápasu padly hned dva góly.

00:50
    Domácí celek bleskově odpovídá, pohotovou střelou se prosazuje ANDREJ STĚPANOV. Asistence: Alexandr Pavlovič a Jevgenij Kovyršin.
    00:30 Miks INDRAŠIS - 0:1

00:30
    Hostující celek se dostává do vedení. Po rychlé přihrávce od mantinelu se z předbrankového prostoru prosazuje MIKS INDRAŠIS. Asistence: Gunars Skvorcovs.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Lisovec, Gragnani, D. Osipov, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Znacharenko – Skille, Q. Howden, Fontaine – An. Stěpanov, Pavlovič, Kovyršin – Drozd, Linglet, Kitarov – Karaban, A. Volkov.

Dinamo Riga: Armalis (Kalninš) – Zile, Salmela, Svars, Balinskis, Ališauskas, Pujacs, Jerofejevs, Pavlovs – Skvorcovs, Indrašis, McMillan – Darzinš, M. Redlihs, Jevpalovs – Batna, Gegeris, Meija – Razgals, Bičevskis, Lipsbergs..

HC Dinamo Minsk odehrálo 54 zápasů s bilancí 19-5-3-27 a získalo 70 bodů. V tabulce Západní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si s Minskem 3:2 a Bratislavou 3:2. Nestačilo na Chabarovsk 0:2, Kunlun 1:3 a Vladivostok 2:3.

Dinamo Riga odehrálo 54 zápasů s bilancí 8-7-9-30 a získalo 47 bodů. V tabulce Západní konference je na poslední pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. Poradilo si s Helsinkami 4:2. Nestačilo na Minsk 2:3, v prodloužení s Jugrou 1:2, Spartakem Moskvou 2:5 a Helsinkami 1:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Dinamo Minsk a Dinamo Riga.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. An. Stěpanov (Pavlovič, Kovyršin), 19. Fontaine (Gragnani, Q. Howden), 24. Linglet (Kovyršin, An. Stěpanov), 25. Gragnani (Fontaine, Skille), 43. Drozd (Šinkevič, Gragnani) – 1. Indrašis (Skvorcovs), 3. Balinskis (Skvorcovs, McMillan), 59. McMillan (Indrašis)

Dinamo Riga: Armalis (25. Kalninš) – Zile, Salmela, Svars, Balinskis, Ališauskas, Pujacs, Jerofejevs, Pavlovs – Skvorcovs, Indrašis, McMillan – Darzinš, M. Redlihs, Jevpalovs – Batna, Gegeris, Meija – Razgals, Bičevskis, Lipsbergs.