Zlín – Vítkovice 1:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:2 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 11:2 (kon.)
Salzburg – Č. Budějovice 3:5 (kon.) | Vsetín – Havířov 0:3 (kon.) | Třinec – Přerov 5:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
11:2 (1:0, 4:2, 6:0 - N 0:1)
BK Havlíčkův Brod
Pátek 26.10.2018, 17:00 • Svijanská arena • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Dnešní třinácté kolo juniorské extraligy skončilo naprosto jednoznačně. Ačkoliv byla první třetina celkem vyrovnaná a hosté dokonce na začátku druhé části srovnali, Liberec zabral a k dalším akcím svého protivníka nepustil. Havlíčkův Brod tak přestřílel jedenácti góly a bere si tři body do kabin. V nadstavbě zvítězili poměrně rychle hosté a berou si alespoň jeden bod. (19:10:07)

60:07
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Tak toto bylo opravdu rychlé! Zbývající bod si berou hosté, a to díky střele MARKA TECLA do horního pravého růžku.

60:01

Základní hrací doba se vydařila jednoznačně hostům, kteří přestříleli skoro bezbranný Havlíčkův Brod skórem 11:2. Domácí fanoušci zažili opravdu pěknou podívanou. Liberec má tak už jasné tři body. Uvidíme, zda hosté sáhnou po zbývajícím bodu v nadstavbovém prodloužení.

59:29
    Liberec právě vstřelil branku!
    Od mantinelu vyjel Šedivý a nahrál na VOJTĚCHA STRNADA, který trefuje jedenáctý gól domácích! Asistence: Šedivý.

58:38
    Potencionální hrozbu od rozjetého Kulhánka zničil Čajan, jenž vyjel z branky a neuvěřitelným zákrokem útočníka odstrčil.

58:09
    V tomto zápase se již podruhé prostřídali hostující gólmané. Na led se vrací Nedvěd.

57:34
    Vojtěch Jiruš zavezl puk do útočné třetiny a nahrál volnému JANU CIKHARTOVI, který neměl se zakončením moc starostí a napálil puk do pravé šibenice! Asistence: Jiruš, Žemba.

57:16
    Chvíle napětí před Čajanem. Puk se však odrazil k zadnímu mantinelu.

56:46
    ADAM KLAPKA střílí devátý gól! Hra je neskutečně rychlá a góly přibývají. Asistence: Jiruš.

56:26
    Košťál měl před sebou prázdnou branku a ležícího Čajana! Trefil horní tyč!

55:48
    Zbývají poslední čtyři minuty do konce základní hrací doby. Havlíčkobrodští jsou zřejmě smířeni s porážkou, to ale neznamená, že nebudou chtít skóre snížit.

55:19
    Z levého mantinelu se rozjel JAKUB ŠEDIVÝ, který jen tak nahodil puk na Váchu, který jej nešťastnou náhadou pustil. Asistence: Luboš Dospěl.

55:05
    Šedivý dlouho zpracovával puk a trefil levou tyč!

54:32
    Hosté to nevzdávají. Šanci ke střele měli z mezikruží, ale opět nezakončili!

53:43
    Jiruš prudce pálil na Váchu, ale trefil jeho helmu. Posléze se puku ujímají hosté.

52:45
    Horák vstřelil od modré a za Čajanovou svatyní zazvonila tyč! Těžko hodnotit, zda nebyla střela ovlivněna tečí. Každopádně gól nepadl.

Kateřina Hamplová

Branky a nahrávky: 11. Strnad (Šedivý, Hájek), 28. Drábek (Dospěl, Burda), 30. Charvát (Šeliga), 33. Šafařovský (Had, Klapka), 38. Cikhart (Žemba), 43. Dospěl (Kovář, Drábek), 51. Cikhart (Jiruš), 56. Šedivý (Dospěl), 57. Klapka (Jiruš), 58. Cikhart (Jiruš, Žemba), 60. Strnad (Šedivý) – 25. Petržilka (Cachnín, Najman), 40. Kulhánek (Tecl, Krejčí), 61. Tecl

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Pařík) – Šedivý, Moc, Charvát, Kovář, Had, Kollert – Dospěl, Šafařovský (A), Hájek (C), Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A).
    BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Vácha) – Pejchal, Vacík, Horák, Najman, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kopic, Tecl (C), Hromádka, Fiala, Vyvial, Pokorný, Kulhánek, Cachnín (A), Švec, Košťál

Rozhodčí: Vyštejn – Grundler, Zavřel