Toronto – Buffalo 5:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 5:6 (kon.) | Florida – Carolina 3:2 (kon.)
St. Louis – Washington 2:4 (kon.) | Minnesota – Edmonton 3:0 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:1 (kon.)
Florida Panthers
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Carolina Hurricanes
Úterý 03.04.2018, 01:40 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (04:07:06)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Alex Petrovic (FLA): 1+0
    2. Roberto Luongo (FLA): 26 zák., 2 góly, úsp. 92,9%
    3. Scott Darling (CAR): 32 zák., 3 góly, úsp. 91,4%

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-

Je dobojováno. Vyrovnané utkání mezi Floridou a Carolinou nakonec rozhodla až třetí třetina, v níž poslal Floridu do vedení 3:2 Alex Petrovic a Hurricanes už na tento gól nenašli odpověď. Panthers se tak udrželi v boji o play-off, už zítra rovněž od 1:30 je ale čeká suverén Západní konference z Nashvillu.

59:01
    Michael Matheson posílá černou pryž do útočné třetiny, hostům se čas na vstřelení vyrovnávacího gólu začíná rychle krátit.

58:20
    Hanifinovo nahození od modré několikrát změnilo směr, k Luongovi se ale puk ani nedostal a domácí následně dostali kotouč do bezpečí.

57:35
    Panthers pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění, po přerušení hry už se Scott Darling odebral na střídačku.

57:03
    Petrovic opět pálil z pravého kruhu, zadák se srbskými kořeny ale tetokrát vůbec neměl seřízená mířidla.

56:25
    Pokus Justina Williamse z vrcholu pravého kruhu byl zblokován, svěřenci Boba Boughnera už zakládají další protiakci.

55:46
    Hurricanes toto oslabení s přehledem ubránili a na vyrovnání jim zbývá něco málo přes čtyři minuty. Dostanou se ještě k závěrečnému tlaku?

55:13
    Kotouč opět letí až k Luongovi, tentokrát se o to postaral zkušený Lee Stempniak.

54:12
    Jordan Staal vyhodil černou pryž přes všechny čáry, hosté se v tomto oslabení zatím s přehledem brání.

53:37
    Brankář Scott Darling (CAR) zbytečně podrazil jednoho z hráčů Floridy, dvouminutový trest za něj půjde odpykat Justin Williams.

53:26
    Zdá se, že vstřelená branka domácí ještě více povzbudila. Před Darlingem se zničehonic zjevil Vincent Trocheck, jemuž se ale nepodařilo zakončit podle představ.
    52:02 Alex PETROVIC - 3:2

52:02
    Florida právě vstřelila branku!
    Necelých osm minut před koncem třetí třetiny se Panthers znovu ujímají vedení. ALEX PETROVIC se zmocnil puku u pravého hrazení a bez váhání ho poslal na Darlinga, který měl zakrytý výhled a nestihl zasáhnout. Bez asistence.

50:55
    Hanifinovo nahození od modré si Roberto Luongo pohlídal, následná protiakce Panthers ale neměla dlouhého trvání.

50:22
    Hra byla po delší doě přerušena, načež hlasatel v BB&T Center ohlásil další komerční přestávku.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 5. Weegar (McCann, Malgin), 20. Dadonov (Trocheck, Barkov), 53. Petrovic – 4. T. van Riemsdyk (B. McGinn, Williams), 34. D. Ryan (Stempniak, Dahlbeck)

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, Weegar, Petrovic – Dadonov, Barkov, Bjugstad – Huberdeau, Trocheck, J. McGinn – Vatrano, McCann, Malgin – Haley, MacKenzie, Sceviour.
    Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Dahlbeck, Hanifin, T. van Riemsdyk, H. Fleury, McKeown – Zykov, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Williams – Skinner, E. Lindholm, Di Giuseppe – Nordström, D. Ryan, Stempniak.

Rozhodčí: Walsh, Peel – Devorski, Nagy