Lipt. Mikuláš – Zvolen 2:1 (kon.) | Poprad – MAC Budapešť 1:0 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 5:0 (kon.)
Detva – Košice 2:5 (kon.) | Miskolc – Žilina 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:4 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
Úterý 20.11.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 24. kolo

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (19:47:57)

Je konec! Banská Bystrica zvládla dnešní duel s Trenčínem s naprostým přehledem a vítězí vysoko 5:0! O svém triumfu rozhodli domácí v prostřední části, kterou ovládli jednoznačně 3:0. V závěrečné třetině už se ani jeden z týmů nikam netlačil. Přesto jsme ještě viděli jednu branku. Gólovou tečku za dnešním střetnutím totiž nasal Šťastný.

59:05
    Po delší době musel zasahovat také brankář domácího mužstva. S dělovkou od modré čáry si hravě poradil.

58:26
    Šimko si všiml dojíždějícího soupeře a raději schoval kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:13
    Sojčík projel s pukem za branku domácího celku, ale nikdo z hráčů Trenčína mu nepřišel pomoci.

56:39
    Domácí se znovu usadili v útočném pásmu a hledají si další prostor k zakončení.

55:21
    Dnešní duel se už pouze dohrává. O triumfu Bánské Bystrice je dávno rozhodnotu. Hosté by se nejraději viděli v šatně.
    54:23 Šťastný (BBY) - 5:0

54:23
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Domácí celek ještě přidává pátou branku! Skvělý výkon čtvrtého útoku korunuje brankou ANDREJ ŠŤASTNÝ! Asistence: Róbert Varga.

53:45
    Wiliams si s přehledem poradil s nahozením od mantinelu a ukryl puk v lapačce. Vhazuje se po jeho levici.

53:00
    Sýkora se zjevil sám před Šimkem, ale jeho bekhendový blafák hostující brankář vyrazil betonem!

52:43
    Sojčík po delší době zakončil akci hostujícího celku. Jeho pokus příklepem však nemířil mezi tři tyče.

51:26
    Varga bekhendovou přihrávkou mezi kruhy oslovil Nemčíka, který ihned pálil, ale trefil jen dobře postaveného brankáře.

50:53

50:00
    Do konce utkání zbývá posledních deset minut a Banská Bystrica nadále drží svůj výrazný náskok.

49:12
    Asselin napřáhl od modré čáry, ale jeho dělovku zastavil hned první obránce.

48:53
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., nedovolené bránění).

48:43

47:26
    Domácí nikam nespěchají ani při další přesilovce. Domácí si užívají svého vedení a míří za vítězstvím.

46:43
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Luža – 2 min., hákování).

46:39
    Bohunický dostal nabito na modrou čáru a zakončil. Jeho dělovka pouze zaduněla o zadní mantinel.

46:11

45:06
    Ani domácím se v přesilové hře vůbec nedaří. Banská Bystrica už ale nikam nespěchá.

44:11
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (2 min. – příliš mnoho hráčů).

44:10

42:42
    Surový se dostal do zakončení, nicméně střídající brankář Šimko stále nekapituloval.

42:07
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sýkora – 2 min., vysoká hůl).

42:04
    Ölvecký si nabruslil do střelecké pozice, ale ve vyložené šanci trefil jen brankovou konstrukci!

41:56
    Domácím se v úvodu závěrečné třetiny skvěle daří kouskovat hru. Trenčín se vůbec nemůže dostat do tlaku.

41:12
    Kubka poslal prudkou přihrávku na levé křídlo, odkud přilétla prudká pobídka před branku, ale nikdo z domácích nezakončil.

40:10
    Domácí uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny a ihned se vydali do útoku. Bohunický jeho průnik zastavil.

40:01

Prostřední část hry je u konce! Domácí Banská Bystrica v ní skvěle vykročila za triumfem! Domácí vedení navýšil ve 28. minutě Tomáš Zigo. Trenčín poté zlepšil hru, ale domácí soupeři zasadili tvrdý úder. Ve 36. minutě se totiž trefil Gabor a o minutu později se prosadil také aktivní Higgs. Po čtyřiceti minutách je proto stav 4:0.

40:00

39:35
    Surový hledal rozjetého Sýkoru, ale ten se přes důrazného obránce neprosmýkl do střelecké pozice.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:16
    Dlouhý dostal přihrávku do jízdy, ale ve velké rychlosti se mu vůbec nepovedlo převzetí kotouče.

37:36
    Hosté se po předchozích nezdarech vůbec nemohou dostat do hry. Kombinaci Trenčína zastavují nepřesné přihrávky.

36:36
    Střídání v týmu HK Dukla Trenčín: ze hřiště odchází Valent, přichází Šimko.

36:36
    Demolice hostujícího celku pokračuje! Banská Bystrica totiž přidává čtvrtý zásah! BROCK HIGGS se dostal k odraženému kotouči a pohotově jej doklepl do sítě! Asistence: Karol Sloboda.
    Higgs (BBY) - 4:0

35:19
    Třetí branka domácího celku! Další branku domácího celku po krásné přihrávce z hokejky Huggse přidává GILBERT GABOR! Asistence: Brock Higgs, Ben Marshall.
    Gabor (BBY) - 3:0

34:51
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde bez problémů kombinují a hledají si cestičku do zakončení.

33:45
    Domácí jeli ve třech proti jedinému obránci Trenčína! Zakončení nakonec obstaral Šťastný, ale Valent předvedl skvělý zákrok!

32:52
    Varga si v souboji s obráncem přehodil kotouč na forhend a rychle vypálil. Jeho pokus postrádal potřebnou přesnost.

31:47
    Rýgl našel rozjetého Sojčíka, který zadovkou hledal Radivojeviče, ale toho domácí obránce nenechal zakončit.

31:13
    Na ledové ploše je nyní k vidění velké množství osobních soubojů. Ani jeden z týmů si nemůže vypracovat tlak.

30:52
    Domácí jsou po polovině dnešního utkání lepším týmem a zaslouženě drží dvoubrankové vedení.

30:04

29:13
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale zatím tomu chybí zakončení. Domácí se v obraně zrovna nenadřou.

28:41
    Hostům se zatím nedaří ani v přesilové hře. Trenčín se v početní převaze nemůže usadit před domácí brankou.

28:04
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Varga – 2 min., nedovolené bránění).

27:02
    Domácí celek přidává druhou branku! Nejlepší možná reakce na rostoucí tlak Trenčína. TOMÁŠ ZIGO krásně tečoval nahození od modré čáry a kotouč skončil v síti! Asistence: Branislav Kubka, Martin Nemčík.
    Zigo (BBY) - 2:0

25:50
    Hra je přerušena! Ďatelinka zůstává ležet na ledové ploše a podle všeho bude potřebovat ošetření.

24:53
    Mohlo být vyrovnáno! Mikula se dostal k odraženému kotouči, ale z těsné blízkosti Wiliamse nepropálil!

24:30
    Hudec se po krásné kličce dostal do zakončení, ale na poslední chvíli mu jeden z obránců vložil do střely hokejku.

23:39
    Hostující obránce namazal kotouč do jízdy Asselinovi, který se tlačil do zakončení, ale puk mu utekl.

22:55
    Krejčí si nabruslil na zpětnou přihrávku a pohotově zakončil. Jeho dělovka skončila na betonu připraveného brankáře.

22:16
    Sojčík projel po pravém křídle do útočného pásma, ale prudkou přihrávkou před branku nenašel nikoho ze spoluhráčů.

21:20
    Domácí se osvobodili pouze za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Williamsem.

20:56
    Rýgl zastavil nahození za branku a rozjel útočnou akci Trenčína. Hosté vlétli do druhé části hodně aktivně.

20:10
    Domácí uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny a vydali se do útoku. Obrana Trenčína prudké nahození zastavila.

20:01

První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější hokejisté domácího celku. Trenčín byl sice o něco aktivnější, ale nedokázal využít šanci v přesilové hře. Naopak dvě minuty před koncem se zadařilo domácím a Eric Selleck otevřel skóre. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.

20:00

19:17
    Krejčí dojel odražený puk na modré čáře, ale svým nahozením trefil prvního obránce, od nějž se puk odrazil do středního pásma.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:16
    Hosté se ihned tlačí do útočného pásma s pokusem o bleskovou odpověď. Obránce Marshall nepřesnou přihrávku vypíchl.
    17:48 Selleck (BBY) - 1:0

17:48
    Domácí celek se dostává do vedení! ERIC SELLECK obdržel přihrávku před prázdnou branku, kde měl dostatek času a s přehledem otevřel skóre! Asistence: rock Higgs, Guillaume Asselin.

17:07
    Hra se v posledních minutách přelévá z jedné strany ledové plochy na druhou. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do tlaku.

15:51
    Hosté se z tlaku domácího celku vymanili jen za cenu zakázaného úvolnění. Bude se vhazovat před klecí Trenčína.

14:35
    Asselin skvěle clonil před brankou Trenčína a dokonce dokázal kotouč tečovat, ale puk se od jeho hole odrazil mimo tři tyče.

13:36
    Domácí celek předchozí možnost pořádně nakopla a Banská Bystrica se nadále tlačí do útoku.

13:05
    Domácí mohli jít do vedení, ale Lichanec z dobré pozice vůbec netrefil branku!

12:30
    Domácí přežili úvodní oslabení a vydali se do útoku. V útočném pásmu se však Banská Bystrica dlouho neudržela.

11:55

11:22
    Krejčí střílel po pěkné kombinaci od modré čáry, ale jeho pokus byl nepřesný.

10:25
    Bartovič si vybruslil do střelecké pozice a nahodil puk před branku. Jeden z domácích hráčů jeho ránu srazil k mantinelu.

09:55
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sloboda – 2 min., hákování).

08:41
    Hosté si v posledních minutách vytvořili velký tlak a tlačí se do zakončení. Domácí obrana zatím odolává.

07:41
    Bohunický se u modré čáry dostal k odraženému kotouči, srovnal si jej na čepeli a nebezpečně zakončil. Brankář ránu vykopl betonem.

05:50
    Ani jeden z týmů se nikam nežene. Hraje se převážně ve středním pásmu a bojuje se o každý metr.

05:00
    Češík nebezpečně vypálil od modré čáry. Hostující brankář jeho ránu zlikvidoval a vypadá pořádně otřesený.

04:20

03:45
    Sloboda si na modré čáře neporadil se zpracováním prudké přihrávky. Puk mu uskočil do středního pásma.

03:20
    Hosté brání v úvodu první přesilovky Banské Bystrice skvěle. Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.

02:20
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Bohunický – 2 min., faul loktem).

02:02
    Domácí brankář si s přehledem poradil s nahozením od modré čáry a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

01:30
    Hosté nahodili puk před branku domácího mužstva, ale ležící Šimko jej s vypětím všech sil nepustil za svá záda.

00:50
    Domácí se z tlaku Trenčína vymanili jen vyhozením přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica: aroš (Williams) – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Varga – Selleck, Higgs, Asselin – Surový, Faille, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Zigo, Šťastný, Lichanec

HK Dukla Trenčín: Šimko (Valent) – Rýgl, Krejči, Bohunický, Luža, Kovar, Martiška – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartoviš, Sádecký, Luhový – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Švec, Pardavý

Rozhodčí: Milan Novák, Tomáš Orolin – Ľudovít Šoltés, Peter Šefčík.

HC 05 iClinic Banská Bystrica

Domácí Banská Bystrica zatím odehrála dvacet čtyři zápasů, ve kterých nasbírala čtyřicet pět bodů a patří jí pátá pozice ligové tabulky. Domácí celek v posledním kole přehrál na svém ledě 4:2 hokejisty Liptovského Mikuláše.

HK Dukla Trenčín

Hostující Trenčín v letošním ročníku nejvyšší slovenské soutěže odehrál dvacet čtyři duelů, ve kterých nasbíral třicet osm bodů a zatím mu patří sedmá pozice. Na šestou Nitru však ztrácí pouhé dva body. V posledním duelu ukončila Dukla dlouhou sérii proher, když na svém ledě porazila Poprad.

Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání slovenské ligy mezi HC 05 iClinic Banská Bystrica a HK Dukla Trenčín. Duel startuje v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 18. Selleck (Higgs, Asselin), 28. Zigo (Kubka, Nemčík), 36. Gabor (Higgs, Marshall), 37. Higgs (Sloboda), 55. Šťastný (Varga)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Varga – Selleck, Higgs, Asselin – Surový, Faille, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Zigo, Šťastný, Lichanec
    HK DUKLA Trenčín: Valent (37. Šimko) – Rýgl, Krejči, Bohunický, Luža, Kovar, Martiška – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartoviš, Sádecký, Luhový – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Švec, Pardavý

Rozhodčí: Milan Novák, Tomáš Orolin – Ľudovít Šoltés, Peter Šefčík