Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Ufa – Omsk 2:7 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 7:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:7 (0:2, 2:3, 0:2) Stav série: 1:1
Avangard Omsk
Pondělí 05.03.2018, 15:00 • Ufa Arena • Play-off KHL • Play-off

56:32
    Joonas Kemppainen ovšem neudržel nervy na uzdě a před bránou oplácel svému soupeři. Domácí forvard budou pykat dvě minuty za hrubost.

56:14
    Dominik Furch vystartoval pozdě proti Majorovovi, který vyjíždějícímu brankáři udělal kličku a ten jej následně fauloval. Následují dvě minuty za podražení pro českého brankáře.

52:45
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., hrubost).

51:27
    Jevgenij Medvěděv následně vyhodil kotouč mezi diváky ze svého pásma a inkasuje menší trest za zdržování hry.

40:11
    Síly na ledě se však vyrovnají. André Petersson dostává menší trest za držení.

40:05
    Hned v úvodu periody je zde komplikace pro Ufu. Linus Omark nešetrně sekl Ansela Galimova, který poté zůstal ležet u hrazení. Domácí forvard je vyloučen na pět minut + do konce utkání za sekání.

30:05
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ansel Galimov – 2 min., podražení).

26:35
    Grigorij Panin si ovšem již dnes podruhé jde odpočinout na lavici trestů. Tentokrát vyfasoval dvě minuty za sekání.

23:06
    Jenž vzápětí si domácí zahrají znovu přesilovou hru. Johan Sundström po buly ve středním pásmu podrazil soupeře a bude za to pykat dvě minuty ta trestné lavici.

20:37
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Chad Rau – 2 min., hákování).

08:29
    Avangard nyní hrál v šesti, což neuniklo pozornosti čárových sudích. Budou z toho tedy dvě minuty pro hráčkou lavici za příliš mnoho hráčů.

02:16
    Avangard si zahraje první přesilovou hru. Grigorij Panin dostává menší trest za nedovolené bránění.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 30. Panin (Larsen, Omark), 31. Tkačov – 16. A. Petersson (Berezin), 16. A. Galimov (Martynov, Stas), 29. A. Petersson (Berezin, Purcell), 32. Chochrjakov (Minejev), 37. Fisenko (Kugryšev), 43. A. Petersson, 47. Košelev (Čudinov)

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (41. Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), Fjodorov – Burdasov, Korotkov, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin – Kuzmin.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Minejev, Čudinov (A), Meňšikov, Berezin, Děrvuk – Rau, Stas, A. Galimov – Purcell, Sundström, A. Petersson – Chochrjakov, Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Beljajev – Palej, Ponamarenko

Diváci: 5 343