Kunlun – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Minsk 6:0 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 2:1 (po pr.)
Spartak Moskva – HC Slovan 4:1 (kon.) | Viťaz – Riga 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Avangard Omsk
Sobota 20.10.2018, 13:30 • Valerij Belousov Traktor Arena • KHL

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty! (16:12:06)

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 6 – 0

Utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a Avangardem Omsk je u konce. Skončilo výhrou domácích 2:1 po prodloužení. Vítěznou trefu obstaral v čase 61:10 útočník Igor Polygalov. Jednatřicetiletý Rus se mimochodem postaral i o první trefu Traktoru. Jediný gól Avangardu pak vstřelil útočník Kirill Petrov.

Hokejisté Omsku byli v zápase jasně lepším týmem. Svého soupeře přestříleli poměrem 45:12. Výborný výkon v bráně domácích ovšem podal Vasilij Děmčenko – 44 úspěšných zákroků.
    Konečný výsledek: Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 2:1 pp

61:10 Igor POLYGALOV - 2:1

61:10
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Střelecký pokus Šarova z otočky ještě v síti neskončil. Kotouč však následně za brankáře Bobkova dopravil IGOR POLYGALOV. Jeho druhý gól v zápase, Traktor vítězí 2:1! Asistence: Alexandr Šarov.

60:48
    Traktor s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své trojice.

60:22
    Medveděv se svou akcí neuspěl. Hrát mohou domácí hokejisté.

60:02
    Buly dopadlo lépe pro Avangard.

60:01

Vše je připraveno na zahájení prodloužení.

Střely na bránu: 10 – 45

Po základní hrací době vítěze neznáme. Rozhodne tedy pětiminutové prodloužení 3 na 3. V případě nutnosti pak ještě mohou proběhnout samostatné nájezdy.
    Po 3. třetině: Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 1:1

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    V posledních vteřinách se ještě o něco pokoušel Petrov, avšak neúspěšně.

59:31
    Medveděv a jeho další střela od modré čáry, Děmčenko opět pozorný.

59:23

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:49
    Medveděv pálil od modré bez přípravy, trefil ale pouze střed brány a tudíž i Děmčenkovo náručí.

58:24
    První minuta z přesilovky Omsku je minulostí.

57:53
    Traktor se následně osvobodil.

57:46
    Čudinov střílel zleva z první, mířil ovšem nepřesně.

57:30
    Fransonova střela z pravé strany, Děmčenko kryje kotouč pod svou rukavici.

57:23
    Jedinečná příležitost pro Avangard dostat se krátce před koncem třetí třetiny do vedení! Vhazuje se po pravici Děmčenka.

57:23
    Oddechový čas pro hosty.

57:23
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vasilij Děmčenko – 2 min., nesportovní chování). Trest odpyká Danil Gubarev.

57:23
    Střelecký pokus Desharnaise z ostrého úhlu, jednoduchý zákrok pro Děmčenka.

57:01
    Necelé tři minuty do konce třetí třetiny. Skóre je nerozhodné, 1:1.

56:35
    Širokov to zkoušel z úhlu, trefil ale hned prvního bránícího hráče.

55:44
    Omsk se na poměrně dlouhou dobu udržel v útočném pásmu. Ohrozit bránu soupeře se mu ovšem tentokrát nepodařilo.

54:26
    Střely na bránu: 10 – 41

54:21
    Pro Děmčenka se jednalo o čtyřicátý zákrok v utkání!

54:17
    Nyní zase práce pro Děmčenka. Zprava jej vyzkoušel Širokov.

53:54
    Enlundova střela z levé strany, Bobkova zasahuje bez větších problémů.

53:35
    Konec reklamní přestávky, vhazování po levici gólmana domácích.

53:35
    Přerušení hry, 6 minut a 25 vteřin před koncem třetí třetiny přichází na řadu reklamní přestávka.

53:11
    Pokus Glinkina z pravé strany Bobkova příliš nezaměstnal.

52:31
    Další icing od Traktoru.

52:18
    Nepřesná rozehrávka domácího Čeljabinsku znamená zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude poblíž Děmčenka.

51:40
    Kotouč v obranné třetině hostů a oba celky prostřídávají své formace.

50:01
    Polovina třetí třetiny za námi. Skóre mezi Traktorem a Avangardem je v tuto chvíli nerozhodné, 1:1. Vyrovnání zařídil před malou chvíli Petrov.

49:45
    Omsk je při chuti a drží útočné pásmo.
    49:15 Kirill PETROV - 1:1

49:15
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté se konečně dočkali! Vyrovnání na 1:1 zařídil po rychlém obkroužení brány soupeře KIRILL PETROV. Pro hokejistu s číslem 90 druhý gól, sedmý bod v sezoně 2018/2019! Asistence: Alexej Jemelin, Sergej Širokov.

48:59
    Střela Pokky od levého mantinelu nachází jen lapačku gólmana Traktoru.

48:20
    Omsk je velmi aktivní, vyrovnat se mu ale stále nedaří.

47:27
    Ofsajd Avangardu.

47:13
    Zpět do akce! Na vhazování po levici Děmčenka se staví Rybakov a Semjonov.

47:13
    Hra přerušena, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:21
    Střely na bránu: 9 – 34

46:13
    Zakázané uvolnění od Čeljabinsku.

45:35
    Šinin s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy střídají.

44:31
    Omsk si vytvořil při přesilovce několik dobrých příležitostí na vyrovnání, Děmčenko byl ovšem vždy připraven.

44:22

43:48
    Dobrá šance pro Fransona a následně ještě pro Semjonova, Děmčenko ale v obou případech na jedničku.

43:23
    Začíná běžet druhá minuta z Gubarevova trestu.

42:34
    Kotouč ve střední třetině.

42:22
    Druhá početní převaha pro Avangard. Dočkáme se vyrovnání?

42:22
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Danil Gubarev – 2 min., podrážení).

42:22
    Z velmi dobré pozice vystřelil nyní Čudinov, Děmčenko se ale blýskl dalším velmi dobrým zákrokem.

42:16
    Signalizovaný trest pro domácí.

41:46
    Gubarev se snažil prosadit z mezikruží, obrana Omsku ale odvedla dobrou práci.

40:52
    Rjasenskij s kotoučem za vlastní bránou, oba celky poprvé ve třetí třetině střídají.

40:38
    Rána Rjasenského od modré čáry končí na zadním plexisklu.

40:01

Obě mužstva se vrátila zpět na led Valerij Belousov Traktor Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za malou chvíli!

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 9 – 28
    Zablokované střely: 12 – 5
    Vhazování (%): 29.73 – 70.27
    Bodyčeky: 18 – 12
    Trestné minuty: 2 – 0

Traktor Čeljabinsk vede po čtyřiceti minutách v domácím zápase nad Avangardem Omsk 1:0. Autorem zatím jediného gólu utkání je útočník Igor Polygalov. Hostující hokejisté jsou jasně lepším týmem. Recept na velmi dobře chytajícího Vasilije Děmčenka ale najít nemohou.
    Po 2. třetině: Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 1:0

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

39:21
    Pokka a jeho střela od modré čáry, další zásah pro Děmčenka.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé části.

38:56
    Pokus Pěrežogina, Děmčenko má touš ve své rukavici.

37:05
    Hokejistům Omsku přesilová hra příliš nevyšla. Pouze jedna střela na bránu, a to až v samém závěru.

37:00

36:56
    Širokov to zkusil v závěru početní převahy z úhlu, Děmčenko byl ale u své pravé tyče pozorný.

36:01
    První polovina z přesilovky Avangardu je pryč. Děmčenko zatím žádnému nebezpečí nečelil.

35:10
    Domácím se daří na úvod oslabení vyhodit.

35:00
    První přesilová hra dnešního utkání pro Omsk. Vhazuje se po levici Děmčenka.

35:00
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vasilij Děmčenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Marsel Šolochov.

34:39
    Gubarev a jeho pokus z levé strany, Bobkov zasahuje svou lapačkou.

33:56
    Střely na bránu: 8 – 25

32:35
    Dobrá příležitost pro Versteega. Děmčenko ale drží i nadále čistý štít.

32:26
    Po střele Širokova od pravého mantinelu nastal u Děmčenka pořádný závar. Traktor ale dokázal odolat.

32:05
    Můžeme pokračovat. Stoa a Širokov v souboji na vhazování po levici Děmčenka.

32:05
    Nahození na Děmčenkovu bránu, gólman Čeljabinsku ale kryje kotouč s velkým přehledem. Následuje reklamní přestávka.

31:52
    Omsk kombinuje v útočné třetině.

31:16
    Michejev zkusil překvapit Děmčenka z úhlu, avšak neuspěl.

30:01
    Máme za sebou polovinu utkání a Traktor vede na domácím ledě nad Avangardem 1:0 Autorem gólu byl Polygalov.

29:57
    Střela Medveděva z levé strany končí na zadním mantinelu.

29:20
    Následný protiútok domácích zastavili čároví a postavení mimo hru.

29:11
    Petrov zkoušel štěstí individuálně po pravé straně, obrana Traktoru byla ale pozorná.

28:07
    Nahození Borodkina ze střední třetiny, Bobkov ponechává kotouč ve své rukavici.

27:12
    Na opačné straně kluziště dotíral nebezpečně na brankovišti Michejev, Děmčenko měl plné ruce práce.

26:57
    Glinkin měl skvělou příležitost dostat svůj tým do dvoubrankového vedení! Střela z mezikruží bez přípravy mu ovšem nesedla.

26:38
    Čároví odpískali Omsku postavení mimo hru.

26:31
    Střely na bránu: 5 – 18

26:04

26:04
    Hra je přerušena, proběhne reklamní přestávka.

25:50
    Děmčenko musel zakročit proti dvěma střeleckým pokusům soupeře.

25:20
    Omsk se snaží o rychlé vyrovnání.

24:25
    Ojedinělá šance domácího celku a hned z toho byl úvodní gól utkání.
    24:18 Igor POLYGALOV - 1:0

24:18
    Traktor otevírá v pětadvacáté minutě skóre dnešního utkání! Situace 2 na 1 využil po Enlundově přihrávce z pravé strany IGOR POLYGALOV. Jednatřicetiletý útočník zakončoval bez přípravy, přičemž zaznamenal svůj gól v letošní sezoně. 1:0! Asistence: Jonas Enlund, Alexandr Šarov.

24:01
    Omsk se dostal při přechodu do útočného pásmo do ofsajdu.

23:13
    Od modré to zkusil Stas, Děmčenko našel puk v náručí.

23:06
    Střelecký pokus Pokky od pravého mantinelu nebyl z nejpřesnějších.

22:45
    Úvod druhé třetiny se zatím nese v poklidném tempu.

21:59
    Domácí s kotoučem za vlastní bránou, oba trenéři nařizují střídání.

21:10
    Čeljabinsk se dostal do postavení mimo hru.

20:40
    Úvodní útočná akce druhé třetiny patřila hostům Širokov ale střílel z levého kruhu pro vhazování nepřesně.

20:01

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše, druhá perioda začne co nevidět.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 4 – 14
    Zablokované střely: 6 – 5
    Vhazování (%): 29.41 – 70.59
    Bodyčeky: 13 – 7
    Trestné minuty: 0 – 0

První část utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a Avangardem Omsk je minulostí. Gól jsme v ní neviděli, skóre je tedy 0:0. Výrazně lepším dojmem ale působili hokejisté Omsku.
    Po 1. třetině: Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 0:0

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    V první třetině se žádného gólu nedočkáme.

19:50
    Další střelecký pokus hokejistů Omsku, Děmčenko však znovu připraven na správném místě.

19:24
    Medveděv to zkusil po vhazování z ostrého úhlu, Děmčenka ovšem nepřekvapil.

19:18
    Zakázané uvolnění domácích.

19:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta úvodního dějství.

18:13
    Nahození od levého mantinelu na Děmčenkovu bránu, gólman Traktoru má puk v lapačce a hru přerušuje.

17:25
    Kokujov na druhé straně zprava přihrával mezi kruhy, nikoho ze svých spoluhráčů zde ale nenašel.

17:00
    Nyní už daleko větší šance hostů. Fransonovo nahození od modré tečoval před bránou Košelev, Děmčenko se musel mít na pozoru.

16:52
    Širokov zkusil štěstí od modré, Děmčenko ale na jeho střelu viděl, a bez problémů tak zasáhl.

15:14
    Versteeg obdržel z rohu přihrávku před bránu, ke střele se ale nakonec díky dobré defenzivní práci beků Čeljabinsku nedostal.

14:06
    Střely na bránu: 4 – 9

13:47
    6 minut a 13 vteřin do konce první třetiny. Vhazování ve střední třetině, před střídačkou domácího mužstva.

13:47
    Čároví pískají Avangardu ofsajd, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

13:38
    Také Polygalov se svou střelou neuspěl, kupředu mohou zase hokejisté Omsku.

12:56
    Pokus Szczechury od pravého mantinelu byl zablokován, hostujícího gólmana tedy neohrozil.

12:10
    Po nepřesné přihrávce Versteega se dostal do protiútoku Stoa. Z levé strany ale střílel pouze do levého betonu Bobkova.

11:54
    Prudká střela Borodkina od modré čáry, Bobkov ale nachází touš ve svém náručí.

10:01
    Máme za sebou polovinu první třetiny. Traktor zatím hraje doma s Avangardem bez branek.

09:25
    Ihned po vhazování pálil ostře od modré Medveděv, Děmčenko ale bez práce.

09:22
    Nepřesná rozehrávka Traktoru, píská se icing.

08:57
    Rozhodčí odpískali hostům hru vysokou holí. Vhazovat by se mělo v neutrální zóně.

08:11
    Střelecký pokus Glinkina z levé strany zablokován obranou soupeře do ochranné sítě.

07:41
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestní lavice Omsku.

07:41
    Postavení mimo hru v podání Traktoru, na řadu přichází první reklamní přestávka.

07:10
    Už delší dobu se hraje bez přerušení.

06:57
    Versteeg přihrál dobře mezi kruhy na Desharnaise, jeho nebezpečná střela skončila jen těsně vedle pravé tyče.

06:41
    Střely na bránu: 1 – 8

05:35
    Avangard se opět na chvíli usadil v útočném pásmu. K dalšímu ohrožení Děmčenkovy svatyně ovšem nedošlo.

05:07
    Nyní už ale znovu práce pro Děmčenka. Jeho pozornost totiž otestoval Čudinov.

04:57
    Další útočná akce Omsku končí ofsajdem.

04:35
    Střela Zernova z levé strany postrádala přesnost, Děmčenko tak zasahovat nemusel.

04:12
    Traktoru bylo odpískáno postavení mimo hru.

03:50
    Domácí hokejisté s pukem u vlastní brány, oba týmy prostřídávají své formace.

03:34
    Jemelin a jeho pokus z pravé strany, kotouč ale minul tři tyče.

02:10
    Avangard je v úvodních okamžicích utkání aktivnějším týmem.

01:56
    Semjonovova střela od modré čáry, Děmčenko vyrazil touš před sebe.

01:24
    Čároví pískají zakázané uvolnění Traktoru, vhazovat se tak za moment bude před Děmčenkem.

00:38
    K první střele se dostal na pravé straně hostující Versteeg, Děmčenko ale jeho pokus vyrazil betonem.

00:02
    Buly ovládli hokejisté Čeljabinsku.

00:01

Vše je připraveno na úvodní vhazování, jdeme na to!

Hymna je minulostí, utkání mezi Traktorem a Avangardem začne za několik málo okamžiků.

Oba týmy už stojí na modrých čarách, zazní ruská státní hymna.

Startující brankáři
    (Statistiky: Kontinentální hokejová liga 2018/2019)

CLJ: Vasilij Děmčenko – 24 let, RUS
    Z:12 V:4 OG:31 PR:3.01 %ÚS:89.9 SO:1

OMS: Igor Bobkov – 27 let, RUS
    Z:16 V:8 OG:27 PR:1.84 %ÚS:92.0 SO:2

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin, Rjasenskij, A. Petrov, Isajev, Borodkin, Želdakov – Kravcov, Szczechura, Enlund – Šarov, Polygalov, Glinkin – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Bergström, Stoa, Šolochov – Tridčikov.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv, Pokka, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov – Širokov, Zernov, I. Michejev – Pěrežogin, K. Semjonov, Manukjan – Fisenko, Stas, K. Petrov – Versteeg, Desharnais, Košelev – Zaseda, Talbot.

Rozhodčí: Andrej Rogačjov, Alexandr Soin – Konstantin Gorděnko, Jevgenij Antonov.

Příjemnou sobotu! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy Traktor Čeljabinsk a Avangard Omsk.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

AVANGARD OMSK

Avangard se momentálně nachází na třízápasovém tripu. Dnes z něho odehraje druhé utkání. V tom úvodním, 18. října, prohrál na ledě Metallurgu Magnitogorsk 1:4. Poslední, třetí zápas tripu sehraje 22. října na hřišti mužstva Salavat Julajev Ufa.

V tabulce Východní konference jsou hokejisté Omsku momentálně na druhé pozici se ziskem 29 bodů.

TRAKTOR ČELJABINSK

Traktor dnes, 20. října, zakončuje sérii tří domácích zápasů v řadě. Zatím se přitom může pochlubit bilancí 1-0-1. Nejprve, 16. října, porazil Sibir Novosibirsk 2:1 po samostatných nájezdech. Poté, 18. října, prohrál s kazašským týmem Barys Astana 4:5 v prodloužení.

V tabulce Východní konference patří Čeljabinsku před dnešním duelem s bilancí 7-9-2 a s 16 body desáté místo.
    Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 13:30 SEČ

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Druhá nejlepší hokejová liga světa nabídne v sobotu, 20. října, celkem pět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Traktor Čeljabinsk a Avangard Omsk. Úvodní vhazování bude ve Valerij Valery Belousov Traktor Areně vhozeno v 13:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 25. Polygalov (Enlund, Šarov), 62. Polygalov (Šarov) – 50. K. Petrov (Jemelin, Širokov)

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin (C), Rjasenskij, A. Petrov, Isajev, Borodkin, Želdakov – Kravcov, Szczechura, Enlund – Šarov, Polygalov, Glinkin – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Bergström, Stoa, Šolochov – Tridčikov.
    Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv (C), Pokka, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov – Širokov, Zernov, I. Michejev – Pěrežogin, K. Semjonov, Manukjan – Fisenko, Stas, K. Petrov – Versteeg, Desharnais, Košelev – Zaseda, Talbot.

Diváci: 7 500