Piráti Chomutov
Středa 29.08.2018, 17:00 • Home Monitoring Aréna • Přípravné zápasy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den z Plzně!

Společně se budeme věnovat přípravnému utkání juniorů, ve kterém domácí indiáni vyzvou Chomutov.

Oba celky se již v přípravě potkaly a Plzeňané uspěli na severu Čech 2:1 v prodloužení. Před rokem se z vítězství naopak radovali Piráti, kteří před svými fanoušky zvítězili 6:2.

V rámci extraligy začali vloni lépe Chomutovští, kteří vyhráli 3:2. Jenže pak se karta obrátila a v Plzni přišla porážka 3:6 a v nadstavbě dokonce 2:4 a 0:6. Právě tabulku nadstavby modrobílí ovládli a nakonec se v play-off probojovali až k celkovým bronzovým medailím. Jejich dnešní soupeř naopak skončil poslední a vyřazovací boje mu tak zůstaly zapovězeny.

Dnes je však nová sezóna a já vás vítám u našeho podrobného online přenosu!

HC Plzeň 1929: Čech (Pícl) – Štěpánek (C), Šilhán (A), Pánek, Kovářík, Staněk, Kremláček, Malák, Novák – Adamec, Hasman, Kuchárik, Procházka, Slanina, Princl, Kolda (A), Ženíšek, F. Kolář, Hollar, Balín, De Sousa.

Piráti Chomutov: Pavlát (Svoboda) – Beneš, Kleiner, Váchal (C), Štochl, Ferbas, Vaněk, Petrásek – Mikulec, Ouřada, Koláček, Lobodowski, Prokop, Vrhel, Mežnar, Jaroš, Pech, Benda, Holka, Svoboda, Jarý.

Oba dnešní soupeři nastupují na ledovou plochu, utkání bude za minutku zahájeno.

00:01

00:01
    První vhazování vyhráli plzeňští.

00:50
    Indiální se v první minutě dostali do dvou dobrý příležitostí, obě s přehledem chytil Pavlát.

1:45
    Čech puk vyrazil jen před sebe, kde byl připravený s dorážkou Jakub Jaroš. Domácí brankář pozorný.

2:24
    Na levém křídle napřáhnul Filip Kovář, branku Pavláta vůbec netrefil.

3:01
    Zatím velice svižné utkání bez jediného přerušení.

3:43
    Chomutovští vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

3:47
    Ihned po buly pálil Daniel Malák, lapačka Pavláta na svém místě.

4:14
    Erik Mežnar si nabruslil mezi kruhy, nicméně dostal velice špatnou přihrávku na brusle.

5:40
    Vladimír Kremláček vystřelil pouze slabou střelu po zemi, po které měl Pavlát čas i rozehrát.

7:13
    Po hlubší pasáži sledujeme hru, ve které ani jedno z mužstev se nemůže udržet delší dobu v pásmu.

7:39
    Plzeň právě vstřelila branku!
    MAREK PRINCL dostal výbornou přihrávku od Matěje Koldy na pravý kruh, odkud vymetl šibenici Pavlátovy brány. Asistence: Matěj Kolda.

8:38
    Domácí výborně napadají, hostům nezbývalo nic jiného, než vyhodil přes všechny čáry. Štěstí pro ně, že hlavní rozhodčí zakázané uvolnění nepíská.

9:01
    Petr Balín se nechal obehrát ve vlastním pásmu, po následné střele byl na svém místě Čech.

10:19
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ouřada – 2 min., napadení).

11:10
    Slaninovu střelu vyráží pravým betonem Pavlát.

11:30
    Hosté vyhazují až k brankáři Čechovi.

12:24
    Jakub Jaroš vyhodil z vlastního pásmu kotoč mimo hřiště, rozhodčí nevylučuje.

12:29

13:11
    Matěl Kolda zachytil kotouč už ve středním pásmu – ofsajd.

13:35
    Zakázané uvolnění chomutovských pirátů. Hra se opět přestěhuje před brankáře Pavláta.

14:04
    Chomutov má výhodu, Pavlát spěchá na střídačku.

14:17
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kremláček – 2 min., podrážení).

14:50
    Josef Koláček prověřil pozornost brankáře Čecha střelou z pravého kruhu, ten vyráží pravým betonem.

15:40
    Jakub Štochl tvrdou střelou trefil jen brusle bránícího hráče.

16:03
    I další střelu Čech kryje, kotouč mu sice vypadl, ale před dorážejícími hráči ho včas ukryl do své lapačky.

16:40
    Jakub Jaroš si dojel puk, který si sám do útočného pásma nahodil.

17:15
    Po skrumáži v rohu se puku ujali domácí indiáni, kteří ho hned vyváží na druhou stranu hřiště.

18:00
    Nahození Staňka Pavlátovi vypadlo z výstroje, avšak dorážející Adam Ženíšek si na něj nepřišel.

18:32
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kovářík – 2 min., sevření puku rukou).

18:44
    Jakub Kleiner dostal nabito na modré čáře, stále bezchybný Čech v plzeňské bráně.

18:55
    Plzeňští se osvobozují.

19:20
    Pirátům se nedaří udržet pásmo.

19:35
    Sám na levém kruhu se ocitl Jakub Štochl, lapačka Čecha opět v akci.

19:40
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Hasman – 2 min., sekání).

19:50
    Kleiner nabil Váchalovi, jeho tvrdou střelu od modré čáry vyráží do ochranné sítě Karel Čech.

20:00

První třetina je minulostí.

Sledujeme zatím velice vyrovnané, svižné utkání nahoru dolů. Vedení si do šatem ovšem odnášejí domácí indiální, kdy Marek Princl parádní střelou zápěstím vymetl všechny pavučinky v Pavlátově bráně.

Druhá třetina začne přibližně v 17:44.

20:01

20:19
    Pirátí dohrávají na začátku třetině zbytek přesilovky 5 na 3.

21:10
    Piráti právě vstřelili branku!
    KRYŠTOF OUŘADA vyslal střelu od modré čáry, kterou propustil Karel Čech za svoje záda. Před tím mu situaci ztížilo několik bránících hráčů. Asistence: Josef Koláček a Jakub Kleiner.

22:13
    Domácí po obdržené brance působí poněkud opařeně.

23:13
    Karel Čech opět v pernamenci, musel být připraven proti střele a následným dvěma dorážkám.

23:50
    Peter Lobodowski střelou zápěstí z mezikruží přestřeluje domácí branku.

24:32
    Ofsajd Plzně.

24:47
    Piráti se zmocnili touše ve středním pásmu, odkud pelášili k domácí bráně, ovšem Jan Prokop byl ve třetině dříve než samotný kotouč.

25:29
    Po zmatcích v plzeňském obranném pásmu domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

25:50
    Velký boj u mantinelu, domácí během toho vystřídali.

26:40
    Střela Jakub Nováka sražena do rohu hřiště.

27:21
    Z mezikruží prověřil připravenost brankáře Pavláta Filip Kovařík.

28:19
    JOSEF KOLÁČEK se dostal na pravé straně k volnému kotouči, poté ho pouze jen tak nahodil na brankáře Čecha, k překvapení všem skončil až v síti. Asistence: Kryštof Ouřada a Peter Lobodowski.

29:03
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vrhel – 2 min., hákování).

29:30
    Dominik Ferbas vyhazuje.

30:01
    Domácí nadále nemohou získat pásmo.

30:15
    Josef Hasman si sjel mezi kruhy, odkud puk jen lízl směrem k bráně. Beton Pavláta připraven.

31:18
    Indiánům se nakonec povedlo soupeře zatlačit, ti po ledě jen létali, plzeňští tři pokusy, na které Pavlát viděl a chytil.

32:03
    Jakub Kleiner z velkého úhlu trefil pouze boční síť Čechovi brány.

32:15
    Ihned po buly pálil Jakub Štochl, jeho svižná střela byla sražena do ochranné sítě.

32:39
    Úmyslný ofsajd Plzně. Vhazování před Čechem.

33:35
    PATRIK PECH střelou zápěstím od modré čáry vymetl šibenici Čechovi brány. Bez asistence.

33:50
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Pavlát – 2 min., podrážení). Trest odpyká Svoboda.

34:15
    Piráti vyhazují.

34:40
    Josef Hasman se neprobil přes dvojici bránících hráčů.

34:58
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Štěpánek – 2 min., nesportovní chování).

35:16
    Peter Lobodowski tvrdě narazil Matěle Koldu nedovoleně na mantinel a od rozhodčích dostává pět minut plus do konce utkání.

35:50
    Hra opět ve čtyřech na obou stranách.

36:30
    Puk zašlápnutý v rohu plzeňského pásma.

36:59
    Domácí začíná dlouhá přesilovka, která bude trvat až do konce druhé třetiny.

37:40
    Domácí se stále nemohou dostat do pásma.

38:03
    Pavlát si povyjel a puk ukryl ve své výstroji.

38:36
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Malák – 2 min., sekání).

39:00
    Začala poslední minuta druhé třetiny. Plzeňští mají puk na svých hokejkách.

39:20
    Lukáš Benda si z obránce udělal dobrý den, poté už vystřelil pouze slabě. Ale za kličku palec nahoru.

39:51
    Ještě budou mít domácí šanci na branku ve druhé třetině, hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

39:57
    Daniel Malák ještě měl šanci, ale střelou od modré branku netrefil.

40:00

Prostřední část hry skončila.

Chomutovští piráti v prostřední části vládli, důkazem toho jsou tři branky v Čechovi síti. Zápas je plný vyloučených, ale zatím ze čtyř branek pouze jedna padla v nerovnovážném stavu hráčů na ledové ploše.

Poslední třetina začne přibližně v 18:34.

Do třetí třetiny obě mužstva prohodila golmany. Za domácí nastupuje Michal Pícl, za hosty utkání dochytá Dominik Svoboda.

40:01

40:01
    První buly poslední třetiny vyhráli hosté.

40:49
    Michal Pícl si připisuje první úspěšný zákrok.

41:24
    Kovařík si nabruslil mezi kruhy, poté trefil pouze hruď brankáře Svobody.

42:15
    Prudkou střelu Pecha Pícl jen kontroloval.

43:01
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jarý – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

43:27
    Vladimír Kremláček nabízel puk svým spoluhráčům od modré na teč, nikdo netrefil.

44:29
    Ve třetí třetině se hraje zatím opatrný hokej, který narušil únikem Petr Balín, jeho střelu zápěstím kryje Svoboda.

45:42
    Tomáš Hollar si jel po levém křídle až do míst, odkud provětral lapačku Svobody.

46:41
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kuchárik – 2 min., sekání).

46:57
    Josef Koláček trefil tyč Píclovy brány.

47:35
    Domácí se osvobozují a mají možnost vystřidat.

48:29
    Domácí kapitán Jan Štěpánek schytal tvrdou ránu a s bolestivou grimasou usedá na střídačku.

48:41

50:08
    Střelu od modré Pícl vyrazil jen před sebe, kde TOBIÁŠ HOLKA dorazil puk do odkryté klece. Bez asistence.

51:07
    Nabito na volej dostal Marek Princl, jeho dělovku ovšem Svoboda viděl a bez potíží chytil.

52:17
    Jakub Jaroš z mezikruží nepřekonal Pícla.

52:32
    Domácí se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.

53:02
    Dobře dnes hrající Josef Koláček zachytil špatnou rozehrávku indiánů, ke střele už se následně nedostal.

54:19
    Filip Kolář také vystihl špatnou přihrávku hostů, po jeho akci kryje puk ve své lapačce Svoboda.

54:36
    Opět bezchybný Svoboda po další střele plzeňských hráčů.

54:36
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (De Sousa – 2 min., nebezpečná výstroj).

54:50
    Domácí hned vyhazují.

55:15
    Střela Tobiáše Svobody po které se Pícl jen ohlédl.

56:36

56:56
    Josef Hasman dostal přihrávku přes celou šíří hřiště, bohužel pro něj mu puk sjel do rohu.

57:49
    Václav Adamec se statečně dral proti velké přesile, na poslední chvíli mu ovšem podlejli brusle.

58:25
    Daniel MIkule těsně míjí branku.

59:00
    Rozběhla se nám poslední minuta třetí třetiny.

59:38
    Tobiáš Holka se hnal za pátou brankou, jeho bekhendový pokus skončil na boční síti.

Máme za sebou utkání, ve kterém dnes radují chomutovští Piráti.

Ti sice dnes obdrželi první branku po přesném zásahu Marka Princla, ale po obdržené brance začali být paradoxně lepším týmem. Zejména jim vyšla druhá třetina, kterou vyhráli jasně 3:0. V poslední třetině se pokračovala v aktivní hře, finální podobu dnešnímu výsledku dal dorážkou do prázdné brány Tobiáš Holka.

Obě mužstva se poté domluvili na sehrání cvičného prodloužení, které vyhráli domácí po brance Filipa Kováře. (19:11:24)

Vojtěch Honzík

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 8. Princl – 22. Ouřada (Koláček, Kleiner), 29. Koláček (Ouřada, Lobodowski), 34. Pech, 51. Holka

HC Plzeň 1929: Čech (od 41. Pícl) – Štěpánek (C), Šilhán (A), Pánek, Kovářík, Staněk, Kremláček, Malák, Novák – Adamec, Hasman, Kuchárik, Procházka, Slanina, Princl, Kolda (A), Ženíšek, F. Kolář, Hollar, Balín, De Sousa.
    Piráti Chomutov: Pavlát (od 41. Svoboda) – Beneš, Kleiner, Váchal (C), Štochl, Ferbas, Vaněk, Petrásek – Mikulec, Ouřada, Koláček, Lobodowski, Prokop, Vrhel, Mežnar, Jaroš, Pech, Benda, Holka, Svoboda, Jarý.