Anaheim – Chicago 6:3 (kon.) | New Jersey – Vegas 2:3 (kon.) | Carolina – Winnipeg 2:3 (kon.)
Minnesota – Detroit 4:1 (kon.) | San Jose – Columbus 2:4 (kon.)
HC Tábor
1:3 (0:2, 1:0, 0:1) Stav série: 0:2
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Pondělí 05.03.2018, 18:00 • Zimní stadion Tábor • Play-off 2. ligy, skupina Střed • Osmifinále

To je ode mne vše a u dalších onlajnů na shledanou. (20:11:59)

Táboru se dnes nepodařilo srovnat sérii a teď je bude čekat tvrdá práce na soupeřově ledě.

59:30
    Tábor dohrává zápas s pukem na hokejkách.

58:50
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Přes celé hřiště se do odkryté klece trefuje FILIP MATĚJKA. Dnes je nespíš rozhodnuto. Asistence: Daniel Kabelka.

58:21
    Další puk na tribuně. Tentokrát po teči.

56:11
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Wasserbauer – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:40
    Menší potyčka u táborské brány po ataku na Klestila.

52:06
    Pucher st. vybojoval puk za brankou a skvělou nahrávkou našel spoluhráče, který sám před Klestilem nepořídil.

50:58
    Tábor se provinil icingem.

50:35
    Černý se snažil rozhýbat obránce. Ten ale ještě zblokoval střelu do ochranné sítě.

48:21
    Pípal byl první u puku a píská se icing.

47:52
    Severa si půjde odpočinout na trestnou za hákovaní.

47:08
    Pastyřík se dostal do ofsajdu.

46:20
    Doktor nahodil z poloviny na Brože. Ten chytá.

44:40
    Raiterman si počkal na Matějku a poslal ho k ledu.

44:31

43:46
    Klestilovi vypadl kotouč, ale hned si ho všiml a podržel.

43:07
    Severa se Seidlem dostali puk za modrou.

42:31
    Blažek se dopustil zbytečného faulu ve snaze získat puk a jde pykat na 2 minuty za hákovaní.

42:11
    Dnešní utkání sleduje 1164 diváků.

41:45
    Znovu Černý. Tentokrát vyhodil na domácí střídačku.

40:01

Druhá třetina byla téměř na jednu branku, ale Tábor ze svých šancí dokázal využít pouze jednu. Třetí třetina začne za cca 12 minut.

40:00

39:17
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kachyňa – 2 min., podražení).

37:12
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Kabelka – 2 min., držení).

37:00
    Hosté vyhazují ke Klestilovi.

36:40
    Doktor byl sám mezi kruhy, ale jeho střela letěla znovu jen do lapačky gólmana.

36:36
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Wasserbauer – 2 min., vysoká hůl).

36:20
    Tvrdá rána od Doktora znovu do Brože.

36:05
    Pastyřík nahodil od modré, ale Brož nastavil lapačku a kryje.

35:27
    Severa zajel s pukem do ofsajdu.

34:45
    Klestil teď váhal jestli rozehraje. Nakonec pro jistotu podržel puk v lapačce.

34:29
    Oba celky v plném počtu.

34:12
    Pípal pouze nad branku Brože.

32:29
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Horký – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Dvořák – 2 min., hrubost).

32:04
    Na Táboru je vidět velká touha po vítězství.

30:40
    Tábor právě vstřelil branku!
    Pěkná souhra táborských v útočném pásmu, kterou zahájil Jakub Doktor a přes Martina Havrana se puk dostal až na JANA BŘEZINU, který vymetl pavouky z brány Brože. Asistence: Jakub Doktor a Martin Havran.

29:47
    Dvořák se řítil ze strany na Brože, ale Rytnauer ho zahákoval a daroval Táboru další přesilovku.

28:42
    Do dobré šance se dostával Salák, ale na Klestila si nepřišel.

28:16
    Nahození Raitermana chytá Brož s ledovým klidem.

27:33
    Ofsajd, kterého se dopustili hráči hostujícího týmu.

26:57

26:47
    Brož raději podržel puk v lapačce.

26:22
    Hosté se znovu osvobodili.

25:40
    Táboru se zatím nedaří usadit se v pásmu.

24:57
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Horký – 2 min., hákování).

23:55
    Puk se dostal na hostující střídačku.

23:35
    Brož předvedl další dobrý zákrok.

23:00
    V úvodu třetiny nepouští domácí kohouti soupeře k ničemu.

22:24
    Branka hostů vypadla ze svého postavení.

21:47
    Sám před Brožem se ocitl Seidl, ale Brož čaruje.

20:33
    Na ledě se objevil i sedmý bek Raiterman, který hned vyslal střelu. Bohužel pro domácí mimo.

20:01

První třetina nabídla zajímavou podívanou od obou mužstev. Tábor nemá špatné šance, ale zatím vše ztroskotalo na bezchybném Brožovi.

20:00

19:20
    Ofsajd Tábora.

18:58
    Nebezpečná teč před Klestilem, která nakonec letěla mimo branku.

18:00
    Blažek zavezl kotouč až před Brože, kde se k němu dostal Březina, který netrefil před prázdnou brankou.

17:14
    Zakázané uvolnění hostů.

14:55
    Tábor se snaží střílet z každé pozice, ale Brož stále drží čisté konto.

13:00
    Severa jel sám proti Brožovi ale střela nad vyrážečku byla neúspěšná.

11:20
    Dobré přenesení hry na Pastyříka, který pálil do Brože.

10:33
    Moravské Budějovice jsou nyní aktivnějším týmem a Klestil má neustále práci.

09:05
    Hosté promarnili stoprocentní gólovku, ale z následné šance už dokázal za záda Klestila protlačit puk DAVID HORKÝ. Asistence: Ladislav Rytnauer a Daniel Kabelka.

08:43

08:20
    Dobrá šance Severy. Brož znovu pozorný.

07:53
    Tábor se drží v útoku, ale hosté brání dobře.

06:43
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Horký – 2 min., podražení).

06:06
    Dobrý tlak táborských na soupeřovu bránu, ale zatím se nedaří v zakončení.

04:45
    Doktor to zkoušel z úhlu. Brož vyráží.

03:30
    JAN SALÁK se ujal volného puku v útočném pásmu a střelou po ledě překonal Klestila. Asistence: Marek Lupač.

02:18
    Blažek to zkoušel chytře na Doktora, ale obrana byla pozorná.

01:38
    Puk se nyní schoval do chráničů Blažka.

01:11
    Seidl zavezl puk do útočné třetiny a vybojoval vhazování.

00:19
    První zákrok zápasu si připisuje Brož.

00:01

Hráči právě nastupují na led. Tábor v tmavě modrých dresech a hosté ve žlutých dresech. Za pár chvil se začne.

Hockey Club Tábor: Klestil (Novák) – Havran, Pípal, Kachyňa, Černý, Duben, Dvořák, Raiterman – Březina, Doktor, Blažek, Heřman, Severa, Seidl, Šulek, Kadilák, Pastyřík, Pechánek.

HC Moravské Budějovice 2005: Brož (Čáp) – Čermák, Wasserbauer, Kliment, Sobotka, Pelikán, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st., Juráň, Matějka, Rytnauer, Horký, Krutiš, Lupač, Bulín Jan, Salák, Bulín Patrik, Kabelka..

Moravské Budějovice skončili v základní části o jednu příčku lépe než Tábor se ziskem 64 bodů. Žihadla tedy mohla play off začínat na domácím ledě, což může být ve vyrovnané sérii, která se očekává velká výhoda.

Tábor skončil v základní části na páté příčce. V základní části se kohoutům povedlo získat 57 bodů, což nestačilo na lepší umístění, a tak Tábor začal poprvé v novodobé historii osmifinále play off na venkovním ledě. Kohouti doplatili hlavně na druhou polovinu sezóny, která nebyla tolik úspěšná a ze druhého místa klesl tým od Jordánu až na páté.

Dnes pokračuje osmifinálová série mezi Táborem a Moravskými Budějovicemi. První utkání, které se hrálo v sobotu na Moravě vyhrál tým vedený ostříleným matadorem Peterem Pucherem 4:1. V základní části se oba týmy potkaly 4x s vyrovnanou bilancí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vojtěch Kollárik

Branky a nahrávky: 31. Březina (Havran, Doktor) – 4. Salák (Lupač), 10. Horký (Rytnauer, Kabelka), 59. Matějka (Kabelka)

HC Tábor: Klestil (Novák) – Havran, Pípal, Kachyňa, Černý, Duben, Dvořák, Raiterman – Březina, Doktor, Blažek, Heřman, Severa, Seidl, Šulek, Kadilák, Pastyřík, Pechánek.
    Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Brož (Čáp) – Čermák, Wasserbauer, Kliment, Sobotka, Pelikán, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st., Juráň, Matějka, Rytnauer, Horký, Krutiš, Lupač, Bulín Jan, Salák, Bulín Patrik, Kabelka.