Toronto – Buffalo 5:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 5:6 (kon.) | Florida – Carolina 3:2 (kon.)
St. Louis – Washington 2:4 (kon.) | Minnesota – Edmonton 3:0 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Buffalo Sabres
Úterý 03.04.2018, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL
    Hokejisté Toronta mají na kontě už 103 bodů, čímž vyrovnali klubový rekord.

Československá stopa

Roman Polák (TOR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:13
    Tomáš Plekanec (TOR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:05 (03:47:17)

1. Auston Matthews (TOR) 2+1
    2. William Nylander (TOR) 2+1
    3. Andreas Johnsson (TOR) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:34 (12:9, 15:10, 9:15)
    Zblokované střely – 15:12
    Vyhraná vhazování – 35:27
    Trestné minuty – 10:6
    Hity – 32:23

Hokejisté Toronta se podruhé během dvou týdnů už od Buffala zaskočit nenechali a dnes zvítězili 5:2. Rozhodující náskok si domácí vytvořili ve druhé části, po níž šli do šaten s vedením 4:1. V závěrečné třetině nejprve snížil v přesilovce Jason Pomonville, ale ve 47. minutě uzavřel skóre rovněž v početní výhodě Auston Matthews.

59:47
    Matthews ještě připravil tutovku Zachovi Hymanovi, který nedostal puk do odkryté branky!

59:10
    Velkou chybu udělal Chad Johnson, který namazal puk Mattu Martinovi! Za svého brankáře ale zaskočil obránce Casey Nelson!

59:01
    Je tu už poslední minuta.

58:32
    Na pravé straně útočného pásma se uvolnil Kyle Okposo. McElhinney si připisuje další úspěšný zákrok.

58:12
    Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty. Už se spíše jen dohrává.

57:01
    Nazem Kadri před Johnsonem nepříjemně tečoval kotouč. Hostující gólman si poradil.

56:52
    Na druhé straně nedotlačil puk za Chada Johnsona důrazný Tyler Bozak.

56:32
    Scandellovu střelu od modré vyrazil spolehlivý McElhinney.

56:03
    Otočka hostujícího Evana Rodriguese byla hezká, ale žádný efekt neměla. Hostující útočník totiž následně nedokázal pořádně vystřelit.

55:11
    Nyní mířil Matt Tennyson do brankové konstrukce! Ještě jedna reklamní přestávka.

54:53
    Sam Reinhart uvolnil z druhé vlny najíždějícího obránce Matta Tennysona. Ten z pravého kruhu neprostřelil McElhinneyho.

54:24
    Čas utíká. Domácí jsou krůček od výhry.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. A. Johnsson (Plekanec, R. Polák), 26. Matthews (Rielly, A. Johnsson), 28. W. Nylander (Matthews), 31. W. Nylander (Hyman), 47. Matthews (W. Nylander, Gardiner) – 23. S. Reinhart (Ristolainen, R. O'Reilly), 43. Pominville (Baptiste, Scandella)

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – C. Carrick, Rielly (A), N. Zajcev, Hainsey, R. Polák, Gardiner – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, Marleau (A) – Co. Brown, Bozak (A), J. van Riemsdyk – A. Johnsson, Plekanec, M. Martin.
    Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Wilcox) – Ristolainen, Scandella, Falk, Tennyson, C. Nelson, Gorges – Pominville, Eichel (A), Girgensons – S. Reinhart, R. O'Reilly (A), S. Wilson – Okposo (A), Mittelstadt, Rodrigues – Baptiste, Jo. Larsson, B. Pouliot.

Rozhodčí: Watson, Hebert – Berg, Smith

Diváci: 18846