Minnesota – Colorado 7:0 (kon.) | Buffalo – Toronto 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:2 (kon.) | Tampa – Nashville 5:2 (kon.)
Dallas – Florida 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.)
San Jose – Vegas 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – St. Louis 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:3 (kon.)
Montreal Canadiens
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Ottawa Senators
Neděle 23.09.2018, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Příprava NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na Vás zase někdy příště. Na počtenou! (03:34:23)

Česko-slovenská stopa:

Tomáš Plekanec (MTL), 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:15
    Tomáš Tatar (MTL), 1+0, 1 střela, čas na ledě 15:16
    Christián Jaroš (OTT), 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:05.

Montreal vyhrál i třetí zápas v přípravě na NHL. Dnes dokázal porazit Ottawu 3:2, která naopak pokračuje ve svém výsledkovém trápení. S hosty to ale dlouho vypadalo dobře, protože v 38. minutě vedli na ledě Canadiens 2:0 po brankách Tkachuka a Ceciho. Montreal však dokázal zápas zvrátit během necelých tří minut hrací doby. Postupně se trefili Scherbak, Byron a rozhodující trefu si připsal Tomáš Tatar.

59:44
    Další dělovka Ceciho od modré čáry končí v moci Careyho Price. Tímto zákrokem teď brankář Montrealu podržel svůj tým.

59:10
    Ceci orazítkoval svou střelou zápěstím horní tyč. Domácí měli štěstí.

58:55
    Na buly se sklání Tomáš Plekanec.

58:55
    Zakázané uvolnění, kterým se provinil Montreal. Hostující kouč Boucher si tak logicky bere oddechový čas.

58:27
    Byron mohl pečetit výhru Canadiens, ale prázdnou bránu z poloviny hřiště minul.

58:10
    Anderson je na střídačce, hosté jsou v šesti!

57:27
    Ottawě se rychle krátí čas. Záběry ukazují, že hostující trenéři už pomalu chystají hru bez brankáře.

56:24
    Gallagher přistrčil kotouč Danaultovi, který centroval před bránu a hledal v prostoru Tatara. Slovenský útočník se k puku nedostal, protože byl tísněn obráncem.

55:37
    Price nechtěl riskovat chybu, a tak raději puk přikryl pod lapačku. Sudí zapískal a následovat bude poslední komerční přestávka dnešního zápasu.

54:51
    Bergman šikovně zavezl puk až do útočného pásma, kde ale celou akci zbrzdili jeho spoluhráči. Ani tentokrát se Ottawa nedostala do kloudné šance.

54:00
    Po delší době si připsal zákrok také Carey Price. Po přerušení se bude vhazovat po jeho pravici.

53:30
    Zápěstím ihned po buly pálil Drouin. Jeho rána však nezaplula na zadní tyč a Anderson vše jen kontroloval.

52:48
    Velká šance aktivní první lajny Montrealu. Těsně před Andersonem minul puk Danault, následně pálil také Tatar.

Třetí branka Montrealu nakonec byla připsána Tatarovi, který se dle opakovaných záběrů dotkl puku před Andersonem.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 39. Scherbak (Petry, Alzner), 42. Byron, 42. Tatar (Gallagher, Danault) – 2. Tkachuk (Stone, Jaroš), 38. Ceci (Brown, Wolanin)

Montreal Canadiens: Price (Lindgren) – Petry, Alzner, Juulsen, Mete, Benn, Reilly – Gallagher, Danault, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Scherbak, Plekanec, Byron – Ward, McCarron, Shinkaruk
    Ottawa Senators: Anderson (Hogberg) – Ceci, Wolanin, Lajoie, Jaroš, Bergman, Harpur – Stone, Brown, Tkachuk – Ryan, Tierney, Balcers – Pääjärvi, Carey, Pyatt – Gagne, White, Tembellini

Rozhodčí: Morton, O´Donnell – Nowak, Suchánek