Žilina – Orange 20 5:3 (kon.)
MsHK Žilina
5:3 (3:1, 2:2, 0:0)
HK Orange 20
sk Pátek 07.09.2018, 17:30 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z vloženého zápasu 2. kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HK Orange 20. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina má za sebou turbulentné leto. V klube došlo k výmene vedenia a takmer celého hráčskeho kádra. Z minulej sezóny ostali len brankár Maroš Mikoláš, obranca Jakub Emil Mendrej a útočníci Filip Ondruš s Petrom Húževkom. Nový tréner Pavel Paukovček však poskladal zaujímavý tím. Káder doplnili skúsení hokejisti – brankár Luboš Horčička, obrancovia Ivan Jankovič, Lukáš Matejka, Tomáš Pastor, René Piegl, Nikolaj Žilin a útočníci Jozef Balej, Rudolf Huna, Richard Jenčík, Filip Surovka, David Hrazdíra, Matej Síkela atď.

HK Orange 20 takisto skladal pred sezónou prakticky nový tím, no skúsený lodivod Ernest Bokroš už má bohaté skúsenosti s touto prácou. V úvodnom zápase sezóny však mladíci prehrali v utorok v Detve 0:4.

Zápas sa teda v Žiline začína o 17:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Mikoláš (Horčička) – Kučný, Bagin, Žilin, Pastor, Jankovič, Matejka, Mendrej, Piegl – Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, Húževka, Balej (C) – Bárta, Ručkay, Beránek – Fedosejev, Ondruš, Síkela

HK Orange 20: Kostelný – Štefanka, Švec, Maňák, Golian, Boldižár, Nahálka, Brincko, Romaňák – Havrila, Kollár, Fafrák – Lunter, Giertl, Urbánek – Ďzugan, Svitana, Juščák – Čenka, Matoušek, Záhradník

Rozhodca: Stano, Novák – Frimmel, Durmis.

Na ľade už máme oba tímy, o malú chvíľu zaznie štátna hymna Slovenska a po nej samotný zápas.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech žilinského centra prvého útoku Filipa Surovku.

00:29
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Surovka – 2 min., nedovolené bránenie).

00:31
    Domáci začali svižne, no mladíci okamžite kontrovali. Strelou z medzikružia preveril pozornosť Maroša Mikoláša Andrej Kollár.

01:01
    Hráči Orange 20 prichádzajú o útočné pásmo, domáci Žilinčania okamžite striedajú.

01:39
    Hostia stiahli puk až za Kostelného, striedajú svoje formácie a idú dopredu.

02:00
    Žilina je stiahnutá v obrane, hostia zatiaľ strelecky Mikoláša neohrozili.

02:22
    HK Orange 20 dalo gól!
    Mladíci využívajú svoju prvú presilovú hru v zápase, pretože nahodený puk od MILOŠA FAFRÁKA skončil v sieti nešťastného Maroša Mikoláša, ktorý však mal úplne zakrytý výhľad. Bez asistencií.

03:01
    Domáci sú akoby zaskočení vývojom zápasu a robia viaceré chyby v rozohrávke.

03:36
    Črtala sa možnosť pre Žilinu, Filip Ondruš však nestihol pred Kostelným vystreliť.

04:15
    Znovu Žilinčania v nápore, Kostelný ale tentoraz nemusel vôbec zasahovať.

04:48
    Žilinský kapitán Jozef Balej zaviezol puk do útočného pásma, domáci síce kombinovali pred Kostelným, ale vystreliť na bránku súpera nedokázali.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Žilina zatiaľ prehráva s HK Orange 20 0:1.

05:39
    Z ľavej strany sa šikovne natlačil pred Kostelného Žilinčan Bárta, mladý gólman hostí si však dal pozor a šikovne puk skryl do svojej výstroje.

06:02
    Domáci sa pomaličky dostávajú do zápasového tempa, vhadzovať bude v strednom pásme, bližšie k bránke Kostelného.

06:22
    Mladíci ale stále hrozia rýchlymi protiútokmi. Po jednom takom musel Maroš Mikoláš znovu predviesť svoje majstrovstvo.

06:27
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Golian – 2 min., podrazenie).

06:45
    Domáci už sú v útočnom pásme pred Kostelným.

06:50
    Rudolf Huna vypálil z prvej z pravého kruhu, Kostelný predviedol výborný zákrok a podržal svoj tím.

07:15
    Vhadzovať sa bude po pravej ruke brankára hostí.

07:32
    Puk v útočnom pásme lieta medzi hokejkami Vlkov, tí však napokon chybujú v rozohrávke a sami sa vytláčajú za modrú čiaru.

07:52
    Vlci znovu pred Jakubom Kostelným.

08:27
    Hostia v plnom počte.

08:33
    Žilina dala gól!
    Žilina bola v tlaku aj po skončení presilovej hry, po strele Baleja dorazil puk do siete hostí JAKUB RUČKAY! Asistencie: Jozef Balej, Lukáš Hvila.

08:54
    A domáci už vedú! Jakub Ručkay nabil LUKÁŠOVI MATEJKOVI, ktorý si otvoril strelecké skóre v žilinskom drese! Asistencie: Jakub Ručkay, Michal Bárta.

09:55
    Domáci hokejisti už sú v hernej pohode a znovu sú pred Kostelným.

10:01
    V polovici prvej tretiny vedie Žilina nad HK Orange 20 2:1.

10:31
    Prvá formácia Žiliny si znovu vynútila tlak v útočnom pásme, Richard Jenčík ale minul Kostelného bránku.

11:05
    Hrá sa v rýchlom tempe, domáci stále držia mladíkov v ich obrannom pásme.

11:52
    Ivan Jankovič napriahol od modrej čiary, jeho delovka však presvišťala okolo bránky Jakuba Kostelného!

12:12
    Rýchle prečíslenie 3 na 2 sa črtalo pre hokejistov HK Orange 20, napokon je z toho len postavenie mimo hru.

12:39
    Filip Ondruš sa šikovne predral cez dvojicu obrancov hostí, napokon ale mieril vedľa bránky Jakuba Kostelného.

13:05
    Domáci Vlci stiahli puk za svoju bránku, oba tímy tak striedajú počas hry.

13:22
    Obrovská šanca domácich, po zakončení Rudolfa Hunu zvoní tyč bránky hostí!

14:02
    Domáci hokejisti už sú v hernej pohode, Lukáš Hvila sa mohol sám rútiť na Kostelného, no napokon je z toho postavenie mimo hru.

14:02
    Nasleduje krátka reklamná prestávka.

14:21
    Domáci znovu výborne zabojovali v útočnom pásme, Žilin posunul puk LUKÁŠOVI HVILOVI, ktorý z prvej prestrelil Jakuba Kostelného. Asistencie: Nikolaj Žilin, Jozef Balej.

14:42
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jankovič – 2 min., nedovolené bránenie).

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina vedie nad HK Orange 20 3:1.

15:36
    Žilinčania síce hrajú v oslabení, napriek tomu však kombinujú v strednom pásme a zbierajú cenné sekundy.

16:02
    Prvá tretina má solídne tempo. Mladíkom teraz ušiel Filip Surovka, ktorý však z ľavého krídla medzeru vo výstroji Kostelného nenašiel.

16:42
    Domáci v plnom počte.

17:04
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Húževka – 2 min., hákovanie).

17:07
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Juščák – 2 min., podrazenie).

17:12
    Obrovská šanca pred Jakuba Emila Mendreja, ktorý dostal puk do pravého kruhu. Pred ním už bola len odokrytá bránka hostí, lenže žilinskému odchovancovi v poslednej chvíli puk preskočil čepeľ hokejky.

17:40
    Hráme síce 4 na 4, ale Žilinčania pokračujú v ofenzívnom výkone.

18:09
    Zlá rozohrávka domácich pred Mikolášom, k puku sa dostal osamotený Andrej Kollár, ktorý však trafil len pravú tyč Mikolášovej bránky!

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

19:04

19:07

19:35
    V samom závere prvej tretiny ešte Žilinčania bojujú v útočnom pásme a snažia sa pred Kostelným niečo vymyslieť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretiny vedie Žilina nad HK Orange 20 3:1. Hostia išli do vedenia v 3. minúte zásluhou Miloša Fafráka, ktorý nahodeným pukom prekvapil obranu Žiliny i Maroša Mikoláša a otvoril skóre zápasu. Žilinčania sa prebrali a v 9.minúte vyrovnal na 1:1 Jakub Ručkay. Už niekoľko sekúnd bolo 2:1 – to keď Ručkay nabil na strelu Lukášovi Matejkovi. Vedenie Žiliny navýšil v 15.minúte parádnou delovkou Lukáš Hvila. Druhá tretina začne približne o 18:24.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Žiliny.

20:08
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Havrila – 2 min., hákovanie).

20:12
    Hneď po buly skúsil Surovka prekvapiť Kostelného, mladý gólman hostí si však dal pozor.

20:35
    Domáci prvý útok zakombinoval v presilovej hre, Rudolf Huna našiel RICHARDA JENČÍKA, ktorý už nemal z pravej strany problém trafiť opustenú bránku hostí. Asistencie: Rudolf Huna, Filip Surovka.

21:25
    Druhá tretina má výborné tempo, k tlaku pred Marošom Mikolášom sa nadýchli aj mladíci z HK Orange 20.

22:14
    Maroš Mikoláš po dvoch strelách v krátkom slede za sebou podržal svoj tím, dopredu tak môže ísť znovu Žilina.

22:35
    Rýchly útok zakončili domáci dobrou strelou, tentoraz bola však lapačka Jakuba Kostelného veľmi rýchla a zastavila puk na ceste do siete.

23:22
    Štvrtý útok Vlkov sa nedokázal dostať poriadne z obranného pásma, napokon je z toho zakázané uvoľnenie.

23:42
    Excelentná spolupráca Žilinčanov! Matej Síkela našiel ideálnou prihrávkou nabiehajúceho JAKUBA EMILA MENDREJA, ktorý sa oprel do puku a delovkou vymietol pavučiny v Kostelného bránke! Asistencia: Matej Síkela.

24:31
    Exžilinský obranca Ján Nahálka nabil v rýchlom protiútoku puk RÓBERTOVI DŽUGANOVI, ktorý znižuje stav zápasu na 2:5! Asistencia: Ján Nahálka.

25:01
    Máme za sebou 5 minút druhej tretiny, Žilina vedie nad Orange 20 už 5:2.

27:01
    Po drobných technických problémoch sme už späť v live prenose, máme 28. minútu a Žilina stále vedie nad HK Orange 20 5:2.

27:31
    Výborná strela mladého Michala Juščáka ihneď po buly, výborný zákrok ľavým betónom však predviedol Maroš Mikoláš.

28:12
    Domáci sa znovu nadýchli k ofenzívnemu tlaku, Kostelný však tentoraz nemusel zasahovať.

28:42
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Zahradník – 2 min., hákovanie).

29:19
    Prvá útočná akcia Vlkov v tejto presilovej hre je zastavená pre postavenie mimo hru.

29:52
    Domáci sa v tejto presilovej hre stále nedokážu usadiť v útočnom pásme.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina vedie nad HK Orange 20 už 5:2.

30:35
    Výborná obrana mladíkov zdobí v tomto oslabení, Žilina prakticky nedokázala Kostelného vôbec strelecky ohroziť.

30:42

31:22
    Rýchla akcia Žiliny, delovka Richarda Jenčíka z pravého kruhu len tak presvišťala okolo bránky Jakuba Kostelného!

31:28
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Ondruš.

32:06
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Čenka.

32:42
    Hráme 4 na 4, to je znovu priestor pre rýchlych korčuliarov na oboch stranách.

33:18
    Tentoraz však pohrozili znovu mladíci z tímu Ernesta Bokroša, no Maroš Mikoláš bol pozorný a podržal svoj tím.

33:28

34:06

34:14
    Čenka sa snažil predrať popri pravom mantineli, no žilinský obranca Ivan Jankovič je dnes doslova stena na korčuliach a tak mladík skončil na ľade.

34:46
    René Piegl napriahol od modrej čiary, no obetavý obranca hostí zblokoval jeho tvrdú strelu.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva menej ako 5 minút, Žilina zatiaľ vedie nad HK Orange 20 5:2.

35:39
    Výborná akcia mladého Róberta Džugana, ktorý sa predral až pred bránku Žiliny, lenže Maroš Mikoláš bol znovu na svojom mieste.

35:45
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Hvila.

36:02
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Pastor – 2 min., krosček).

36:11
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ručkay – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

36:30
    Domáci v oslabení o dvoch hráčov posielajú puk cez všetky čiary.

36:51
    Žilinčania znovu dobre pracujú v obrane, puk mieri až za Jakuba Kostelného.

37:07
    Mladíci ponúknutú presilovú hru o dvoch hráčov napokon pretavili do tretieho gólu, pretože Mikoláša z medzikružia prestrelil ENRIK ŠVEC. Asistencie: Andrej Kollár, Miloš Fafrák.

37:20
    Hostia však aj po góle pokračujú v presilovej hre o dvoch hráčov.

38:02
    Žilina so štyrmi hráčmi.

38:44
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Žilin – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:11

39:35
    Záver druhej tretiny v tlaku mladíkov z Orange 20, domáci majú v obrane plné ruky a nohy práce!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 5:3. Domáci išli v 21. minúte zásluhou Jenčíka do vedenia 4:1. Už o tri minúty neskôr zvýšil na 5:1 Mendrej. Mladíci však zápas nevzdali a v 25. minúte Džugan znížil na 5:2. Záver tretiny odohrali hostia neustále v presile o dvoch hráčov, čo využil v 38. minúte Enrik Švec na tretí gól Orange 20. Tretia tretina sa začne približne o 19:20.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hráčov Orange 20.

40:31
    Domáci sa však v oslabení dostali do šance, Filip Surovka skúsil strelu z ľavého kruhu, no Kostelný bol pozorný.

40:44

41:05
    Domáci sú konečne v plnom počte a okamžite sa tlačia pred Jakuba Kostelného.

41:22
    Lukáš Matejka napriahol od modrej čiary, puk mu však nesadol ideálne.

42:07
    Na ľade ostáva ležať po tvrdom kontakte s mantinelom jeden z hráčov hostí, verme, že bude v poriadku.

42:07
    Ide o Samuela Zahradníka, ktorý je síce otrasený, ale za pomoci spoluhráčov sa už dostal na striedačku svojho tímu.

42:52
    Hra v tomto momente trochu stráca tempo, zápas je rozkúskovaný častými prerušeniami.

43:30
    Dnešné stretnutie sleduje 430 divákov.

43:59
    Hostia sa dostali do útočného pásma, Maroš Mikoláš v bránke Žiliny však nemusel zasahovať.

44:29
    Stále sú mladíci nasťahovaní v útočnom pásme, snažia sa o kontaktný gól. Nuž, zrejme by nás čakal veľmi zaujímavý záver zápasu.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina stále vedie nad HK Orange 20 5:3.

45:36
    Jakub Ručkay nahodil puk z pravej strany žabkou na Kostelného bránku, mladý gólman mal mierne zakrytý výhľad, no napokon ťažkú situáciu zvládol.

46:36
    Čas letí ako bodnutý včelou, šance sa však na oboch stranách rodia pomerne ťažko.

47:17
    Vhadzovať sa bude po pravej ruke Jakuba Kostelného.

47:17

47:50
    Jiří Kučný napriahol od modrej čiary, Kostelný bol na svojom mieste.

48:29
    Hostia dokázali vyhodiť puk až za Maroša Mikoláša, oba tímy tak okamžite striedajú svoje formácie na ľade.

48:59
    Žilina znovu pred bránkou hostí, Kostelný je však stále pozorný a drží svoj tím nad vodou.

49:17

49:40
    Michal Juščák po návrate z trestnej lavice ušiel obrane Žiliny, ani na dvakrát však puk cez Mikoláša do bránky Vlkov nepretlačil.

50:01
    Máme pre sebou posledných 10 minút zápasu, Žilina vedie nad Orange 20 zatiaľ 5:3.

50:02
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jankovič – 2 min., podrazenie).

50:31
    Zverenci Ernesta Bokroša okamžite v tlaku pred bránkou Maroša Mikoláša.

50:57
    Domáci sa oslobodzujú a posielajú puk aspoň do stredného pásma.

51:10
    Tlak hostí trvá, navyše na trestnú lavicu poputuje domáci Rudolf Huna.

51:21
    Tak napokon Rudolf Huna na trestnú lavicu nejde, hlavný rozhodca napokon odvolal svoje pôvodné rozhodnutie.

52:02

52:25
    Chyba hostí pri rozohrávke, k puku sa pred Kostelným dostal ostrostrelec Rudolf Huna, no namieril len do hrude mladého gólmana Orange 20.

53:05
    Tentoraz z ľavej strany pohrozil hosťujúci Matoušek, Mikoláš bol na svojom mieste.

54:04
    Nahodený puk zo stredného pásma stlmil Jakub Kostelný na svojej hrudi. Vhadzovať sa tak bude v útočnom pásme Žiliny.

54:39
    Žilina po buly v nápore v útočnom pásme, streľba však chýba.

54:54
    Mierny konflikt pri striedačke tímu hostí, Lukáš Matejka si tam ešte niečo vysvetľoval so súperom.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:52
    Rudolf Huna sa z pravej strany predieral pred Kostelného, čisto ho však od puku odstavil obranca Enrik Švec.

56:11

57:02
    Surovka nabil do medzikružia Jenčíkovi, ktorý si výborne nakorčuľoval do otvoreného priestoru, delovkou však mieril nad Kostelného bránku!

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:49
    Mladíci sa snažia aj nahodením puku dostať do útočného pásma, zatiaľ sa im to nedarí.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny, Žilina vedie nad HK Orange 20 5:3.

59:35
    O víťazovi zápasu je rozhodnuté, mladíci z Orange 20 však dnes rozhodne podali sympatický výkon.

S konštatovaním, že MsHK Žilina v prvom zápase sezóny porazil na domácom ľade hráčov HK Orange 20 5:3 sa s vami lúčim. Ďakujem za pozornosť a želám príjemný víkend. (19:56:06)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 9. Ručkay (Balej, Hvila), 9. Matejka (Ručkay, Bárta), 15. Hvila (Žilin, Balej), 21. Jenčík (Huna, Surovka), 24. Mendrej (Síkela) – 3. Fafrák, 25. Džugan (Nahálka), 38. Švec (Kollár, Fafrák)

Rozhodčí: Stano, Novák – Frimmel, Durmis