Kometa Brno – Jihlava 4:2 (kon.) | Jungadler Mannheim – Chomutov 5:2 (kon.) | K. Vary – Kölner Haie 5:4 (po pr.)
Jungadler Mannheim
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Piráti Chomutov
Neděle 19.08.2018, 14:00 • Realistic Arena, Karlovy Vary • O pohár hejtmana Karlovarského kraje • O 3.–4. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Chomutovští vstoupili do turnaje velmi bojovně, ve vyrovnaném utkání přetlačili Kölner 4:3. Ve druhém souboji nedokázali navázat na povedený výsledek, Piráti nestačili na Duklu, podlehli ji 2:4.

Německý celek začal turnaj těsnou prohrou s domácí Energií. Mannheim padl s domácími 2:3 v prodloužení. Svou kvalitu však Jungadler potvrdil hned ve druhém utkání, brněnské Kometě totiž nedal příliš šancí a výhrou 41 se posunul do bojů o bronz.

Jungadler Mannheim: Huwer (Schickedanz) – Möller, Klos, Ramoser, Hon, Ascherl, Gähr, Broda, Mass, Ebi-Schmitd, Kranz, Brune, Reich, Schumacher, Majewski, Henn, Ewald, Raab, Dziambor, Thiel, Nijenhuis, Preto

Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Beneš, Seemann, Váchal, Zeman, Mikulec, Kleiner, Matějka, Vaněk – Koblížek, Chlán, Ouřada, Hradecký, Vrhel, Mežnar, Prokop, Bajer, Benda, Holka, Pech, Brandner

Rozhodčí: Suchý – Baxa, Červenka.

Mannheim je na ledové ploše a vyčkává na příchod Chomutova.

Po čekání se dostavují také Piráti.

00:01

00:28
    Mannheim se dere do útoku a snaží se o první branku zápasu.

01:06
    Piráti se příliš nedostávají ke kotouči, dík velké aktivitě Mannheimu.

01:58
    Všechny nahozené chomutovské kotouče likviduje obrana domácích.

02:11
    V zápase se dohrávají osobní souboje velmi tvrdě.

02:58
    Piráti právě vstřelili branku!
    Ačkoli je aktivnějším týmem Mannheim, po dlouhé přihrávce do útočného pásma na KRYŠTOFA OUŘADU, se dostávají Piráti do vedení. Ouřada se trefil přesně pod víko Gährovi brány. Asistence: Tomáš Koblížek, Stanislav Vrhel.

03:51
    Jungadler Mannheim právě vstřelili branku!
    Vybojovaný kotouč se dostal na hokejku VALENTINA KLOSE, který z dvou metrů propálil Běhulu. Asistence: Jan Nijenhuis, Jan-Luca Schumacher.

04:50
    Do útočné třetiny se opět hrne Mannheim. Hon pálil od kruhů, dorážet se ještě snažil Ramoser, ale brankář Pirátů zasáhl včas.

05:36
    Nahozený puk raději ukryl Gähr pod svou lapačkou.

05:51
    Vít Seemann vystřelil od modré, ale rána orazítkovala jen mantinel za brankářem Mannheimu.

06:38
    Utkání se hraje skutečně na krev a do těla. Oba celky se chtějí umístit na třetím místě a dávají do zápasu všechny síly, které ještě mají.

07:01
    Zakázané uvolnění Pirátů.

07:20
    Mannheim okupuje chomutovskou svatyni a pokouší se dobýt Běhulu.

07:43
    Další zakázané uvolnění Pirátů.

08:28
    Chomutov se dostal do obranného pásma Mannheimu, ale Gähr s přehledem čelí nátlaku Pirátů.

08:57
    Tentokrát zakázané uvolnění Mannheimu.

09:42
    Bude se vylučovat. Chomutov se snaží ještě prosadit v početní výhodě.

09:53
    Za držení si vysloužil dvě minuty Tobias Möller (JMA) za držení.

10:07
    Chomutovu se nedaří dostat do útočné třetiny. Mannheim všechny puky posílá do bezpečné vzdálenosti od své brány.

10:38
    Když už se Pirátů povedlo získat obranné pásmo Mannheimu, po chybné rozehrávce se s útočnou třetinou loučí.

11:20
    Vít Seemann pálil od modré, před Gährem ještě dorážel Jakub Váchal, ale gólman Mannheimu byl přesný jako švýcarské hodinky.

12:01
    Domácí hrají v plném počtu.

12:08
    Mannheim jde do vedení. Po pěkné kombinaci v útočné třetině Mannheimu se dostal ke kotouči zcela volný TOBIAS MÖLLER, který tak vynahradil své vyloučení. Asistence: Marius Ewald.

13:33
    Domácí se neustále drží před brankou Běhuly.

14:18
    Mannheim si přebírá puk za vlastní brankou a zakládá další útok.

14:31
    Útok je však zmařen napadajícími hráči Chomutova.

14:57
    John Broda nahodil kotouč, který brankář Pirátů zlikvidoval.

15:30
    Dustin Reich vypálil téměř z nulové úhlu, trefil však tyčku chomutovské svatyně.

16:31
    Při přechodu do útočné třetiny se Chomutov dopustil ofsajdu.

16:53
    Do úniku se dostal Tomáš Koblížek, jehož střelu sice Gähr chytil, ale kotouč mu vypadl z výstroje. Brankář Mannheimu skočil po skákajícím puku, aby ještě nedošel za brankovou čáru.

17:49
    Na druhé straně se do útoku hrne Manneheim. Broda trefil jen boční síť Běhulovy brány.

18:17
    Domácí nahazují do obranného pásma Pirátů. Chomutov si zde přebírá puk a přesouvá se před Gähra, kde se však ke střele ani nedostal.

18:54
    Philipp Mass poslal dělovku od modré, která mířila mimo branku Chomutovských.

19:24
    Do konce první třetiny zbývá necelá minuta.

19:39
    Patrik Pech se dostal ke střele z pravého kruhu, ale brankář Mannheimu dělovku vykryl.

19:50
    Preto se pokusil překonat brankáře Pirátů, ale marně.

20:00

Do prvního dějství nastoupil aktivněji Mannheim, přesto se do vedení dostal prvně Chomutov, díky brance Kryštofa Ouřady. Ve 4. minutě však došlo ke srovnání. O vyrovnávací gól se postaral Klos. A ve 13. minutě šel Mannheim do vedení. Druhá třetina začne v 14:48.

20:01

20:08
    Ihned po vhazování je odpískáno zakázané uvolnění Mannheimu.

20:19
    A je vyrovnáno. Po buly se parta chomutovských hráčů snažila vybojovat neposedný kotouč. Jako první ho zkrotil TOMÁŠ KOBLÍŽEK. Asistence: Kryštof Ouřada.

20:41
    Změna. Od modré čáry vypálil FABIO HENN, kotouč trefil Běhulu do ramene a kotouč se obloučkem odrazil za záda brankáře Pirátů. Asistence: John Broda.

21:51
    Patrik Pech (CHM) si vysloužil od sudích dvě minuty za hákování.

22:06
    Louis Brune se pokusil vystřelil z levého kruhu, ale betony Běhuly byly včas zaklapnuty.

22:19
    Po chybné rozehrávce musí Mannheim opustit útočnou třetinu.

22:53
    Domácí se opět tlačí do branky Chomutova, ale brankář Pirátů je přesný.

23:49
    Jan Nijenhuis se pokusil překonat chomutovského brankáře, ten byl na střelu připravený.

23:53
    Piráti hrají v plném počtu.

24:26
    Mannheim se však neustále motá kolem brány Pirátů.

25:26
    John Broda se marně pokoušel překonat Richarda Běhulu.

26:01
    Perfektní sólo akci předvedl JOHN BRODA, který se trefil přesně do volného místa mezi betonem a tyčkou branky Běhuly. Bez asistence.

26:33
    Za vyhození puku mimo hrací plochu opouští svůj tým na dvě minuty Tobias Möller (JMA).

26:50
    Chomutovští dobývají branku svého soka, ale všechny střely míří buď přímo do brankáře nebo mimo branku Mannheimu.

27:45
    Vyhozený kotouč zastavuje u své branky až gólman Pirátů.

27:57
    Chomutov zakládá další útok, ovšem Mannheim výborně napadá jejich rozehrávku.

28:34
    Mannheim hraje v plném počtu.

28:50
    Chomutovu se příliš nedaří v koncovce, kotouče nejsou přesné a výrazně neohrožují branku protivníka.

29:54
    Ofsajdem se provinil Mannheim.

30:19
    Jakub Štochl vypálil z levé strany, Gähr si střelu pohlídal.

30:48
    Dva skvělé zákroky po sobě si připsal Běhula, který se dvakrát předvedl zákrokem proti tvrdým střelám Mannheimu.

31:22
    Za faul kolenem si jde na dvě minuty odpočinout Fabio Henn (JMA).

31:35
    Chomutov se pokouší projít přes důslednou obranu Mannheimu.

32:10
    Piráti se zabydleli v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele na Gähra.

32:33
    Vít Seemann trefil jen brusli bránícího hráče.

32:59
    Piráti mají nepřesné rozehrávky, kvůli kterým přicházejí o možnost usídlení se v útočné třetině.

33:22

34:06
    Nyní se naopak dostává do útoku více Mannheim, kterému se nepodařilo vytěžit z pobytu před Běhulou gól.

35:16
    Sebastian Hon vystřelil od kruhů, ale Běhula schoval puk ke svému krku.

35:28
    Jan Prokop (CHM) si vysloužil dvě minuty za napadení.

35:48
    Mannheim se ihned dostává do útočné třetiny.

36:35
    Mannheim dlouho bojoval o udržení se v pásmu Chomutova, ale prostřelit brankáře Pirátů se jim nedaří.

37:30

37:42
    Jan Nijenhuis se bekhendovou střelou neprosadit proti chomutovskému gólmanovi.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:28
    Převážně Chomutov se drží v obranném pásmu Mannheimu.

40:00

Současně se sirénou se ještě podařilo Chomutovu dostat kotouč za brankovou čáru, ale gól nemůže být uznám, jelikož již byl odpískán konec třetiny. Ovšem ve druhé třetině padly tři branky, ale ve vedení je stále Mannheim. Koblížkovi se podařilo snížit, ale o chvilku později zvedl ruce nad hlavu opět Mannheim, díky gólu Henna. Ve 27. minutě poslal Mannheim do dvougólového vedení Broda. Třetí třetina začne v 15:33.

40:01

40:15
    Do útočné třetiny se hrne Chomutov.

40:25
    Koblížek pálil, ale trefil se jen do ochranné sítě za Gährem.

41:05
    Mannheimu se daří osvobodit z pirátského sevření.

41:38
    Ovšem Chomutov ihned nahazuje kotouč zpět k brance Mannheimu.

42:18

42:35
    Ani jeden tým si nevytvořil vyloženou šanci, spíše se přetahují o útočné třetiny.

43:19
    Erik Mežnar se snažil dorážet z těsné blízkosti, ale puk šel mimo branku Gähra.

43:33

43:49
    Mannheim prošel přes střední pásmo, ale vyzrát na Běhulu se mu nepodařilo.

44:54
    Od modré čáry vystřelil TOBIAS MÖLLER, jehož střela byla ještě před bránou pravděpodobně tečována chomutovským hráčem. Asistence: Philipp Preto.

45:47
    Tří gólový náskok Mannheimu budou Piráti těžko dohánět.

45:59
    Jan Nijenhuis (JMA) si vysloužil dvě minuty na trestné lavici za podražení soupeře.

46:10
    Möller se snažil nabít Brunemu, kotouč by však příliš dlouhý a hokejkou ho vypíchl Běhula.

46:40
    Piráti se hrnou do útočné třetiny, ačkoli se chomutovským podařilo usídlit se ve třetině Mannheimu, ihned museli opustit pásmo kvůli nepřesné rozehrávce.

47:20
    Chomutovským se v přesilové hře vůbec nedaří. Všechny kotouče likviduje obrana domácích.

48:00
    Jungadler Mannheim hraje v plném počtu.

48:37
    Pirátům se podařilo vybojovat útočnou třetinu. Koblížek pálil z první, ale mimo svatyni soupeře.

49:04
    Josef Bajer (CHM) odchází zpytovat svědomí na trestnou lavici za držení.

49:21
    Ve vlastním oslabení ujel Stanislav Vrhel sám na gólmana, ale střela mířila jen do plexiskla.

49:47
    Střela Klose byla zblokována a mířila vysoko do ochranné sítě.

49:58
    Majewski pálil od modré, ale Běhula byl připravený k zákroku.

50:12
    Zakázané uvolnění Mannheimu.

50:28
    Do pásma kotouč zavezl Mannheim a pokouší se po šesté přemoct brankáře Chomutova.

51:06

51:15
    Zblokovaná dělovka Ouřady skončila v ochranné síti.

51:37
    Další rána od Ouřady, ta tentokrát skončila v připraveném klíně Gähra.

52:26
    Chomutov začal výrazně napadat hráče Mannheimu.

52:48

53:03
    Pirátům se daří opustit obranné pásmo, do útoku se však nedostali.

53:46
    Chomutov si zahraje další přesilovou hru.

54:20
    Podražením se provinil Valentino Klos (JMA).

54:39
    Kryštof Ouřada se snažil střelecky prosadit, ale brankář Mannheimu se nenechal zmást.

55:10
    Mannheim vyhazuje až k Běhulovi. Chomutovu začíná další snažení se o útočnou třetinu.

56:10
    Chomutovský ofsajd.

56:24

56:30

57:23
    Mannheim opouští útočnou třetinu, ale snaží se o znovuzískání.

57:43
    Raab přebruslil obránce a z blízkosti těsně minul vzdálenější tyč.

58:45
    Do konce zápasu zbývá jedna minuta.

58:57
    Chomutovští těsně minuli branku Gähra.

59:11
    Piráti ještě bojují alespoň o snížení gólového manka.

59:27
    Pavel Jarý (CHM) se provinil faulem loktem.

59:40
    Mannheim se drží ve třetině soupeře.

59:50
    Hráčská lavice se již raduje.

Čtvrtým místem se může pyšnit Chomutov. Na bronzovém místě se umístil Mannheim, který ve třetí periodě přidal ještě jednu branku, o kterou se postaral Möller.

Nejužitečnějšími hráči jsou Vít Seemann (CHM) a Louis Brune (JMA).
    Následuje předání medailí a poháru pro Mannheim. (16:11:03)

Kamila Stříteská Ströer

Matěj Hodoval

Branky a nahrávky: 4. Klos (Nijenhuis, Schumacher), 13. Möller (Ewald), 21. Henn (Broda), 27. Broda, 45. Möller (Preto) – 3. Ouřada (Koblížek, Vrhel), 21. Koblížek (Ouřada)

Jungadler Mannheim: Gähr (Schickedanz) – Möller, Klos, Ramoser, Hon, Ascherl, Broda, Mass, Kranz, Brune, Reich, Schumacher, Majewski, Henn, Ewald, Raab, Dziambor, Thiel, Nijenhuis, Preto

Rozhodčí: Suchý – Baxa, Červenka