Omsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Minsk – Jokerit 1:4 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:1 (kon.)
Viťaz – Spartak Moskva 2:3 (kon.)
Avangard Omsk
4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pondělí 10.09.2018, 18:05 • Balašicha Arena • KHL

39:47
    A ještě další trest. Dvě minuty za držení musí jít odsedět hráč Nižněkamsku Kulikov. Omsk si tak nějaký čas zahraje přesilovou hru čtyři na tři.

38:29
    Ale pozor, vylučuje se i na druhé straně. Ilja Arkalov inkasuje za zbytečné projevy agresivity menší trest za hrubost. Takže se opět bude hrát čtyři na čtyři.

38:29
    Ještě jednou v tomto dějství se bude vylučovat, opět půjde na trestnou lavici hráč Omsku. David Desharnais dle arbitra podrazil gólmana Ježova bruslí, což bylo vidět i ze záznamu. Je z toho nedovolené bránění brankáře.

35:07
    Chystá se další vyloučení ve druhé třetině. Sednout si půjdou hokejisté obou týmů. Hostující Jakimov dostává dvě minuty za hákování, domácí Stas musí pykat stejný čas za filmování.

29:59
    Dvě minuty za vražení na hrazení míří odpykat domácí Čudinov. To už je dnes třetí trest pro Avangard.

25:28
    Hosté si dnes už podruhé zahrají početní výhodu. Menší trest za podrážení vyfasoval Maxime Talbor, jemuž nezbude nic jiného, než odjet za katr.

15:57
    První trest dnešního zápasu míří odpykat domácí Fisenko, Nižněkamsk tak může před koncem první části zkusit zužitkovat přesilovou hru.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 22. K. Semjonov, 31. Pokka (Desharnais, I. Michejev), 49. K. Semjonov (Bondarev, Pokka), 52. Širokov (I. Michejev) – 28. Porjadin (Polášek, An. Sergejev), 40. Puustinen (Ruohomaa)

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – Pokka, J. Medveděv, Čudinov, Pivcakin, Berezin, Bondarev, Jemelin – Zernov, Širokov, I. Michejev – Manukjan, K. Semjonov, Versteeg – Fisenko, Stas, A. Galimov – Desharnais, Talbot, Jaremčuk.
    Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov, Bryncev, Volgin, Šaripzjanov, Semjonov, Fatkullin – Ruohomaa, Jo. Nättinen, Puustinen – E. Galimov, P. Kulikov, Chajrullin – Zdunov, Porjadin, Jakimov – Michnov, Arkalov, Šafigullin.

Rozhodčí: Olenin, Naumov – Šalagin, Šišlo

Diváci: 5 116