Švýcarsko – Rakousko 3:2 (po pr.) | Norsko – Lotyšsko 2:3 (po pr.) | Francie – Bělorusko 6:2 (kon.)
Finsko – J. Korea 8:1 (kon.) | Česko – Slovensko 3:2 (po pr.) | Dánsko – USA 0:4 (kon.)
Boston Bruins
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:3
Tampa Bay Lightning
Sobota 05.05.2018, 01:17 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Semifinále V. konference
    63:18 Dan GIRARDI - 3:4

63:18
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Hosté vybojovali u mantinelu puk, Killorn si jej vyměnil Gourdem, aby jej pak bekhendem nahodil před brankoviště, kde operoval DAN GIRARDI a ten jej špičkou hole popíchl za Raska. Tapa Bay vítězí 3:4! Asistence: Alex Killorn, Yanni Gourde.
    52:56 Steven STAMKOS - 3:3

52:56
    A je zase srovnáno! Kučerov napadal McAvoye, ten přišel o puk, který poté Miller naservíroval STEVENU STAMKOSOVI. Jeho následná bomba z první skončila v horním růžku Raskovy branky. Asistence: J. T. Miller.

47:15
    Navíc je tu přesilovka pro domácí, Tyler Johnson totiž dostal dvě minuty za sekání.
    46:36 Patrice BERGERON - 3:2

46:36
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí dokonali obrat v utkání a vedou! Ve vlastním oslabení ujel Marchand, v útočném pásmu naservíroval přihrávku před brankoviště a PATRICE BERGERON lehkou tečí poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Brad Marchand.

45:34
    Už je odpískáno a na trestnou lavici míří Noel Acciari s dvouminutovým trestem za hákování.

25:14
    Stamkos upadl a ne svou vinou. Mohl za to Rick Nash, jemuž se hokejka zasekla v brusli hostujícího hráče. Rick Nash dostal dvě minuty za podražení.
    22:40 Stamkos své sólo neproměnil

22:40
    Tampa Bay mohla zase vést, do sóla se dostal Stamkos, nechal však pouze vyniknout Raska, který vytasil parádní zákrok lapačkou!
    22:04 Patrice BERGERON - 2:2

22:04
    Teď je už ale přesilovka využitá a máme srovnáno! PATRICE BERGERON si sjel od modré čáry ke kruhu pro vhazování a po výměně puku s Krugem pálil z první. Jeho svižná rána z pravé strany skončila u protější tyčky a stav je tedy 2:2. Asistence: Torey Krug.

20:43
    Pastrňák se hrnul do útočného pásma a byl u toho faulován. Boston si tak zahraje přesilovku, dvě minuty za podražení dostal Tyler Johnson.
    17:11 Kučerov napálil Raskovo břevno

17:11
    Málem to zase bylo o dva góly. Do pásma se vřítil s pukem na holi Kučerov a jeho prudký švih zacinkal na Raskovo břevno!
    15:28 David PASTRŇÁK - 1:2

15:28
    Přesilovka je využitá i na straně Bostonu. Střelu od modré Vasilevskij vyrazil pouze nad sebe, puku si poté všiml DAVID PASTRŇÁK a perfektně načasovaným máchnutím hole jej zametl za gólmana hostů. Asistence: Trey Krug, Brad Marchand.

14:45
    Je tu další vyloučení, u mantinelu se nedovoleného zákroku dopustil Steven Stamkos a na trestnou lavici zamířil s dvouminutovým trestem za zásah do hlavy.

11:21
    Vylučovat se bude i na straně Tampy Bay, dvě minuty za podražení dostal Yanni Gourde.
    09:53 Nikita KUČEROV - 0:2

09:53
    Nyní je už přesilovka využitá a hosté vedou o dvě branky! Po trpělivé rozehře v pásmu přišla přihrávka na kruh, kde napřáhl NIKITA KUČEROV a svou dělovku poslal pod břevno Raskovy branky – 0:2. Asistence: Victor Hedman, Steven Stamkos.

08:58
    Nyní to ale budou mít domácí horší, neboť Zdeno Chára vyhodil puk přes plexi a míří na trestnou lavici za zdržování hry.

07:17
    Už se pískalo, dvě minuty za podražení dostal Rick Nash.
    07:13 Stamkos neproměnil velkou příležitost

07:13
    Málem to bylo 0:2, hosté se totiž dostali do brejku dva na jednoho, Point našel najíždějícího Stamkose, jenže ten z dobré pozice pálil nad.
    04:36 Brayden POINT - 0:1

04:36
    Hosté jdou do vedení! Ve středním pásmu se puku chopil BRAYDEN POINT, po průniku do toho útočného se prosmýkl mezi dvěma obránci, povedla se mu i stahovačka jednou rukou a poté už jen zblízka zasunul do odkryté branky. Bez asistence.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 16. Pastrňák (Krug, Marchand), 23. Bergeron (Krug), 47. Bergeron (Marchand) – 5. B. Point, 10. Kučerov (Hedman, Stamkos), 53. Stamkos (J. T. Miller), 64. Girardi (Killorn, Gourde)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Krug, McQuaid, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Rick Nash, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, B. Gionta, Donato – Acciari, Kuraly, Schaller.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Hedman, Strålman, McDonagh, Sergačjov, Coburn – Kučerov, Stamkos (C), J. T. Miller – T. Johnson, B. Point, Palát (A) – Gourde, Cirelli, Killorn – Callahan (A), Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: Pollock, StLaurent – Amell, Shewchyk

Diváci: 17 565