Kometa Brno – Jihlava 4:2 (kon.) | Jungadler Mannheim – Chomutov 5:2 (kon.) | K. Vary – Kölner Haie 5:4 (po pr.)
Jungadler Mannheim
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Piráti Chomutov
Neděle 19.08.2018, 14:00 • Realistic Arena, Karlovy Vary • O pohár hejtmana Karlovarského kraje • O 3.–4. místo

Čtvrtým místem se může pyšnit Chomutov. Na bronzovém místě se umístil Mannheim, který ve třetí periodě přidal ještě jednu branku, o kterou se postaral Möller.

Nejužitečnějšími hráči jsou Vít Seemann (CHM) a Louis Brune (JMA).
    Následuje předání medailí a poháru pro Mannheim. (16:11:03)

59:50
    Hráčská lavice se již raduje.

59:40
    Mannheim se drží ve třetině soupeře.

59:27
    Pavel Jarý (CHM) se provinil faulem loktem.

59:11
    Piráti ještě bojují alespoň o snížení gólového manka.

58:57
    Chomutovští těsně minuli branku Gähra.

58:45
    Do konce zápasu zbývá jedna minuta.

57:43
    Raab přebruslil obránce a z blízkosti těsně minul vzdálenější tyč.

57:23
    Mannheim opouští útočnou třetinu, ale snaží se o znovuzískání.

55:10
    Mannheim vyhazuje až k Běhulovi. Chomutovu začíná další snažení se o útočnou třetinu.

54:39
    Kryštof Ouřada se snažil střelecky prosadit, ale brankář Mannheimu se nenechal zmást.

54:20
    Podražením se provinil Valentino Klos (JMA).

53:46
    Chomutov si zahraje další přesilovou hru.

53:03
    Pirátům se daří opustit obranné pásmo, do útoku se však nedostali.

52:48

52:26
    Chomutov začal výrazně napadat hráče Mannheimu.

51:37
    Další rána od Ouřady, ta tentokrát skončila v připraveném klíně Gähra.

51:15
    Zblokovaná dělovka Ouřady skončila v ochranné síti.

51:06
    Piráti hrají v plném počtu.

50:28
    Do pásma kotouč zavezl Mannheim a pokouší se po šesté přemoct brankáře Chomutova.

50:12
    Zakázané uvolnění Mannheimu.

49:58
    Majewski pálil od modré, ale Běhula byl připravený k zákroku.

49:47
    Střela Klose byla zblokována a mířila vysoko do ochranné sítě.

49:21
    Ve vlastním oslabení ujel Stanislav Vrhel sám na gólmana, ale střela mířila jen do plexiskla.

49:04
    Josef Bajer (CHM) odchází zpytovat svědomí na trestnou lavici za držení.

48:37
    Pirátům se podařilo vybojovat útočnou třetinu. Koblížek pálil z první, ale mimo svatyni soupeře.

48:00
    Jungadler Mannheim hraje v plném počtu.

47:20
    Chomutovským se v přesilové hře vůbec nedaří. Všechny kotouče likviduje obrana domácích.

46:40
    Piráti se hrnou do útočné třetiny, ačkoli se chomutovským podařilo usídlit se ve třetině Mannheimu, ihned museli opustit pásmo kvůli nepřesné rozehrávce.

46:10
    Möller se snažil nabít Brunemu, kotouč by však příliš dlouhý a hokejkou ho vypíchl Běhula.

45:59
    Jan Nijenhuis (JMA) si vysloužil dvě minuty na trestné lavici za podražení soupeře.

45:47
    Tří gólový náskok Mannheimu budou Piráti těžko dohánět.

44:54
    Jungadler Mannheim právě vstřelili branku!
    Od modré čáry vystřelil TOBIAS MÖLLER, jehož střela byla ještě před bránou pravděpodobně tečována chomutovským hráčem. Asistence: Philipp Preto.

43:49
    Mannheim prošel přes střední pásmo, ale vyzrát na Běhulu se mu nepodařilo.

43:33
    Další zakázané uvolnění Pirátů.

43:19
    Erik Mežnar se snažil dorážet z těsné blízkosti, ale puk šel mimo branku Gähra.

42:35
    Ani jeden tým si nevytvořil vyloženou šanci, spíše se přetahují o útočné třetiny.

42:18

41:38
    Ovšem Chomutov ihned nahazuje kotouč zpět k brance Mannheimu.

41:05
    Mannheimu se daří osvobodit z pirátského sevření.

40:25
    Koblížek pálil, ale trefil se jen do ochranné sítě za Gährem.

40:15
    Do útočné třetiny se hrne Chomutov.

40:01

Současně se sirénou se ještě podařilo Chomutovu dostat kotouč za brankovou čáru, ale gól nemůže být uznám, jelikož již byl odpískán konec třetiny. Ovšem ve druhé třetině padly tři branky, ale ve vedení je stále Mannheim. Koblížkovi se podařilo snížit, ale o chvilku později zvedl ruce nad hlavu opět Mannheim, díky gólu Henna. Ve 27. minutě poslal Mannheim do dvougólového vedení Broda. Třetí třetina začne v 15:33.

40:00

39:28
    Převážně Chomutov se drží v obranném pásmu Mannheimu.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

37:42
    Jan Nijenhuis se bekhendovou střelou neprosadit proti chomutovskému gólmanovi.

37:30

36:35
    Mannheim dlouho bojoval o udržení se v pásmu Chomutova, ale prostřelit brankáře Pirátů se jim nedaří.

35:48
    Mannheim se ihned dostává do útočné třetiny.

35:28
    Jan Prokop (CHM) si vysloužil dvě minuty za napadení.

35:16
    Sebastian Hon vystřelil od kruhů, ale Běhula schoval puk ke svému krku.

34:06
    Nyní se naopak dostává do útoku více Mannheim, kterému se nepodařilo vytěžit z pobytu před Běhulou gól.

33:22

32:59
    Piráti mají nepřesné rozehrávky, kvůli kterým přicházejí o možnost usídlení se v útočné třetině.

32:33
    Vít Seemann trefil jen brusli bránícího hráče.

32:10
    Piráti se zabydleli v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele na Gähra.

31:35
    Chomutov se pokouší projít přes důslednou obranu Mannheimu.

31:22
    Za faul kolenem si jde na dvě minuty odpočinout Fabio Henn (JMA).

30:48
    Dva skvělé zákroky po sobě si připsal Běhula, který se dvakrát předvedl zákrokem proti tvrdým střelám Mannheimu.

30:19
    Jakub Štochl vypálil z levé strany, Gähr si střelu pohlídal.

29:54
    Ofsajdem se provinil Mannheim.

28:50
    Chomutovu se příliš nedaří v koncovce, kotouče nejsou přesné a výrazně neohrožují branku protivníka.

28:34

27:57
    Chomutov zakládá další útok, ovšem Mannheim výborně napadá jejich rozehrávku.

27:45
    Vyhozený kotouč zastavuje u své branky až gólman Pirátů.

26:50
    Chomutovští dobývají branku svého soka, ale všechny střely míří buď přímo do brankáře nebo mimo branku Mannheimu.

26:33
    Za vyhození puku mimo hrací plochu opouští svůj tým na dvě minuty Tobias Möller (JMA).

26:01
    Perfektní sólo akci předvedl JOHN BRODA, který se trefil přesně do volného místa mezi betonem a tyčkou branky Běhuly. Bez asistence.

25:26
    John Broda se marně pokoušel překonat Richarda Běhulu.

24:26
    Mannheim se však neustále motá kolem brány Pirátů.

23:53

23:49
    Jan Nijenhuis se pokusil překonat chomutovského brankáře, ten byl na střelu připravený.

22:53
    Domácí se opět tlačí do branky Chomutova, ale brankář Pirátů je přesný.

22:19
    Po chybné rozehrávce musí Mannheim opustit útočnou třetinu.

22:06
    Louis Brune se pokusil vystřelil z levého kruhu, ale betony Běhuly byly včas zaklapnuty.

21:51
    Patrik Pech (CHM) si vysloužil od sudích dvě minuty za hákování.

20:41
    Změna. Od modré čáry vypálil FABIO HENN, kotouč trefil Běhulu do ramene a kotouč se obloučkem odrazil za záda brankáře Pirátů. Asistence: John Broda.

20:19
    Piráti právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno. Po buly se parta chomutovských hráčů snažila vybojovat neposedný kotouč. Jako první ho zkrotil TOMÁŠ KOBLÍŽEK. Asistence: Kryštof Ouřada.

20:08
    Ihned po vhazování je odpískáno zakázané uvolnění Mannheimu.

20:01

Do prvního dějství nastoupil aktivněji Mannheim, přesto se do vedení dostal prvně Chomutov, díky brance Kryštofa Ouřady. Ve 4. minutě však došlo ke srovnání. O vyrovnávací gól se postaral Klos. A ve 13. minutě šel Mannheim do vedení. Druhá třetina začne v 14:48.

20:00

19:50
    Preto se pokusil překonat brankáře Pirátů, ale marně.

19:39
    Patrik Pech se dostal ke střele z pravého kruhu, ale brankář Mannheimu dělovku vykryl.

19:24
    Do konce první třetiny zbývá necelá minuta.

18:54
    Philipp Mass poslal dělovku od modré, která mířila mimo branku Chomutovských.

18:17
    Domácí nahazují do obranného pásma Pirátů. Chomutov si zde přebírá puk a přesouvá se před Gähra, kde se však ke střele ani nedostal.

17:49
    Na druhé straně se do útoku hrne Manneheim. Broda trefil jen boční síť Běhulovy brány.

16:53
    Do úniku se dostal Tomáš Koblížek, jehož střelu sice Gähr chytil, ale kotouč mu vypadl z výstroje. Brankář Mannheimu skočil po skákajícím puku, aby ještě nedošel za brankovou čáru.

16:31
    Při přechodu do útočné třetiny se Chomutov dopustil ofsajdu.

15:30
    Dustin Reich vypálil téměř z nulové úhlu, trefil však tyčku chomutovské svatyně.

14:57
    John Broda nahodil kotouč, který brankář Pirátů zlikvidoval.

14:31
    Útok je však zmařen napadajícími hráči Chomutova.

14:18
    Mannheim si přebírá puk za vlastní brankou a zakládá další útok.

13:33
    Domácí se neustále drží před brankou Běhuly.

12:08
    Mannheim jde do vedení. Po pěkné kombinaci v útočné třetině Mannheimu se dostal ke kotouči zcela volný TOBIAS MÖLLER, který tak vynahradil své vyloučení. Asistence: Marius Ewald.

12:01
    Domácí hrají v plném počtu.

11:20
    Vít Seemann pálil od modré, před Gährem ještě dorážel Jakub Váchal, ale gólman Mannheimu byl přesný jako švýcarské hodinky.

10:38
    Když už se Pirátů povedlo získat obranné pásmo Mannheimu, po chybné rozehrávce se s útočnou třetinou loučí.

10:07
    Chomutovu se nedaří dostat do útočné třetiny. Mannheim všechny puky posílá do bezpečné vzdálenosti od své brány.

09:53
    Za držení si vysloužil dvě minuty Tobias Möller (JMA) za držení.

09:42
    Bude se vylučovat. Chomutov se snaží ještě prosadit v početní výhodě.

08:57
    Tentokrát zakázané uvolnění Mannheimu.

08:28
    Chomutov se dostal do obranného pásma Mannheimu, ale Gähr s přehledem čelí nátlaku Pirátů.

07:43

07:20
    Mannheim okupuje chomutovskou svatyni a pokouší se dobýt Běhulu.

07:01

06:38
    Utkání se hraje skutečně na krev a do těla. Oba celky se chtějí umístit na třetím místě a dávají do zápasu všechny síly, které ještě mají.

05:51
    Vít Seemann vystřelil od modré, ale rána orazítkovala jen mantinel za brankářem Mannheimu.

05:36
    Nahozený puk raději ukryl Gähr pod svou lapačkou.

04:50
    Do útočné třetiny se opět hrne Mannheim. Hon pálil od kruhů, dorážet se ještě snažil Ramoser, ale brankář Pirátů zasáhl včas.

03:51
    Vybojovaný kotouč se dostal na hokejku VALENTINA KLOSE, který z dvou metrů propálil Běhulu. Asistence: Jan Nijenhuis, Jan-Luca Schumacher.

02:58
    Ačkoli je aktivnějším týmem Mannheim, po dlouhé přihrávce do útočného pásma na KRYŠTOFA OUŘADU, se dostávají Piráti do vedení. Ouřada se trefil přesně pod víko Gährovi brány. Asistence: Tomáš Koblížek, Stanislav Vrhel.

02:11
    V zápase se dohrávají osobní souboje velmi tvrdě.

01:58
    Všechny nahozené chomutovské kotouče likviduje obrana domácích.

01:06
    Piráti se příliš nedostávají ke kotouči, dík velké aktivitě Mannheimu.

00:28
    Mannheim se dere do útoku a snaží se o první branku zápasu.

00:01

Po čekání se dostavují také Piráti.

Mannheim je na ledové ploše a vyčkává na příchod Chomutova.

Jungadler Mannheim: Huwer (Schickedanz) – Möller, Klos, Ramoser, Hon, Ascherl, Gähr, Broda, Mass, Ebi-Schmitd, Kranz, Brune, Reich, Schumacher, Majewski, Henn, Ewald, Raab, Dziambor, Thiel, Nijenhuis, Preto

Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Beneš, Seemann, Váchal, Zeman, Mikulec, Kleiner, Matějka, Vaněk – Koblížek, Chlán, Ouřada, Hradecký, Vrhel, Mežnar, Prokop, Bajer, Benda, Holka, Pech, Brandner

Rozhodčí: Suchý – Baxa, Červenka.

Německý celek začal turnaj těsnou prohrou s domácí Energií. Mannheim padl s domácími 2:3 v prodloužení. Svou kvalitu však Jungadler potvrdil hned ve druhém utkání, brněnské Kometě totiž nedal příliš šancí a výhrou 41 se posunul do bojů o bronz.

Chomutovští vstoupili do turnaje velmi bojovně, ve vyrovnaném utkání přetlačili Kölner 4:3. Ve druhém souboji nedokázali navázat na povedený výsledek, Piráti nestačili na Duklu, podlehli ji 2:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Kamila Stříteská Ströer

Matěj Hodoval

Branky a nahrávky: 4. Klos (Nijenhuis, Schumacher), 13. Möller (Ewald), 21. Henn (Broda), 27. Broda, 45. Möller (Preto) – 3. Ouřada (Koblížek, Vrhel), 21. Koblížek (Ouřada)

Jungadler Mannheim: Gähr (Schickedanz) – Möller, Klos, Ramoser, Hon, Ascherl, Broda, Mass, Kranz, Brune, Reich, Schumacher, Majewski, Henn, Ewald, Raab, Dziambor, Thiel, Nijenhuis, Preto

Rozhodčí: Suchý – Baxa, Červenka