Lyon – Nantes 2:0 (kon.) | Bordeaux – Dijon 3:1 (kon.) | Lille – Méty 3:1 (kon.)
Monaco – Amiens 0:0 (kon.) | Štrasburk – Nice 1:1 (kon.) | Troyes – Caen 3:1 (kon.)
Lille OSC
3:1 (2:0)
FC Méty
Sobota 28.04.2018, 20:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 35. kolo

Domácí celek potvrdil roli favorita a vyhrává tento zápas poměrem 3:1. Rozhodl první poločas, který fotbalisté Lille vyhráli 2:0. (21:55:56)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:12.

90+5

90+5
    Gólman domácího celku bude vykopávat.

90+3
    Mike Maignan zůstává ležet na trávníku.

90+3
    Méty rozehrávají rohový kop, centr před branku byl zblokovaný.

90+3
    Thiago Mendes byl faulovaný, rozehrávat tak budou domácí tým.

90+2
    Hosté kombinují na útočné polovině, mnoho šancí k vidění není.

90+1
    Domácí fanoušci a hráči slaví výhru v tomto zápase.

90
    Renaud Cohade rozehrává rohový kop. Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

88
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Georges Mandjeck, přichází Farid Boulaya.

88
    Mike Maignan vykopává od své branky.

87
    Mathieu Dossevi vedl akci svého celku, k zakončení se přes dobrou defenzivní hru domácího celku nedostal.

87
    Dostáváme se do finální fáze zápasu, hraje se spíše na polovině hrací plochy.

86
    Žlutou kartu dostává Fallou Diagné (FC Méty).

84
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Kouadio-Yves Dabila.

82
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek vede o dva góly, a tak pokračuje dál v aktivní hře.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu, Lille hraje dál aktivně. Yassine Benzia vypálil z dobré pozice, jeho ránu kryje Ejdži Kawašima.

Jan Prošek

Branky: 13. Araújo (Pépé), 45+2. Pépé (Araújo), 77. Bissouma (Pépé) – 49. Roux (Dossevi)

Karty:   22. Niakhaté (MTZ), 86. Diagné (MTZ)

Lille OSC: Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Soumaoro, Mendyl – Bissouma, Maia (58. Mendes) – Araújo (67. El Ghazi), Benzia (84. Dabila), Pépé – Mothiba.
    Náhradníci: Kouakou – Ballo-Touré, Dabila, El Ghazi, Soumaré, Mendes, Ponce.

FC Méty: Kawašima – J. Palmieri, Diagné, Niakhaté, Balliu – Cohade, Mandjeck (88. Boulaya) – Roux, Mollet (69. Milićević), Dossevi – Rivière (76. Niane).
    Náhradníci: Didillon – Boulaya, Milićević, Nguette, Niane, Rivierez, Selimovic.