Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Ufa – Omsk 2:7 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 7:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:7 (0:2, 2:3, 0:2) Stav série: 1:1
Avangard Omsk
Pondělí 05.03.2018, 15:00 • Ufa Arena • Play-off KHL • Play-off

56:32
    Joonas Kemppainen ovšem neudržel nervy na uzdě a před bránou oplácel svému soupeři. Domácí forvard budou pykat dvě minuty za hrubost.

56:14
    Dominik Furch vystartoval pozdě proti Majorovovi, který vyjíždějícímu brankáři udělal kličku a ten jej následně fauloval. Následují dvě minuty za podražení pro českého brankáře.

52:45
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., hrubost).

52:29
    Obrovský závar před hostující bránou! Hartikainenovi se nepodařilo prostřelit ve vyložené šanci Furcha, který skvěle zasáhl pravým betonem. Posléze se o volný puk strhl velký souboj, ale nakonec jej Omsk dokázal odpálit do bezpečí.

51:27
    Jevgenij Medvěděv následně vyhodil kotouč mezi diváky ze svého pásma a inkasuje menší trest za zdržování hry.
    46:12 Semjon KOŠELEV - 2:7

46:12
    Avangard právě vstřelil branku!
    Troufám si říct, že teď již je definitivně rozhodnuto a pro Salavat Julajev je tohle již debakl! Po ztrátě ve středním pásmu uháněli hosté do brejku. V mezikruží posléze naznačil střelu Čudinov a poté fantasticky našel na levé straně volného SEMJON KOŠELEV, který měl práci před prázdnou bránou Ufy velmi snadnou. Asistence: Maxim Čudinov.
    42:45 André PETERSSON - 2:6

42:45
    Tu hosté poměrně rychle využívají a jsou opravdu blízko k výhře v dnešním duelu! ANDRÉ PETERSSON nejprve vypálil od modré čáry a poté pokračoval ve svém pohybu. S trochou štěstí se k němu kotouč odrazil zpět a napodruhé již jej zametl za Karejeva, čímž dovršil svůj hattrick. Bez asistence.

40:11
    Síly na ledě se však vyrovnají. André Petersson dostává menší trest za držení.

40:05
    Hned v úvodu periody je zde komplikace pro Ufu. Linus Omark nešetrně sekl Ansela Galimova, který poté zůstal ležet u hrazení. Domácí forvard je vyloučen na pět minut + do konce utkání za sekání.

40:01
    Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Ivan Nalimov, přichází Andrej Karejev.
    36:21 Michail FISENKO - 2:5

36:21
    Omsk v rychlém brejku překonává Nalimova popáté a zběsilá druhá třetina pokračuje i nadále! Hosté postupovali do přečíslení dvou proti jednomu. Z pravé strany našel Dmitrij Kugryšev MICHAILA FISENKA, jenž zakončil mezi nohy domácího brankáře, který si poté touš zavezl nejspíše za brankovou čáru. Celou situaci ještě zkoumal videorozhodčí, který ovšem pátý gól Avangardu potvrdil. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
    31:18 Pjotr CHOCHRJAKOV - 2:4

31:18
    Jak jsem již avizoval v předchozím příspěvku, situace skóre i průběh je zatím stejné, jen s tím rozdílem, že je dnes o krok napřed Omsk! Domácí ztratili puk v útoku a do rychlého úniku poslal Minejev PJOTRA CHOCHRJAKOVA, jenž se z pravé strany řítil na Nalimova, kterého také přesnou střelou na zadní tyč překonává. Asistence: Maxim Minejev.
    30:31 Vladimir TKAČOV - 2:3

30:31
    Ufa právě vstřelila branku!
    Oba soupeři navazují na přestřelku ze včerejšího duelu a zatím přesně kopírují jeho průběh! VLADIMIR TKAČOV se ujal puku ve středním pásmu, prohnal se s s ním až před Furcha, kde jej nakonec s trochou štěstí protlačil až za brankovou čáru. Bez asistence.

30:05
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ansel Galimov – 2 min., podražení).
    29:26 Grigorij PANIN - 1:3

29:26
    Salavat Julajev ovšem bleskově kontruje a je to již opět o dva góly! Larsenovu ránu od modré čáry výborně tečoval mezi kruhy GRIGORIJ PANIN, po jehož teči touš proskákal kolem betonu Furcha až do brány. Asistence: Philip Larsen, Linus Omark.
    28:38 André PETERSSON - 0:3

28:38
    Hosté sice svou přesilovku nevyužili, avšak těsně po ní skórují potřetí! Nádhernou kombinaci při níž putoval kotouč z levého kruhu na pravý, odkud Teddy Purcell našel u levé tyče osamoceného ANDRÉ PETERSSONA, jenž bezpečně trefuje poloodkrytou bránu. Asistence: Maxim Berezin, Teddy Purcell.

26:35
    Grigorij Panin si ovšem již dnes podruhé jde odpočinout na lavici trestů. Tentokrát vyfasoval dvě minuty za sekání.

23:06
    Jenž vzápětí si domácí zahrají znovu přesilovou hru. Johan Sundström po buly ve středním pásmu podrazil soupeře a bude za to pykat dvě minuty ta trestné lavici.

20:37
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Chad Rau – 2 min., hákování).
    15:33 Ansel GALIMOV - 0:2

15:33
    Tak to je šok pro Ufu, protože Omsk se prosazuje podruhé během devíti vteřin! Avangard ihned po buly poslal přihrávku ze své třetiny až do pásma soupeře, kde si ANSEL GALIMOV puk zpracoval a nenápadnou střelou z pravého kruhu zaskočil Nalimova v bráně Salavatu Julajev. Asistence: Jegor Martynov, Andrej Stas.
    15:24 André PETERSSON - 0:1

15:24
    Nyní jsme se již úvodní branky dočkali a do vedení jdou hosté! Ufa nedokázala po mantinelu vyhodit kotouč, který na modré čáře zachytil Maxim Berezin, jenž našel v prostoru pravého kruhu ANDRÉ PETERSSONA, který střelou na bližší tyč překonává Nalimova. Asistence: Maxim Berezin.

10:40
    A další slibná možnost Ufy! Linus Omark našel na levé straně dobře najetého Bartulise, jemuž se ovšem nepodařilo Furcha v bráně Omsku propálit.

09:11
    Nyní však měli hosté velké štěstí! Z poměrně velkého úhlu pálil Linus Omark, který otřel svou ránu o Furchovo rameno a puk následně zazvonil o horní tyčku.

08:29
    Avangard nyní hrál v šesti, což neuniklo pozornosti čárových sudích. Budou z toho tedy dvě minuty pro hráčkou lavici za příliš mnoho hráčů.

05:20
    Hosté jsou v úvodu duelu aktivnější i díky přesilové hře. Nyní se v další šanci ocitl Čudinov, avšak tvrdou ranou z pravého kruhu Nalimova neprostřelil.

02:16
    Avangard si zahraje první přesilovou hru. Grigorij Panin dostává menší trest za nedovolené bránění.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 30. Panin (Larsen, Omark), 31. Tkačov – 16. A. Petersson (Berezin), 16. A. Galimov (Martynov, Stas), 29. A. Petersson (Berezin, Purcell), 32. Chochrjakov (Minejev), 37. Fisenko (Kugryšev), 43. A. Petersson, 47. Košelev (Čudinov)

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (41. Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), Fjodorov – Burdasov, Korotkov, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin – Kuzmin.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Minejev, Čudinov (A), Meňšikov, Berezin, Děrvuk – Rau, Stas, A. Galimov – Purcell, Sundström, A. Petersson – Chochrjakov, Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Beljajev – Palej, Ponamarenko

Diváci: 5 343