Kunlun – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Minsk 6:0 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 2:1 (po pr.)
Spartak Moskva – HC Slovan 4:1 (kon.) | Viťaz – Riga 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Avangard Omsk
Sobota 20.10.2018, 13:30 • Valerij Belousov Traktor Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Druhá nejlepší hokejová liga světa nabídne v sobotu, 20. října, celkem pět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Traktor Čeljabinsk a Avangard Omsk. Úvodní vhazování bude ve Valerij Valery Belousov Traktor Areně vhozeno v 13:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
    Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 13:30 SEČ

TRAKTOR ČELJABINSK

Traktor dnes, 20. října, zakončuje sérii tří domácích zápasů v řadě. Zatím se přitom může pochlubit bilancí 1-0-1. Nejprve, 16. října, porazil Sibir Novosibirsk 2:1 po samostatných nájezdech. Poté, 18. října, prohrál s kazašským týmem Barys Astana 4:5 v prodloužení.

V tabulce Východní konference patří Čeljabinsku před dnešním duelem s bilancí 7-9-2 a s 16 body desáté místo.

AVANGARD OMSK

Avangard se momentálně nachází na třízápasovém tripu. Dnes z něho odehraje druhé utkání. V tom úvodním, 18. října, prohrál na ledě Metallurgu Magnitogorsk 1:4. Poslední, třetí zápas tripu sehraje 22. října na hřišti mužstva Salavat Julajev Ufa.

V tabulce Východní konference jsou hokejisté Omsku momentálně na druhé pozici se ziskem 29 bodů.

STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
    (Statistiky: Kontinentální hokejová liga 2018/2019)

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou sobotu! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy Traktor Čeljabinsk a Avangard Omsk.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin, Rjasenskij, A. Petrov, Isajev, Borodkin, Želdakov – Kravcov, Szczechura, Enlund – Šarov, Polygalov, Glinkin – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Bergström, Stoa, Šolochov – Tridčikov.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv, Pokka, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov – Širokov, Zernov, I. Michejev – Pěrežogin, K. Semjonov, Manukjan – Fisenko, Stas, K. Petrov – Versteeg, Desharnais, Košelev – Zaseda, Talbot.

Rozhodčí: Andrej Rogačjov, Alexandr Soin – Konstantin Gorděnko, Jevgenij Antonov.

Startující brankáři

CLJ: Vasilij Děmčenko – 24 let, RUS
    Z:12 V:4 OG:31 PR:3.01 %ÚS:89.9 SO:1

OMS: Igor Bobkov – 27 let, RUS
    Z:16 V:8 OG:27 PR:1.84 %ÚS:92.0 SO:2

Oba týmy už stojí na modrých čarách, zazní ruská státní hymna.

Hymna je minulostí, utkání mezi Traktorem a Avangardem začne za několik málo okamžiků.

Vše je připraveno na úvodní vhazování, jdeme na to!

00:01

00:02
    Buly ovládli hokejisté Čeljabinsku.

00:38
    K první střele se dostal na pravé straně hostující Versteeg, Děmčenko ale jeho pokus vyrazil betonem.

01:24
    Čároví pískají zakázané uvolnění Traktoru, vhazovat se tak za moment bude před Děmčenkem.

01:56
    Semjonovova střela od modré čáry, Děmčenko vyrazil touš před sebe.

02:10
    Avangard je v úvodních okamžicích utkání aktivnějším týmem.

03:34
    Jemelin a jeho pokus z pravé strany, kotouč ale minul tři tyče.

03:50
    Domácí hokejisté s pukem u vlastní brány, oba týmy prostřídávají své formace.

04:12
    Traktoru bylo odpískáno postavení mimo hru.

04:35
    Střela Zernova z levé strany postrádala přesnost, Děmčenko tak zasahovat nemusel.

04:57
    Další útočná akce Omsku končí ofsajdem.

05:07
    Nyní už ale znovu práce pro Děmčenka. Jeho pozornost totiž otestoval Čudinov.

05:35
    Avangard se opět na chvíli usadil v útočném pásmu. K dalšímu ohrožení Děmčenkovy svatyně ovšem nedošlo.

06:41
    Střely na bránu: 1 – 8

06:57
    Versteeg přihrál dobře mezi kruhy na Desharnaise, jeho nebezpečná střela skončila jen těsně vedle pravé tyče.

07:10
    Už delší dobu se hraje bez přerušení.

07:41
    Postavení mimo hru v podání Traktoru, na řadu přichází první reklamní přestávka.

07:41
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestní lavice Omsku.

08:11
    Střelecký pokus Glinkina z levé strany zablokován obranou soupeře do ochranné sítě.

08:57
    Rozhodčí odpískali hostům hru vysokou holí. Vhazovat by se mělo v neutrální zóně.

09:22
    Nepřesná rozehrávka Traktoru, píská se icing.

09:25
    Ihned po vhazování pálil ostře od modré Medveděv, Děmčenko ale bez práce.

10:01
    Máme za sebou polovinu první třetiny. Traktor zatím hraje doma s Avangardem bez branek.

11:54
    Prudká střela Borodkina od modré čáry, Bobkov ale nachází touš ve svém náručí.

12:10
    Po nepřesné přihrávce Versteega se dostal do protiútoku Stoa. Z levé strany ale střílel pouze do levého betonu Bobkova.

12:56
    Pokus Szczechury od pravého mantinelu byl zablokován, hostujícího gólmana tedy neohrozil.

13:38
    Také Polygalov se svou střelou neuspěl, kupředu mohou zase hokejisté Omsku.

13:47
    Čároví pískají Avangardu ofsajd, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

13:47
    6 minut a 13 vteřin do konce první třetiny. Vhazování ve střední třetině, před střídačkou domácího mužstva.

14:06
    Střely na bránu: 4 – 9

15:14
    Versteeg obdržel z rohu přihrávku před bránu, ke střele se ale nakonec díky dobré defenzivní práci beků Čeljabinsku nedostal.

16:52
    Širokov zkusil štěstí od modré, Děmčenko ale na jeho střelu viděl, a bez problémů tak zasáhl.

17:00
    Nyní už daleko větší šance hostů. Fransonovo nahození od modré tečoval před bránou Košelev, Děmčenko se musel mít na pozoru.

17:25
    Kokujov na druhé straně zprava přihrával mezi kruhy, nikoho ze svých spoluhráčů zde ale nenašel.

18:13
    Nahození od levého mantinelu na Děmčenkovu bránu, gólman Traktoru má puk v lapačce a hru přerušuje.

19:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta úvodního dějství.

19:18
    Zakázané uvolnění domácích.

19:24
    Medveděv to zkusil po vhazování z ostrého úhlu, Děmčenka ovšem nepřekvapil.

19:50
    Další střelecký pokus hokejistů Omsku, Děmčenko však znovu připraven na správném místě.

19:58
    V první třetině se žádného gólu nedočkáme.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po 1. třetině: Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 0:0

První část utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a Avangardem Omsk je minulostí. Gól jsme v ní neviděli, skóre je tedy 0:0. Výrazně lepším dojmem ale působili hokejisté Omsku.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 4 – 14
    Zablokované střely: 6 – 5
    Vhazování (%): 29.41 – 70.59
    Bodyčeky: 13 – 7
    Trestné minuty: 0 – 0

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše, druhá perioda začne co nevidět.

20:01

20:40
    Úvodní útočná akce druhé třetiny patřila hostům Širokov ale střílel z levého kruhu pro vhazování nepřesně.

21:10
    Čeljabinsk se dostal do postavení mimo hru.

21:59
    Domácí s kotoučem za vlastní bránou, oba trenéři nařizují střídání.

22:45
    Úvod druhé třetiny se zatím nese v poklidném tempu.

23:06
    Střelecký pokus Pokky od pravého mantinelu nebyl z nejpřesnějších.

23:13
    Od modré to zkusil Stas, Děmčenko našel puk v náručí.

24:01
    Omsk se dostal při přechodu do útočného pásmo do ofsajdu.

24:18
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Traktor otevírá v pětadvacáté minutě skóre dnešního utkání! Situace 2 na 1 využil po Enlundově přihrávce z pravé strany IGOR POLYGALOV. Jednatřicetiletý útočník zakončoval bez přípravy, přičemž zaznamenal svůj gól v letošní sezoně. 1:0! Asistence: Jonas Enlund, Alexandr Šarov.
    24:18 Igor POLYGALOV - 1:0

24:25
    Ojedinělá šance domácího celku a hned z toho byl úvodní gól utkání.

25:20
    Omsk se snaží o rychlé vyrovnání.

25:50
    Děmčenko musel zakročit proti dvěma střeleckým pokusům soupeře.

26:04
    Hra je přerušena, proběhne reklamní přestávka.

26:04

26:31
    Střely na bránu: 5 – 18

26:38
    Čároví odpískali Omsku postavení mimo hru.

26:57
    Glinkin měl skvělou příležitost dostat svůj tým do dvoubrankového vedení! Střela z mezikruží bez přípravy mu ovšem nesedla.

27:12
    Na opačné straně kluziště dotíral nebezpečně na brankovišti Michejev, Děmčenko měl plné ruce práce.

28:07
    Nahození Borodkina ze střední třetiny, Bobkov ponechává kotouč ve své rukavici.

29:11
    Petrov zkoušel štěstí individuálně po pravé straně, obrana Traktoru byla ale pozorná.

29:20
    Následný protiútok domácích zastavili čároví a postavení mimo hru.

29:57
    Střela Medveděva z levé strany končí na zadním mantinelu.

30:01
    Máme za sebou polovinu utkání a Traktor vede na domácím ledě nad Avangardem 1:0 Autorem gólu byl Polygalov.

31:16
    Michejev zkusil překvapit Děmčenka z úhlu, avšak neuspěl.

31:52
    Omsk kombinuje v útočné třetině.

32:05
    Nahození na Děmčenkovu bránu, gólman Čeljabinsku ale kryje kotouč s velkým přehledem. Následuje reklamní přestávka.

32:05
    Můžeme pokračovat. Stoa a Širokov v souboji na vhazování po levici Děmčenka.

32:26
    Po střele Širokova od pravého mantinelu nastal u Děmčenka pořádný závar. Traktor ale dokázal odolat.

32:35
    Dobrá příležitost pro Versteega. Děmčenko ale drží i nadále čistý štít.

33:56
    Střely na bránu: 8 – 25

34:39
    Gubarev a jeho pokus z levé strany, Bobkov zasahuje svou lapačkou.

35:00
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vasilij Děmčenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Marsel Šolochov.

35:00
    První přesilová hra dnešního utkání pro Omsk. Vhazuje se po levici Děmčenka.

35:10
    Domácím se daří na úvod oslabení vyhodit.

36:01
    První polovina z přesilovky Avangardu je pryč. Děmčenko zatím žádnému nebezpečí nečelil.

36:56
    Širokov to zkusil v závěru početní převahy z úhlu, Děmčenko byl ale u své pravé tyče pozorný.

37:00

37:05
    Hokejistům Omsku přesilová hra příliš nevyšla. Pouze jedna střela na bránu, a to až v samém závěru.

38:56
    Pokus Pěrežogina, Děmčenko má touš ve své rukavici.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé části.

39:21
    Pokka a jeho střela od modré čáry, další zásah pro Děmčenka.

39:58
    Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 2. třetině: Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 1:0

Traktor Čeljabinsk vede po čtyřiceti minutách v domácím zápase nad Avangardem Omsk 1:0. Autorem zatím jediného gólu utkání je útočník Igor Polygalov. Hostující hokejisté jsou jasně lepším týmem. Recept na velmi dobře chytajícího Vasilije Děmčenka ale najít nemohou.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 9 – 28
    Zablokované střely: 12 – 5
    Vhazování (%): 29.73 – 70.27
    Bodyčeky: 18 – 12
    Trestné minuty: 2 – 0

Obě mužstva se vrátila zpět na led Valerij Belousov Traktor Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za malou chvíli!

40:01

40:38
    Rána Rjasenského od modré čáry končí na zadním plexisklu.

40:52
    Rjasenskij s kotoučem za vlastní bránou, oba celky poprvé ve třetí třetině střídají.

41:46
    Gubarev se snažil prosadit z mezikruží, obrana Omsku ale odvedla dobrou práci.

42:16
    Signalizovaný trest pro domácí.

42:22
    Z velmi dobré pozice vystřelil nyní Čudinov, Děmčenko se ale blýskl dalším velmi dobrým zákrokem.

42:22
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Danil Gubarev – 2 min., podrážení).

42:22
    Druhá početní převaha pro Avangard. Dočkáme se vyrovnání?

42:34
    Kotouč ve střední třetině.

43:23
    Začíná běžet druhá minuta z Gubarevova trestu.

43:48
    Dobrá šance pro Fransona a následně ještě pro Semjonova, Děmčenko ale v obou případech na jedničku.

44:22

44:31
    Omsk si vytvořil při přesilovce několik dobrých příležitostí na vyrovnání, Děmčenko byl ovšem vždy připraven.

45:35
    Šinin s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy střídají.

46:13
    Zakázané uvolnění od Čeljabinsku.

46:21
    Střely na bránu: 9 – 34

47:13
    Hra přerušena, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.

47:13
    Zpět do akce! Na vhazování po levici Děmčenka se staví Rybakov a Semjonov.

47:27
    Ofsajd Avangardu.

48:20
    Omsk je velmi aktivní, vyrovnat se mu ale stále nedaří.

48:59
    Střela Pokky od levého mantinelu nachází jen lapačku gólmana Traktoru.

49:15
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté se konečně dočkali! Vyrovnání na 1:1 zařídil po rychlém obkroužení brány soupeře KIRILL PETROV. Pro hokejistu s číslem 90 druhý gól, sedmý bod v sezoně 2018/2019! Asistence: Alexej Jemelin, Sergej Širokov.
    49:15 Kirill PETROV - 1:1

49:45
    Omsk je při chuti a drží útočné pásmo.

50:01
    Polovina třetí třetiny za námi. Skóre mezi Traktorem a Avangardem je v tuto chvíli nerozhodné, 1:1. Vyrovnání zařídil před malou chvíli Petrov.

51:40
    Kotouč v obranné třetině hostů a oba celky prostřídávají své formace.

52:18
    Nepřesná rozehrávka domácího Čeljabinsku znamená zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude poblíž Děmčenka.

52:31
    Další icing od Traktoru.

53:11
    Pokus Glinkina z pravé strany Bobkova příliš nezaměstnal.

53:35
    Přerušení hry, 6 minut a 25 vteřin před koncem třetí třetiny přichází na řadu reklamní přestávka.

53:35
    Konec reklamní přestávky, vhazování po levici gólmana domácích.

53:54
    Enlundova střela z levé strany, Bobkova zasahuje bez větších problémů.

54:17
    Nyní zase práce pro Děmčenka. Zprava jej vyzkoušel Širokov.

54:21
    Pro Děmčenka se jednalo o čtyřicátý zákrok v utkání!

54:26
    Střely na bránu: 10 – 41

55:44
    Omsk se na poměrně dlouhou dobu udržel v útočném pásmu. Ohrozit bránu soupeře se mu ovšem tentokrát nepodařilo.

56:35
    Širokov to zkoušel z úhlu, trefil ale hned prvního bránícího hráče.

57:01
    Necelé tři minuty do konce třetí třetiny. Skóre je nerozhodné, 1:1.

57:23
    Střelecký pokus Desharnaise z ostrého úhlu, jednoduchý zákrok pro Děmčenka.

57:23
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vasilij Děmčenko – 2 min., nesportovní chování). Trest odpyká Danil Gubarev.

57:23
    Oddechový čas pro hosty.

57:23
    Jedinečná příležitost pro Avangard dostat se krátce před koncem třetí třetiny do vedení! Vhazuje se po pravici Děmčenka.

57:30
    Fransonova střela z pravé strany, Děmčenko kryje kotouč pod svou rukavici.

57:46
    Čudinov střílel zleva z první, mířil ovšem nepřesně.

57:53
    Traktor se následně osvobodil.

58:24
    První minuta z přesilovky Omsku je minulostí.

58:49
    Medveděv pálil od modré bez přípravy, trefil ale pouze střed brány a tudíž i Děmčenkovo náručí.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:23

59:31
    Medveděv a jeho další střela od modré čáry, Děmčenko opět pozorný.

59:59
    V posledních vteřinách se ještě o něco pokoušel Petrov, avšak neúspěšně.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po 3. třetině: Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 1:1

Po základní hrací době vítěze neznáme. Rozhodne tedy pětiminutové prodloužení 3 na 3. V případě nutnosti pak ještě mohou proběhnout samostatné nájezdy.

Střely na bránu: 10 – 45

Vše je připraveno na zahájení prodloužení.

60:01

60:02
    Buly dopadlo lépe pro Avangard.

60:22
    Medveděv se svou akcí neuspěl. Hrát mohou domácí hokejisté.

60:48
    Traktor s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své trojice.

61:10
    Je hotovo! Střelecký pokus Šarova z otočky ještě v síti neskončil. Kotouč však následně za brankáře Bobkova dopravil IGOR POLYGALOV. Jeho druhý gól v zápase, Traktor vítězí 2:1! Asistence: Alexandr Šarov.
    61:10 Igor POLYGALOV - 2:1

Konečný výsledek: Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 2:1 pp

Utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a Avangardem Omsk je u konce. Skončilo výhrou domácích 2:1 po prodloužení. Vítěznou trefu obstaral v čase 61:10 útočník Igor Polygalov. Jednatřicetiletý Rus se mimochodem postaral i o první trefu Traktoru. Jediný gól Avangardu pak vstřelil útočník Kirill Petrov.

Hokejisté Omsku byli v zápase jasně lepším týmem. Svého soupeře přestříleli poměrem 45:12. Výborný výkon v bráně domácích ovšem podal Vasilij Děmčenko – 44 úspěšných zákroků.

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

PO 22. 10. 2018, 16:00: venku – Salavat Julajev Ufa

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty! (16:12:06)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 25. Polygalov (Enlund, Šarov), 62. Polygalov (Šarov) – 50. K. Petrov (Jemelin, Širokov)

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin (C), Rjasenskij, A. Petrov, Isajev, Borodkin, Želdakov – Kravcov, Szczechura, Enlund – Šarov, Polygalov, Glinkin – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Bergström, Stoa, Šolochov – Tridčikov.
    Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv (C), Pokka, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov – Širokov, Zernov, I. Michejev – Pěrežogin, K. Semjonov, Manukjan – Fisenko, Stas, K. Petrov – Versteeg, Desharnais, Košelev – Zaseda, Talbot.

Diváci: 7 500