Minnesota – Winnipeg 4:2 (kon.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.) | Buffalo – Montreal 3:2 (po pr.)
Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Vegas – Calgary 2:0 (kon.)
Columbus – Toronto 4:2 (kon.) | Boston – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Tampa – Chicago 4:2 (kon.)
Carolina – Florida 4:1 (kon.) | Arizona – Colorado 1:5 (kon.) | Dallas – Ottawa 6:4 (kon.)
St. Louis – Nashville 6:2 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:0 (kon.) | NY Rangers – Washington 3:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Florida Panthers
Sobota 24.11.2018, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky u dnešního zápasu nejprestižnější hokejové soutěže NHL mezi Carolinou Hurricanes a Floridou Panthers.

Carolina se momentálně nachází v tabulce Východní konference na deváté příčce s třiadvaceti body. Po jednadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 7 výher v zákl. hrací době, 3 výhry po prodloužení či nájezdech, 3 prohry po prodloužení či nájezdech a 8 proher v zákl. hrací době. Na domácím kluzišti Carolina odehrála dvanáct zápasů, ze kterých 4x vyhrála v zákl. hrací době, 2x vyhrála po prodloužení či nájezdech, 2x prohrála po prodloužení či nájezdech a 4x prohrála v zákl. hrací době.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je s čtyřiadvaceti body finský útočník Sebastian Aho, který má zatím na svém kontě 7 gólů a 17 asistencí.

Posledních 5 zápasů

Carolina Hurricanes – Toronto Maple Leafs 5:2
    Carolina Hurricanes – New Jersey Devils 2:1
    Carolina Hurricanes – Columbus Blue Jackets 1:4
    Carolina Hurricanes – Chicago Blackhawks 3:2 po prodloužení
    Carolina Hurricanes – Detroit Red Wings 3:4 po nájezdech

Florida se momentálně nachází v tabulce Východní konference na poslední šestnácté příčce s devatenácti body. Po devatenácti odehraných zápasech má na svém kontě 6 výher v zákl. hrací době, 2 výhry po prodloužení či nájezdech, 3 prohry po prodloužení či nájezdech a 8 proher v zákl. hrací době. Venku Florida odehrála dvanáct zápasů, ze kterých 3x vyhrála v zákl. hrací době, 2x vyhrála po prodloužení či nájezdech, 2x prohrála po prodloužení či nájezdech a 5x prohrála v zákl. hrací době.

Nejproduktivnějším hráčem Floridy je momentálně s dvaceti body kanadský útočník Mike Hoffman, který má zatím na svém kontě 10 branek a 10 asistencí.

Florida Panthers – Carolina Hurricanes 3:2
    Carolina Hurricanes – Florida Panthers 3:2 po pr.
    Carolina Hurricanes – Florida Panthers 3:1

Carolina Hurricanes: McElhinney (Darling) – D. Hamilton, Slavin, Faulk, de Haan, T. van Riemsdyk, H. Fleury – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Williams, J. Staal, B. McGinn – Svečnikov, Wallmark, Martinook – Di Giuseppe, V. Rask, Foegele.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Matheson, Pysyk, Yandle, Weegar, Kiselevič – Hoffman, Barkov, Dadonov – Malgin, Bjugstad, Huberdeau – Brouwer, McCann, Vatrano – Sceviour, Lammikko, Hunt.

Rozhodčí: Rank, L'Ecuyer – Nagy, Devorski.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:31
    První útočnou akci Floridy zastavil ofsajd na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

01:10
    Nick Bjugstad (Florida) to nyní zkouší z levé strany bekhendem, ale Curtis McElhinney (Carolina) vyráží.

01:52
    Roberto Luongo (Florida) se nyní na druhé straně předvedl proti střele domácího Ferlanda.

02:37
    Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, je z toho střela od modré, ale nepřesná.

03:30
    Carolina se drží v útočném pásmu, Jordan Martinook ale nepřesně přihrál zpoza branky a hrají hosté.

04:03
    Carolina opět v útočném pásmu, Dougie Hamilton nahazuje puk od modré, Luongo chytá do lapačky a přerušuje hru.

04:48
    Teuvo Teräväinen (Carolina) zablokoval střelu soupeře od modré, Carolina se dostala z vlastního pásma.

05:33
    Ve třech šli nyní hosté do útoku, ale vše se pokazilo hned první přihrávkou, která nebyla přesná.

06:03
    Roberto Luongo (Florida) neudržel puk po střele z pravé strany, přijíždějící Andrej Svečnikov ale nedokázal vystřelit.

07:05
    Hraje se dlouho bez přerušení, Florida nyní získává puk a míří do útoku.

07:32
    Puku se zmocnil Sebastian Aho (Carolina), který si sjel z pravé strany do zakončení, ale bekhendem netrefil branku Floridy.

08:20
    Lucas Wallmark (Carolina) zachytil puk v mezikruží, zkouší to bekhendem, ale puk neprošel k Luongovi.

09:07
    Carolina zůstává v útočném pásmu, Calvin de Haan netrefuje od modré branku Luonga.

10:00
    Prvních deset minut gól nenabídlo, hraje se sice svižný hokej, ale bez šancí.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:30
    Po krátké odmlce se hosté dostali do útoku, Aleksander Barkov netrefil z pravé strany branku a hrají opět domácí.

11:18
    Zakázané uvolnění Caroliny, která má viditelnou převahu.

11:53
    Curtis McElhinney (Carolina) chytá střelu Kiseleviče, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

12:41
    Troy Brouwer (Florida) drží puk u pravého mantinelu, v útočném pásmu, ale vystřelit nedokáže, poté domácí odehráli puk do středního pásma.

13:33
    Carolina opět ve třetině Floridy, ale po chybě na modré domácí ztrácejí pásmo.

13:45
    Byl z toho brejk Floridy, který zakončil střelou Colton Sceviour, Curtis McElhinney vyráží.

14:27
    Michael Matheson (Florida) s pukem za vlastní brankou, hosté rozehrávají.

14:51
    Dělovka Ekblada z pravé strany, od modré, Curtis McElhinney v pohodě chytá do lapačky a přerušuje hru.

15:17
    Carolina napadá rozehrávku Floridy, domácí mají stále viditelnou převahu, kterou ale nedokáží vyjádřit gólově.

16:27
    Hraje se opět ve třetině Floridy, ale Luongo je bez práce, nemusí zasahovat.

16:44
    Na opačné straně Curtis McElhinney (Carolina) již zasahovat musí, puk chytá a přerušuje hru.

17:23
    Aleksander Barkov (Florida) neudržel útočné pásmo, domácí ale neútočí, místo toho střídají.

18:04
    Zablokovaná střela domácích od modré, Carolina ještě udržela na krátko útočné pásmo.

18:38
    Vypadá to, že se gólu v první třetině nedočkáme, neujala se ani pohotová střela hostů z mezikruží, odkud Ekblad netrefil branku.

19:22
    Carolina právě vstřelila branku!
    Roberto Luongo (Florida) vyráží střelu JORDANA MARTINOOKA, odražený puk zkouší dorazit za jeho záda Jordan Staal, ale to se mu nedaří. K brankovišti si tak sjel právě Martinook, který vzal puk a přehodil ležícího Luonga. Asistence: Lucas Wallmark a Andrej Svečnikov.
    19:22 Jordan MARTINOOK - 1:0

19:22
    Roberto Luongo (Florida) se při zákroku u gólu Martinooka zranil a odkulhal do kabiny, v brankovišti ho tak musí vystřídat James Reimer.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Skončila první třetina, v níž se všechno podstatné událo v poslední půl minutě... Do té doby jsme sledovali marnou snahu domácích o vstřelení gólu, stejně tak i marnou snahu hostů, kteří se spoléhali na rychlé protiútoky. Hrál se svižný hokej, ale bez šancí a bez gólů. To změnila právě až poslední půl minuta, v níž se prosadili domácí zásluhou Martinooka. A v níž také odstoupil ze zápasu velezkušený gólman Panthers Luongo, který musel být pro zranění střídán.

Další třetina začne přibližně v 02:33.

20:01

20:30
    Aleksander Barkov (Florida) přejel příliš brzy útočnou modrou, je odpískán ofsajd.

20:50
    Teuvo Teräväinen (Carolina) se dostal ke střele od modré, Reimer musel zasahovat a jeho pokus vyrážet levým betonem.

21:40
    Domácí nyní pouze nahazují puk do útočného pásma a odchází střídat.

22:01
    Andrej Svečnikov (Carolina) nahazuje z levé strany puk před branku, kde autor prvního gólu Jordan Martinook promáchl.

22:37
    Denis Malgin (Florida) to vzal na sebe a z pravé strany si sjel před branku Hurricanes, jeho bekhendový pokus ale míří vedle.

23:30
    Domácí se po pravé straně dostávají do útočného pásma.

23:59
    Sebastian Aho (Carolina) prohrál souboj s obráncem a puku se zmocnili hosté.

24:40
    Sebastian Aho (Carolina) byl již dlouho na ledě, přesto ještě dokázal zavézt puk do útočného pásma.

25:20
    Trevor van Riemsdyk (Carolina) vypálil z pravé strany, od modré, Reimer chytá a před brankovištěm se strhla mela.

25:20
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Michael Matheson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Nick Bjugstad – 2 min., hrubost).

25:45
    Domácí mají k dispozici přesilovou hru.

26:05
    Sebastian Aho (Carolina) netrefuje branku Floridy, domácí udrželi útočné pásmo.

26:38
    Teuvo Teräväinen (Carolina) pálí od modré, ale pokus zablokoval obránce Floridy.

27:07
    Až nyní se hosté osvobozují, unavená čtveřice míří na střídačku.

27:20

27:33
    Denis Malgin (Florida) se dostal do brejku, z pravé strany orazítkoval brankovou konstrukci!

28:25
    Carolina v útočném pásmu, střela od modré, kterou Reimer jen vyráží, puk odehrál do bezpečí bránící Barkov.

30:00
    Jsme v polovině utkání, stále čekáme na další gól, viděli jsme zatím pouze jeden.

30:11
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., sekání).

30:18
    Domácí zahajují své oslabení dobře, vyhozením puku ze své třetiny.

30:40
    Lucas Wallmark (Carolina) nyní dobře zapracoval na vlastní modré čáře, kde zastavil akci Floridy.

30:56
    Florida se až v tuto chvíli dostala do třetiny soupeře, následuje nepřesná střela z pravé strany.

31:30
    Zatím nic moc v podání Floridy, při její přesilové hře.

31:47
    Brock McGinn (Carolina) nabral puk na hůl a bekhendem ho vyhodil ze třetiny.

32:09
    Na závěr oslabení předvedl Curtis McElhinney (Carolina) efektní zákrok proti střele Bjugstada z mezikruží.

32:11

33:11
    Michael Matheson (Florida) zablokoval střelu McGinna od modré, hosté poté dostali puk ze třetiny.

34:20
    Carolina opět v útočném pásmu, hostům se ale drží držet puk co nejvíce u mantinelů.

35:02
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mark Pysyk – 2 min., podrážení).

35:38
    Florida se zatím brání naprosto s přehledem, domácí nevystřelili na branku.

35:54
    Sebastian Aho (Carolina) to zkouší individuálně, ale na pravé straně ztrácí puk.

36:19
    A do zakončení se dostávají i hosté, střela Barkova z levé strany nenadělala McElhinneymu starosti.

36:42
    Reimer neudržel střelu od modré, ale bleskově zareagoval a poté puk přikryl lapačkou.

37:02

37:45
    Florida stále může živit naději na body, stav utkání stále fotbalový...

38:05
    Curtis McElhinney (Carolina) chytá dělovku Yandleho od modré a přerušuje hru.

38:39
    Calvin de Haan (Carolina) odvedl dobrou práci ve vlastní třetině, kde obral o puk útočícího Barkova.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta.

39:15
    Jordan Martinook (Carolina) netrefuje z pravé strany branku Floridy.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině gól nepadl, sledovali jsme podobný hokej, jako v té první, kdy se hodně bruslí, hráči doslova létají z jedné strany na druhou, střední pásmo jako by neexistovalo, nicméně vše bez gólového efektu.

Další třetina začne přibližně v 3:28.

40:01

41:24
    Vhazování po levici Reimera, hosté získávají puk.

41:52
    Florida v útočném pásmu, ale domácí defenziva nepouští soupeře do zakončení.

42:26
    Denis Malgin (Florida) to nyní zkusil po pravé straně, byl ale zastaven bránící de Haanem.

43:46
    Florida má lepší vstup do této třetiny, než Carolina, chtělo by to ale vyjádřit gólově.

45:15
    Diváci se probudili a nyní ženou domácí do útoku.

45:32
    Rychlý a svižný hokej přestane po chvíli bavit, pokud to bude jen o bruslení, ale neuvidíme šance a góly, což se v tomto zápase naplňuje bezezbytku...

47:31
    Ještě štěstí, že do dnešního zápasu nastoupil JORDAN MARTINOOK! Právě on je zatím schopen, jako jediný na ledě, dávat góly... Znovu to ale bylo s výrazným přispěním spoluhráčů, kdy zejména parádní přihrávka obsazeného Wallmarka měla největší podíl na brance, kterou Martinook dosáhl střelou zápěstím z mezikruží. Asistence: Lucas Wallmark a Andrej Svečnikov.
    47:31 Jordan MARTINOOK - 2:0

48:00
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jonathan Huberdeau.

48:25
    Carolina v útočném pásmu od úvodních sekund přesilové hry.

48:32
    TEUVO TERÄVÄINEN ozdobil svůj jubilejní 300. zápas kariéry v NHL gólem! Při přesilové hře se z pravé strany dostal více na střed, odkud vypálil nechytatelně nad pravačku Reimera, dostatečně přesná a prudká střela. Asistence: Sebastian Aho.
    48:32 Teuvo TERÄVÄINEN - 3:0

49:15
    Tak uvidíme, co s Floridou provedou dva inkasované góly.. hosté jsou nyní ale viditelně zaskočeni.

49:40
    Aaron Ekblad (Florida) pouze vyhazuje puk do středního pásma.

50:00
    A naopak domácí si troufají, Phillip Di Giuseppe se proháčkoval před Reimera, kterého ale nepřekonal.

50:45
    Zakázané uvolnění Floridy, hra se vrací před Reimera.

52:05
    Keith Yandle (Florida) pod tlakem za vlastní brankou, při rozehrávce, ale zkušený obránce to zvládl.

52:38
    Puk opět za brankou Floridy, které se nyní nedaří přejít střední pásmo.

53:10
    Frank Vatrano (Florida) nyní mohl dvakrát zakončit z první, ale místo toho ještě přihrával a tím vše doslova zazdil.

54:04
    Florida právě vstřelila branku!
    Defenziva Caroliny nyní nezachytila pas na TROY BROUWERA, který se tak dostal do brejku, jenž zakončil přesnou střelou nad vyrážečku McElhinneyho. Asistence: Michael Matheson.
    54:04 Troy BROUWER - 3:1

54:35
    Gólem Brouwera (Florida) získal závěr zápasu potřebný náboj, dá se očekávat, že hosté to budou zkoušet i v šesti, pokud do té doby nevyrovnají.

55:08
    V dresu Floridy pálí osmašedesátka, není to ale Jaromír Jágr... dres s tímto číslem dnes nosí Mike Hoffman, Curtis McElhinney chytá.

55:20
    To se již hraje poslední pětiminutovka třetí třetiny, Florida se tlačí do třetiny Caroliny, ale domácím se daří dostat puk ven.

56:02
    Sebastian Aho (Carolina) hledá v mezikruží Teräväinena, ten pálí z první, Reimer vyráží.

56:39
    Florida získává vhazování před McElhinneyem, pohled na střídačku, zatím Reimer nedostal pokyn k opuštění branky.

56:55
    V tuto chvíli již ano, hosté v šesti!

57:10
    Dělovka Hoffmana míří pouze nad branku Caroliny, puk míří ze třetiny domácích.

58:00
    Čepice létají na led, první hattrick v kariéře JORDANA MARTINOOKA je tu! Útočník Caroliny se dočkal prvního hattricku při svém 269. startu v NHL. Asistence: Lucas Wallmark.
    58:00 Jordan MARTINOOK - 4:1

58:32
    Nyní je již o osudu zápasu rozhodnuto, Carolina si závěr pohlídá.

59:15
    Poslední minuta utkání, Florida napadá rozehrávku Caroliny, ale již tomu chybí potřebný náboj.

Je konec! Florida dnes slaví povinné vítězství nad nejslabším mužstvem Východní konference.To vítězství se ale rozhodně nerodilo lehce, Florida dlouho kladla odpor, ale nakonec dokázala Carolina definitivně zlomit odpor soupeře v poslední třetině, kdy Panterům nasázela tři góly.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Carolina: 39

Florida: 35.

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

1. Jordan MARTINOOK (CAR) 3 + 0
    2. Curtis MCELHINNEY (CAR) 34 zák., 1 gól, 97,1%
    3. Lucas WALLMARK (CAR) 0 + 3

Dnešní utkání sledovalo 13 226 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:15:05)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 20. Martinook (Wallmark, Svečnikov), 48. Martinook (Wallmark, Svečnikov), 49. T. Teräväinen (Aho), 58. Martinook (Wallmark) – 55. Brouwer (Matheson)

Carolina Hurricanes: McElhinney (Darling) – D. Hamilton, Slavin, Faulk, de Haan, T. van Riemsdyk, H. Fleury – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Williams, J. Staal, B. McGinn – Martinook, Wallmark, Svečnikov – Di Giuseppe, V. Rask, Foegele.
    Florida Panthers: Luongo (20. Reimer) – Ekblad, Matheson, Pysyk, Yandle, Weegar, Kiselevič – Hoffman, Barkov, Dadonov – Malgin, Bjugstad, Huberdeau – Brouwer, McCann, Vatrano – Sceviour, Lammikko, Hunt.

Rozhodčí: Rank, L'Ecuyer – Nagy, Devorski

Diváci: 13 226