Minnesota – Winnipeg 4:2 (kon.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.) | Buffalo – Montreal 3:2 (po pr.)
Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Vegas – Calgary 2:0 (kon.)
Columbus – Toronto 4:2 (kon.) | Boston – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Tampa – Chicago 4:2 (kon.)
Carolina – Florida 4:1 (kon.) | Arizona – Colorado 1:5 (kon.) | Dallas – Ottawa 6:4 (kon.)
St. Louis – Nashville 6:2 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:0 (kon.) | NY Rangers – Washington 3:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Florida Panthers
Sobota 24.11.2018, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:15:05)

Dnešní utkání sledovalo 13 226 diváků.

1. Jordan MARTINOOK (CAR) 3 + 0
    2. Curtis MCELHINNEY (CAR) 34 zák., 1 gól, 97,1%
    3. Lucas WALLMARK (CAR) 0 + 3

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Carolina: 39

Florida: 35.

Je konec! Florida dnes slaví povinné vítězství nad nejslabším mužstvem Východní konference.To vítězství se ale rozhodně nerodilo lehce, Florida dlouho kladla odpor, ale nakonec dokázala Carolina definitivně zlomit odpor soupeře v poslední třetině, kdy Panterům nasázela tři góly.

59:15
    Poslední minuta utkání, Florida napadá rozehrávku Caroliny, ale již tomu chybí potřebný náboj.

58:32
    Nyní je již o osudu zápasu rozhodnuto, Carolina si závěr pohlídá.
    58:00 Jordan MARTINOOK - 4:1

58:00
    Carolina právě vstřelila branku!
    Čepice létají na led, první hattrick v kariéře JORDANA MARTINOOKA je tu! Útočník Caroliny se dočkal prvního hattricku při svém 269. startu v NHL. Asistence: Lucas Wallmark.

57:10
    Dělovka Hoffmana míří pouze nad branku Caroliny, puk míří ze třetiny domácích.

56:55
    V tuto chvíli již ano, hosté v šesti!

56:39
    Florida získává vhazování před McElhinneyem, pohled na střídačku, zatím Reimer nedostal pokyn k opuštění branky.

56:02
    Sebastian Aho (Carolina) hledá v mezikruží Teräväinena, ten pálí z první, Reimer vyráží.

55:20
    To se již hraje poslední pětiminutovka třetí třetiny, Florida se tlačí do třetiny Caroliny, ale domácím se daří dostat puk ven.

55:08
    V dresu Floridy pálí osmašedesátka, není to ale Jaromír Jágr... dres s tímto číslem dnes nosí Mike Hoffman, Curtis McElhinney chytá.

54:35
    Gólem Brouwera (Florida) získal závěr zápasu potřebný náboj, dá se očekávat, že hosté to budou zkoušet i v šesti, pokud do té doby nevyrovnají.
    54:04 Troy BROUWER - 3:1

54:04
    Florida právě vstřelila branku!
    Defenziva Caroliny nyní nezachytila pas na TROY BROUWERA, který se tak dostal do brejku, jenž zakončil přesnou střelou nad vyrážečku McElhinneyho. Asistence: Michael Matheson.

53:10
    Frank Vatrano (Florida) nyní mohl dvakrát zakončit z první, ale místo toho ještě přihrával a tím vše doslova zazdil.

52:38
    Puk opět za brankou Floridy, které se nyní nedaří přejít střední pásmo.

52:05
    Keith Yandle (Florida) pod tlakem za vlastní brankou, při rozehrávce, ale zkušený obránce to zvládl.

50:45
    Zakázané uvolnění Floridy, hra se vrací před Reimera.

50:00
    A naopak domácí si troufají, Phillip Di Giuseppe se proháčkoval před Reimera, kterého ale nepřekonal.

49:40
    Aaron Ekblad (Florida) pouze vyhazuje puk do středního pásma.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:15
    Tak uvidíme, co s Floridou provedou dva inkasované góly.. hosté jsou nyní ale viditelně zaskočeni.
    48:32 Teuvo TERÄVÄINEN - 3:0

48:32
    TEUVO TERÄVÄINEN ozdobil svůj jubilejní 300. zápas kariéry v NHL gólem! Při přesilové hře se z pravé strany dostal více na střed, odkud vypálil nechytatelně nad pravačku Reimera, dostatečně přesná a prudká střela. Asistence: Sebastian Aho.

48:25
    Carolina v útočném pásmu od úvodních sekund přesilové hry.

48:00
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jonathan Huberdeau.
    47:31 Jordan MARTINOOK - 2:0

47:31
    Ještě štěstí, že do dnešního zápasu nastoupil JORDAN MARTINOOK! Právě on je zatím schopen, jako jediný na ledě, dávat góly... Znovu to ale bylo s výrazným přispěním spoluhráčů, kdy zejména parádní přihrávka obsazeného Wallmarka měla největší podíl na brance, kterou Martinook dosáhl střelou zápěstím z mezikruží. Asistence: Lucas Wallmark a Andrej Svečnikov.

45:32
    Rychlý a svižný hokej přestane po chvíli bavit, pokud to bude jen o bruslení, ale neuvidíme šance a góly, což se v tomto zápase naplňuje bezezbytku...

45:15
    Diváci se probudili a nyní ženou domácí do útoku.

43:46
    Florida má lepší vstup do této třetiny, než Carolina, chtělo by to ale vyjádřit gólově.

42:26
    Denis Malgin (Florida) to nyní zkusil po pravé straně, byl ale zastaven bránící de Haanem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:52
    Florida v útočném pásmu, ale domácí defenziva nepouští soupeře do zakončení.

41:24
    Vhazování po levici Reimera, hosté získávají puk.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:28.

Ve druhé třetině gól nepadl, sledovali jsme podobný hokej, jako v té první, kdy se hodně bruslí, hráči doslova létají z jedné strany na druhou, střední pásmo jako by neexistovalo, nicméně vše bez gólového efektu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:15
    Jordan Martinook (Carolina) netrefuje z pravé strany branku Floridy.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta.

38:39
    Calvin de Haan (Carolina) odvedl dobrou práci ve vlastní třetině, kde obral o puk útočícího Barkova.

38:05
    Curtis McElhinney (Carolina) chytá dělovku Yandleho od modré a přerušuje hru.

37:45
    Florida stále může živit naději na body, stav utkání stále fotbalový...

37:02

36:42
    Reimer neudržel střelu od modré, ale bleskově zareagoval a poté puk přikryl lapačkou.

36:19
    A do zakončení se dostávají i hosté, střela Barkova z levé strany nenadělala McElhinneymu starosti.

35:54
    Sebastian Aho (Carolina) to zkouší individuálně, ale na pravé straně ztrácí puk.

35:38
    Florida se zatím brání naprosto s přehledem, domácí nevystřelili na branku.

35:02
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mark Pysyk – 2 min., podrážení).

34:20
    Carolina opět v útočném pásmu, hostům se ale drží držet puk co nejvíce u mantinelů.

33:11
    Michael Matheson (Florida) zablokoval střelu McGinna od modré, hosté poté dostali puk ze třetiny.

32:11

32:09
    Na závěr oslabení předvedl Curtis McElhinney (Carolina) efektní zákrok proti střele Bjugstada z mezikruží.

31:47
    Brock McGinn (Carolina) nabral puk na hůl a bekhendem ho vyhodil ze třetiny.

31:30
    Zatím nic moc v podání Floridy, při její přesilové hře.

30:56
    Florida se až v tuto chvíli dostala do třetiny soupeře, následuje nepřesná střela z pravé strany.

30:40
    Lucas Wallmark (Carolina) nyní dobře zapracoval na vlastní modré čáře, kde zastavil akci Floridy.

30:18
    Domácí zahajují své oslabení dobře, vyhozením puku ze své třetiny.

30:11
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., sekání).

30:00
    Jsme v polovině utkání, stále čekáme na další gól, viděli jsme zatím pouze jeden.

28:25
    Carolina v útočném pásmu, střela od modré, kterou Reimer jen vyráží, puk odehrál do bezpečí bránící Barkov.

27:33
    Denis Malgin (Florida) se dostal do brejku, z pravé strany orazítkoval brankovou konstrukci!

27:20

27:07
    Až nyní se hosté osvobozují, unavená čtveřice míří na střídačku.

26:38
    Teuvo Teräväinen (Carolina) pálí od modré, ale pokus zablokoval obránce Floridy.

26:05
    Sebastian Aho (Carolina) netrefuje branku Floridy, domácí udrželi útočné pásmo.

25:45
    Domácí mají k dispozici přesilovou hru.

25:20
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Michael Matheson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Nick Bjugstad – 2 min., hrubost).

25:20
    Trevor van Riemsdyk (Carolina) vypálil z pravé strany, od modré, Reimer chytá a před brankovištěm se strhla mela.

24:40
    Sebastian Aho (Carolina) byl již dlouho na ledě, přesto ještě dokázal zavézt puk do útočného pásma.

23:59
    Sebastian Aho (Carolina) prohrál souboj s obráncem a puku se zmocnili hosté.

23:30
    Domácí se po pravé straně dostávají do útočného pásma.

22:37
    Denis Malgin (Florida) to vzal na sebe a z pravé strany si sjel před branku Hurricanes, jeho bekhendový pokus ale míří vedle.

22:01
    Andrej Svečnikov (Carolina) nahazuje z levé strany puk před branku, kde autor prvního gólu Jordan Martinook promáchl.

21:40
    Domácí nyní pouze nahazují puk do útočného pásma a odchází střídat.

20:50
    Teuvo Teräväinen (Carolina) se dostal ke střele od modré, Reimer musel zasahovat a jeho pokus vyrážet levým betonem.

20:30
    Aleksander Barkov (Florida) přejel příliš brzy útočnou modrou, je odpískán ofsajd.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:33.

Skončila první třetina, v níž se všechno podstatné událo v poslední půl minutě... Do té doby jsme sledovali marnou snahu domácích o vstřelení gólu, stejně tak i marnou snahu hostů, kteří se spoléhali na rychlé protiútoky. Hrál se svižný hokej, ale bez šancí a bez gólů. To změnila právě až poslední půl minuta, v níž se prosadili domácí zásluhou Martinooka. A v níž také odstoupil ze zápasu velezkušený gólman Panthers Luongo, který musel být pro zranění střídán.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:22
    Roberto Luongo (Florida) se při zákroku u gólu Martinooka zranil a odkulhal do kabiny, v brankovišti ho tak musí vystřídat James Reimer.
    19:22 Jordan MARTINOOK - 1:0

19:22
    Roberto Luongo (Florida) vyráží střelu JORDANA MARTINOOKA, odražený puk zkouší dorazit za jeho záda Jordan Staal, ale to se mu nedaří. K brankovišti si tak sjel právě Martinook, který vzal puk a přehodil ležícího Luonga. Asistence: Lucas Wallmark a Andrej Svečnikov.

18:38
    Vypadá to, že se gólu v první třetině nedočkáme, neujala se ani pohotová střela hostů z mezikruží, odkud Ekblad netrefil branku.

18:04
    Zablokovaná střela domácích od modré, Carolina ještě udržela na krátko útočné pásmo.

17:23
    Aleksander Barkov (Florida) neudržel útočné pásmo, domácí ale neútočí, místo toho střídají.

16:44
    Na opačné straně Curtis McElhinney (Carolina) již zasahovat musí, puk chytá a přerušuje hru.

16:27
    Hraje se opět ve třetině Floridy, ale Luongo je bez práce, nemusí zasahovat.

15:17
    Carolina napadá rozehrávku Floridy, domácí mají stále viditelnou převahu, kterou ale nedokáží vyjádřit gólově.

14:51
    Dělovka Ekblada z pravé strany, od modré, Curtis McElhinney v pohodě chytá do lapačky a přerušuje hru.

14:27
    Michael Matheson (Florida) s pukem za vlastní brankou, hosté rozehrávají.

13:45
    Byl z toho brejk Floridy, který zakončil střelou Colton Sceviour, Curtis McElhinney vyráží.

13:33
    Carolina opět ve třetině Floridy, ale po chybě na modré domácí ztrácejí pásmo.

12:41
    Troy Brouwer (Florida) drží puk u pravého mantinelu, v útočném pásmu, ale vystřelit nedokáže, poté domácí odehráli puk do středního pásma.

11:53
    Curtis McElhinney (Carolina) chytá střelu Kiseleviče, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

11:18
    Zakázané uvolnění Caroliny, která má viditelnou převahu.

10:30
    Po krátké odmlce se hosté dostali do útoku, Aleksander Barkov netrefil z pravé strany branku a hrají opět domácí.

10:00
    Prvních deset minut gól nenabídlo, hraje se sice svižný hokej, ale bez šancí.

09:07
    Carolina zůstává v útočném pásmu, Calvin de Haan netrefuje od modré branku Luonga.

08:20
    Lucas Wallmark (Carolina) zachytil puk v mezikruží, zkouší to bekhendem, ale puk neprošel k Luongovi.

07:32
    Puku se zmocnil Sebastian Aho (Carolina), který si sjel z pravé strany do zakončení, ale bekhendem netrefil branku Floridy.

07:05
    Hraje se dlouho bez přerušení, Florida nyní získává puk a míří do útoku.

06:03
    Roberto Luongo (Florida) neudržel puk po střele z pravé strany, přijíždějící Andrej Svečnikov ale nedokázal vystřelit.

05:33
    Ve třech šli nyní hosté do útoku, ale vše se pokazilo hned první přihrávkou, která nebyla přesná.

04:48
    Teuvo Teräväinen (Carolina) zablokoval střelu soupeře od modré, Carolina se dostala z vlastního pásma.

04:03
    Carolina opět v útočném pásmu, Dougie Hamilton nahazuje puk od modré, Luongo chytá do lapačky a přerušuje hru.

03:30
    Carolina se drží v útočném pásmu, Jordan Martinook ale nepřesně přihrál zpoza branky a hrají hosté.

02:37
    Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, je z toho střela od modré, ale nepřesná.

01:52
    Roberto Luongo (Florida) se nyní na druhé straně předvedl proti střele domácího Ferlanda.

01:10
    Nick Bjugstad (Florida) to nyní zkouší z levé strany bekhendem, ale Curtis McElhinney (Carolina) vyráží.

00:31
    První útočnou akci Floridy zastavil ofsajd na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes: McElhinney (Darling) – D. Hamilton, Slavin, Faulk, de Haan, T. van Riemsdyk, H. Fleury – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Williams, J. Staal, B. McGinn – Svečnikov, Wallmark, Martinook – Di Giuseppe, V. Rask, Foegele.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Matheson, Pysyk, Yandle, Weegar, Kiselevič – Hoffman, Barkov, Dadonov – Malgin, Bjugstad, Huberdeau – Brouwer, McCann, Vatrano – Sceviour, Lammikko, Hunt.

Rozhodčí: Rank, L'Ecuyer – Nagy, Devorski.

Poslední 3 vzájemná utkání

Florida Panthers – Carolina Hurricanes 3:2
    Carolina Hurricanes – Florida Panthers 3:2 po pr.
    Carolina Hurricanes – Florida Panthers 3:1

Florida se momentálně nachází v tabulce Východní konference na poslední šestnácté příčce s devatenácti body. Po devatenácti odehraných zápasech má na svém kontě 6 výher v zákl. hrací době, 2 výhry po prodloužení či nájezdech, 3 prohry po prodloužení či nájezdech a 8 proher v zákl. hrací době. Venku Florida odehrála dvanáct zápasů, ze kterých 3x vyhrála v zákl. hrací době, 2x vyhrála po prodloužení či nájezdech, 2x prohrála po prodloužení či nájezdech a 5x prohrála v zákl. hrací době.

Nejproduktivnějším hráčem Floridy je momentálně s dvaceti body kanadský útočník Mike Hoffman, který má zatím na svém kontě 10 branek a 10 asistencí.

Posledních 5 zápasů

Tamba Bay Lightning – Florida Panthers 7:3
    Öttawa Senators – Florida Panthers 5:7
    New York Rangers – Florida Panthers 4:2
    Columbus Blue Jackets – Florida Panthers 7:3
    Philadelphia Flyers – Florida Panthers 1:2

Carolina se momentálně nachází v tabulce Východní konference na deváté příčce s třiadvaceti body. Po jednadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 7 výher v zákl. hrací době, 3 výhry po prodloužení či nájezdech, 3 prohry po prodloužení či nájezdech a 8 proher v zákl. hrací době. Na domácím kluzišti Carolina odehrála dvanáct zápasů, ze kterých 4x vyhrála v zákl. hrací době, 2x vyhrála po prodloužení či nájezdech, 2x prohrála po prodloužení či nájezdech a 4x prohrála v zákl. hrací době.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je s čtyřiadvaceti body finský útočník Sebastian Aho, který má zatím na svém kontě 7 gólů a 17 asistencí.

Carolina Hurricanes – Toronto Maple Leafs 5:2
    Carolina Hurricanes – New Jersey Devils 2:1
    Carolina Hurricanes – Columbus Blue Jackets 1:4
    Carolina Hurricanes – Chicago Blackhawks 3:2 po prodloužení
    Carolina Hurricanes – Detroit Red Wings 3:4 po nájezdech

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky u dnešního zápasu nejprestižnější hokejové soutěže NHL mezi Carolinou Hurricanes a Floridou Panthers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 20. Martinook (Wallmark, Svečnikov), 48. Martinook (Wallmark, Svečnikov), 49. T. Teräväinen (Aho), 58. Martinook (Wallmark) – 55. Brouwer (Matheson)

Carolina Hurricanes: McElhinney (Darling) – D. Hamilton, Slavin, Faulk, de Haan, T. van Riemsdyk, H. Fleury – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Williams, J. Staal, B. McGinn – Martinook, Wallmark, Svečnikov – Di Giuseppe, V. Rask, Foegele.
    Florida Panthers: Luongo (20. Reimer) – Ekblad, Matheson, Pysyk, Yandle, Weegar, Kiselevič – Hoffman, Barkov, Dadonov – Malgin, Bjugstad, Huberdeau – Brouwer, McCann, Vatrano – Sceviour, Lammikko, Hunt.

Rozhodčí: Rank, L'Ecuyer – Nagy, Devorski

Diváci: 13 226