Anaheim – Chicago 6:3 (kon.) | New Jersey – Vegas 2:3 (kon.) | Carolina – Winnipeg 2:3 (kon.)
Minnesota – Detroit 4:1 (kon.) | San Jose – Columbus 2:4 (kon.)
HC Tábor
1:3 (0:2, 1:0, 0:1) Stav série: 0:2
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Pondělí 05.03.2018, 18:00 • Zimní stadion Tábor • Play-off 2. ligy, skupina Střed • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes pokračuje osmifinálová série mezi Táborem a Moravskými Budějovicemi. První utkání, které se hrálo v sobotu na Moravě vyhrál tým vedený ostříleným matadorem Peterem Pucherem 4:1. V základní části se oba týmy potkaly 4x s vyrovnanou bilancí.

Tábor skončil v základní části na páté příčce. V základní části se kohoutům povedlo získat 57 bodů, což nestačilo na lepší umístění, a tak Tábor začal poprvé v novodobé historii osmifinále play off na venkovním ledě. Kohouti doplatili hlavně na druhou polovinu sezóny, která nebyla tolik úspěšná a ze druhého místa klesl tým od Jordánu až na páté.

Moravské Budějovice skončili v základní části o jednu příčku lépe než Tábor se ziskem 64 bodů. Žihadla tedy mohla play off začínat na domácím ledě, což může být ve vyrovnané sérii, která se očekává velká výhoda.

Hockey Club Tábor: Klestil (Novák) – Havran, Pípal, Kachyňa, Černý, Duben, Dvořák, Raiterman – Březina, Doktor, Blažek, Heřman, Severa, Seidl, Šulek, Kadilák, Pastyřík, Pechánek.

HC Moravské Budějovice 2005: Brož (Čáp) – Čermák, Wasserbauer, Kliment, Sobotka, Pelikán, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st., Juráň, Matějka, Rytnauer, Horký, Krutiš, Lupač, Bulín Jan, Salák, Bulín Patrik, Kabelka..

Hráči právě nastupují na led. Tábor v tmavě modrých dresech a hosté ve žlutých dresech. Za pár chvil se začne.

00:01

00:19
    První zákrok zápasu si připisuje Brož.

01:11
    Seidl zavezl puk do útočné třetiny a vybojoval vhazování.

01:38
    Puk se nyní schoval do chráničů Blažka.

02:18
    Blažek to zkoušel chytře na Doktora, ale obrana byla pozorná.

03:30
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    JAN SALÁK se ujal volného puku v útočném pásmu a střelou po ledě překonal Klestila. Asistence: Marek Lupač.

04:45
    Doktor to zkoušel z úhlu. Brož vyráží.

06:06
    Dobrý tlak táborských na soupeřovu bránu, ale zatím se nedaří v zakončení.

06:43
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Horký – 2 min., podražení).

07:53
    Tábor se drží v útoku, ale hosté brání dobře.

08:20
    Dobrá šance Severy. Brož znovu pozorný.

08:43

09:05
    Hosté promarnili stoprocentní gólovku, ale z následné šance už dokázal za záda Klestila protlačit puk DAVID HORKÝ. Asistence: Ladislav Rytnauer a Daniel Kabelka.

10:33
    Moravské Budějovice jsou nyní aktivnějším týmem a Klestil má neustále práci.

11:20
    Dobré přenesení hry na Pastyříka, který pálil do Brože.

13:00
    Severa jel sám proti Brožovi ale střela nad vyrážečku byla neúspěšná.

14:55
    Tábor se snaží střílet z každé pozice, ale Brož stále drží čisté konto.

17:14
    Zakázané uvolnění hostů.

18:00
    Blažek zavezl kotouč až před Brože, kde se k němu dostal Březina, který netrefil před prázdnou brankou.

18:58
    Nebezpečná teč před Klestilem, která nakonec letěla mimo branku.

19:20
    Ofsajd Tábora.

20:00

První třetina nabídla zajímavou podívanou od obou mužstev. Tábor nemá špatné šance, ale zatím vše ztroskotalo na bezchybném Brožovi.

20:01

20:33
    Na ledě se objevil i sedmý bek Raiterman, který hned vyslal střelu. Bohužel pro domácí mimo.

21:47
    Sám před Brožem se ocitl Seidl, ale Brož čaruje.

22:24
    Branka hostů vypadla ze svého postavení.

23:00
    V úvodu třetiny nepouští domácí kohouti soupeře k ničemu.

23:35
    Brož předvedl další dobrý zákrok.

23:55
    Puk se dostal na hostující střídačku.

24:57
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Horký – 2 min., hákování).

25:40
    Táboru se zatím nedaří usadit se v pásmu.

26:22
    Hosté se znovu osvobodili.

26:47
    Brož raději podržel puk v lapačce.

26:57

27:33
    Ofsajd, kterého se dopustili hráči hostujícího týmu.

28:16
    Nahození Raitermana chytá Brož s ledovým klidem.

28:42
    Do dobré šance se dostával Salák, ale na Klestila si nepřišel.

29:47
    Dvořák se řítil ze strany na Brože, ale Rytnauer ho zahákoval a daroval Táboru další přesilovku.

30:40
    Tábor právě vstřelil branku!
    Pěkná souhra táborských v útočném pásmu, kterou zahájil Jakub Doktor a přes Martina Havrana se puk dostal až na JANA BŘEZINU, který vymetl pavouky z brány Brože. Asistence: Jakub Doktor a Martin Havran.

32:04
    Na Táboru je vidět velká touha po vítězství.

32:29
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Horký – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Dvořák – 2 min., hrubost).

34:12
    Pípal pouze nad branku Brože.

34:29
    Oba celky v plném počtu.

34:45
    Klestil teď váhal jestli rozehraje. Nakonec pro jistotu podržel puk v lapačce.

35:27
    Severa zajel s pukem do ofsajdu.

36:05
    Pastyřík nahodil od modré, ale Brož nastavil lapačku a kryje.

36:20
    Tvrdá rána od Doktora znovu do Brože.

36:36
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Wasserbauer – 2 min., vysoká hůl).

36:40
    Doktor byl sám mezi kruhy, ale jeho střela letěla znovu jen do lapačky gólmana.

37:00
    Hosté vyhazují ke Klestilovi.

37:12
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Kabelka – 2 min., držení).

39:17
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kachyňa – 2 min., podražení).

40:00

Druhá třetina byla téměř na jednu branku, ale Tábor ze svých šancí dokázal využít pouze jednu. Třetí třetina začne za cca 12 minut.