Poruba 2011 – Frýdek-M. 1:2 (1:2 po s.n.) | Jastrzębie – Toruń 3:2 (kon.)
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Frýdek-Místek
Sobota 18.08.2018, 14:15 • KOOPERATIVA ARENA • O pohár RT TORAX

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:15.

Turnaj O pohár RT TORAX se blíží ke svému konci. Sobota osmnáctého srpna se stane dnem, v němž si to v porubské KOOPERATIVA ARENĚ týmy rozdají o konečná umístění. O předposlední páté místo si to rozdají borci z maďarského Debrecénu se slovenskou dvacítkou, o bronz domácí Poruba s Frýdkem – Místkem a ve finále si o kov nejcennější překvapivě zahrají dva polské celky – Toruň a Jastrzebie!

Pojďme se teď ale věnovat zápasu o bronz. V tom se střetnou jediní dva čeští zástupci – prvoligové celky Poruby a Frýdku – Místku.

Oba týmy mají na svém turnajovém kontě jedno vítězství a jednu porážku.

Porubští nejprve po velmi vlažném výkonu překvapivě padli s polským Jastrzebie 1:2. O jedinou branku domácích se postaral ve třiatřicáté minutě Josef Fojtík, když pohotově doklepl brankářem vyraženou střelu Tomáše Jáchyma a srovnal na 1:1. To však bylo ze strany domácího favorita vše. I ve druhém zápase proti maďarskému Debrecénu se Ostravané zprvu trápili. Postupem času však sympaticky hrajícím Maďarům začaly docházet síly a přišly Porubské údery. Po gólech Vymazala, Tomiho, Horáka a dvou zásazích Jakuba Illéše si připsali poměrně jasné vítězství v poměru 5:2. V tabulce skupiny obsadili se třemi body druhé místo za polským překvapením z Jastrzebie.

To frýdeckomístečtí hráči měli cestu turnajem přesně opačnou. V prvním zápase si nejdřív s klidem poradili se slovenským výběrem do dvaceti let, kterému bez větších problémů nasázeli osm branek. Mladí Slováci se zmohli pouze na jednu gólovou odpověď. Do druhého zápasu s polskou Toruní šli tedy s vědomím, že jim jakékoli vítězství zařídí účast ve finále. A za svým cílem si v tomto utkání dlouho šli. Po první třetině totiž díky dvěma slepeným gólům v posledních dvaceti vteřinách vedli už 3:1. A když hned po sedmnáct vteřinách druhé periody skóroval Rostislav Martynek, nebylo už o vítězi pochyb. Tedy nebylo by pochyb, kdyby nepřišlo obrovské vzedmutí polského celku, který ještě do druhé sirény dokázal díky gólůlm Roberta Korhokhy a Alexandra Komaristije snížit na rozdíl jediné branky. A to nebylo vše! V čase 49:44 dokázal po rychlém brejku vyrovnat Jaroslaw Dolega a minutu a šestačtyřicet vteřin před koncem zápas dokonce otočil svým druhým gólem v zápase Alexandr Komaristij. Frýdečané tak budou muset vzít za vděk alespoň zápasem o bronz.

Úvodní buly zápasu HC RT TORAX Poruba 2011 vs. HC Frýdek – Místek bude v porubské KOOPERATIVA ARENĚ vhozeno ve 14:15. Vstupné stojí pouhých 30 Kč, děti do 15 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P včetně svého doprovodu mají vstup zdarma!

HC RT TORAX Poruba 2011: Dvořák (Kudela) – Dundáček, Ovčačík, Horák, Gazda, Adam, Čypas, Dresler, Slavík – Káňa, Hudeček, Illéš, Vymazal, Kanko, Tomi, Jankovský, Ollender, Rubner, Toman, Jáchym, Baláž, Fojtík

HC Frýdek-Místek: Daneček (Hlaváč) – Adámek, Krisl, Husák, Žovinec, Hrachovský – Christov, Mikulík, Kofroň, Motloch, Rudovský, Martynek, Plitko, Lehečka, Kuťák, Flok, Peterek, Klimša, Homola

Rozhodčí: Fiala, Cabák – Moravec, Janoško.

INFORMACE: Zápas o páté místo: Slovensko U20 – Debreceni EAC 4:1.

00:01

03:21
    Omuvte mou nečinnost ze začátku zápasu, měli jsme zde drobné technické problémy.

04:15
    Ze začátku se hraje velice tvrdě z obou stran.

04:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (káňa – 2 min., sekání).

04:53
    Michal Vymazal se zmocnil puku a vzduchem ho poslal až na druhou stranu kluziště.

06:04
    Ofsajd zastavuje tlak frýdeckých hráčů.

06:33
    Poruba v plném počtu.

07:45
    Po chybě Jankovského se sám na Dvořáka řítil rudovský. Při pokuu o střelu ale minul

09:01
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Husák – 2 min., sekání).

09:01
    Tomiho dělovka z pravého kruhu se od Danečkova betonu odrazila těsně mimo jeho pravou tyč.

09:27
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Klimša – 2 min., vysoká hůl).

09:54
    Kofroń se ve dvojnásobném oslabení řítil sám na Dvořáka! byl však faulován a následně jel samostatný nájezd! Dostal se však příliš blízko Dvořáka a už ho nedokázal prostřelit. Skóre tak zůstává neměnné.

11:27
    Frýdek – Místek v plném počtu.

11:56
    Pro vysokou hůl jednoho z porubských hráčů se bude vhazovat mimo jejich útočné pásmo.

12:35
    Husák to zkoušel střelou od modré. Dvořák byl ale připraven.

12:53
    Střela Jankovského byla pouze ztečovaná do ochranné sítě. Buly po Danečkově pravici.

16:20
    Josef Fojtík si najel po levé straně až před Danečka a zkusil ho prostřelit mezi betony. Frýdeckomístecký brankář však prokázal dobré reflexy.

17:14
    Ofsajd Porubských byl posouzen jako úmyslný. Buly po Dvořákově pravici.

17:55
    Jáchym a Vymazal spolu jeli proti jedinému obránci! první jmenovaný nejdříve dobrou přihrávkou obránce vyšachoval ze hry, Vymazal mu následně puk vrátil a Jáchym to zkusil rychlou střelou z první. Bohužel pro něj mu ale puk sklouzl z hokejky a zamířil mimo.

19:31
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Hrachovský – 2 min., nedovolené bránění).

19:44
    Ovčačíkovu ránu z pravého kruhu Daneček ramenem vytěsnil mimo kluziště.

20:00

Skončila nám první třetina, která přinesla z obou stran velmi silový hokej, kterému také nechyběly šance na obou stranách. Asi největší měl David Kofroň, který se vydal na samostatný nájezd. Jeho exekuci však vůbec nezvládl a posílil tak pouze sebevědomí Tadeáše Dvořáka v brance Poruby. Už brzy bude tento zápas pokračovat druhou třetinou. Zůstaňte s námi!

Další třetina začne přibližně v 15:01.

20:01

20:01
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (hráčská lavice – 2 min., zdržování hry / pozdní nástup). Trest odpyká Rubner.

21:31

22:00
    poruba v plném počtu.

22:37
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Rudovský – 2 min., nedovolené bránění).

24:27
    V porubské přesilovce se toho příliš neudálo. Hostující obrana zatím funguje dobře.

24:37
    Frýdek-Místek v plném počtu.

25:23
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adámek – 2 min., hrubost).

25:30
    Rána marka Slavíka šla nepříjemně po ledě a Daneček měl co dělat, aby ji zkrotil.

27:31
    Po velmi nepřesné souhře domácích se do samostatného úniku dostal Jakub Adámek. Toho však v rozhodujícím okamžiku vychytal Hynek Kudela.

29:20
    Jakub Lehečka to zkoušel ranou z pravého kruhu. Kudelův levý beton byl v permanenci.

30:29
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Lehečka na modré postrčil puk na střed napřaženému DAVIDU HOMOLOVI a ten nedal svou dělovkou Kudelovi žádnou šanci! Asistence: Jakub Lehečka.

31:57
    Poruba právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! To byla rychlost! Jan Hudeček přihrál na pravý kruh JAKUBU ILLÉŠOVI, který technickou střelou umístil puk mezi levou tyč a tělo brankáře Danečka – 1:1! Asistence: Jan Hudeček.

33:40
    Daniel Gazda se pokoušel prokličkovat až před Danečka. Brzy ale zjistil, že je okolo něj více obránců, než si myslel. Skóre se tak nemění.

35:08
    Icing ukončuje útočnou akci domácích.

36:25
    David Klimša pálil z mezikruží na Kudelu! Trefil však pouze jeho hrudi.

37:05
    Josef Fojtík si najel po pravém mantinelu a zkoušel vypálit z kruhu. Jeho pokus však byl jen ztečován do ochranné sítě.

37:52
    Střelou od modré se prezentoval Domantas Čypas. Puk Danečkovi vypadl, nikdo z Porubských ale dorážet nedokázal.

38:55
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Káňa – 2 min., krosček ).
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Mikulík – 2 min., krosček).

39:23
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Gazda – 2 min., faul kolenem).

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, která pokračovala v duchu té první. A už jsme se i dočkali gólů. Nejdřív za hosty prosadil Homola, za minutu a dvacet osm vteřin vyrovnal ukázkovou ranou Illéš. O tom, kdo získá bronz, se tak nejspíše rozhodne v poslední třetině. Počkejte si na to s námi!

Další třetina začne přibližně v 15:51.

Hráči jsou už na ledě, utkání může pokračovat!

40:01

40:32
    Bomba Rudiovského končí v připravené Kudelově lapačce!

40:55

41:23

42:30
    Domácí se v těchto chvílích pokoušejí o tlak. e střele se však zatím nedostali.

44:15
    Chybná rozehrávka Porubských znamená zakázané uvolnění. Buly po Kudelově pravici.

44:42
    Jakub Illéš vypálil ostrou bombu z mezikruží. Daneček si možná i oddechl, že ho puk netrefil.

46:57
    Ve slibné příležitosti se zjevil Adam Flok. Z pravého kruhu však branku netrefil.

47:57
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Plitko – 2 min., podražení).

48:28
    Domácím se zatím v přesilovce nedaří přechod do pásma.

49:57

50:03
    Do velké šance se dostal Jonáš Peterek! V mezikruží si ukázkově zpracoval přihrávku a tvrdě vystřelil. Kudela však prokázal dobrou soustředěnost a puk nekompromisně vyrazil do ochranné sítě.

52:00
    Motlochovu střelu z levého kruhu vyrazil Kudela do rohu kluziště.

52:49
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Hudeček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Motloch – 2 min., hrubost).

54:08
    Josef Fojtík pálil z pravého kruhu. Daneček měl s jeho střelou problémy, ale s pomocí obrany situaci vyřešil.

55:36
    Hrachovský se proháčkoval až před Kudelu, kterého však v souboji tváří v tvář nepřekonal.

56:13
    Daneček vyřešil začínající skrumáž v jeho brankovišti krytím puku ve své lapačce.

57:03
    Po sérii tvrdých zákroků na obou stranách je hra přerušena. Sudí nařídil vhazování na středu hřiště.

57:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dresler – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Rudovský – 2 min., hrubost).

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:33
    Ovčačíkovi jeho rána od modré příliš nesedla. Puk na hokejkách hostů.

59:25
    Vypadá to, že oba celky už čekají na nájezdy.