Boston – Philadelphia 3:0 (kon.) | Buffalo – Montreal 4:3 (kon.) | New Jersey – Nashville 3:4 (po pr.)
St. Louis – Columbus 4:7 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 4:1 (kon.) | Chicago – NY Rangers 4:1 (kon.)
Dallas – Anaheim 5:2 (kon.) | Calgary – Pittsburgh 1:9 (kon.) | Edmonton – Washington 4:1 (kon.)
Arizona – Vancouver 4:1 (kon.)
Edmonton Oilers
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Washington Capitals
Pátek 26.10.2018, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Po první třetině vedl domácí celek o jednu branku. Ránou od modré čáry vstřelil svou první branku v NHL Evan Bouchard. Ve druhé třetině chyby soupeře využil Ryan Nugent-Hopkins a Edmonton vedl 2:0. Pak se po rychlé domácí akci prosadil hostující tým, trefil se André Burakovsky. Ve třetí třetině podal domácí mančaft taktický výkon, přidal další dvě branky a bere body za výhru 4:1. (05:46:04)

59:33
    Už se pravděpodobně nic nestane, Hosté dohrávají za svou brankou.
    58:43 Connor MCDAVID - 4:1

58:43
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí hráči se dostali k odraženému puku před svou brankou. Akci táhl Ryan Nugent-Hopkins. Ten ve finální fázi přihrávkou oslovil CONNORA MCDAVIDA, který zpracoval kotouč a trefuje prázdnou branku. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins s Cam Talbot.

58:33
    Na výraznější šanci hostující celek čeká.

57:18
    Hosté hrají v šesti, odvolili brankáře.

57:07
    Cam Talbot vytáhl dva výborné zákroky proti střele Ovečkina, stále platí dvoubrankové vedení Oilers.

56:16
    Lars Eller a Brett Connolly se sice dostali do útočného pásma, ale zakončit jejich akci se nepodařilo.

56:00
    T. J. Oshie byl před brankou připravený tečovat střelu spoluhráče od modré čáry. Na projektil však nedosáhl.

55:13
    Darnell Nurse rozehrává od své branky, zvládl to, byť byl tísněn soupeři, směr hry se na malý moment otočil.

54:50
    Jevgenij Kuzněcov hledal Ovečkina před brankou, ale domácí obrana dobře zapracovala a dokázala kotouč dostat do středního pásma.

54:09
    Po komerční přestávce pokračuje třetí třetina.

53:43
    Vhazovat se bude před brankou Capitals, domácí celek vede o dva góly, navíc hraje velmi dobře takticky.

53:29

52:58
    Edmonton hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma, hraje se spíše ve střední části hrací plochy.

51:26
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brett Connolly – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 17. Bouchard (Yamamoto, Rieder), 31. Nugent-Hopkins, 50. Chiasson (Rieder, A. Larsson), 59. McDavid (Nugent-Hopkins, Talbot) – 33. Burakovsky (Dowd, Carlson)

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, Russell, Bouchard, Garrison – Nugent-Hopkins, McDavid, Yamamoto – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Lucic, R. Strome, Caggiula – Marody, Brodziak, Khaira.
    Washington Capitals: Holtby (Copley) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, Smith-Pelly – Stephenson, Bäckström, Oshie – J. Vrána, Eller, Connolly – Jaškin, Dowd, Burakovsky.

Rozhodčí: Walsh, Joannette – Barton, Gibbons

Diváci: 18 347